Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Jó, meggyőztél.
![]() Viszont, mi van ha egyszer egy IC-nél pl. +-8V kell? Vagy minden ilyen speckó IC megy +-5V-ról?
Dehogy, dehogy. Az osztóval módosítható a kimenő fesz. Mivel azt mondtad PGA, ezért tettem be. Kísérletezéshez, továbbra is 2db 317-et javaslok.
Szia!
Idézet: „kimenetnél a pozitív-test, és a negatív-test közé egy 100nanós kondi?” Az sosem árt. Az-az mindenféleképp rakj oda egy-egy kondit. A rajzon nincs rajta, mert ez egy datasheetből kimásolt alapkapcsolás.
Szia!
Idézet: „Kísérletezéshez, továbbra is 2db 317-et javaslok.” Csak akkor olyan trafó kell, aminek két független szekunder tekercse van. Én inkább a 317-337 páros híve vagyok, így tényleg szimmetrikus.
Igen ez igaz amíg szimmetrikus kell. És ha van egy pic-es kapcsolása ami 12Vos relét hajt meg...?
![]()
Jaa vagyúgy.
Az én verzióm (vagyis amit lapose mutatott) is jó a PGA2311-hez? Berakjam a 220u kondit meg a 47k ellenállást a kimenetre?
Persze igazad van, de neki pont az volt a lényeg, hogy nehéz egyformára beállítani( .Bővebben: Link )
Erre tettem fel ezt a kapcsolást, mert ennél nincs ilyen gond. Abban egyetértünk, hogy kettő általában kevés szokott lenni: Ha van egy szimmetrikus pár, kell hozzá mégegy független.
Üdv.
Készítettem egy nagyon-nagyon egyszerű labortápot egy nagyobb teljesítményű trafóbol egy egyenirányítóbol pufferrkondobol és egy minidrill-böl kiszedett fesz-szabályzóbol. Ezzel még nincs is gond de raktam rá egy voltmérőt és egy kis villanymotorral kipróbáltam hát a voltmérő a folyamatos 12V helyett elkezdett lemenni egészen 5-6V -ig. (A trafó 13V 6Ah -t tud.) Nem tudom mi lehet a gond...
Sziasztok
Lm338-al akarok gyorsba egy kis tápot. Hogyan tudnám megoldani, hogy a beállított feszültség a kábel végein is állandó legyen ? Úgy mértem hogy adj. lábon hs esik a feszültség gnd fele, csökken a kimeneti feszültség. Ha a szimetrizáló ellenállásokon, és a kimeneti kábelen eső feszültséget invertálnám és megkapná az adj. működne a dolog ? Párhuzamosításhoz a dokisban szereplő diódás módot, válasszam a szabályzáshoz, vagy mindegyik adj-kimenet közé mondjuk 120 ohm, és párhuzamba a vezérlő lábak ? Bővebben: Link
Ajjajj. Ez itt a labortápegység topik?
![]()
Az előbb másik helyről küldtek el
![]() ![]() ![]() Akkor " kis táp " helyett legyen a neve labortáp
Szerintem itt viszont már teljesen nyugodtan kérdezhetsz. :yes:
Már ne haragudj de mi köze a a minidrillnek a labortáphoz? A labor az az laboratorium szó egy kissé komolyabb tápra utal. Ne züllesszétek le a topikot!
Hello
Kapcsoló üzemű labortáp létezik ? Vagy szerintetek össze lehetne-e hozni az electronicslab-os tápot egy kapcsolóüzemű táppal?
Jó pörgős topikot adtál neki.
Múltkor én is föltettem egy kérdést egy RC autó vezérlésről, a megfelelő topicban, és azóta se írt oda senki semmit. Lehet szelektálni kéne a topicokat, mert van rengeteg döglött. Vagy összevonni.
Sziasztok!
Megépítettem ezt a labortápot. Bővebben: LinkSajnos az IC1 6-os lábán én 25V mérek amekkora a trafóm kimeneti feszültsége.Ettől eltekintve a kimeneten a feszt tudom szabályozni és az áramot is attól eltekintve,hogy a multim 4,5A mutat ha annyira feltekerem az áramszabályzó potit.Ez mitől van? Mit ronthattam el?
Ennyire ne légy azért türelmetlen, én már két hete válasz nélkül élek...
![]() ![]()
Az R7, és R23 ellenállás bekerült? A nyákodon nem rontottad el, hogy ez ellenállás elől vetted az áramszabályzó kör bemenetét? Nekem olyan, mintha nem szabályozná az áramot, mert nem megy az ic3 műveleti erősítő bemenetére a mérőellenállásról(R7 R23) a változás. Az ic1 rendesen működik, ha a feszt lehet rendesen szabályozni, ezek szerint nem ott a baj az áramkorlát esetében.
Mert már két éve van egy 16000Ft-os szkópom, és még egyszer sem használtam, mert rossz!
![]() ![]()
Igen benne van a két ellenállás.Szabályozni tudom az áramot csak hát ha teljesen feltekerem a potit akkor 4,5A jön le.
Akkor az IC 3 körül és az R7,R23 körül keresgéljek?
Azt hittem, hogy nem működik a cucc. Nem írtad a kérdésedet eléggé szabatosan. Ezekszerint az a baj, hogy nem 3A-t tud, hanem 4.5A-t? Az áramot tudod szabályozni? Az működik?
Ha csak az a baj, hogy túl sok a zárlati áram, akkor növeld az R7 R23 ellenállás értékét. Ha más gáz van, akkor írd le részletesen.
Igen az a probléma amit írtál. 4,5A tud a 3 helyett.
Kb mekkorára kellene növelni?
Enyém is többet nyom 3-nál. Örülj neki. Erősebb a trafód.
![]()
Igen nagyjából jól mondja Proci85.
Azt nézd meg, hogy maximális kimenő feszültség, és áram mellett a kimenő fesz, és a nyers feszültség között marad-e különbség. Azaz maradt-e a puffernél annyi tartalék, hogy a táp még tudjon miből szabályozni. akkor stabil tud maradni a tápod mindig, és nem lesz vele semmi gond. Mérés1: Akkora terhelést tegyél a kimenetre, ami maximális kimenő feszültség(esetedben 30V), esetén és 4.5A áramot igényel. Azért, mert ha túl terhelnéd a tápot, akkor az áramkorlát miatt a kimenő feszültséget fogja csökkenteni az elektronika. Látszólag ettől marad tartaléka a tápnak, de a valóságban nem biztos. Tegyél rá mondjuk 24V-os izzókat. Lődd be a 4.5A-t és mérj rá. Mérés2: Terheld meg a tápodat úgy hogy az áramkorlát maximumon van, a kimenő feszültséget tedd mondjuk 1, vagy 2 V-ra aztán zárd rövidre a kimenetét, és hagyd úgy 10-15 rercig. Persze a tranyók a hűtőbordán legyenek. Azért csak 1-2V legyen a kimenő fesz, mert akkor a nagy tranyóknak kell majdnem az összes feszültséget el disszipálni. Ilyenkor van a számukra a legnagyobb igénybevétel. A tranyók hőmérsékletét mérjed folyamatosan, hogy nehogy kidögöljenek, a túlmelegedéstől. ha a hőmérséklet 70-80°C fölé megy, akkor kicsi a borda. Vagy nagyobb borda kell, vagy egy ventilátor. Azt döntsd el te. Ha ezeket ki bírja a táp, akkor bírni fogja a 4,5A-t, és maradhat így. Ha erősebb a trafód, akkor miért ne engedhetnéd nagyobb áramkorláttal működni.
az lenne a kérdésem hogy nincs e valkinek kapcsolása LT1083 ic vel?
Szia!
A gyártónak van kapcsolása: LT1083. De ez csöppet sem egy labortápegység.
rosszul írtam le a számát LT1083CP
|
Bejelentkezés
Hirdetés |