Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   209 / 441
(#) BlackStar válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Most már értem, hogy amit szeretnék azt nem lehet megvalósítani.
Köszönöm a türelmedet és a segítséget.
(#) DanyyX válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nincs erre valami script vagy ulp amivel meg lehetne oldani egy pinhez a két pad hozzárendelését? Néha engem is megsz*pat ez a dolog.
(#) elektrocad válasza BlackStar hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Idézet:
„Az elméleti megoldást keresem hogy hogyan lehet megoldani és használni a shield lábas alkatrészeket helyesen.”


Sajnos az Eagleben egy pinhez csak egyetlen pad rendelhető hozzá. Amit te akarsz, ahhoz több "azonos nevű" pint kell alkalmazni. Azért tettem idézőjelek közé, mert valahogy meg kell őket különböztetni, így csak részben azonos nevűek. Például, ha egy fémtokos alkatrésznek több GND kivezetése van, a sematikus jelben is és a tokozásban is minden egyes GND kivezetéshez külön pint, ill. padet kell alkalmazni. Az egyes azonos nevű kivezetések neve a @ (kukac) karakterrel és számozással különböztethető meg. Pl.: GND@1, GND@2, GND@3, stb. nevű pineket rakj a sematikus szimbólumba, majd a device-ben mindegyikhez rendelj hozzá egy-egy padet. A @-ról a program fogja tudni, hogy a fenti példa szerint mindegyik kivezetés GND lesz - azonos potenciálon lesz, de a @ utáni számokkal mégis megkülönbözteti őket, tehát nem fogja a programot zavarni a sok azonos nevű pin.
A GND megjelölést csak példának említettem, bármilyen más jelnél ugyanúgy használható.

Remélem erre gondoltál.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Készítettem egy alkatrészt, az egyik pin neve GND a másik pin neve GND@1
Letettem két PAD-t az egyiket GND-nek a másikat GND@1-nek neveztem el. Ebből készült egy alkatrész.

sch rajzban letettem ezt az alkatrészt a gnd lábhoz kötöttem egy GND szimbólumot és egy x alkatrészt, a másikhoz egy másik y alkatrészt.

board rajz autoroute... huzalozott, polygon körberajzol, elnevez GND-nek. Ami a GND szimbólumhoz kapcsolódik az a boardban is GND lesz , de a GND@1 nem került egy potenciálra.
Rosszul csináltam, vagy mégsem működik ?
(#) edison14 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A gond az lesz hogy az egyik neve GND a másik neve GND1. Ha azt akarod hogy egy potenciálra kapcsolódjanak akkor mind a kettőtre rá kell kötnöd egy GND szimbólumot vagy azt a kötést amit a GND1-től vittél az y alkatrészhez el kell nevezned GND-nek és a figyelmeztetőablakban amit kidob nyomni egy OK-t.
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Üdv!

Csak a PIN-eknél kell a "@"-t használni, a PAD-eknél elég sorszámozni.

Jó példa erre például a 2N3055-ös tranzisztor, ahol a kollektornál épp ez az eljárás használatos. Nézd meg, a transistor-power.lbr-ben megtalálod. A sematikus rajzban két kollektor van, az egyik neve C, a másik C@1, a packageban pedig C és C1 a nevük, a connectben nézd meg, hogyan vannak párosítva.

Nos, a kérdésedre válaszolva kipróbáltam a fent említett tranzisztorral egy egyszerű kapcsolást, használva mindkét kollektor pinjét. Valóban nem lesz azonos potenciálon még ha a wiret a kollektortól kezdve húztam akkor sem, de ez orvosolható a NET nevének módosításával. Ha mindkettőnek ugyanazt a nevet adod, a boardon egy gumikötéllel automatikusan összeköti a két kollektort.
Amiben az előbb tévedtem az az angol kézikönyvben leírtakból adódik, lásd alább. Az utolsó mondatuk vezetett félre, miszerint automatikusan összeköti egy gumikötéllel, ami azonos potenciált jelent. Még meg kell keresnem, miből adódik a valóság és a leírtak közötti különbség.

Az eredeti szöveg (manual_en.pdf, 237-238. oldal):

Pins with the Same Names
If you want to define components having several power pins of the same name, let's suppose that three pins are all to be called GND, then proceed as follows:
. set pin direction Pwr for each power pin
. name these pins GND@1, GND@2, and GND@3
Only the characters in front of the "@" are visible in the schematic, and the pins are treated as if they were all called GND. In the board the referring pads are connected with airwires automatically.


(Lehet hogy csak a Pwr típusú pineknél működik?)
(#) elektrocad válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ha azonos a NET name, megjelenik az automatikus gumikötél.

Hogy miért nem ad automatikusan azonos NET name-t, elment a kérdés Cadsoftékhez, ha megjön a válasz jelentkezem.
(#) toreki válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem arra gondoltak, hogy automatikusan beköti a legközelebbit (automatikusan válazt egyet)?
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Megpróbáltam a pineket pwr -nek beállítani, de ugyanaz a helyzet.

Idézet:
„ha megjön a válasz jelentkezem.”


Köszi !
(#) W.A.Lacky hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Minden kedves fórumtagnak BÚÉK 2011!

W. A. Lacky
(#) fantom45 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Hali. Az a kérdésem hogy a tolópotmétert és a tl072-t a kapcsolási rajznál hol találom?
(#) edison14 válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A TL072-t azthiszem a national-instruments.lbr-ben a tolópotit pedig nem tudom hogy hol. Biztosan van valahol az eagleban de hogy hol azt nem tudom. Nézz körül a POT.lbr és a piher.lbr könyvtárakban. A TL072-t úgy tudod a legkönnyebben megtalálni, hogy beírod a keresőbe ezt: TL072* vagy TL07*.
(#) fantom45 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Hutty válasza fantom45 hozzászólására (») Jan 2, 2011 / 1
 
A tl072, linear->PSOP08
(#) puli122 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Be lehet azt valahol állítani hogy az automata minél kevesebb Via felhasználásával tervezze a 2 oldalas nyákot ? Konkrétan azt szeretném hogy lehetőleg az átvezetés a 2 oldal között, Dip alkatrész láb legyen, tehát ne legyen külön csak átvezetés. Tudom hogy 100%osan ezt nem lehet főleg bonyolultabb kapcsolásnál, csak hogy törekedjen a minél kevesebbre.

Köszi
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Üdv!

Megjött a válasz:

the name@xx works only for pins with direction Pwr. Only in this case the pins/pads are connected automatically.
HTH
Regards,
Richard Hammerl


Nos, ahogy írtad, a Pwr directionnal is ugyanaz a helyzet. Jó lenne még kipróbálni, sajnos nekem most nincs erre időm, talán néhány nap múlva. Ha valóban nem megy Pwr-vel sem, küldök egy választ a válaszra.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Megpróbáltam pár variációt de nem jött be egyik sem
(#) t.gergo hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Én azt szeretném kérdezni hogy Eagle 4.11-ben hogyan lehet a kész nyákot elküldeni e-mailban vagy képként.
Valaki megírná Előre is köszönöm!!
(#) edison14 válasza t.gergo hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
FILE-EXPORT-IMAGE és kiválasztod, hogy mekkora legyen a kép mérete, hogy hova mentse, hogy fekete-fehér legyen vagy szines és kattintasz az OK-ra. Utána oda teszed vagy küldöd a képet ahová csak akarod.
(#) t.gergo hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Köszönöm szépen!!
(#) soskajoska hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Lehet hogy egyszer már megkérdeztem, de talán választ kapok az alábbi kérdésre:
Szeretnék egy kedvenc könyvtárat összeállítani, mivel az alkatrészkönyvtárak töredékét használom csak és tapasztalatom szerint egy verziófrissítésnél az előző könyvtárak (.lbr) elszállnak. (Már szívtam meg, hogy a könyvtárba létrehozott új elem (Device) semmivé lett. )
Létezik-e más mód, mint a favágó: Device létrehoz; eredeti Symbol-ban másol->; Device-ba átlép->Symbol létrehoz-> beilleszt->elment. Package ugyanezek a lépések. és a végén rájössz mit is felejtettél ki.
Lényeg lbr<->lbr között lehet-e egyszerűen másolni (lbr.-t szerkeszteni)?
(#) soskajoska hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Más kérdés:
Az alapértelmezett Grid paramétereket hol tudom megváltoztatni?
Egyszerűen azt szeretném hogy a Schematic szerkesztő bekapcsolt Grid-del jelentkezzen be, valamint az alaposztás 0,05inch (50mil) legyen.
(#) niedziela válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Első kérdés: csak teljes könyvtárat tudsz másolni egy kiválasztott másik könyvtárba.

második kérdés: scr mappa eagle.scr fájl
(#) IMi válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!
Két megoldás:
1. Létre hozol egy uj lbr-t.A control pnaelből egyesével rádobálod az alkatrészeket a lbr ablakra.
2. Felpakolod egy schematic-ra az alkatrészeid, ebből board, nem kell semmit összekötni. Majd lefuttatsz egy ulp-t. : exp_project_lbr_1_2.ulp
(#) soskajoska válasza niedziela hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszi!
Ide még tudsz egy kicsit segíteni a konkrét beállításokkal kapcsolatban.
Most így néz ki:
SCH:

Grid Default;
Change Width 0.006;
#Menu Add Bus Change Copy Delete Display Gateswap Grid Group Invoke Junction \
# Label Move Name Net Pinswap Quit Script Show Split Value Window ';' \
# Wire Write Edit;

Beírtam, hogy Grid Default On;. Így már legalább bekapcsolja a rácsot, de még 0.1inch és a szorzó 1. Ráadásul az alapértelmezésen nem változtat.
(#) soskajoska válasza IMi hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszönöm!
Kipróbálom.
(#) niedziela válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Grid Default On;
GRID MIL 50;

Nem tudtam most kipróbálni, de mintha igy lenne.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Ezt írd be más nem kell

Grid mil 50 lines on alt mil 10;
(#) Ferkógyerek hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy az Eagle-el hogyan lehet megnyitni .DWG vagy .DXF formátumú fájlokat.
Próbálkoztam a EAGLE PCB Power Tools-al de a lite verzió nem konvertálja át a teljes ábrát, valamint az átkonvertált rész sem mérethelyes.
A dxf2Eagle pedig egyáltalán nem adott használható SCR fájlt.
Erről a két fájlról lenne szó.
(#) ECL82 hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Sziasztok, véletlen kitöröltem az add menüpont alatt lévő alkatrészlistából a biztosítékokat, a drop gomb segítségével. Hogyan tudnám visszacsinálni?
Következő: »»   209 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem