Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 21
(#) krisz69 hozzászólása Máj 31, 2019
Sziasztok El inditottam az Omitronic psso HP 2400 at . Áram korláton megy szépen, szól stb.. nem is melegdnek benne az alkatrészek .Ami melegszik annak melegedni is kell. Viszont kérdésem a következő lenne. Hogyan tudok munkapontot mérni és álitani ? Mivel közös kollektoros az egész kapcsolás és az emiter ellenállásokon 0.00mV mérhető . Esetleg a meghajtó tranzisztor 4,7R jén vagy hol kellene mérnem ? Előre is köszönöm a választ.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 23, 2019
Nem tudom tudtok e abba segíteni ,hogy Omitronic psso hp 2400, vagy 3200 kapcsolási rajza fel lelhető valahol ? Mivel amit javítok el szált úgy hogy 1 tranyó lett teljesen zárlatos. Elötte ugyan igy ment tönkre. És szeretnék pontot tenni az ,,i "re hogy mi is a baj.
(#) krisz69 hozzászólása Máj 23, 2019
Elöző hozá szolásra picit reagálva. Sok,, szemetet " javítottam javítok és sokszor vagyok azon a ponton most hagyom abba a fenébe. Valahogy mindig csinálom tovább. És nem adom fel végűl.
(#) krisz69 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 15, 2019
Típus ? Kapcsolási rajz ? Mik lennének az eredeti vég tranzisztorok ?
(#) krisz69 válasza r4pt0r hozzászólására (») Ápr 22, 2019
Itt a többi is púposnak tűnik. De abbòl a képből nem sok minden derűl ki. Meg kellene mérni a kapacítást és az ESR értéket.
(#) krisz69 válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 22, 2019
Ha nem vagy biztos a munkapontban .Mérj az Emiter ellenállás (Rugó) ellenállás 2 lábán milivolt álásban multiméterel. Vissza lehet számolni hány miliamper a nyugalmi áram.
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Márc 5, 2019
Minap javìtottam egy tsa 2200 erősitőt . Annak a nagyfeszültségű puffere szoszerint kotyogott. Jah és kapacitás mérő teljesen jónak mutatta !
(#) krisz69 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2019
Még egyszer ide teszem a fényképet. Nagyicsd ki és nézd meg alaposan. Szerintem a fénykép el árúlja milyen jó az összes. Ki van folyva...ki van rohadva a lába. Meg mérve hát.. van ott minden 100uf pl:330uf ra nyulva... ezeken nem is tudom mit is kellene mérni. Jah meg a lukas kipukkant folia az a legjobb. Szinte tudja is a gyári adatokat
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2019
Konkrétan. Zárlatos a kondenzátor.
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2019
Hiszed vagy sem ,meg volt minden mèrés Bár amelyiknek ki volt rohadva a lába sajnos nem sikerűlt megmérni
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2019
Szerintem ezek a kondik nem jók. De itéljétek meg ti
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2019
Sajnos nagy a valoszinűsége. Mivel minen előjel nélkűl áram korlát eltávolitása után pár percen belűl jött az éltető füst. És rövidzárba ment a végtranzisztor. majdnem minden tranzisztort cseréltem csak ezt a 2 nem.. valahogy el siklottam felette. Ez is egy tanulság. Ilyen idős keszülékekben érdemes minden Elkot cserélni.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2019
C225 ,másik oldalon a C226 . A veg tranzisztorok cserélve bd243 bd244. Munkapont a leg kisebb állapotban van most. Szol áram korláttal. ..
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2019
Ez egy ma ki operált darab Unitra ws-311D el is löt egy garnitura tranyot !
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) krisz69 válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 27, 2019
Idézet:
„Szia kondenzatorok cseréje sokban függ a hol letük és szerep körüktől. Pl: Egy kapcsoló üzemű táp egységben pl: 2 évente érdemes nagyfeszűltségű puffert cserélni. Meg egy 25 éves erősitőbe MM kondenzatorok állapota igen csak kételyeket szokot vonni maga után.”
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Feb 21, 2019
Tl072 műveleti ic hez csatlakozó Elkokat cserélném újra. Hidegitő kondenzátorokkal együtt. Skoppal szinusz generátoral nézted a jel alakot?
Idézet:
„személy szerint nem vagyok ki bekűlve a TL sorozatú ic vél. Cserélném NeX XXX re”
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Feb 21, 2019
Tudnál egy rajzolt. Linkelni?
(#) krisz69 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2019
Szia Izzóval nekem se indult el a ventilátor a tsa ba. Mekkora az az izzó ?
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Feb 19, 2019
Szia első körben végig nézném a kondenzátor okat. Nem csak az ekkora gondolok. Keramiákat is. Ha ott nincs gond nézd meg skoppal a műveleti ic kimeneti lábán nincs e torzulás, vagy egyén feszültség.
(#) krisz69 válasza blasz hozzászólására (») Feb 13, 2019
0-a szakadás volt.
(#) krisz69 válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 12, 2019
Ez most kérdés volt?
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 11, 2019
Még kapta a Vegfok a 400V öt befelé a dióda híd azonnal el röppent. Ntc. Plusz a segéd feszültség elő állító panelen szinte minden! Tranyo diodák optok. És a. Nyák is fel égett.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 10, 2019
A Lexon 1500xl el is készült már újra muzsikál sima 1n4148 dióda volt. Nem lett szép de tökéletesen teszi dolgát.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2019
A tekercsek éppek. Zener diodát. Dzvel jelöl a nyákon. Ez még sima D4
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2019
Sajnos ez el égett. A működő erősítőben lévőt fotóztam le. Volt nálam. Egy XL900 ami szintén táp halott volt. Már működik el is vitték. Még előtte ki mértem az el égett ellenállásokat. Diódát le fotóztam...
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2019
Semmi. Csak fekete csík.
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 26, 2019
Már csak az a kérdés milyen dióda lehet ez? D4
(#) krisz69 válasza melorin hozzászólására (») Jan 26, 2019
Tda 7294 pl
(#) krisz69 hozzászólása Jan 25, 2019
Sziasztok. Ismét hozám került egy lexon. 1500XL ennek a psu pcb jé kicsit meg sült... Esetleg valakinek nincs rajza róla. Mert 2db ellenállás és 1 dióda el olvadt. Annyira hogy felismerhetetlen. Dobok pár fotót. A gyártó is meg van de nem rendelhető :/ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2019
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 20, 2019
Nekem tiszta a Dolog. Nem egy ment át a kezemen... És nem brumog
Következő: »»   2 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem