Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   565 / 840
(#) GyurikaBx válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Szia,
Nem olcsó viszont 3A körül tud 60 volton.
Bővebben: Link
(#) szili83 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hát igen, de e-bayen 500Ft/db, az nem drága!
Még alszok rá, de szerintem rendelek.
(#) papus51 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Itt van 10 db 2SC2922 postával együtt kb. 12.000,- Ft-ért, USA-ból.
Bővebben: Link
Ezzel 10A-ig jó vagy két csatornán.
Bár látom, hogy GyurikaBx által belinkelt típus ugyanezt tudja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) Attila86 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Valóban nem írja a tok és a hőtűFELÜLET közti hőellenállás értékét. De ebből nem következik ez:
Idézet:
„Ezért az a bizonyos 595W-os disszipáció csak annak fog összejönni, aki 25°C-on tudja tartani nem a bordát, hanem közvetlenül a FET hátsóját.”

Pontosabban a két állítás közt nincs semmi összefüggés. Azaz ha megadnák a tok és a hűtőfelület közti hőellenállást akkor is igaz lenne a második mondatod. Sőt, valójában az mindig, minden tranzisztornál igaz amit írsz!
Amúgy okafogyott is erről beszélgetni mert azt a superFET-et nem lehet beszerezni.
(#) papus51 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Nem látok ellentmondást abban amit írtam.
Az 595W a katalógus adatok szerint arra az esetre vonatkozik, ha a tok hőmérsékletét 25 fokon tartják. Mivel a tok és a borda között is fellép egy hőhíd ezért a bordát biztos, hogy 25 fok alatt kellene tartani ahhoz, hogy a tok hőmérséklete ne emelkedjen 25 fok fölé. Másképpen a keletkező hőt nem lehetne elvezetni.
Ezek miatt írtam, hogy az 595W nem sokaknak fog összejönni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) papus51 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
O.K.
Amint Attila86 is írta, amúgy is oka fogyott a téma.
(#) nooorbi válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Természetesen ezt nem 20A-re alkalmaznám. Hanem mondjuk 2x5A-es tápra. 10A már igencsak jó lenne.
És van egy hasonló step-up konverterem (máshoz vettem még anno, de nem lett használva) szóval ha ezzel működne akkor kellene még egy ilyen. Meg 2 db 5A-es táp(2000ft/db áron be lehet szerezni) és rögtön lenne 10A és 30V vagy 5A és 60V.
(#) inci88 hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy ideje építek egy labortápot LINK, ami időhiány miatt sokat pihenget félkészen, dobozban a szekrény mélyén.
A panel készen van, az alkatrészek megvannak a mérő műszert / kijelzőt leszámítva.

Szeretném éleszthető állapotra hozni, és elakadtam a teljesítmény-tranzisztorok (2N3055) bekötésénél.
Csatoltam a bekötést: A kollektorok bekötésére és a borda elszigetelésére lenék kíváncsi.
Ha teszek csillám szigetelést a tranzisztorok alá, és szigetelőgyűrűt a csavarokhoz, akkor a kollektorok nem érintkeznek a bordával, a borda rögzíthető a fém dobozhoz. Ebben az esetben, hogyan tudom megoldani, hogy a kollektorok össze legyenek kötve és a penlhez legyenek vezetve a 11-es jelölésű ponthoz? Tegyek a a csavar+szig.gyűrű alá egy-egy kábelsaru-szem-et? Vagy Ti hogyan oldjátok ezt meg?

Másik kérdés: A trafó primer körén kívül hova tegyek biztosítékot és mekkorát?

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) Ghoost válasza inci88 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hasznald egeszseggel!
Nem sajat rajz! Alkoto kovette el
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) Hp41C válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Amennyiben az Alkotó féle kapcsolásról van szó:
Legyen a puffer kondenzátor - pontja a referencia pont: 0V. A shunt -ön ekkor 0.634V (0,68 * 2.8 / 3) esik. Ez a - kimenet feszültsége. Ahogy írod, a kimeneten max. 45V mérhető 2.8A terhelés mellett. A kimeneti + pont ekkor 46.634V -on van. A tranziszotor emitterében a 0.22 ohm -os ellenállásokon a terhelő áram harmada folyik, így rajtuk 0.205 V esik. A tranzisztorok emitterén ekkor 46.839V van. A 36.5V AC effektív kétutasan egyenirányítva 51.6V csúcsfeszültséget eredményez, a 4700µF 2.8A mellett 5.96V rippli feszültséget kelt. A puffer minimális feszültsége 45.658V.
Ebben az állapotban az áteresztő tranzisztorok az idő egy részében már nem lineáris tarományban, hanem telítésben működnek. A szabályozás ekkor már hatástalan. Ráadásul a telítéses üzemből való kilépés elég sokáig tart...
(#) szili83 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen, de a 2SC2922 60V-nál DC-ben 4A-t tud, a korábban belinkelt 2SC3264 olyan 3.2A körül, és az csak kb 1000Ft itt. Ez így ha 3db-ot teszek be az ~10A, akkor a korábban alkalmazott 2N3442 6A-t tudott. De vajon ez az MT-200-as tokból a 3db lebírja adni ugyanazt a hőt, mint a TO-3 tok? Ha igen, akkor rendelem is.
(#) szili83 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen, de ennyi kijön belőle, azaz mindegy, hogy tudom-e szabályozni, de beáll 45V-ra, az a lényeg.
(#) qvasz2 válasza nooorbi hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ez nekem nem tűnik galvanikusan leválasztottnak.
Amúgy ha ezt mind összeadod, ennyiből már két másik trafót vehetnél
Az ugyan nem lenne 20A-es, de hibátlan lenne labortápnak
(#) nooorbi válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Azért 2 db 5-5A leadására képes 30-35v-os trafó (vagy egy, 2 szekunderrel)kétlem hogy meglenne 10 alatt És akkor még nincs hozzá táp!
Na de modulárisra akarom a tápot(számítógépházban elfér). Szóval mi van akkor ha most beteszek egy ilyen 30V 5A-es tápot, később meg veszek bele egy kisebb trafót és építek vagy veszek hozzá egy másik tápot akkor azokat össze tudom kötni?
(#) qvasz2 válasza nooorbi hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen, ez a lényeg: ha két külön tekercsről (vagy trafóról) csinálod, akkor össze tudod kötni őket, ahogy csak akarod, sorosan is és párhuzamosan is.
Van már egy jó trafód, igaz nem tudod teljesen kihasználni, de veszel mellé még egyet (használtan nincs 10 ezer), és azután bárhogy kötözheted őket!
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Nekem simán elküldték: innen.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Kérlek segíts értelmezni a hozzászólásod. Azt látom, hogy LOMEX-ből mit rendeltél, csak ennek mi a kapcsolódása felém?
(#) dara válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Csak nyomott egy válasz gombot.Kinek mi kell.
(#) Alkotó válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Ehhez semmi kedvem. Attila86 említette -előtted néhánnyal-, hogy kár a FET-ről tanakodni, mert nem lehet kapni, ezért "okafogyott" a téma. Ezt megerősítetted köbzolinak -erre válaszoltam-.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) papus51 válasza dara hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Akkor már kapisgálom
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Azt a fetet (szuperfetet) tényleg nem lehet kapni, ugyanis a FCH041N60F-ről volt szó.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Attil86 a FCH041N60F FET-ről írt, Te meg a IRFP90N20DPBF-ről.
Ezért nem volt számomra egészen világos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2014
(#) dara válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Kapható,mind kettő.
(#) papus51 válasza dara hozzászólására (») Ápr 30, 2014 1 / 1
 
Kedves Fórumtársak!
Engem egyik FET sem izgat fel, akár lehet kapni akár nem. A hozzászólásaim alapvetően a teljesítmény félvezetők hűtésével szándékoztak foglalkozni legyen az akár FET, akár tranzisztor.
Ebben a témában továbbra is szívesen konzultálok bárkivel.
(#) szili83 hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Az alkotó 2.7.4-ben a végtranzisztorok emiterénél lévő ellenállás növelésével, vagy csökkentésével javítható jobban az egyenletes árameloszlás, azaz az egyenletes tranzisztor terhelés? És minek hívják hivatalosan azokat az ellenállásokat.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Rendeltem 6db SC5200-at 1500-ért. A korábbi 2SC2922 árát benéztem, darbaja olyan 1000Ft körül van.
Mindegy, remélem ezekkel is sikerül valami sikert elérni nagyobb áramerősséggel. max egy jó kísérlet lesz.
(#) proli007 válasza szili83 hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 3
 
Hello! Nyilván a növelésével, hiszen az áram hatására negatív visszacsatolást okoz. S lőn csoda, emitter ellenállásnak hívják.
(#) Electricboy hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Ezt a módszert (lenti kettő közül) szeretném alkalmazni finom szabályzásra. A rajzon melyik két potméter tartozik egybe (stereo)? Például a jobb alsónál fentről lefelé az 1. és a 3. ("ellenállás") van egy tengelyen a középső meg a sima potméter? Remélem érthető mit próbálok itt magyarázni.
(#) Melphi hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Volt itt egy (Hőfigyelő ventilátor vezérlés) nevű kapcsolás, ehhez keresem a nyáktervet ha lennétek olyan kedvesek év segítenétek akkor megköszönném.

Névtelen.png
    
(#) Ghoost válasza Melphi hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szerintem ezt keresed Alkotot dicseri......
De en meg tekintenem az NTC-FAN4 es/vagy NTC-FAN6 kapcsolasokat is.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
Következő: »»   565 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem