Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   60 / 60
(#) Sanyesz5 válasza Peter65 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a sok segítséget, pont most kaptam tippnek Skoritól a zvs kapcsolást, ha tiszta szinuszt szeretnék. Össze dobtam próbának, szó ami szó, a szinusz teljesen hibátlan, viszont a neten keringő kapcsolást csináltam meg. Igazából volt itthon, régebbről, az viszont kimondott indukciós hevítés, nagyfeszültségű kísérletekhez van irfp250 fetekkel amiknek egy lórúgás kell indulásnak.
Valahogy szelidíteni kellene a dolgot, áramfelvétel céljából is, de tanulmányozom a te ötletedet is köszönöm!
(#) nickname hozzászólása Feb 4, 2024 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, a mellékelt rajz szerinti invertert próbálom megépíteni, illetve csatoltam a próba kapcsolást és a méréseket is.
Az alábbi linkről van egyébként (STU10NM60N (N-MOSFET, 600V, 5A, 550mΩ) mostfet-ket használtam a rajzon jelzett helyett):
Transformerless H-Bridge Inverter

Az a probléma, hogy kb 3-4V-nál nagyobb feszültségre már rövid zárat jelez a labortáp, amivel megy a betáp. Felvittem 15V körülre, akkor már füstölt valamelyik felső mosfet.
Tudnátok segíteni mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza nickname hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Hello! Ekkora kócot csinálni.. De én nem látom, hogy a 2-es láb a 15V-os táp negatív pontjára csatlakozna..
(#) Skori válasza nickname hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Mi az a sok elkó? A kapcsolási rajzon csak egy van.
Ilyen hosszú összekötésekkel szinte bármely kapcsolóüzemű áramkör meg tud őrülni.
(#) nickname válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia!

Valóban nem túl szép.
Rajz szerint a 2-es lábnak az egyenáram bemenet negatívjára kell kötve lennie.
Elvileg ott kellene lennie.
(#) nickname válasza Skori hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Szia!

Hirtelen nem tudom mit értesz elkó alatt?
(#) Gafly válasza nickname hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Hengeres fekete bizbasz, a tetején kereszttel.
Érteni vélem, hogy miért írta, meg azt is hogy ilyet nem dugdosós panelon...
(#) nickname válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Köszi a rávezetést
(#) erbe válasza nickname hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Mit akarsz hajtani az inverterrel? Mekkora bemenő feszültségre tervezel? Mekkora ellenállást tettél a hídba?
Mielőtt beforrasztod a FET-eket, nézd meg szkóppal a vezérlést! Ha az tetszik, akkor már bekötheted a FET-eket is.
(#) zamatőr válasza nickname hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Az egyenáramú bemenet és a táp negatív pontja nincs összekötve a kép szerin(a rajzon igen). Így hogyan kap az ic tápot? Vagy tévedek?
(#) nickname válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Köszi, valóban nincs így összekötve, este kipróbálom.
(#) proli007 válasza nickname hozzászólására (») Feb 6, 2024 / 3
 
Hello! Az az érdekes, hogy első hozzászólásnál írtam neked ezt, de figyelemre sem méltattad..
(#) nickname válasza proli007 hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Szia! De igen, mert visszakérdeztem. Viszont valóban nincs összekötve a két betáp negatívja.
(#) nickname válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 6, 2024 /
 
Kipróbáltam az összekötést, kicseréltem mindkét elkó-t kerámiára, de sajnos ismét füst jelentkezett a bal felső FET-nél. Kicseréltem a FET-et is, hátha eleve hibás volt, de nem segített, ismét füst 11V körül már és mellé 1,2A a labortápból, ami soknak tűnik. Tesztelésre 6,6Kohm ellenállást használok terhelésnek.
Csatoltam képet a jelenlegi kapcsolásról.
Esetleg valakinek van még ötlete mi lehet a probléma?
Köszi előre is!
(#) Gafly válasza nickname hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
"A" terv:
Vannak nagyon gyors megoldások alkatrészcserére.

"B" terv, összeforrasztod nagyjából a végleges topológiának megfelelően egy (akár hevenyészett) nyákon és teszel fel képet mindkét oldaláról (ha akkor sem működik).
(#) tcxo válasza proli007 hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Z-generáció
Következő: »»   60 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem