Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   177 / 580
(#) Mosomasi hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Segítsééég!
Indesit Witl 125 mosógép. Program közben megáll, nem fejezi be a programot. Először csak nem engedte bele a vízbe az öblítőt, de most már meg is állt. Gondoltam sok benne a cucc, kivettem és próbáltam kiszivattyúztatni a vizet, de nem. Centrifugázni sem akar. Leengedtem a vizet a cső letekerésével de így sem csinál semmit. Bekapcsolom, a programra tekerem és csak búg.
Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baja?
(#) zolika60 válasza Mosomasi hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Tán elfogyott a szénkefe a motorban.
(#) Mosomasi válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 

Köszönöm a reagálást. Igazán jó hír. Javítható-e vagy dobjam ki?
(#) zolika60 válasza Mosomasi hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Miért ne lenne javítható? Persze nem 100%, hogy ez a baja, ez csak egy tipp innen a távolból. A valódi hiba megállapítása a helyszínen történik.
(#) BAGGIO 21 hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Sziasztok!

AWM 8105 6.érzék FH hibakód (nem vesz vizet , szelep probléma)

a helyzet az , hogy az aristonom szervizben ez pedig ezt produkálta apósnál nagyon kérek mindenkit ha tudtok segítsetek hova nyúljak mit csináljak kézügyesség van pár gépet szétkaptam már de most elakadtam .( 6 adag mosnivaló van) S.O.S

köszi mindenkinek
(#) palko0125 válasza BAGGIO 21 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
(Tudnám idézni ide botesz válaszát vince1972 hsz.-ához.)
Első nekifutásra meg kellene mérni a mágnesszelep tekercsét. ~3.6k ohm az ellenállása.
Minden jót
Palkó
(#) BAGGIO 21 válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
Köszi, megoldva a próbléma nem volt semmi baja a szelepnek,
és most sírjatok és nevesetek egyszerre a kedves családom miután reggel FA hibakodal (túltöltés , aquastop) szétkaptam a gépet kitakarítottuk alaposan (vízkőtlenítés , penészírtás) összeraktam és elmendtem dolgozni .Betették a helyére ,vízcső fel ,áram be ,gép bekapcs, progi indul.Hazajövök kérdezem jó gép mondja nem FH hibakód beírok nektek , mondom azért megnézem, oda megyek ránézek és NINCS KINYÍTVA A VÍZ )).

Azért köszi minden segítséget , ez legyen a STORY okuljon mindenki )

(#) cocatamas hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok,
AEG mosógép motorjának végén a tachogenerátorban forgó mágneses jeladó megolvadt, csapágyas volt a motor, csere megtörtént, de nem lehet kapni ilyen jeladót. Esetleg van valakinek eladó?
(#) PPetya hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy AEG Lavamat 72640 Update típusú mosógépem.
PNC: 91400241600
A probléma az lenne vele, hogy 4 évesen az 5 kg-s programokkal nem boldogult, nem fűtött fel, nem vitte végig a programot, ha meg végigvitte akkor 2-3 órába telt az 50 perces program.
Akkor bevitték szervizbe és " megjavították ". ( Rosszabb lett mint volt )
Utána már csak a 2.5 kg -os programokkal ment azon viszont szépen mosott.
1 hónapja elkezdte azt csinálni, hogy nem vette fel a vizet, aztán azt, hogy felvette a vizet de ahogy beengedte átugrott szivattyú programra ami 3 perc és kitolta magából a vizet.
A visszaszámlálásnál 3-2-3-2 -t számolt a végtelenségig.
Majd történt egy szállítás és ez a problémája elmúlt, de lett helyette másik.
A mostani probléma az, hogy nem forgatja a motort.
Ezen felbőszülve kivettem belőle a motorját és kipróbáltam.
Az első meglepetés a 8 kivezetés volt a motoron, de sikerült kitotóznom és működőképes.
Volt egy kis szervizbe az elektronika ( miután kiderült, hogy nem forgatja a motort, de az jó ) ahol tasztatúra billentyűzettel újra írták az eeprom-ját.
Változás nem történt, a motorja továbbra sem hajlandó a saját vezérlésével forogni.
Mi lehet még a probléma ilyen esetben ?

Üdv.: Petya
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
A szénkefét a motorban nézd meg mert terhelés nélkül rövid kefékkel is tökéletesen megy!Illetve (!ha van!) az aljában a nikecel úszót nézd meg lehet hogy fennakadt. Ilyen kor áll fent az az eset hogy szivattyúzik a végtelenségig!
(#) Panzer General válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok.
Írtad anno, hogy nézzem meg a szénkefét.Kiszedtem itt van a kép is csatolva.Kb 1-2cm hosszú.Amit találtam a neten képeket róla az kb a duplája.Szerinted?Lehet, hogy ez a baja?Az utolsó hozzászólónak is azt mondtátok, hogy nézze meg a szénkefét, mert egy centi szénkefe nem kefeÉs hogy a végtelenségig szivattyúzik...nekem is ez a bajom vele...
(#) Panzer General hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Talán ez az ami nekem kell újonnan: http://www.rotovill.hu/termekek/4517/SZENKEFE_HAZZAL_INDESIT_5x12_5..._.html
Itt azért látszik, hogy több mint duplája az enyémnek...
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia!

A szivattyúzása már elmúlt neki azzal nincsen baj.
A szénkefe kb. 3 cm mindkét oldalon.
Kipróbáltam azt is, hogy megtömtem a dobot ruhával és külső áramforrásra kapcsoltam a motort.
Tökéletesen ment, nem szikrázott.
Csak a saját vezérlésével nem hajlandó forogni.

Üdv.: Petya
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
A motor reléjét nézd meg a panelon ill. a vezetékén keress szakadást.
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Milyen géped van és mi a pontos hibajelenség?Csak annyi hogy a végtelenségig szivattyúzik? Ha igen akkor vizszintszabályzót nézd meg lehet hogy eldugult a légsűrítő.
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Az összes motorhoz menő vezeték szakadásmentes, a relék vadi újak benne, mert amikor meghúztak akkor nem voltak hajlandók úgy maradni még régebben ezért cserére lettek ítélve.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
És egyáltalán meghúz a relé a programon belül ,vagy csak víz beereszt és néma csönd vagy a relé kattog csak a motor nem forog?
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Víz beenged és néma csönd meg visszaszámlálás.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Akkor a tápfeszültségeket ellenőrizd és azokat a részeket ahol a relé megkapja a feszt és keress a panelon szakadást és nézd meg hogy egyáltalán kap e a relé feszt vagyis mérni mérni mérni....
(#) Panzer General hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Hello,
Én már írtam nektek egy-két héttel ezelőtt csak szünet volt, mert akadt egy kis dolgom.A hibajelenség az az, hogy a mosás fázis után nem vált át az öblítőre.Viszont a nagymosás alatt a főmosásból átmegy a másodlagos mosáshoz, ott nem áll meg.Leengedi a vizet a dob forog, olyan centrifugának a fele fordulattal, szivattyúzik közben és nem áll meg.Ha manuálisan átkapcsolom öblítőre persze elindul, de ott sem áll le.Ha áttekerem centrire akkor is elindul, de nem áll meg...Még annyit észrevettem, hogy a centrifugaprogram sem tekeri szerintem meg rendesen a dobot, mert tíz perc centri után is csurom víz az összes ruha.Hibakódot nem jelez.A vízszintszabályzó biztos jó, már mindent átvizsgáltam, mindent bemértem.Vizszintszabályzó, fűtőszál, hőkioldó, szivattyú rendben.Már mindent megnéztem amit mondtatok.Mondtad, hogy nézzem meg a szénkefét.Szerinted rendben vannak?Kb 1-1.5cm-esek.Amit írtál PPetyának az megfogta a fantáziám, hogy nem megy fel a fordulat, ha rossz a kefe...és ebből következne az is, hogy nem akar megállni?
(#) Panzer General hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Azt még elfelejtettem mondani, bár ezt is már írtam, hogy szikrázik...egy kicsit...mint egy öngyújtónak a tűzköve kb annyira...az még belefér?
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Hát szerintem annyi szikra talán belefér.Próbáltad már úgy hogy leveszed a centrit 0 ra? akkor tovább viszi a programot?Ezt próbáld ki mindenképp!Ha rossz a kefe akkor nem éri a kommutátor úgy mint kellene akkor nem tud elegendő feszt leadni.ezért nincs kellő fordulat Szerintem.Persze ez lehet mástól is.Meg kéne próbálni egy másik motorral hogy azzal jó e?Vagy még azt lehet hogy megrakod ruhával és direkt rákötöd a motort a 220 ra egy pár pillanat ra 10-15 másodperc max. Ez jó lenne mert ha így is sem menne rendesen akkor ezzel kizártad az elektronikai hibát.És akkor lehet hogy szénkefe vagy maga a motor rossz.Most így kb ennyi tellik tőlem remélem segít!
(#) Panzer General hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Hello,
Ok megpróbálom.Köszi a segítséget.Majd jelentkezek, hogy mi lett
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Átnéztem, nem találtam sem szakadást sem más egyéb rendellenességet.
Viszont ami fura az az, hogy ha a hőkioldót leveszem, ami a fűtőszálat szabályozza, hogy mennyire fűtsön fel akkor a következő jelenség adódik:
Berakok egy rövid centri programot, szivattyúzik, majd amikor arra kerül a sor, hogy forgatni kellene a motort a panelen lévő T1 jelzésszámmal jelzett kicsi trafó erőteljesen zúgni kezd.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Tápfeszültségeket ellenőrizd! Nézd meg hogy az NTC vel és anélkül mennyi feszt ad le.
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Az NTC mi lenne pontosan ?
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Minden kivezetésen 110V van, kivétel a tachogenerátoron mert arra 230V megy ki mind a 2 vezetékén mindkét esetben.

( Bocs az előző hsz -ért, rájöttem, hogy az a termisztor )
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012

aeg motor.jpg
    
(#) PPetya válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
A szöveg lemaradt a módosításnál

A csatolt képen látszik a motor stekkere.
Én amikor direktre kötöttem a 9-10 -es pontot sorba kötöttem és a 8-5 pontokra adtam 110V váltóáramot és működött.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Az amit lekötöttél róla a fűtőszálba van beledugva gondolom.
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Teszek fel egy fényképet.
A pirossal karikázott a termisztor.
A sárgával karikázott egyáltalán nem volt bekötve új korától fogva.

DSC_0219.jpg
    
Következő: »»   177 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem