Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok

Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   169 / 169
(#) cimopata válasza pipi hozzászólására (») Vas, 23:47 /

Nem akarok folyamatosan adatot küldn433Mhz en mert le is merülne a távirányító eleme. Csak akkor fog sugározni amikor gombot nyomok.
ESP szerű wifi cuccot azért nem akartam mert pofon egyszerűt szeretnék nincs időm adatlapokat böngészgetni hogy ESP hogy smint megy.
Ezeknél a 433Mhz es moduloknál meg elvileg ami a DATA bemenére megy jel az kijön a receiver oldaon 1:1 ben.
A hozzászólás módosítva: Vas, 23:50
(#) pipi válasza cimopata hozzászólására (») Hé, 0:01 /

Akkor használhatod, DE
1. egyik ismerősnél a hatótáv kritikán aluli volt, hasonló modullal, lehet hogy az antennátval játszami kell
2. Ezek nem rs232 jelre vannak kitalálva, hanem "ön órázó" bitfolyamra, vagyis minden bithez tartozik impulzus, és az impulzus szélessége mondja meg hogy 0 vagy 1. Az rs232-nél igen hosszú ideig lehet 1 v. 0 az adott jel, nem javasolt.
Ezek ASK (mint az AM) modulációt használnak, vagyis ha 1 akkor ad, ha 0 akkor nem ad (viszont ilyenkor a szomszéd zavarát is veheti...) pl: https://www.electroschematics.com/holtek-ht12e-encoder-high-density...tions/
Muszály valami szoftveres protokollt köríteni, ami a vételnél meg tudja állapítani hogy korrekt, vagy hibás.
hoppá most látom amit linkeltél, már a távirányító gombokhoz tartozó kimenetek aktívak... az adón 4 gomb bemenet van, nem adat...
(#) cimopata válasza pipi hozzászólására (») Hé, 1:20 /

AZ STM TTL jelet fog ad a kis transmotternek.RS232 szerintem most sehogy sem jön ide. TTL 9600baud soros jel amit saját módon kódolok 5 byte os csomagban nem csak szimplán alacsony vagy magas szóval külső zavartól mentes.Egyedül a hatótáv ami kérdéses és hogy el bír e 9600 baudot vagy esetleg csak kevesebbet mert van ahol 2400 at javasolnak.
(#) cimopata válasza pipi hozzászólására (») Hé, 2:06 /

Bocsi csak közben látom hogy egy olyan modult mutattam ami pont küder/dekóderes négy kapcsolóra. Végülis ez is jó lehet de itt tényleg fent áll a veszélye hogy bezavar más adó.

Végülis egyszerűbb lenne mert csak vevő oldalon kellene kezelnem már a 4 kapcsoló jelért.

Akkor viszont lehet maradok az eredeti ötletemnél és én kódolok saját jelalakot és az megy ki egy direkt transmitter modullalt.

Pl ez egy egycsatornás adó modul. Nem tudom milyen lenne
(#) pipi válasza cimopata hozzászólására (») Hé, 19:15 /

Igen, nézd meg a ht12 vagy a hcs chipek jelformátumát, jobban jársz. Akár kész libraryt is találhatsz hozzá...
Következő: »»   169 / 169
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem