Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot

Témaindító: onorbert, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   16 / 16
(#) mrobi hozzászólása Máj 14, 2018 /

Sziasztok. Akik elektromos nyíró motort használnak, azoktól kérdezem: mekkora teljesítményű és fordulatú motort érdemes használni? 50cm-es késben gondolkodok.
(#) Massawa válasza mrobi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /

Ahhoz már jo nagy motor kell. Nem is tudom hogy vannak-e a gyáriak között ekkorák. ( a tioukus méretek 18-30 cm).
Általában a fordulatszám változik ( meglehetöswn komolyan figyelik a vágomotor terhelését és gyakran le is áll, ha tul nagy vagy erös a fü.)
(#) KTobi válasza mrobi hozzászólására (») Máj 14, 2018 /

Drótos, hálózati ekkora késnél 2kW. Erre a késméretre ez a minimum. Ha robotfűnyíró, akkor lehet kevesebb, mert sokkal kevesebbet vág, alacsonyabb a fű, mert sűrűn nyírja.
A haladási sebességet határozza meg, hogy mit kell vágni és milyen erős a gép.
A villanyosunk visszalépés teljesítményben az előző benzineshez(~4LE) képest, és ez érződik. Amennyiben 10-15cmnél többet kell vágni elektromossal nem mennék neki (régi benzines, amin állítható a fordulat azzal lehet méteres gazt is kezelni).
(#) zolika60 hozzászólása Máj 14, 2018 /

Erre azt mondanám, hogy jó mechanika, csak automatizálni kéne.
(#) pont válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 14, 2018 /

8 millióért az már nem fért bele Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2018
(#) zolika60 válasza pont hozzászólására (») Máj 15, 2018 /

Nem a konkrét típusra gondoltam, csak a megoldásra. Benzines motor, négy kerék kormányzás és hajtás.
(#) srac321 hozzászólása Aug 30, 2018 /

Valaki fogolalkozott már házi helymeghatározó rendszerrel (Indoor positioning system) amivel lehetne vezérelni akár a fűnyirót is?
Az RTK GPS nállam nem nagyon jöhet szóba, mivel a fák bezavarnák a rendszert. A neten keresgélve ezeket találtam:

Localino saját helymeghatározó (decawave-el és arduinós)

Pozxy

Vagy van-e valakinek valami tapasztalata hasonló rendszserekkel, amit viszonylag olcsón házilag meg lehet építeni? Vagy amit lehetne használni robotfűnyiró vezérléséhez?

Várom az ötleteket!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu