Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   561 / 840
(#) scooby_ válasza Hakai hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Ötletes megoldás. Sejtettem, hogy próbapanel lesz azon a nagy felületen!
(#) szili83 hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Az alkotó féle 2.7.4-es tápegységet sorba lehet kötni. De kettőt párhuzamosítani, hogy nagyobb áramot lehessen belőle kivenni? Ezt még nem próbáltam ki.

Amúgy kész, csak 1-2 apróbb módosítás van, ha teljesen kész, akkor majd teszek fel képeket. A tesztek eddig sikeresek, bírja a nyúzást.
(#) Schnitt válasza Hakai hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Jó ötlet ez a próbapaneles építés. Én elsőre azt hittem, falra lesz téve, azért ilyen lapos.
A próbapanel direktben a fémre van felszerelve, vagy van alatta műanyag lap?
Nem tudom, hogy csak az enyém "spéci", vagy mind ilyen, de ha határozottabban nyomom bele az alkatrészeket a lyukakba, át tudom szúrni vele a kétoldalas ragasztót a panel alján.
(#) Hakai válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Sajnos könnyedén át lehet vele szúrni, ezért is ragasztottam azóta a táp lapos felületére egy olyan ESD gumiszerű vékony lapot, amit gyárakban tesznek a paneltároló tálcák aljába. Erre közvetlenül is rá merek tenni bármilyen áramkört, és mivel szilikonos a bevonatuk egy-két forrasztást is lehet gyorsban eszközölni rajta, ha szükséges.
(#) Hakai válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Természetesen lehet. Két független táp esetén erre mindig van lehetőség. A fesz. és áramgenerátorok soros illetve párhuzamos kapcsolásáról had ne értekezzek most. A lényeg, hogy sokan megépítik az Alkotó féle tápokat duplán, és eszükbe sem jut, hogy alkalmasint dupla fesz, vagy áram is kikapható belőlük. De persze az alap 30V 3A verzió amatőr szinten így is bőven elég. Erősítő őrülteknek duplázva meg pláne.
Ha párhuzamosan kapcsolod a két tápot, és mondjuk 12V 5A-re lenne szükséged, akkor az 'A' tápod 13V 3A, a 'B' 12V 2,5A állítasz be. Ha a terhelésed rákerül 'A' átvált áramgenerátoros üzemmódba mivel kifut a 3A-ből (gondolom led jelzi), 'B' áramán pedig láthatod mennyi is pontosan amit még bepumpál a körbe 12V-os fesz. generátoros üzemmódba.
Vagy nem?
(#) Ghoost válasza Hakai hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
Szerintem nem!
Eloszor a /B/ Imax=2.5A-s tapegyseged eri el a beallitasa hatarat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
(#) Artredis hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Elkészültem életem első tápjával. Nem lett túl bonyolult, de szerencsére elég stabilan működik, habár jó pár fejlesztés ráférne.. Még nincs benne áramerősség szabályzó, továbbá jobban meglehetett volna oldani ha nem 2 kapcsoló van, hanem egy kétállású, de az nem volt itthon, úgy hogy 2 kapcsolóval lett megoldva a dolog. Az egyik kapcsolóval 1,2-14,8 míg a másik kapcsoló esetében 1,2-28,4 volt között állítható a feszültség. Egy LM317-esen alapszik az egész plusz az egyen irányítást egy régi már nem használt tápból mókányoltam ki.
Itt egy kis videó a működésről
(#) szili83 hozzászólása Ápr 23, 2014 / 3
 
Elkészült a Pioneer-Alkotó 2.7.4-es tápegységem, kicsit okosítva (Uki kondival, Z2 szűréssel, 'poti szakadás gátlóval').
A ventillátorokat az NTC-FAN4 szabályozza. 65 foknál lekapcsolja a tápegységet. De 50 fok főlé nem tudtam hajtani, csak ha a ventilátorok betáplálását megszüntettem.
(#) Tonybacsi válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Nagyon rendben van ez a kis táp.

(bár először kicsit összekavarodtam, mikor nézegettem a képeket, és hirtelen "az jött le" a "Current" poti melletti kijelzőről, hogy 45A ! , aztán hamar rájöttem a turpisságra...)

grat!
(#) Electricboy válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szia!
Nekem is tetszik!
Milyen tranzisztorokat használtál? Én is most építgetem ezt a verziót ezért érdekelne hogyan oldottad meg Z2 szűrését a többi az tiszta.
Valamint az a kis kék a relés panelon (converter?) pontosan mit csinál?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
2N3552, a 2N3055 a magas feszültség miatt nem vált be, elszálltak mindig.
Egy 4.7µF SMD kerámiát tettem a Z2-re, korábban tanácsolták.
(#) SzervízMacska válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szia! Nekem ez nagyon tetszik, gratulálok hozzá! Egy dolog ami szemet szúrt, hogy a hűtő bordákat vízszintesen szerelted be. Értem én, hogy ventillátor, de akkor is...
(#) szili83 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Függőlegesen nem sok értelme lett volna.
Akkor meg a doboz tetejére kellett volna tenni a ventilátort, és a talpról meg szívta volna... Annak semmi értelme nem lett volna.
(#) Hakai válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Hogy az általad leírt jeleség ne következhessen be az 'A' feszültségét valamivel nagyobbra állítod, ahogy leírtam. A mindkét táp "érzékeli" áramának korlátát, és ezért feszültségcsökkentéssel próbál reagálni. És ezt a 13V-os kezdi, ezzel azonnal vált áramgenerátoros üzemmódba. Így "B" 12V-ja lesz a feszültséggenerátor. "A" és "B" persze felcserélhető tetszölegesen, a működést nem befolyásolja.

Kérem lepróbálni, illetve igazságot tenni - szabad a gazda.
(#) Ghoost válasza Hakai hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Az igazsagot en is szeretnem tudni, mert addig csak okoskodok itt.
Minden gyakorlati alatamasztas nelkul.
Amint a tapegyseg atvalt Aramgeneratoros uzembe, -ez altal csokkentett feszultseget szolgaltat-- elkezdi a masik tapegyseget beterhelni. A feszultseggeneratoros elkezd akkumlator toltokent funkcionalni. Egyszer mar valaki ezt itt kifejtette ha jol emlekszem.
(#) Hakai válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Az lesz az! Jó úton haladunk....
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) Kovidivi válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 24, 2014 / 1
 
Szia!
A labortáp úgy működik, hogy műveleti erősítő vezérli a végtranzisztort. Ha kisebb a kimenő feszültség, mint kellene, akkor jobban nyitja azt, ha nagyobb, akkor lezárja annyira, hogy a beállított feszültséget kapjuk. Na most ha Te kívülről megtáplálsz egy labortápot, akkor a végtranzisztor teljesen le fog zárni, és csak akkor nyit ki, mikor a feszültség leesik a beállított értékre. Tehát az egyik tápból 3A fog kifolyni, és mikor 12V-ra csökken a kimenő feszültsége, csak akkor szól közbe a másik labortáp.
(#) Electricboy válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Z2 anódja és R10 közé?
(#) szili83 válasza Electricboy hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Így mint a képen. SMD kicsit máshova került fizikailag, de a lényeg az az. (a rajzon még 10µF szerepel, de csak 4.7-et tettem bele!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) NyariG válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Ennek a tápnak a leirását meglehet találni valahol?
(#) szili83 válasza NyariG hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Persze, itt a topicba 2.7.4 néven meg van.
(#) papus51 válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Szia!
Az érdekelne, hogy a feszültség finomállító poti hogy van bekötve. Köszi, papus51.
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 1 /
 
Számomra az idegen nyelvű felirtok idegenek. Talán mert idegenek.
(#) Monster02 hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Üdv. Alkotó? Labortáphoz L profilt lehet tőled venni ? hogy melyikhez kell csatoltam a file-t.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
(#) papus51 válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Biztos vagy benne, hogy az L profil egy megfelelő hőelvezetési megoldás? Számoltál keresztmetszetet? Üdv. papus51
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Kitől kérdezed?
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Első sorban tőled. De szerintem jó lesz
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Igaz.

Gondolkodtam a magyarításon, de maradt az angol.
Ha veszel boltban műszert, az is mind angol. Ez pedig pár szó, ami a szakmában az alap.
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Ápr 24, 2014 /
 
Félre értettél egy kicsit. Nem azt sérelmeztem, hogy nem értem a feliratok jelentését, hanem én a saját készítésű készülékeken csak a magyar nyelvű feliratot tartom példaértékűnek.
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy labotápot építeni (ú, ki gondolta volna?) de arra gondoltam, hogy a rendelkezésre álló anyagokat figyelembe véve csak egy 3-12 voltig szabályozható dugasztápot tudnék átalakítani labortáppá. A dugasztápot tanulmányozva arra juottam, hogy úgy működik, hogy egy fokozat felfelé mindig kisebb ellenállást kapcsol a stabkockára. Ha az ellenállásokat cserélném mongyjuk egy potira, akkor megoldható lenne a szabályzás? Egy panelméter a kimenetre, és kész. Ez így működne? Nem kell valami 0-32v, 0-10 amperes cucc, ennyi bőven elég lenne. Amúgy 1 ampert, max 12 wattot tud.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
Következő: »»   561 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem