Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 150
(#) kriszrap hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Szisztok új vagyok ilyen téren
van egy lm3915 ös ic-m és stereoba szeretném kötni és a 20 -20 ledet szeretnék rá kötni vagy is nem egyet kötök egy lábra ha nem 2 sorosan .
Van valami ötletetek hogy csináljam melyik kapcs rajzal vagy hogy bírni fogja e az ic ???
ja és teloról laptoprol fog be menni a jel(jack)
nagyon várom az ötleteket
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Hello! Ezt építsd meg, és akkor működni fog. Az IC a két soros Led-nek még örülni is fog.
(#) kriszrap hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
akkor el fog bírni 40 ledet köszönöm az infót és a gyors választ
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
El, de a Led-ek árama kb. 13mA körül lesz. (De ne kapkodjál, nyugodtan használd a Shift gombot és az írásjeleket!)
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
okés. Lenne egy kérdésem hogy a kapcsrajz meg van neked valamilyen program formátumba ?? én eaglet használok
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 10, 2014 / 1
 
Viccelsz? Ezt a sasban megrajzolni (ha van gyakorlatod vele) negyedóránál nem tart tovább. Én egyébként CIRCAD programot használok, amit általában más nem. De Alkotóval van egy egyességünk, hogy munka file-t nem adunk ki. Legyen másnak is egy kis dolga, ha változtatni szeretne valamin. Végül is a fórumnak (részemről) ez a célja..
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) gernerakos hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy LM3916-ot, LM3915-öt, vagy LM3914-et érdemesebb és egyszerűbb használni? Nézegettem az adatlapokat, de nem találtam sok különbséget.
(#) proli007 válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Hello! A különbség a skálázásukban van. A 3914-es lineáris, a 3915 és 16-os logaritmikus, de más léptékű. A fül hallásgörbéje logaritmikus, ezért általában azt használják. Te pedig azt, ami számodra szimpatikusabb kijelzést ad..
(#) gernerakos válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Néztem videókat az interneten mindegyikről, és akka jutottam, hogy mindegyik IC-nek nagy az érzékenysége. Tehát a ledek nagyon hamar gyulladnak ki egymás után, igy egy kissé hangossab résznél már az összes led világít. Ezt én nem szeretném. Melyik az az ic amelyiknek kisebb ez az érzékenysége, vagy ez állítható?
(#) Bakman válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Az érzékenységet csökkenteni feszültségosztóval, növelni erősítővel lehet. Előbbihez elég egy poti is a bemenetre.
(#) gernerakos válasza Bakman hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Rossz videókat néztél, vagy hibás következtetést vontál le.
A logaritmikusság éppen azt jelenti, hogy "pszihésen" is igazodik a kijelzés az érzékelésünkhöz. Ez lefordítva annyit jelent, hogy egészen kis hangerőnél is már felvillanak az első ledek, és brutális hangnyomás kell az utolsókhoz. Máshonnan közelítve, sokkal kisebb a feszültségkülönbség az első ledek között mint az utolsóknál.
Tehát egyértelműen a 3915 használatát javaslom. A lineáris kialakítás az nem ide való, abból pl. feszültség vagy hőfokmérőt lehet készíteni.
Itt látsz egy mérést, ami remekül mutatja amit próbáltam leírni.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Én konkrétan ezt a videót láttam, ebben úgy tűnt, hogy az lm3916nak kisebb az érzékenysége, habár elég sok led folyamatosan ég, de ezt lehet állítani, nem?
(#) reloop válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Szia! A kérdéseben szereplő mindhárom IC-nek a 7. oldalon üsd fel az adatlapját!
Láthatod hogyan osztják fel különböző ellenállásokkal a referenciafeszültséget a 4-es és a 6-os láb között.
(#) gernerakos hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Megépítettem az LM3916-os kivezérlésjelzőt, működik meg minden, de nem tudom, hogyan lehet a pont/oszlop között váltani. A adatlapját nézem, de nem tudtam tudtam rájönni, hogy akkor most hova is kössem a 9-es lábat. Tudna valaki segíteni?
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
" For bar mode, connect pin 9 to pin 3."
(#) attirush hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Üdv!

Szeretném megépíteni ezt,de nem tudom az összes alkatrész kisilabizálni . Tudna valaki alkatrész listát adni? Még annyi lenne a kérdésem,hogy ha csak kékre szeretném kell e az ellenállást változtatni?Előre is köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014

kivnagy.jpg
    
(#) eyess válasza attirush hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Pedig minden alkatrész jól láthatóan fel van tüntetve .A ha csak kékre szeretnéd az mit takar ?
(#) attirush válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Csak kék ledeket. Nem tudom minden alkatrész nevét!
(#) eyess válasza attirush hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
A használni kívánt led színe nem határozó , és befolyásoló tényezője a kapcsolásnak.
Melyik nevét nem tudod ?
(#) attirush válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Pl. a ledeknél lévőket ami a ellenállás és a ledek között van,milyen típusú konik,2k7.
(#) proli007 válasza attirush hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Hello! Nem egy csepp lustaságról van itt szó? De előbb egy nyák rajzot kellett volna kinézni vagy készíteni. Mert potiknak egy trimmert választottam hozzá, annak illeszkedni kellene a nyákhoz.
Led miatt nem kell változtatni, de azt nem vettem a listába.
(#) eyess válasza attirush hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Mondjuk tranzisztor jó , így ?
Vagy 1N 4148 as dióda ez esetleg ?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) attirush válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Igazán KÖSZÖNÖM!! Nem lustaság,mert a nagy részét én is így kerestem ,de hiába írtam be a keresőjébe nem tudtam kiválasztani mivel nem tudom mi a neve!!!
(#) attirush hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Köszönöm az eddigi segítséget! Lenne még 1 kérdésem,ágankét el bír 2 db ledet?
(#) proli007 válasza attirush hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
El, de a két Led sorba kötendő.
(#) attirush válasza proli007 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Köszönöm,nem is gondoltam másként,tudom a ledeket csak is sorba nem párhuzamba kell kötni!
(#) kriszrap hozzászólása Dec 1, 2014 /
 
Sziasztok Sikerült megépítenem a stereo kivezérlőm ez alapján : Link

Csak egy ic lábon nem nagyon bírja a 2 ledet ha minden igaz 20 miliamperes egy led.
Mivel tudnám ezt megoldani úgy hogy az ic ne erőlködjön?
(#) reloop válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Ugye sorba kötötted a két LED-et? A LED áramot te állítod be, lásd az adatlapot!
Ezt olvastad?
(#) kriszrap válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Igen sorosan és mind a kettő halványabb lett
1 led bemenet és 11 led bemenet hez egy 68R kell használnom?? Akkor egy lábon 2 led is simán működhet??
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
Következő: »»   117 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem