Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   305 / 398
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Én is csodálkozom. Legalább gyök2 -szeresnek kellett volna mérnem, nagyobbnak kéne lennie...... De minden kezdet nehéz. Meg is van - figyelmetlen voltam és a biztonságosabb, kisebb megcsapoláson felejtettem a sarukat. 2x56,7 V-ot mértem most már a pufferek után...
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Meglepődtem én is a múltkori válogatásnál.. az új Epcos kondijaim rosszabb értékeket mutatnak... Azért a Mechanika nem volt rossz gyár. Igaz az Epcos is tudtommal itt készül valahol a Bakonyban...
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A 37 V váltót mérted, vagy adatlapi érték. Ha mért, akkor abból nem lehet ekkora a feszültség.
Ha mondjuk 2 V esik a diódákon, akkor kb. (37-2)*1,41=49,35V. Nem lehet 56,7V.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Feltéve, ha szinusz alakú a feszültség, kis torzítással.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen, ezt feltételeztem, mert hálózati trafóról volt szó.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A lehetőségek:
- marad a +/-56V körüli feszültség, nem lesz vele semmi baj csak normális végtranyót kell választani mondjuk az MJ vagy MJL sorozatból,
- nincs szükséged nagy teljesítményre, ekkor elég a 23V-os szekunder is, azzal kb. 40W-od lesz 8 ohmon,
- a fiókból rakod össze mert nem akarsz sem tranyóra sem kondira költeni, ekkor viszont ha van rá mód meg kell toldani kívülről a primert néhány menettel, annyival hogy ne legyen több 47-48V-nál a DC egyik ága.

Leírom érdekességként hogy nekem a legelső amit építettem huszonévvel ezelőtt +/-56V-ról megy a mai napig akkori BD249-el, persze ma már ezt nem játszanám el. Az MM elkó meg ha nem volt használva formázd meg, 56V-tól semmi baja sem lesz az 50V-os példánynak. A ma gyártott 50V-os sem megy tönkre 51V-tól, a régiek meg még nagyobb tűréssel lettek gyártva.
(#) hapro válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Mit takar a kondi formázása? Csak feltölt-kisüt? És miért jó?
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia ! Köszönöm. Jelenleg a végtranzisztorok, amiket a TIP-ek helyébe ültetnék: 2SC5200(Japan) és MJE15031G (Onsemi) Gondolom a BD 249-esed még MEV gyártmány és C-s... Az MM elkóim 4700µF/63 V-osak.
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Törölve lett valamiért - de mért adat. Azaz ennyi.
(#) Ge Lee válasza hapro hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Olyasmi, csak ellenőrzött körülmények között. Kontrollálod a töltő és kisütő áramot, és fokozatosan növeled a rákapcsolt feszt. De találsz erről is bővebb infót a neten. Az elkó állásában is öregszik.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Az jó lesz bele, még ha hamis is (nekem eddig csak olyat sikerült venni belőle, ezért azt a típust kerülöm). A 63V-os kondi is bőven jó lesz 56V-ra, ha kevés a kapacitás veszel még mellé párhuzamosan. Szóval működni fog, nem kell túlaggódni.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Szia! A hamist miről lehet megismerni? Lehet előválogatni valahogy, mielőtt robban?
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Az áráról, de az sem mindig egyértelmű. A hamisban más lapka van, nem fogja tudni közel sem az adatlapi paramétereket. Nekem 140-150V után behalt a 230V helyett, és áramban sem tudta a felét sem. Tehát ha olyan végfokot építesz vele amelynek legalább 160V-os (+/-80V) tápfesze van, annál észre fogod venni. Vagy már a bekapcsoláskor tönkremegy, de ha nem akkor némi kivezérlés után mindenképp.
Régi nagyobb teljesítményű kvázikomplementer végfokok javítására lett volna olcsó alternatíva, nem jött be, 3-4 zacskóval végezte a kukában, amik különböző nagykerekből lettek vásárolva. Azóta csak az MJ-MJL vagy hasonló sorozatból veszek. Hozzáteszem ha a 700Ft körüli áron vettem volna akkor lehet hogy ez nem történik meg, de ezek mind fele annyiba kerültek. Tehát ha olcsó, akkor szinte biztos hogy hamis.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Ha hamis is - remélem a +-56 még nem öli meg. De az idő majd megmondja. Mindenesetre köszi.
(#) Tiggey válasza szamóca hozzászólására (») Szept 11, 2015 / 1
 
Alacsony impedanciára nehezebb építeni. De Quadot is lehet "nyögetni" ha úgy van építve. Teszt céllal 2ohm volt eddig a minimum, és vitte. Persze csak egy oldal egyszerre.Bővebben: Link
(#) zorro41 hozzászólása Szept 11, 2015 / 1
 
Quad 405 dcd 3
(#) Alkotó válasza zorro41 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Ilyet én is terveztem, és tudok minimum két jól működő példányról.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Térben így néz ki nagyjából.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) kissattila88 válasza zorro41 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
100W tud ez is?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
(#) Ge Lee válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az nem mert az csak egy rajz, de ha megépíted tudni fogja.
(#) kissattila88 válasza zorro41 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Alkat rész lista nincs hozzá?
(#) Alkotó válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
De van, sőt a kötések is rajta vannak, és kapcsolási rajnak is szokás hívni.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Jól néz ki... hol vettél 6 lábú ic-t?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az egy tévedés, 8 lábú kell oda, és az is éppen fordítva.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015

dcd mod3.jpg
    
(#) elektrikszerviz hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Hát éppen erre lettem volna kíváncsi ? Ki épített már dcd mod3 at. De ha valakinek van még hozzászólása nagyon szívesen olvasom. Remélem tanulok tőletek.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok! Még nem jött meg minden alkatrészem, így szimulátoroztam kicsit 4A-es táp terhelésre is. Ha ekkora árammal terhelem a tápot lesz vagy 2x40W disszipáció az áteresztő tranzisztorokon és 2x76V táp kell, hogy 4A tudjon folyni a körben. Egyébként elfogy a feszültség és torz lesz a betáp. Gyanítom stabilizátor nélkül is lehetnek ilyen gondok.
(#) reloop válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2015 / 1
 
Szia! Hidd el, az általad rajzolt feszültségstabilizátor topológiája nincs összhangban egy hangfrekvenciás végerősítő keltette igényekkel. Mellékelek egy gyakorlati rajzot.
(#) kameleon2 válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Nem hit kérdése. Van egy problémám, amire megoldást keresek. Túl is méretezhetem az összes félvezetőt - az is megoldás. De értenem és kissé "Avatarosan" -éreznem- is kell mennyire és miért. Miközben pörögtem a táp kérdésekkel, közben terveztem egy távirányítót tranzisztorrral, majd FET-re átültettem. Eközben jött egy megvilágosodás egy saját STEP-DIR vezérlőre. Az én agyamnak kellenek a kitérők, hogy egy-egy régi problémára igazán jó megoldást találjak. Közben persze formálódik az erősítőm is. Így került bele a nyomógombos be-kikapcs, a deprez műszeres sztereo VUmeter és a távvezérelhető motoros poti valamint csatornaválasztó. De kapok ötleteket közben a motoros redőnyeim kiváltására is.
(#) reloop válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2015 / 1
 
Csupán segíteni szerettem volna. Mikor áram alá helyezed a stabilizátorodat a zener-diódák elégnek - ne mond, hogy reloop nem figyelmeztetett
(#) Tiggey válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ha már ez az alapelv, darlingtonnal is kéne kísérletezni. (szerintem) Reloop-ra kéne hallgatni.
Következő: »»   305 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem