Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2.1-es hangrendszer és erősítő
Lapozás: OK   9 / 11
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 1 /
 
A hangerő le volt tekerve?
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nem.
Ahogy írtad, letekerve épp hogy hallani a zúgást.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ez nagyon fontos információ! A poti háza kap testet?
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
A poti háza a fém dobozzal van összeköttetésben. A doboz meg a védőfölddel. (PC táp doboz)
A GND nincs a védőföldre kötve.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nem csoda hogy búg. A trafó primer és szekunder közötti kapacitás szépen rávezet az áramkör testre egy kis 50Hz-es feszültséget a fémvázhoz képest.
A fémvázat ilyen kialakításnál a GND-hez kell kapcsolni. Az életvédelmi föld csak akkor maradhat bekötve, ha garantáltan telepes, vagy kettősszigetelésű jelforrást használsz hozzá.
Természetesen az életvédelmi föld kikötésének feltétele a szigetelés ellenőrzése.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
PC-ről szeretném használni, nem telepes forrásról. A szigetelést ellenőrzöm, azzal nem lesz gond.
A GND-t mely pontról kössem rá a házra?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Egyelőre bárhonnan, akár a bemeneti RCA-tól is lehet. Hallgasd meg milyen hatással van a készülék zajára.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
A zaj (zúgás) a "magas" hangszóróknál szinte teljesen megszűnt. Viszont a sub továbbra is gerjed.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Ismét jön kérdés, milyen állapotban van ilyenkor a P1?
Amíg az IC2 tápárama a jelföldből ágazik ki addig jelentős javulás sajnos nem várható.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
P1 mindkét végállásában kipróbáltam. Átkötöm az IC2 GND-t.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Sikerült!
Köszönöm a segítséget. megszűnt a gerjedés miután átkötöttem a sub GND-t.
Mondjuk azért van még egy kis bibi (történetesen nem jön ki hang a sub-ra), de ezt már megoldom.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2015
(#) Laslie válasza Laslie hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Annyit sikerült kiderítenem, hogy a jel megjelenik a sub bementi kondik +oldalán, de az IC 2 lábra már nem érkezik meg. Viszont nincs szakadás a nyákon, ezt ellenőriztem. Elképzelhető, hogy kioltja egymást a két oldal, és ezért nincs jel az IC bemenetén?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
P1-et állítsd középre, a jelet az IC 1-es lábon vizsgáld! Nem árt ellenőrizni, az 1 és 7 féltápon legyen.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget. Megnéztem. P1-et középre állítottam. Bemenőjel nélkül az IC összes lábán (4, 8 kivételével) ott van a féltáp. Az IC 1-es lábán ott a zenei jel. A 7-es lábán egy laposabb hullámot látok. Haladok tovább a vizsgálattal a sub TEA IC-vel.
(#) sardi_hunor hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Sziasztok, szeretnek atalakitani egy aktiv hangfalat 2.1 rendszerre, de nem kapok a neten passiv 2.1-es filter rajzot, valaki tudna nekem linkelni vagy kuldeni egyet? Nagyon megkoszonnem. Tehat meg az erosites elottre kapcsolando passziv hangvalto kellene, mert aktivval nem akarok bajlodni! Egyszeru es konnyen epitheto kellene!
(#) abcdabcd válasza sardi_hunor hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Szia!

Ha azt írod, hogy az "erősítés előttre" szeretnél valami ilyen megoldást, akkor abból ha jól sejtem, a 3,5mm-es Jack dugón jövő jelre gondolsz, hogy arra szeretnél egy szűrőt, hogy utána rákösd a mélyet..

Az ilyen mélyhez mivel azt a jack dugón jövő jel nem tudja közvetlenül elég jól meghajtani, kell egy erősítő, szóval egy aktív mélyhangszóróra gondoltál, gondolom...

Az ilyen aktív mélyben ("mélyládában"), meg valószínűleg amúgy is van valamilyen beépített aluláteresztő szűrő, vagy akkor olyat vegyél amiben van... vagy megvan a mélyhangszóród erősítővel?
Mert amúgy meg abba az erősítőbe az aktív szűrőt is beépítheted(ha nem lenne benne), ott van neki táp meg ha úgy van, akkor lehet elég szabad hely is neki, hogy berakd...

Vagy miből akarod megépíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2016
(#) sardi_hunor hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Tehat adott egy aktiv hangfal 100 wattos 25 cm-es hangszoroval! Na ebbol lenne a mely es hozza epitem a 2x50 wattos szateliteknek az erositot, de a bemeno jelet valahogy harom fele kellene osszam, amelyikbol az egyik sub kellene legyen, ehhez kellene nekem egy egyszeru 2.1 hangvalto lehetoleg ne aktiv! A ladabn van hangvalto de ket utas! De emelett nem tudom hogyan osszam el a bemeno sztereo jelet hogy 3 sav legyen, tehat a ket szatelit sztereoban es a mely monoban!
(#) abcdabcd válasza sardi_hunor hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Akkor szerintem neked kell egy jack "Y" elosztó, és annak az egyik ágába, amelyik a mélyhangszóró felé megy, abba kell bekötni egy ellenállásos jelösszegzőt (mondjuk valami ilyesmit Bővebben: Link)... szűrő meg nem tudom minek kéne, ha azt írod, hogy van hangváltó a kész dobozban, vagyis akkor az megoldja, hogy mindegyik hangszóróra csak olyan jel menjen, amit az meg tud szólaltatni... vagy ez alapból nem "kizárólag mély"-hangláda?

Viszont ha meg mindenképpen szűrőt is akarsz beépíteni, akkor pl: Bővebben: Link
vagy: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2016
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Viszont, ha a passzív összegzőt, meg a szűrőt egymás után kötöd sorba, akkor ott lehet, hogy a jelből plusz leosztást csinálsz vele, szóval akkor azt egyben kéne kivitelezni, ha mindenképpen szűrőt is tennél bele, bár ahogy írtam, nem tudom, hogy kellene-e bele egyáltalán...
(#) Laslie hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Sajnos a az előző változatból nem tudtam kiküszöbölni a zúgást, ezért átalakítottam az egészet TDA2003-as IC-re. De sajnos ezzel is van egy kis gondom. Mégpedig, hogy nem jön ki semmi a kimenetén.
Mellékelem a kapcsolási rajzot, és a nyák tervet, hátha észrevesztek benne valami hibát.
A TDA-k 12,8V-ot kapnak. De a kimenetén (4-es láb) csak 0,19 V-ot mérek üres bemenetnél, pedig ha jól tudom, akkor ott fél tápnak kellene lennie. Elképzelhető, hogy hibás mind a 3 TDA?
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szia! Az IC3 2-es láb nincs összekötve C21-gyel. A 12V-os sima stabilizátornak kevés 12,8V bemeneti feszültség.
A bal és szub csatornától vedd el az átkötés kiforrasztásával a tápot, és mérd meg a jobb csatornát hajtó IC 1, 2, 3, 4 , 5 lábfeszültségét a pufferkondi testhez képest!
Nagyon hiányolom a csillagpontos táp, de főleg a csillagpontos test kialakítását. Semmi gátja a négy aktív elem összegerjedésének.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm, az IC3 2-es láb valóban a levegőben lógott. Pedig többször is átnéztem a nyáktervet. A 12V-os stabilizátor valójában 10V-os, csak elfelejtettem átírni a nyákterven. (A kapcsolási rajzon 10V-os szerepel.)
Kikötöttem a bal és a szub csatornát, és így megmértem a jobb csatorna TDA egyes lábakon lévő feszültséget:
1: 0,17V
2: 0,007V
3: 0,001V (bár itt 0V-ot kellett volna mérnem, de a 200mV-os állásban mutatott ennyit)
4: 0,2V
5: 13,25V
Nem teljesen világos, hogy hogyan tudnám ennél jobban kialakítani csillagpontosra a földet. (Mellékelem a nyáktervet)
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Ó, látom már! Távolítsd el az R1, R7, R17 ellenállásokat! Hogy kerültek azok oda?
(#) latyakosa válasza Laslie hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A "csillagpontos föld" kialakításához a javaslatok,:
- trafó, graetz, 4700 mikro puffer vezetékeit jelentősen megvastagítanám.
- a jobb és bal és sub csatorna kimeneténél a test pontokat a 4700 mikro kondi negatív pontjáról ágaztatnám le kimenetenként külön-külön szállal, átkötéssel
- külön fusson a test az IC-k tápjának mind 3 végfok IC esetében a 4700 mikro kondi negatív pontjáról (akár átkötéssel is)
- a bemenet test pontját kb 10 ohm-s soros ellenállással kötném a 4700 mikró kondi negatív pontjáról

Még 1 javaslat, hogy az 1 db 4700 mikrós kondi helyett több kisebb kapacitásút tennék pl 4x1000 mikro
Nem tudok 6-s sprint-be rajzolni sajnos...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2016
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
(#) Laslie válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Akkor is érdemes megvastagítani a vezetékeket, ha max. 1,5A fog átfolyni rajtuk?
A többit meg próbálom megvalósítani.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez nem az IC bemeneti lábát jelenti, hanem a tényleges bemenetet.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Akkor, ha jól értem poti elé tegyem.
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Egyelőre távolítsd el őket és ellenőrizd mindhárom csatorna 4-es láb féltápon van-e!
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Megtörtént. A bal és a jobb csatorna IC 4-es lábon fél táp van (6.9V). Viszont a sub csatornánál csak 2.9V van.
Következő: »»   9 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem