Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1884 / 2208
(#) pcmaster90 válasza granpa hozzászólására (») Nov 2, 2016
Van itthon pár darab kimenőm régi rádiókból bontott darabok de a lemezvastagságuk mind megegyezik a képen látható mag lemezeivel.Szóval nemtudom mennyire fejtene ki rosszabb hatást az áramkörben.A heggesztés nem probléma .
(#) pcmaster90 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 2, 2016
Kiváncsi volnék a véleményedre mi kivetni valót látsz ezzel a maggal kapcsolatban,pontosan mi a probléma vele?
(#) granpa válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
A régi rádiók közelébe se voltak a "hifi"-nek. Zajongani (megrendelésre) én is csináltam ilyen ("minőségű") vasakból kimenőt ~50 éve, jó hangosakat (átvitel kb. 200-10000 Hz-ig).
(#) pcmaster90 válasza granpa hozzászólására (») Nov 2, 2016
Értem és köszönöm a választ ,nem az a célom hogy zajongjon inkább a minőségi átvitel a teljes spektrumban. Ha tudnál ebben segiteni kimenőket illetően annak nagyon örülnék.
(#) granpa válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 2, 2016
Az összes méretezési, számítási mód itt van a téma képei közt, az első (legrégebbi) oldalakon. Sajnos minőségi vas beszerzése nem könnyű (drága; külföldi oldalakon van). Ill. itt a hirdetőben néha előfordul, vagy adj fel keresést.
(#) Kingston válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 3, 2016
Nekem vannak ilyen régebbi trafó lemezeim a garázsban, talán Ei105?, Ei130, Ei150.
Ha érdekel írj PÜ-t.
(#) FordPrefect válasza pcmaster90 hozzászólására (») Nov 3, 2016
Régi BEAG vasak (M102, M85) jó és viszonylag olcsó kiindulási alapok lehetnek.
(#) djhans hozzászólása Nov 3, 2016
Kezdő építőknek ajánlom ezt a kis PCL86 SE erősítőt ami most fióktakarítás alkalmával készült. Sok bontott alkatrész felhasználásával nagyon olcsón kijött. A ZK140 kimenők átvitelét az átfogó negatív visszacsatolás szépen kompenzálja. Meghallgatva és mérve is nagyon jónak mondható. Igyekeztem jó minőségű alkatrészeket felhasználni.
(#) mohinger válasza djhans hozzászólására (») Nov 4, 2016
Szép munka! A ZK140 kimenők szerintem jobbak pl. az átlagos Vidi rádió kimenőknél. Persze ezeknek is meg vannak a maguk korlátai, de a kategóriájában jónak mondhatók. Szép hangú SE építhető velük. Jazz, komolyzene, disco megy nekik, de egy zúzós rockon már elvéreznek. Ez az én tapasztalatom Kezdésnek ideális.
(#) Vales válasza djhans hozzászólására (») Nov 4, 2016
Szép Munka, Gratulálok!
Nem lehetne róla majd egy cikket is írni valamikor?
(#) Andrei1181 válasza djhans hozzászólására (») Nov 4, 2016
Szép munka. A tápban a 6 db elkó is a költségcsökkentést szolgálta?
Milyen doboz ez?
(#) küzmös Gergely válasza Andrei1181 hozzászólására (») Nov 4, 2016
Az 6 db 47µF/400V. Bőven elégnek kell hogy legyen. Nagyon szép munka.
(#) Imi65 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Nov 4, 2016
Így van. A 6 kis értékű elkó lényegesen olcsóbb, mint 3 nagyobb.
(#) djhans válasza Andrei1181 hozzászólására (») Nov 4, 2016
Köszönöm mindenkinek. Saját készítésű doboz.
(#) djhans válasza mohinger hozzászólására (») Nov 4, 2016
Köszi. A rockra már minimum egy PCL86 PP kell.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 5, 2016
Sziasztok!
Végre sikerült össze gyűjtenem egy kis pénzt hogy meg tudjam venni a már nagyon régóta készülőben lévő 2X50W-os csöves erősítőmhöz a vég csöveket!
Sikerült lelnem egy oldat itt nálunk ahol árulnak párba válogatva EL 34-es csöveket, csak egyetlen problémám van, hogy ezek a csövek nem sima EL34 esek, hanem EL34B végződéssel vannak, a kérdésem az volna hogy mi a különbség a sima EL34 es cső között és a B végződéses közt?.
A csöveket INNEN vásárolnám meg, és ehhez a kapcsoláshoz lenne fel használva, amit CIROKL fórumtársunk át alakított nekem, amiért nagyon hálás vagyok neki!
Mi a véleményetek ezekről a csövekről?, és jó lesz e ehhez a kapcsoláshoz?.

DSC_0123.jpg
    
(#) Kingston válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
a "B" végződés úgy tűnik, hogy nagyobb erősítést, és nagyobb impedanciát jelez. Valami különleges régi 6L6-os hangot eredményez. Szerintem inkább ez gitár erősítőkben való csak.
Válassz sima EL34-et inkább!
Ez a kapcsolás valami gitár erősítő? Az elején a hangerő szabályzó el van rajzolva. Nekem nem tetszik ez a kapcsolás, szükséged van hangszín szabályzóra? Én 30 éve anélkül hallgatok zenét, és nem hiányzik, rontja a hangminőséget. Minél egyszerűbb egy kapcsolás, annál jobb!
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) soos csaba válasza Kingston hozzászólására (») Nov 5, 2016
Szia!
Nem ez nem gitár erősítő szerintem, de fel teszem az eredeti kapcsolást is.
Már rég meg építettem a panelokat, csak a csövek hiányoznak bele.
ITT láthatók a kész panelek.
(#) soos csaba válasza Kingston hozzászólására (») Nov 5, 2016
Akkor mit szolsz ezekhez a csovekhez ITT ?.
Mondjuk a JJ markáról nem sok jót halottam , azért választanék egy kicsit drágábbat, de itt ezen az oldalon nincs sima EL34 es végződésű aminek az ara meg felelne nekem, ugyanis csak 500RON-om van erre a célra.
(#) Kingston hozzászólása Nov 5, 2016
Igen, a Tesla/JJ nem túl jó, én is cseréltem már, és 1 év alatt tönkre ment.
És ha 2db párt vennél: Electro Harmonix Tube El34 Paar ?
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
Idézet:
„Sikerült lelnem egy oldat itt nálunk ahol árulnak párba válogatva EL 34-es csöveket, csak egyetlen problémám van, hogy ezek a csövek nem sima EL34 esek”

Jó lesz a végcső, ne aggódj. Kapcsolás viszont nem alkalmas minőségi zenehallgatásra, hangosításra készült.
(#) soos csaba válasza CHZ hozzászólására (») Nov 5, 2016
Szia!
Ne szomorítsál el, hogy érted hogy hangosításra készült, és nem minőségi zene hallgatásra?, az a kapcsolás sem felel meg ami kézzel rajzolt?, elvileg annak jobb kell hogy legyen az eredetinél CIROKL szerint!.
(#) soos csaba válasza Kingston hozzászólására (») Nov 5, 2016
Mondjuk vehetnek négy darab Electro Harmonix Tube El34 Paar is, csak nem tudom hogy ezek mennyivel jobbak a JJ márkától?, nem szeretném ha túlságosan hamar tönkre mennének a csövek!.
(#) CHZ hozzászólása Nov 5, 2016
Mivel jobb? Tele van felesleges alkatrészekkel, csövekkel. Bemeneti érzékenysége sem megfelelő, normál jelforrásokhoz.
(#) soos csaba válasza CHZ hozzászólására (») Nov 5, 2016
Hát ez most már meg van építve, ha meg jönnek a csövek, és be üzemelem, majd csak akkor fog ki derülni hogy szépen fog e szólni, vagy csapni való hangja lesz, de az utóbbit azt nem szeretném, mert rengeteg munkámban, és pénzembe van már eddig is ez az erősítő.
Na de meg lásuk mit hoz a jövő!
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
Ami biztos, kevesebb alkatrésszel lényegesen jobb minőségű erősítőt lehetne készíteni.
Zenehallgatáshoz készült végfok bemeneti érzékenysége kb. 700mV és felesleges a hangszín fokozat.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2016
(#) CIROKL válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
Szia !
Ez melyik kapcsolás ?
Nagyon régen volt de én erre nem emlékszem ?
(#) Fész válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
Szia!Ott van a rajz alatt,hogy "hangerősítő".Ez szerintem hangszer erősítőt jelent,két bemenettel egy pl. mikrofon és egy gitár.Az ecc85 rácsától indul a végfokozat,oda kell csatlakozni egy előfokozattal.
(#) Kingston válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 5, 2016
Igen, ha már minden megvan hozzá, akkor rakd össze így, és hallgasd meg.
Utána lehet tuningolni. A kimenő trafón nincs véletlenül ultralineár megcsapolás? Az is egy jó lehetőség lenne.
Az első tunig lehetőség, hogy csak a végét hajtod meg, csatolok egy képet.
Fontos, hogy mielőtt beteszed a végcsöveket, ellenőrizd le a feszültségeket, a negatív előfeszültséget hajtsd le mínusz maximumra(pld. -50V), és ha már bent vannak a csövek, akkor növeld az áramot. Így elkerülhető a túldisszipáció.

EL34.jpg
    
(#) soos csaba válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 5, 2016
Szia CIROKL!
Hogy pontos legyek 2014 Január 19-én e-mailben küldted el nekem a te általad módosított rajzokat, hát igen már régen volt, nem is csodálom hogy el felejtetted.
Az alimentálás rajza ITT van, a végerosito rajza pedig ITT találhato, ez egy Román TEHNIUM konyvbol van, de teljesen meg egyezik EZZEL a rajzzal!.
Következő: »»   1884 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem