Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1229 / 1384
(#) szili83 válasza morgo hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Én pedig melegen húztam le a vasaló után egyből. Az az előtte huztam a vasalót. Szerintem én itt rontottam el.
(#) eyess hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Nem új keletű dolgok ezek sőt, lehet mindegyikre van már valamilyen megoldás , csak keresgélni kellene.

Bővebben: Link
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Egyáltalán nem új dolog, ez a prés 12 éve készült és használtam múlt évig.

pres.jpg
    
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Én is ezt mondom , és miér4t maradt abba ?
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Azért hagytam abba mert esetleges a végeredmény, és többször kellett, igaz apró hiányosságokat utólag javítgatni.
Vékony 0.2 -es sávok 0.2-re egymástól még esetlegesebbek voltak, legtöbbször összefolytak, vagy marás után látszott, hogy szakadozottak.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Értem nekem a linkelt megoldással nem, volt ilyen gond .Igaz csak kísérletezés volt , de alapjába véve nem volt rossz a végeredmény már elsőre sem.
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Egyet mutass kérlek!
Rohadt kíváncsi lennék, hogy került át a hőfokmérő a nyomólapokra, ami valahogy befért a készülékbe, párhuzamosítva....
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nézd meg a képeket itt a témában (egyébként a hőkapcsoló már gyárilag benne van a sütőlap túloldalán ..) Mit párhuzamosítasz ? Milyen fűtőlap ? A szendvicssütő eredeti csak a nyák még két alulemez közé van betéve és úgy kerül bele (hogy sima felület nyomja )
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
(#) mohinger válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia!

Hozzád és a többiekhez is az a kérdésem, hogy egy általános, A3-as laminálót simán lehet erre a célra használni, nem kell hozzá semmilyen átalakítás? Nem megy tönkre amiatt, hogy nem papírt, hanem annál vastagabb tárgyat teszünk bele, mint a NYÁK?
Sajnos nekem sem okés a vasalás, de kipróbálnám a laminálást, én is vettem ilyen transzfer fóliát.

Köszönöm
(#) kaqkk válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Én már próbáltam több "tecsós" laminálót eredményesen mindenféle átalakítás nélkül
(#) eyess válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Pont A3 mas nem elég az A4 gyes ?
(#) mohinger válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Ilyen van a munkahelyemen...
(#) Stewe válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Melegítésre talán jó... de dombon ülő messze néző vadászkutya legyek, ha egy A5 -nél nagyobb panelen egyenletes nyomást tudsz elérni.
Azt mondták már neked, hogy a panellel érintkező nyomólap hőfoka érdekes, nem a recézett szendvicsformáé?
(#) kaqkk válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nem tudom én nem próbáltam csak megemlítettem hogy működő dolog (gondolom ha nem lehetne használni már két oldal után leült volna a téma , egyébként meg panelméretről szó nem esett a "beszélgetésünkben " Viszont a további kérdéseidet itt várják
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2017
(#) eyess válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A munkahelyi dolgokkal vigyázz , mert ha nem a sajátod nem biztos , hogy örülnének neki , ha esetleg lenne valami baja.
Nem minden laminálónak a mechanikája egyforma , tehát nem mindegyik olyan , hogy átalakítás nélkül átmegy rajta a nyák a papírral együtt.Illetve átfog menni , de lehet , hogy később már olyan kopások lehetnek a hengerek csap végein , hogy az már káros lehet a gépre nézve.De ha állítható a hengerek távolsága , vagyis a vastagság , akkor elvileg nem lehet baja .
(#) mohinger válasza eyess hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Köszi, pontosan erre voltam kíváncsi.
Tehát van olyan gép, ami nem szereti átalakítás nélkül. Először arra gondoltam, hogy valamilyen vastagabb karton-kemény papírt próbálok bele és meglátom.
(#) niedziela válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A kardozást ha mindenképpen elkerülhetettlennek látod, folytathatnátok privátban, mert nem tesz hozzá a NYÁK-lap készítés kérdések témához.

Köszi !
(#) eyess válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Az a vastagabb karton papír legalább 1,6 mm kell legyen , mert kb a nyák papírral együtt hellyel közzel ennyi lehet.De meg kell nézni , mert ha állítható a vastagság , akkor nem lesz gond szerintem.
(#) Lamprologus válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Nekem egy olyan laminálóm van aminek a hengereit rugó szorítja egymáshoz, akár 3-4mm-t is el tudnak távolodni egymástól, így a nyák vastagsága nem okoz gondot. Szerencsére a hőfokszabályozó résznél volt trimmer poti amivel lehetett állítani a hőmérsékletet. Gyárilag az előlapi poti max állásában kb 140°C -ot tudott, azt tekertem fel 180-a.
(#) mohinger válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
Ma meg tudtam nézni a benti laminálót és szerencsére tudja ez is a NYÁK vastagságot: szépen, rugó segítségével szorítja egymáshoz a hengereket.
Most már csak egy normális nyomtatót kell kerítsek, mert ami itt van, annak nem jó a tonerje erre a célra. A fele nyomat a fólián marad.
Páran írtátok, hogy sokat számít, hogy gyári-e, vagy utángyártott. Ez itt gyári Konica, de nem igazán jó. Van jó pár HP, gyári tonerekkel, majd kipróbálok párat.
(#) zolee1209 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Üdv!

Fenolra tudsz valamilyen beszerzési lehetőséget/ árat? Egy helyen találtam csak, ott is ár nélkül. Ahogy kutakodtam, annyit találtam még, hogy körömjavító/ eltávolító szerek tartalmaznak ilyet, de más anyagokkal kombinálva. Arra sem találtam még választ, mással helyettesíthető-e, ami beszerezhetőbb lenne esetleg.
(#) papus51 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Szia!
Én a MOLAR Kft-nél (Halásztelek) vettem fenolt 2015-ben, 250gr-os kiszerelésben. Akkor brutto 1800Ft volt.
Elméletileg lehet, hogy kellett volna hozzá Antsz engedély, de én ezt megelőztem azzal, hogy céges ajánlatkérőt küldtem nekik, amit ők szintén cégesen visszaigazoltak. Így a személyes átvételnél a kp.én kívül nem kértek semmit.
Sok sikert.
(#) zolee1209 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Köszönöm a tippet, utánajárok!
Én bóraxot kértem, egy helyi mezőgazdasági boltban. Kérdezték, zöldkártya?! Olyanom nincs. De kaptam szerencsére. Nem jártam annyira utána, csak a neten látott cikkek és videók alapján én úgy látom, amerikában könnyebben hozzáférhetőek az ilyen speckó dolgok.
(#) papus51 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Ezt a bóraxot nem értem. Tudtommal az nem veszélyes anyag. Szájpenész ellen is alkalmazták gyermekeknél a glicerines oldatát.
Egyébként, ha van egy vállalkozásod és az ANTSZ-hez egyszer bejelented 7500 Ft-ért, hogy előfordul ún. veszélyes anyag a vállalkozásnál, pl. mondjuk hypo vagy domestos, akkor kapsz tőlük egy határozatot, amivel már bármit megvehetsz. Na kb. ennyit ér az egész.
(#) zolee1209 válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 24, 2017 /
 
Ránéztem a bolt weblapjára, de már ott sem találtam erre való utalást. Lehet, hogy véletlenül keverem valamivel, de nem emlékszem, hogy mást is vettem volna onnan. Ezzel nem offolok tovább. Az OFF-os információt is köszönöm, jó tudni róla!
(#) Stewe válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Vitás hogy mennyire veszélyes anyag, de annak van minősítve.
Biztonsági adatlap.
(#) papus51 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Kb. annyira veszélyes, mint egy kanál fahéj. Attól is meg lehet fulladni, amint azt a Youtube-on néhány idióta megpróbálta már.
Amúgy a hivatkozott "Biztonsági adatlap" nem felel meg a mai hatályos előírásoknak.
Viszont a Kórházakban ma is alkalmazzák a bóraxos-glicerines-vattás hurkapálcát betegek ápolására, pl. a kiszáradt száj nedvesen tartására.. De ez már messzire vezet a NYÁK gyártástól és előbb utóbb ki leszünk innen moderálva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2017
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Sziasztok! Küzdök egy problémával, gondoltam rákérdezek. Jelenleg a nyákjaimat isoprophyl alkohollal és fogkefével mosom le, de nagy mennyiségnél már eléggé kínlódós és maradhat mindig valami a nyákon. Most éppen a hetvenedik panelt mosogatom... Tudtok valamilyen hatékonyabb megoldást? Centrifuga, más lemosószer, ultrahangos tisztítás stb?
(#) eyess válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
A lemosás az mit jelent pontosan ? Teljesen a műveletek elején , vagy már maratott állapotban való lemosás?
Következő: »»   1229 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem