Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 65
(#) gernerakos válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
1,5-2 perc
(#) Mate78 válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Korábban lemértem,pi3 pőre Raspbian Jessie 4.1
Automatikus bejelentkezéssel:
terminalra:~13s
desktopra:~26s
(#) Elektro.on válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Na a 26s -el már van értelme autóba építeni
(#) tamkov hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Sziasztok,
szeretnék megismerkedni a Raspberry-vel, de már az elején elakadtam. A RPi3-as még úton van felém, de vettem egy olcsóbb eszközt tanulgatni: Orange Pi One.
Már az elején gondban vagyok, nem akar indulni. Valószínű valami egyszerű oka van, csak nem jövök rá hogy mi.
- 8GB Class8-as kártyát formáztam az SDFormatter programmal (16GB Class10-el is ugyanez van)
- letöltöttem: https://dl.armbian.com/orangepione/Debian_jessie_default.7z kitömörítettem és felírtam a Win32DiskImager-el a kártyára az img-t és betettem a panelbe.
- csatlakoztattam a hdmi tévét, usb elosztón egeret és billentyűzetet, végül a tápot.
- világít a lan csati két ledje, azon kívül semmi életjel. 160mA-t vesz fel folyamatosan, néha leugrik 140mA-re, optikai egér sem világít. Reset gombra meg sem rezzen az áramfelvétel.
Merre keressem a hibát?
(#) szikorapéter válasza tamkov hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Sehol,valószínűleg hamisat vettél,ismerősömmel ugyan ez volt,elhoztam hozzám az orange pi-jét ,de BGA-zás hatására sem történt semmi.
(#) dara válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Szerinted legyártja,vagy gyártatja a hamisító ezt a panelt?Ezt nem lehet elképzelni,mivel elég igényesen van elkészítve.Nekem van kettő is és mind kettő működik.A legelsővel én is meg szenvedtem mert nem minden programmal akart működni.A debian 7z vel abszolult nem ment.Raktam rá egy droidot,kitekat,azzal tökéletes,és nekem pont megfelelt.Egyébként vagy tíz programot kipróbáltam mire lett működésem.

tamkov
Próbálkozz tovább,a win disk helyett másik felíró progival,sajnos most nem ugrik be a neve,úgy emlékszem én azzal írtam fel.Még utána nézek.
(#) szikorapéter válasza dara hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Persze hogy le. Itt van egy előttem kiváló panelnek néz ki de nem megy,főleg mivel olcsó is volt egyértelmű hogy hamis. Ez is megérkezett,adtak rá tápot és csak a lan ledjei világítanak.
(#) dara válasza tamkov hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Na megvan.
A fönixel lehet az sd re felpakolni.Fel akartam két progit rakni,de 99% hibát írt ki.Ide írom megkeresed.
Armbian_4.5 Orangepi_Debian_jessie_4.2.3.zip
Armbian_4.5Orangepi_Wheezy_4.2.3.zip
Valamelyik menni fog.A főnixbe egy két beállítás van,nem sok majd rá jössz.Ha ok kiírja a végén.Ja és ha a fönix kérné a frissítést ne engedd.Az ujjabb verzió nagyon bugos.

Péter én egy hetet tornásztam,mire sikerült,a net oda vissza háromszor,de nem fogtam a hardwerre,mikor nem sikerült.
(#) tamkov hozzászólása Ápr 30, 2017 /
 
Köszönöm, akkor holnap próbálkozom tovább, más programmal felírni és más oprendszerekkel.

Valóban profi minőségűnek néz ki a panel, tökéletes feliratok, smd pozicionálások, forrasztások.
És valóban olcsó is volt (4500ft), de az eladónak 99.6%-os értékelése van a 14030 eladásból és negatívok között nincs ez a panel.

Szerintem csak az én tudásom kevés hozzá, de nem adom fel könnyen
Kártya nélkül kell valaminek lenni a képernyőn?
(#) szikorapéter válasza dara hozzászólására (») Ápr 30, 2017 /
 
Mint mondani szokás: olcsó húsnak híg a leve. Ez a gép is olcsó volt ami nálam van,de sok bűvészkedés ellenére sem adott egyszer sem képet. Ez nem azt jelenti hogy én rontok el valamit ( van mellette egy raspberry PI 2 B+ gépem),hanem hogy ez ilyen volt.
(#) tamkov hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Neten keresgetve, úgy tűnik másnak is van ilyen gondja, de még nem találtam meg a megoldást.
Próbáltam több felíró programmal is, opi az etcher-t ajánlja, azzal is. A phoenix-el csak az android-ot tudtam próbálni, más img-re script hibát ír.
A felírt sd-t kellene tudnom olvasni windows-on? Mert van amelyik felírás után látok 2 fájlt a kártyán, van amikor meg nem olvasható és formázni akarja. Melyik a normális?
(#) tamkov hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Soros porton csak ennyi jön:
  1. U-Boot SPL 2017.01-armbian (Feb 02 2017 - 02:59:11)
  2. DRAM:
(#) sirály12 válasza tamkov hozzászólására (») Máj 1, 2017 /
 
A felírt sd-t winen elvileg nem látod, formázni akarja. Legalábbis nálam, így van.
Én OrangePi Zerokat használok.
Amikor megjött én is szenvedtem vele egy napot mire rájöttem, hogy a tápra nagyon érzékeny. Hiába úgy tűnt, hogy elég a táp(usb), hát nem volt az. Egy erősebb táppal azonnal indult.

Milyen tápról akarod használni?
(#) tamkov hozzászólása Máj 1, 2017 /
 
Többféle 2A-nél többet tudó táppal próbáltam, de az usb mérő szerint nem esik 5V alá a feszültség egy pillanatra sem. Egér billentyűzet nélkül stabil 100mA, még bekapcsoláskor sem ugrik fel egy pillanatra sem. Most egy powerbank-ról próbálgatom, 2.4A-t tud.
(#) kitartás válasza tamkov hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Én a banánossal szívtam. Az usb felől nem ment a wifi meg két usb csati. Azon a kütyün volt egy másik tápcsati is mihelyt azon keresztül kapta a delejt életre kelt minden.
(#) djusee válasza tamkov hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Szia. Van 2 OPi PC Plus lapom, tegnap érkezett 2 OPi Zero, mindegyik tökéletesen müködik. Mint ahogy az Armbian ajánlja, én is az Etchert haszálom az image irásra. Tápot pediglen a tüskesorról kapja
(#) tamkov hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
A tápcsatlakozót használom, de hiába
(#) Gabó hozzászólása Máj 28, 2017 /
 
Media centernek szeretnék egy raspberry pi 3at használni, amire fel is tettem a RasPlexet. Minden szépen megy, kivéve ha usb-s pendriveon szeretnék filmet nézni. Ezt a funkciót nem támogatja? Vagy van valahol beállítási lehetőség, hogy menjen?
(#) Beachway hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon!! Volt már valakinek tapasztalata arról, hogy a raspberry PI 2 képes e felismerni az usb-be dugott digitizert?? Adott egy 7 colos kijelző, melynek az érintő része összetört, de maga a kijelző sértetlen. Ehhez rendelnék egy 7 colos digitizert, mely USB-re csatlakozik.Minden segítséget előre is köszönök.
(#) Tardief hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Szeretnék barátkozni egy Raspberry Zeroval a nyáron. Sajnos a jelenlegi tudásom nem igazán haladja meg a nulla szintet, ezért néhány kész projekt kipróbálásához szeretnék segítséget kérni, hogy legyen egy kis sikerélményem.
Konkrétan erre gondoltam. A szenzor megvan. Kábelek összedugozgatva.
El tudnátok magyarázni, hogy hogyan kelthetem életre a saját eszközömön?
Köszönöm!
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Közben egy érdekes problémám adódott. Az USB hub nem hajlandó működni a Raspberry-vel.
A 4 port közül az egyik működik, de a többi nem.
PC-n tökéletesen megy a hub.
(#) fecus válasza Tardief hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Táp probléma esetleg? Határon megy, hol bírja hol nem.
Ki kellene próbálni külső táppal!
(#) kitartás válasza Tardief hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Milyen szenzor, milyen rendszeren. (nálam raspbian dht22, ds18b20, rtc mennek. igaz rpi3 a "vas")
(#) Tardief válasza kitartás hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
HTU21D raspbian.
Amíg nem működik a hub addig nem tudok mit kezdeni, mert csak 1db usb port van rajta.
Előző hsz alapján megpróbálok kérni valakitől egy külső tápos hubot.

Köszönöm a válaszokat!
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Window-os Netbeans.
Raspberrin Raspbian, minden ami kell, gcc, gbd, stb.
SSH-n csatalkozom, root jogosultság van minden.
Windows-ról indítva szépen fordul a program (PI fordítja magának) le is fut.
A gcc fordító a -g kapcsolóval üzemeltetve a debug-hoz.
Ha SSH-n indítom gdb test ((ez a program neve) szépen megy a debugger. Reagál a STEP parancsra is.
Netbeans-ben a project/properties debug almenüjében debug parancs is rendben lehet mert gdb test benne van, indul így is a PI-n a debug server.
Ami a gondom, és erre nem talátam egyenlőre semmit, hogy miért nincs single step végrehajtásra lehetőség? Az összes ahhoz kapcsolódo kis gombocska szürke az IDE-ben.

Nos?
(#) helltp hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Pi zerot tervezek 18650-es celláról járatni, ehhez keresek booster modult (vagy áramkört). KB 0.6A lehet a komplett rendszer fogyasztása, így egy 1-es darab tökéletesen megfelelne. Eddig két opciót vizsgáltam meg, az adafruit powerboost 1000-et, de az nevetséges áron megy, dupla annyiba kerül mint az egész eddigi projekt költségvetése. A másik a filléres alia boosterek, de az 1A-esek alig nyögik ki a 0.5A-t, és emellett förtelmes a hatékonyságuk (4V alatt 1A körül kb. 60%). Nincs valami értelmes alternatíva a kettő között? Ha kell építek magamnak..
Az akku töltés meg a cellavédelem már meg van, valósítva egy TP4056
modullal.
Köszönöm a segítségét.
(#) Gabó hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Felmerült bennem egy kérdés, hogy használható e egy laptop kijelző (van egy hibás notim itthon, kijelző típusa:hsd150px14) raspberry pi3on, DSI porton.
Találtam olyan verziót, ahol lehet rendelni a kijelzőhöz mainboardot, és HDMI/HDMI-DVI konverterrel csatlakozik, de ha minimális megoldással használható lehetne, akkor adnék neki egy esélyt.
(#) Laresz hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Használnék egy RPI-t (256MB-os még) 7/24-ben. A tesztüzem SD halállal végződik, most egy LED-et villogtató daemon futott rajta (C-ben írva) és kb egy hét nonstop üzem után leállt. Valószínűleg SD halál, be sem boot-ol azóta, igaz monitort még nem tettem rá.
Debian van rajta default beállításokkal, kérdés, hogy mit lehet állítanom, hogy ne írjon a kártyára? Gyanítom ez teszi tönkre.
Ha van valakinek hosszú uptime tapasztalata ezzel örömmel olvasnám-

Köszi előre is.
(#) cua válasza Laresz hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Ennyibol nem megallapithato mi a baj.
Nalunk van olyan ami mar tavaly januar ota fut zokkenomentesen.
(#) cpt.zoltan.simon válasza Laresz hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Áthidaló megoldás. Nem tudom mi az applikáció, de megenged egy hard-resetet 24 óránként?
Következő: »»   32 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem