Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet PC javítások
Lapozás: OK   31 / 40
(#) Andr3wJ válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Óóóóóóóóó hogy én mekkora barom vagyok. Igazad van amlogic...

Én végig Navon predatort hajtottam de sose volt róla szó, csak a Navon Raptorról.

Elnézést a tévútért!

Amlogic cuccom sajna már nincs nem tartottam meg belőle semmit mert számomra kiestek a versenyből.
A linkelt oldalon van pár jó információ.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2017
(#) eyess válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 9, 2017 1 /
 
Amit tudunk megteszünk a többi a gazdáján fog múlni amúgy is.
(#) Meridian válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ne okold magad, hiszen még a kudarcainkból is tanulhatunk. Remélem, én is.
Sajnos azóta rosszabb lett a helyzet, mert most már bekapcsolás után el sem jut a hibaüzenetig a boot, megáll, tök sötét a képernyő. Bekapcsolva marad, mert a power gombot hosszan nyomva hallani a pittyenést, ahogy kikapcsol.
A recovery-s logóig még el tudok jutni.
Azért én is keresgélek ám folyamatosan a neten, hátha találok valami okos dolgot. A legjobb lenne persze egy eredeti -ehhez a típushoz való- .img-fájl.
(#) palp hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Viota M970-s tabot. A készülék sajnos leesett és az üveg megrepedt a bal sarokban (kb. 8-10 cm átlóban + hosszabb oldalon a fekete keretben némi ritka pókháló -> 3 - 4 db).
Maga a készülék működik ugyan, de néha "saját maga navigál". A kérdésem az lenne, hogy lehet segíteni ezen a darabon vagy kuka (sajnálnám). Néztem a neten de nem sok dolgot találtam hozzá.
Esetleg ha lenne valakinek egy ilyen darab bontásra aminek az alaplapja esetleg elszállt privátban kérem keressen meg.
Köszönettel
palp
(#) Andr3wJ válasza palp hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Szétszeded megnézed az érintő panel szalagkábelén a számot az alapján keresel ha van kedved, bár ahogy elnézem nagyon nem éri meg)kinek mi éri meg), mert régi a tablet, 1 mag mali400.
Ha tudja az USB az OTG-t, veszel egy USB HUB-ot, és dugsz rá egeret billentyűzetet és használod.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) palp válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Köszi.
(#) daneszka hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Adott egy Onda v820w ch tipusú táblagép, egyetlen micro USB aljzattal, amin keresztül lehet tölteni és OTG-n keresztül perifériákat aggatni rá.
A gond itt csak annyi, hogy a töltés és otg együtt nem megvalósitható.
Megoldható lenne egy külön aljzatot faragni a tabletbe, töltés céljából?
Mindenféle megoldás érdekel!
(#) eyess válasza daneszka hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Nem kell ehhez faragni semmit.Veszel egy Micro USB Hub ot , és kész.
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Pontosan... Bővebben: Link
(#) Repsol600 hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Huawei T1 8.0 LTE tabom aminek nagyon gyenge lett a wifije, szerintem az antennával van valami. Szétszedtem lepucolgattam az érintkezőket, de nem változott. Esetleg valakinek valami ötlete?
(#) Andr3wJ válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Bizonyos Onda gépek nem töltenek OTG módban.
(#) Csabesz666 hozzászólása Aug 22, 2017 /
 
Adott egy kynect 32013g tablett újra szeretném telepíteni recovery módban megcsináltam, a gyári visszaállítást, majd amikor beállítom, a nyelvet, wifi kapcsolatot, a képernyő zár mintát, kynect id-t és jelszót kér nem tudok sehogyan tovább lépni. mi a teendő?
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok, van egy törött tabletem (Hp Pro Tablet 610 G1) . A Gorilla Glass és az érintőfólia sérült rajta és az akkumulátor meghalt. Egyéb problémája nincs (ez is bőven elég). Mivel a gép hardverileg elég erős (egyetemen cibáltam előadásokra) . Szeretném átépíteni az egészet egy saját készítésű laptoppá. Az érintőpanelt levenném róla és letiltanám, egy USB hubbal kapna egeret és billentyűzetet. Az akkumulátort kellene helyettesíteni valamivel. Van itthon egy rakat 18650-es Li-ion aksi azokkal szeretném megoldani. Kérdésem a következő lenne: Működőképes ötlet ?
U.I.:Bocsi ha hosszú lett , az aksi adatai: LI-Polimer aksi , 733057-421, 8380mAh,3.75V , 31 Wh
(#) eyess válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Röviden nem .
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Itt vannak a képek
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Valami ötlet akkor hogy mit tudok kezdeni szerencsétlennel?
Túl jó ahhoz hogy hagyjam porosodni.
(#) eyess válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Sokszor az aksiban is van saját elektronika .Nem tudom , hogy ez olyan e , de ha igen , akkor csak pont ugyan olyat tudsz bele tenni , mert akkor nem fogja felismerni a rendszer , és nem fogja tölteni.Ugyan működni lehet működne vele , de töltés nem lesz , de ha nem ilyen , akkor van esély rá.Viszont a nagyobbik baj az a kijelző .Nincs arra mód , hogy egy másik kijelzőt tegyél hozzá , mert annak pont ugyan olyan paraméterekkel kellene rendelkezni mint ami benne volt. Tehát reménytelen ez az út .Viszont nem reménytelen venni bele egy aksit , meg egy kijelzőt kompletten , és kicserélni , és akkor minden maradna a régi kerékvágásba.
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
A kijelzőnek semmi baja csak az érintőfólia a rossz, annyi hogy nem veszi az érintés vagyis csak időnként , ezért liltanám le és használnám egér bill kombóval ,beépíteném egy házba és akkor lehetne használni, nem lehetne megoldani hogy építek egy aksit hozzá arról megy a töltést pedig megoldanám egy ballancerrel
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Kérdeztem a gyártótól a cserét de nem ajánlja mert olcsóbban van ha veszel egy újat. A tab 160-ba fájt nekem még két évvel ezelőtt. Nem szeretném csak úgy eldobni, gondoltam csinálok belőle egy laptopot és azon programoznák.
(#) uniman válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Hello! Gondolod ez a tablet olyan "buta", hogy elhinné, hogy a saját beépített akkutöltő segítségével sosem töltött akkuról, már 1000 órája működőképes a gép?
..vagy ez tényleg ennyire buta?
Csak töltőről működik most?l Ha jól "látom" külön 12V-os dugasztápról tölthető...
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Igen jelen pillanatban csak töltőről működik. Nem lehetne valahogy kijátszani a rendszert?
(#) eyess válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Nem értem miért akarod kijátszani lehet hozzá kapni aksit is meg üveget is . Minek mókolni , ha nem muszáj ?
(#) uniman válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
"Válasz" gomb? Tudom a mobilon nehezebb megtalálni...
Ha töltőről hajlandó 1000 óráig működni (kérdés az akku a helyén van ilyenkor vagy a" fiókban")
Ha igen a válasz, akkor ezt a 12V-ot kéne akkuról biztosítani a tabletnek, ha annyira a "mobil" üzem... Én is használok így tableteket, de kizárólag asztali kivitelben, azaz állandóan be van dugva a töltője... Dobozt meg az akkupótlást úgyis vaskos dobozba tudod csak beépíteni...
Persze én inkább drótnélküli billentyűzetet és egeret használok...
(#) daneehkahh hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Az ok nagyon egyszerű, számomra drága. Az aksi 40 lenne az üveg + a fólia 15 , próbálnám kihozni olcsóbban mert nemhiszem hogy mostanában lesz rá keretem
(#) uniman válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Kérdés mennyiért... (32 USD = 40000 Ft )? Meg az is kérdés, hogy miért adta fel a régi akku...netán a tablet belső töltőáramköre hibásodott meg? Ha ez csak az akku megvásárlása után derül ki...persze azt is meglehet javítattni további súlyos summáért...
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2017
(#) daneehkahh válasza uniman hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Nekem a gyártó 40-et mondott, de ki tudja mennyire akart lehúzni
(#) eyess válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Aksit 20 körül már lehet venni bele .Az üveg sem sokkal drágább , kérdés kinek mit ér meg stb stb stb .
(#) Kovidivi válasza daneehkahh hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Én kipróbálnám a 18650-es akksikkal. Egyrészt nincs veszteni való, másrészt az eredeti akksiban is csak maximum túlmerítés védelem van, vagy még az sem. A laptopokra igaz ez a "csak saját akksival működik" dolog. A tabletet nem érdekli, hogy mekkora akksi van benne, ő méri az átfolyó áramokat, feszültségeket, és ebből próbálja kitalálni, hogy az akksi töltöttsége hogyan alakul. Nem fog panaszkodni, ha 4.01V-ot mér már több hónapja. Viszont üzem közben elég nagy áramot is felvehet, amikor én 1A-es tápegységgel pótoltam egy teló akksiját, nem tudott elindulni, mert az áramkorlát közbeszólt...
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) Lezli46 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Samsung Galaxy . 2006 . SM T-585. Virusos Gotthewin/cricketel..,sajnos nem találtam semmi .konkrét. gyakorlatilag használható itinert az eltávolitására.., Beállitások--gyári érték visszaállitásának végrehajtása semmi erdedményt nem hozott.

Második variációnak: teljes hard reset /recovery végrehajtása vajon törölné ezt a weblapeltéritő virust???
Második kérdésem mivel még garis a készülék.., ezt vajon a szerviz garanciába megcsinálja., vagy csak fizetősen? És mennyire problémás ha először én csinálom meg?

Minden segitséget nagyon köszönök!!!

üdv Lezli
(#) Andr3wJ válasza Lezli46 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Gyári beállítás és recovery segíthet rajtad, első körben lehet elég a cache törlése. Ha ez nem akkor teljes törlés. Ezért ne vidd be.
De ha ilyen trükkös vírus hogy rendszer fájlokat átírta, akkor csak a gyári szoftver újrarakása segíthet.

Garancia meg még élhet abban az esetben, ha módosítatlan rendszer van rajta, és nincs rootolva. Nyilván a vírus is módisíthatja a rendszert, de az ne legyen már a felhasználó problémája.
Legvégső esetben vinném be.
Következő: »»   31 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem