Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3075 / 3949
(#) Sanyii válasza Sanyii hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
oszcillátor..
(#) vargaf válasza Sanyii hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Oszcilloszkóp!
(#) game4812 válasza Sanyii hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Szerintem az oszcilloszkóp a biztonságos megoldás, de ha nekem kellene saját felelősségre megmérni, akkor a biztonságra odafigyelve, megfelelő ellenállások és leválasztás után hangkártyabemenetre tenném, előtte multiméterrel kimérve, hogy nincs 2V-nál nagyobb felszültség sem AC, sem DC állásban, mert könnyen tönkre lehet tenni az egész számítógépet. Ott pedig egy hangfelvevő programmal megfigyelhető a jelalak. De az oszcilloszkóp a tuti megoldás érintésvédelmileg.
(#) gyulank hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Milyen fajta fűtőcsövek vannak? Mondjuk ha vennék egy ilyet, akkor hol vehetek bele csövet meghibásodás esetén? Melyik fajta bírja tovább? Honnan lehet tudni, hogy halogén, vagy nem? Melyik a jobb? A simá, mert javítható, vagy a halogén, mert később szakad meg?
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Bármilyet veszel, vedd figyelembe, hogy a reklámok ellenére, az elektromos árammal termelt hő a legdrágább.
Svájcban fűtenek elektromos energiával és nekik megfizethető, de ők nagy halom pént költenek hőszigetelésre. Alíg használnak gázt.
(#) gyulank válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Tudom, hogy drágább, de a cirkó jelenleg üzemképtelen. Azon gondolkozok, hogy leeresszem, vagy keringessem időnként. Az utóbbi egyszerűbb lenne.
(#) gkari válasza gyulank hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Amíg nincs fagyveszély, addig nem érdemes leereszteni. Az újratöltéssel ismét betáplálsz egy adag vízkövet. Miért kell időnként keringetni?
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Ez attól függ, hol van a cirko. Kell e fagymentesíteni a helyet. Egy lakásban, vagy viszonylag hővédett helyen az elekromos fagyvédelem járható. A sugárzott hő nagyrésze elvész. Magát a vizet kellene fűteni. Egy nagyobb átmérőjű csőbe szerelt, bolyler fűtő betét megoldhatja. Én két darab 1000 Wattosat tennék bele. Szakszerelve, fixen a cirko után. bolyler hőfokszabályzó kb 5...10 C°közé állítva védelmez. Lassú keringtetés, akár szakaszosan, ki be kapcsolva körbe kergeti a vizet. A két betétet külön kapcsolva, hogy ne igazán fútsön, csak ne engedje befagyni. Rideg körülmények közt még minddíg a leersztés a gazdaságosabb megoldás, de a radiátoroknál is meg kell ejteni.
(#) gyulank válasza gkari hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Azért, hogy ne fagyjon bele.
(#) -balint01- hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Sehol sem találom a neten az axiál ellenállás méreteket.. egy raszteres rajzból kell igazodnom, de nem megy túl jó.. Valaki tudna esetleg linkelni, vagy leírni, hogy hogy számolom ki az axiál méreteket?

6.jpg
    
(#) Bakman válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
A méreteket leginkább a gyártói katalógusból lehet kiolvasni, már ha elérhető.
(#) zamatőr válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
A kép alapján. 1 inch = 25.4 mm a raszter 0.1 inch=2.54 mm
Axial 1.0 =25.4 mm smd 0805 = 0.08 inch = 2.032 mm stb.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) -balint01- válasza zamatőr hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
A padek távolsága az megvan, de az ellenállás méreteivel nem tudok mit kezdeni. Van 1-2 aminél úgy ahogy ki lehet olvasni (pl axial0.5 3 raszter * 1 raszter), de a többinél káosz. Legalább rakták volna raszterra a rajzokat..
Azért köszi
(#) RoliNyh válasza -balint01- hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Használj KiCAD -ot, abban egyértelműen meg van adva az alkatrészek mérete.
Amikor hozzárendeled a kapcsolási rajzodhoz az alkatrészeket, meg van adva az átmérő és a hossz is...
(#) eadx hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Üdv!
Mennyi lehet ennek az ellenállás értéke? 10 MOhm mérek de, a mellette lévőn 9 MOhm. Lehet mind a kettő kuka?
(#) Gabó válasza eadx hozzászólására (») Nov 3, 2017 / 1
 
0,22ohm 10%
(#) vargaf válasza eadx hozzászólására (») Nov 3, 2017 / 1
 
Igen, mind a kettő szakadt. Az értéke 0,22 Ω 10 %.
(#) eadx hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) kriszrap hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok elkészítettem ezt a kapcsolást a pickemhez.MSGEQ7

Ha jelet teszek rá vagy leveszem a jelet a bemenetére nem történik semmise.
A kimenetén folytonosan add ki jelet hz (elsö két léptetés) tartományba mint ha zavar jel lenne ugrál a mért érték. Probanyákon összeraktam ugyan ez a hiba ált elö.Ha hozzá érek az icéhez akkor többi frekvencián is megjeleni a jel de szerintem csak az én zavarjeleim.
Nyáktervemet és a teljes kapcsolást mellékeltem.
Természetesen a gnd közösítve és a pluszlábak is.
Van ötletetek ez a jelenség miért lehet??
(#) wbt válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Olcsó vagy drága volt az MSGEQ? Nekem van egy marékkal valahol, mindnek van valami baja. (olcsó volt)
(#) kriszrap válasza wbt hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Igen Ebay 400ft Nekem is ez a tippen kínai vacak.
Ezt vettem
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) kriszrap hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Honnan lehet beszerezni jót linkelnétek ha szépen kérem ?
(#) wbt válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
1000Ft körül jókat szoktak adni.
(#) kriszrap válasza wbt hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Belföldön hozzá lehet jutni??
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) wbt válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Talán régen egy helyen láttam horror áron...szerintem nem marad más, mint rendelni újra.
(#) dudzsi hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok! MOSFET-nél lehet használni CPU hővezetőpasztát? ARCTIC MX-4-et?
(#) attika válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 1
 
Lehet. Én is azzal kentem meg kb 1 éve és azóta még nem panaszkodott.
(#) dudzsi válasza attika hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ok. Köszi.
(#) attika válasza dudzsi hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
De arra figyelj, hogy ha egy bordára többet szerelsz rá akkor csillámmal el kell szigetelni egymástól meg a foratba is a kis műanyag karikát be kell tenni. Utána műszerrel leellenőrizni,hogy jó e.
(#) dudzsi válasza attika hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Csak ez az egy van rajta. Egy fütöventilátor fordulatszám szabalyzója.
Következő: »»   3075 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem