Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 208
(#) zoli0078 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia,
Nos a tápot mérve a bekapcsolás pillanatától nézve folyamatosan meg van a 24.5V az inverter felé még akkor is ha már a háttérvilágítás leáll. Az inverter az "On" jelet is megkapja és ez is marad addig míg ki nem kapcsolom. A kijelzőt is szétszedtem már egyszer és megnéztem a csöveket de mindegyik cső szépen világított azon idő alatt amíg le nem kapcsolt.
Ezért gondolom, hogy az inverterrel lehet gond és ezért kezdtem végigmérni a vezérlő IC-t.
Lehet a jövő héten kicserélem meg látjuk mi lesz.

Köszi
Üdv
(#) mineral válasza Panto hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Vásárlás után hasonlítsd össze a paneleket. Különösen az apró fosszatható jumpereket kell megnézni. Én is megvettem az új panelt. Beszereltem és a TV-nem indult. A víz levert rögtön... Az eladó cég készségesen segített az ügyben. Ők hívták fel a figyelmem a jumperekre.
Egy hiányzott. Azt átforrasztva működik a TV.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Mintha csak tegnap lett volna. Igaz, hogy ez 17PW25-4 típus volt.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) kovacspista hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Helló! Van egy FSP212-3F01 tápegység, egy HANNS.G JT261TP LCD készülékben. A gond az, hogy vibrál a háttérvilágítás. Úgy félmásodpercenként indul és leáll. Az alaplapból a tápon át egy az egyben megy az inverter felé 5 V. Rámérve össze - vissza változik. Az inverterben ellenállások sobakötve és ebbe a soros kapcsolásba sorba van kötve egy kondi is. Ha adok rá 5V-ot külön, nyilván a kondi miatt hatástalan, de, ha teszek rá egy kondit, addig indul az inverter amig feltöltődik, tehát valami változónak kell rajta lenni, négyszög, fűrész vagy akár szinusz jel. A tápban az átmenő 5V - hoz páhuzamosan csatlakozik egy áramkör. A csatolt rajzon jobb oldalon látható két csatlakozó, amelyen az inverte on/off megy keresztül a tápon a másik csatiba és kissé balra látható egy 2 fet - ből álló kapcsolás. Mit csinálhat ez a kis áramkör ezzel az átmenő 5V-al??? Ez volna a kérdésem.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 17, 2018 /
 
Helló mindenki! Az LG tv-ken nem találtam olyan hang kimenetet, amit egy analóg erősítőre rá lehetne
kötni, csak a tuner üres zaja hallatszik, akkor is ha külső jelforrásról működik a tv. Tudom, hogy fejhallgató kimenettel megoldató volna, ne az nincs rajta! Ti, hogy oldottátok meg, már ha volt ilyen igény?? Csináljak egy kimenetet, monjuk a hangszóró kimenetekből?
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Hááát - a hangszóró kimenetén már teljesítmény jön ki, tehát az onnan levett jeled eléggé torzzá lesz.
Ha van a TV-n SCART csatlakozó, akkor én inkább ott néznék körül, mert ott talán még akad DIN szabvány értékű kimenő hangjel csatlakozás, ami kivezetés céljaira megfelelne.
Ha még ott is torz lenne a hangjel, a simán ellenállásos feszültség-osztóval már jobban korrigálható. Ha még úgy is rosszalkodna, tudnék ajánlani a szint-illesztésre egy tranzisztoros emitterkövető kapcsolást. Az erősítése <1-nél, de mégis nagyon jó az eltérő impedanciák kezelésére.
(#) kovacspista válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Az a gond a SCART csatlakozóval, hogy annak ellenére miszerint nem RF - en keresztül megy a tv hanem éppen scart, hdmi vagy akár rca bemenetekről, csak a tuner hangja jelenik meg ! Mivel nincs antenna bedugva - nem is volna értelme, hisz analóg vételre alkalmas - a fehérzaj hallható a rá csatlakoztatott erősítőn. A hangszóróról tényleg osztóval vagy induktivitással lehetne használható jelet csinálni. Tehát az a gondom, hogy nem jelenik meg a kimeneteken a külső jelforrások hangjai! Az optikai kimenetet nem ismerem, azzal lehet kezdeni valamit?
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
"Az optikai kimenetet nem ismerem, azzal lehet kezdeni valamit?"
Hát ez az, amit én se igazán tudok. Minden bizonnyal ott is jön ki valami hang, de megvenni hozzá egy optikai dekódert? Hááát - nem ér annyit az egész!
Azonban SCART csatlakozós elosztókat még lehet a boltban venni.

Vagy lehetne még egy dolgot csinálni.
A régebbi Orion TV-kben volt bevett szokás, hogy a hangszóróra rátettek egy kisméretű ferrit-vasmagos trafót, és az elég simán - és galvanikus csatolás-mentesen - de kiadta a hangjelet.

Persze - egy mostani LCD /majdnem/ digitális TV-be én nem igazán molyolnék bele, ráadásul ha még szépen működik is.
Ha viszont már nem ... akkor meg nem tök mindegy.
Hiszen - aki mer - az nyer!
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Gondoltam leírom mi volt a gond. Nos az 5V-os készenléti feszültségű rész adta meg magát.
AZ IC 901 és a C912-es kondenzátor lett cserélve, majd ezek után a T902-es trafó újratekercselése következett amiben IQNUKU kolléga segített.Szerencsére sikeresen zárult a javítás. Most már vígan lehet használni a TV-t.
(#) IQNUKU válasza Directors hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Nagyon szívesen segítettem!
Ha valakinek hasonló problémája támad porvasmagos transzformátorral, ha megoldható, neki is szívesen segítek.
Az inverter trafók eleve kiesnek, mivel az áthúzott csévetestet is cserélni kellene.
(#) kovacspista válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /
 
Köszönöm a választ! Közben rámentem erre az optikai dologra. Van szinte mindegyik lcd tv-n ilyen hang kimenet. Létezik egy konverter, ami az optikai digitális hangból csinál analóg RCA - t. Itthon 15 - 20 e Ft. Rendeltem ugyan olyat az Aliexpresszen 1200 Ft - ért ingyen szállítással. Van hozzá egy optikai kábel és egy USB - s tápkábel.
https://www.aliexpress.com/item/Digital-to-Analog-Audio-Converter-A...NvOapM
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Az elég jó ár!
Ha megkapod - s ráadásul működik is - remélem, majd hallunk róla valami beszámolót.

(Nálam elsőre eleve felugrott egy piros ablak - valami 4 dolláros vásárlási bónuszról.
Ha valóban komolyan hinni lehet a dolognak, s beszámítható a cucc vételárába, nekem máris csupán 99 centbe kerülne, az meg magyar pénzbe átszámolva kb. 300 forint.
Itthon annyiért egy átlagos alkatrészboltban - még a 2 db. RCA dugót se kapnám meg!
Ez meg feketén-fehéren - egy komplett elektronikai okosság.)
(#) kovacspista válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Megírom mi lesz , ahogy megérkezik! A bónusz nem így működik! Mikor kapsz egy bónusz ajánlatot, akkor kapsz egy összeget is amennyiért ha vásárolsz akkor kapsz mondjuk 4 dollárt.
Olyan 5 - 6 dollár bónuszt , kb 120 dollár vásárlásánál kapsz. Eddig sokmindent rendeltem , és nem volt gond.
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Tegnap jártam-keltem a várost és bementem a Conradba.
Láttam ott ehhez hasonló "okosságos" optikai szerkezetet, kb. 7 ezer pénz az ára. Többféle van, és a 7 ezres volt közöttük a legolcsóbb. Na nem mintha a drágábbak szinte nem ugyanazt tudnák ...

Minden esetre
- még ha fizetni is kellene a szállításért - sem kerül annyiba az interneten megrendelt cucc.
(#) kovacspista válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Ezért szoktam rá a netre!! Az első egy 27"-os samsung inverter volt, amit így vettem. Itthon 17 e lett volna, kintről 6 e - ért hozta kettőt! Igaz így várni kell egy kicsit , de megéri! Olyannal i találkoztam, hogy egy 8 lábú SMD ic itthon szállítással 13 e ft, kintről 1000 ft - ést küldtek 20 db - ot ingyen szállítással!!
(#) zoli0078 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Sziasztok,

Sajnos tovább romlott a Daewoo TV állapota. Jelenleg ha csatlakoztatom a készüléket a hálózathoz egyből bekapcsol majd felkapcsolja a háttérvilágítást de másra nem hajlandó még ki sem tudom kapcsolni.
Lehúzott gombsorral is próbáltam de ugyan ez a helyzet.
A készülék típusa: Daewoo DLP 37C3
A webwn valahol találam valami olyan infót, hogy az eeprom megzakkan benne és ezért érdemes az eepromot (24WC32L) törölni ami a múltkor még úgy nézett ki működhet de most hiába csinálok bármit semmi sem történik.
Tápfeszek jóknak tűnek.

Üdv
(#) kovacspista válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Cseréld ki.
(#) FAZ1 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szerintem elsőre rögtön a tápegységet nézd át! Bőven elég benne egy felfúvódott elko, és máris gondok vannak. Én egyszer egy LCD kijelzős monitort kezdtem a táppal. Teljes mértékében felújítottam, összeraktam, bekapcsoltam - na és akkor derült ki
- a kijelző üvegje is - szépen átlósan el volt törve. Be volt folyva több helyen a kristály.
Gondolom - azért is dobták ki, vagy már a kidobása közben törött el.
Mindenesetre akkor - feleslegesen hajtottam agyon magam. Most van egy jó tápegységem - monitor nélkül. Ámde mivel ezek teljes egyenszabvány alapján vannak gyártva, sose lehet tudni ...
(#) zoli0078 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia,

Már mint az eepromra gondolsz? A lomexnél kapható jó lehet helyette:
M24C32-WBN6P (STM) 32Kbit I2C-BUS MEM. SERIAL 4Kx8 EEPROM DIP-8 2.5-5.5V
vagy
M24C64-WBN6P (STM) 64Kbit I2C-BUS MEM. SERIAL 8Kx8 EEPROM DIP-8 2.5-5.5V

Üdv
(#) zoli0078 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Szia,

A tápegységen már túl vagyok abban minden kondi új. A bemenete nem volt jó mivel az aktív PFC-s része elszállt és mivel azt úgy is újra lett építve így egy úttal az össze kondit is kicseréltem.
Azért köszi a tanácsot volt már olyan amikor engem is szivatot egy kis kondi

Üdv
(#) FAZ1 válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
... és ha éppen egy kis méretű, az elkókra a gyakorlatban egyáltalán nem hasonlító - (inkább csepp alakú) - tantálkondi a hunyó!
Láttam én már kékben, zöldben, pirosban és sárgában a kis cselest".
"Hidegítésre" azért itt-ott szokták alkalmazni.
(#) kovacspista válasza zoli0078 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Igen arra gondolok. Hogy melyik jó helyette, nem tudom.
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Na - mondta az egyszeri ember .... bátorság - FUSSUNK!

Én is rendeltem hát egy ilyet - az aliexpress.com-on.
Tehát - holnaptól már kíváncsian várom ... a csomagot.
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Általában rá van írva az értéke ....
(#) mucsa hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy LCD TV bekapcsolás után kb 20 másodpercig megy majd újraindul és nem kapcsol vissza.
A képen látható táp panelen találtam 2 kondit, az egyik púpos.
Az a kérdésem hogy a 68µF/400V helyett mennyit mehetek el a kondi kapacitásával? Baj ha 140µF/400V-osat kap?
Köszi előre is.
(#) Gafly válasza mucsa hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
140 µF nem szokványos érték.
400 helyett 250 V-ot sem szokványos eljárás.
Készüléknek van neve/típusa?
(#) Cinema válasza mucsa hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
A 100µF/400V még jó helyette, kisebb feszültségű nem lehet. Ha kettő is van belőle, mindkettőt érdemes cserélni.

Üdv!
(#) mucsa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Szia.
A típusa 32LG5600-ZB. A cserének szánt kondenzátor 150µF/400V.
A 68µF/250V-ot nem rakom be, mert rámértem és 390V van rajta. (Töröltem a hozzászólást )
(#) FAZ1 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 22, 2018 / 1
 
Szerintem - azok a kondik mérnökileg nagyon ki vannak számolva.
De ha némiképpen fölé mész az értékében, azzal nem ártasz neki, s az áramkör se lesz rosszabb.
A kondi - ha már egyszer elektrolit - alapjában véve úgyis öregszik, ráadásul ha egy kissé melegebb helyen is van, akkor szép csendesen veszíti el kapacitását - vagy csak simán de gyorsan kiszárad. Mivel valójában elkóról van szó. (és hiába van annyira - szemmel láthatólag lezárva)

A tápfesz viszont tényleg lényeges, abban aztán nem lehet kukoricázni. Ha eleve 400V-os cucc volt benne, akkor oda 400V-osat kell ismételten beletenni!

Vagy venni egy új TV-t .... (HI)
(#) mucsa válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Sziasztok.
Köszönöm mindenki segítségét.
A kondik közel a transzformátor fölött vannak kihelyezve, gondolom hogy a hő segítsen a kiszáradásban - szerintem a tervezett elavulás benne van.
Egyelőre nincs a boltokban pontos méretű elkó, ameddig szerzek addig megteszi a 150µF-os is. A 400V-ra figyeltem, csak elsőre gondoltam a 220V körül lévén, valamiért nagyobb van benne, de a biztonság kedvéért rámértem.
Működik a TV, a kollégám gyermekének örömére. Köszönöm a gyorsaságotokat is!
Következő: »»   125 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem