Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Ha pontosítod melyik verzióra gondolsz -mondjuk egy linkkel-, és megadod mire van szükséged, akkor jó eséllyel meg lehet oldani a problémádat.
Bővebben: Link
Negatív DRY-fóliával szeretném megcsinálni a linkelt nyákot és ehhez szeretném a negatív rajzolatot ill. forrasztásgátló lakkbevonat készítéséhez szükséges filmet a forrszemek kitakarásához. Köszönöm.
Továbbra sem tudni a lotstop-hoz mire van szükséged, ezért ahhoz is negatív filmet generáltam, de egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a megfelelő.
Tanulmányozd erre gondoltál-e!
Sziasztok!
Készítettem egy labortápot (Alkotó 2.7.4 … 30V 3A). A probléma a következő: A tápegységet bemenetén 25V AC van, a pufferen 36V DC. A feszültség állító potmétert felfelé tekerve 0V-tól szépen emelkedik a kimeneti feszültség, de csak 12V-ig, ez a potméter közép állásáig mérhető. Tovább tekerve a potit a kimeneten a feszültség már nem változik. Ha lekapcsolom a tápot (megszűnik az AC) a táp kimenetére kötött izzó, rövid ideig nagyobb fényerővel világít, amíg a puffer ki nem sül. Az áramkorlát és a DC-OFF funkció is működik, potméterek rendben, feszültségértékek véleményem szerint szintén: IC 11.pin: 4,6V, 1.pin: 9,9V. Az IC.4 lábán 24V van, ha a kimeneten 0V van és 18-ra esik mikor feltekerem (ez jó így?). Mi lehet a gond?
Szia! LötStop-hoz olyan film kell, amin csak és kizárólag a PAD-ek látszanak. Mikor gerbert generálsz, ott is van egy olyan gerber, hogy Solder Mask, ez pont ezt tartalmazza magában.
Szerk: Nyomtatásnál is van ilyen. Csatoltam a képeket. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Egy rajzot azért mellékelhettél volna. Tudom, hogy többször is fent van, de aki segíteni szeretne annak ilyen esetben el kell kezdeni keresgélni, hát lehet, hogy így már el is megy a kedve a segítéstől.
Tökéletesen igazad van, akartam is csak lemaradt.
Most pótlom!
Üdv!
Van nekem egy olyan tápom, amelynek a doboza (burkolata) sajna már nincsen meg. Így aztán a paramétereit sem igazán tudom. A mérhető lényeg - kijön belőle +5V, és +12V feszültség. Viszont azt nem tudom, hogy ez a cucc a gyakorlatban mennyire lenne terhelhető (amperban), vagyis mekkora terhelői áramerősséget bírna el? Hogyan tudnám mindezt leellenőrizni vagy kimérni? Ezek az elektronikus tápegységek egy bizonyos áramterhelésen felül automatikusan leszabályoznak, avagy egyből simán lekapcsolnak. Netán csak úgy elfüstöl? Kérdésem: - Hogyan lehetne letesztelni a dolgot? A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Szia!
Nem ártana, ha feltennél egy közelképet, mégis milyen az egyenirányító és az esetleges szabályzóelemek, mi a nevük, stb... Utána várjál véleményeket és tesztelési variációkat.
Az IC 11-es lábán az a feszültség nem jó, vagy a polaritását nem jól írtad, annak -5V körül kellene lenni. Ezen kívül a poti végállásaiban jó lenne megmérni a 12.-es és 14-es lábon is a feszültségeket. Ezek többet mondanának, hogy szabályoz-e rendesen a műveleti erősítő.
Köszönöm a tanácsot, de ez nagyon merész és alapvetően téves kijelentés. A lötstoppon az látszik, ahol nem akarod a forrasztásgátló festéket. Ebbe persze beletartoznak a pad-ek is, hiszen azokat forrasztani akarjuk, de jelen esetben néhány vezetősáv is ide tartozik, amiket "rápatkolással" meg lehet így erősíteni.
Azt gondolom, ismerem a képeiden kiemelt lehetőségeket, magam is használom, és a programhoz készült leírásomban is említem őket. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Igen, elnézést, valóban lemaradt az előjel: -4,6V van a 11 lábon.
Az áramkorlátozó poti maximumon, a feszültség állító poti nulla állásában a 12 láb feszültsége: 0V, a 14 lábon: 3V. Elkezdem felfelé tekerni a feszültség állító potit. A 12-es lábon 0-ról 7,9V ig nő a feszültség a poti teljes szabályozási tartományában, de a 14-es lábon csak a potipálya feléig nő a feszültség 16,2V-ig tovább nem változik.
Az R3-as, és R9-es ellenállás értéke biztosan jó? Nincs ott valami csere, vagy átvezetés?
Meg van a hiba: "FATAL ERROR"
A T6 pozícióba nem BC337, hanem BC327 került. Cserélve tökéletesen működik. Tudtam, hogy én hibáztam, mert már egyszer elkészítettem ezt a kapcsolást saját tervezésű nyákra (speciális helyigények miatt terveztem át) és az tökéletesen elsőre működött, és ugyanazt a nyákot nyomtattam és ültettem be most is. Köszönöm a hozzászólást! A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Bocsi, de teljesen IGAZAD VAN!
Ha én nem tudom, más - csak látatlanban - naná hogy mégúgyse! Rögtön összehozok valamit ...
Itt vannak a képek -
bááár - ha ezekből aztán bármiféle komoly adat kilátszana ... Megnézném .... Bocsi a nem éppen tűélesre sikeredett fotókért, de ezek CSAK egy mezei mobiltelóval készültek!
Valójában annyira nem szedtem szét (hiszen ha valójában jól működik - akkor MINEK?),
de - az egyenirányító egy kisméretű fekete "kocka". A pontos neve és értéke csak kiszerelés után válna teljesen láthatóvá ... Amit a réseken át láttam - s ami névnek tényleg rá van írva - KBP-210 - Ha mindez esetleg talán utalna valamire?
Megközelítőleg 50-60W lehet a max teljesítménye, 2-3A csatornánként.
A KBP210 egy 2 amperes graetz.. 150 wattnál többet nem saccolok összesen a két kimenetre.
Meg kéne még nézned az 5 V és a 12 V diódáját, miféle, tokozásra legalább. Milyen drótok mennek az 5 V és a 12 V diódájára kb.? Milyen IC vagy fet hajtja a trafót? A trafó szélessége, magassága is sokat elárulna, össze lehetne hasonlítani egy ismert flybackéval.
Jó kérdések.
A végén még teljesen szét kell szednem az egészet. Pedig elég szépen be van öntve ezzel a fehér trutyival ... A trafó mögött van 2 db. "fekete valami" (persze alaposan becsomagolva, és a hűtőbordához lemezelve, aztán nehogy máá bármi látható legyen belőle), majd ha kiveszem az egyik "mellettes elkót" (talán holnap) akkor abból kiderül, hogy egyáltalán mi az? Sajna annyira tömörre van az egész elektronika összerakva, hogy nem egy kimondottan "alkatrész leolvasós" börze az alaptémája. Lehetséges, hogy azok valami kettős diódák (netalán Shottky diódák?). Annyira nem igazán értek én ezekhez a frekvenciájukban már-már szinte az egekbe invertálós elektronikus cuccokhoz. A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
Annyira azért ne szedd szét... ha szebb képet teszel fel erről a részről ( alul, felülnézet ) és merőlegesen fényképezve, közelebb visz még jobban. Látszik az is, dupla schottky van ott vagy sem. A trafó méreteit is írd le.
Én csak azt nem értem, miből gondoltad pont ide feltenni ezt a kérdést, mivel
egy: ez kapcsolóüzemű, és kettő: baromira NEM labortáp
Bocsánat - hát így sikerült.
Bár ez csak egy valamilyen tápegység, de majd - beviszem a laborba ...
Jobban megnézve a trafó méreteit, vissza az egész... csatlakozok latyakosa véleményéhez, 50 watt is elég lesz neki összességében.
Amelyik körnek vastagabb a fóliázata, talán az lett több amperre tervezve.
Lenne egy kérdésem valaki mar probalta atalakitani a 2.7 Labortapot hogy mukodjon Mos Fet-el pl.IRFP064?
Helló
A molex csatlakozoból ítelve én ezt külső hdd tápegységnek nézem. Azok 2A körül tudnak 12V-on és 5V-on is. Legalábbis én eddig csak olyant láttam. |
Bejelentkezés
Hirdetés |