Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VU meter probléma
Lapozás: OK   16 / 20
(#) didyman válasza T46KO2 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Proli007 válaszához és remek cikkéhez apró betűkkel annyit teszek hozzá, hogy főleg a nagyobb műszerek mechanikai tehetetlensége elég magas, a zenei csúcsokat elég lomhán követik le. Ez nem hiba, csak sajátosság.
(#) Massawa válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2017 /
 
Idézet:
„Ezért a "voltmérő" alkalmazása célszerűbb.”


Söt, ha már müszert kell venni, akkor ajánlatos egy VU müszert venni, már megfelelö skálával és megfelelö mechanikus (mágneses) karakterisztikával. A gyári VU müszerek 4 dB-re vannak kalibrálva, azaz a 0 a VU méteren az amerikai szabvány szerint 4 dB jelet jelent (kb 1,25 V). Ha ennyi jelet kap, akkor mással nem kell foglalkozni (hacsak nem valami vacak konstrukcio), csak rákötni a kimenetre a müszert. ( a csillapitás meg a karakterisztika benne van a müszerben). Hivatalosan a jel teljesitményét méri (Volume Unit) ( ez korábban rengeteg vitát gerjesztett a bennfentesek között).
(#) szevasz hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Tiszteletem Találtam egy Proli007 /alkotó / vu rajzott nem tudom , hogy kérhetek nyák rajzot hozzá KJ2-V 1,1 CIMŰ
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
(#) szevasz válasza natzol hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Tiszteletem nincs véletlenül nyák lemezed hozzá ?
(#) black1989 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Üdv Fórumtársak!

Meg szeretném osztani veletek , egy általam tervezett ledes vumeter áramkörét , amit meg is építettem , és tökéletesen funkcionál! Durván 400-500 ft az anyagköltség , és akár mennyire is szeretnék szerénykedni , de sok vumeternél jobbnak mondanám ! Ha érdekel valakit, akkor a nyomtatott áramkört is feltöltöm! Jó után építést !
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Mi ebben a VU méter?
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Idézet:
„Mi ebben a VU méter?”

A "LED-es kivezérlésjelzők" topicba is fel van téve, talán még a "Ki mit épített" és a "Zenére villogó LED" maradt ki
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
(#) black1989 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Nem azért tettem fel ezt a tervet , hogy kritizálva legyen !! Elsősorban megépíti aki akarja , aztán mondhat véleményt , nem kell feleslegesen okoskodni , mert a tranzisztoros kivezérlésmérőtől 100x jobban működik !!!!
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 / 1
 
Nem is arrol van szo, hanem arrol, hogy te ezt nagyvonaluan VUmeternek nevezed, söt soknál jobbnak tartod, holott ahhoz ennek a szerkezetnek semmi köze.
Ez villogtatja a LEDeket, de nem mér semmit.
(#) pucuka válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Azt sem indokoltad, hogy mitől jobb. A VU méternek (kivezérlés jelző) logaritmikus karakterisztikájának illenék lenni. Ebben a kapcsolásban ilyenről szó sincs.
(#) black1989 hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Megkérem az elméleti fizikusokat , hogy ha megépítették mondjuk egy próbanyákra , aztán elfogadom az építő jellegű kritikákat , de ezeket az arrogáns válaszokat olvasva nem sok esélyt látok arra , hogy megépítsétek ! Gyakorlat, gyakorlat , gyakorlat, aztán jöhet hideg, meleg egyaránt!
(#) black1989 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Ütemkijelzőnek jobban hangzik? DD
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Bárminek csak ne hangoztasd, hogy ez mér is valamit. Legjobb elnevezés egy fényorgona lenne...
A potit meg forditsd meg a bementen, mert még a kezdö üttörönek is tudnia kellene, hogyan kell egy potit bekötni......
(#) black1989 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
A poti szabályozza normálisan a bemeneti szintet , sem a szimuláció során sem történt probléma sem pedig a gyakorlatban , természetesen tudom hogyan kell bekötni egy potit , nem szükséges úszni tanítani a kacsát!
(#) black1989 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Akkor ez mi? Ez is fényorgona?

led.jpg
    
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Ha tudod, akkor miért csinálod rosszul??????
Fogd már magad egy kicsit vissza, mert lassan még a relativitás elméletét is kétségbe vonod. Attol, hogy sikerült 8 LED-t villogásra birni, valoszinü, hogy a HE olvasoköre nem fog Nobel dijra javasolni.
Nyugodj ebbe bele, és élvezd a LEDjeit villogását.
(#) black1989 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Hát nem neveznélek tudálékosnak , mivel bizonyára nem hiába vagy itt a fórumon , de az biztos arroganciában hiányt nem szenvedsz! Sok ilyen ember ismerősöm van , nem nagyon lehet velük kijönni, a lealacsonyító viselkedésük miatt , biztosan valami nagyon jó iskolát végezhettél , ha einsteines szövegeket írsz!
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 / 2
 
Nem tudom miért vitatkozunk itt valakivel, aki tudja hogyan kell a potit bekötni, mégis forditva csinálja. Nem tudom miröl lehet valakivel vitatkozni, aki a villogojárol kijelenti, hogy jobb, mint sok VUmeter, holott ahhoz ennek a kapcsolásnak semmi köze.
Nem tudom ki itt az arrogáns, de mindegy is...
Valoban nem szenvedek semmiben, attol még talán hozzászolhatok a tákolmányodhoz, ha már teljes önkontroll hiányában nyilvánosságra hoztad...
(#) black1989 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Akkor tehát eldőlt , hogy ki az arrogáns ! Így visszaolvasva a hozzászólásaidat , már a legelsőben is kritizálod , meg nevetős pofákat nyomatsz, tehát le is nézted, az utolsó hozzászólásodról nem is beszélve! Kicsit nézz magadba ,mert ez egy fórum , ahol az ilyen kritizálós alakokat senki nem kedveli! Véleményed lehet , de ez több a soknál!
(#) Massawa válasza black1989 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Nézd a kapcsolásodban rosszul van a poti, a drága 4066-st a LED elötét ellenállásának használod ( mert semmi más funkcioja nincs . Mi ennek az értelme? Azt sem tudod, miért müködik a kapcsolásod, hiszen minek ahhoz elmélet ( magad mondod). Neked csak éppen szerencséd volt hogy elkezdtek villogni a LED-k s mindjárt ideraktad, mintha feltaláltad volna a faéket.
Nem biztos, hogy azért vagyok itt, hogy kedveljenek ( van elég ellenségem amugy is) attol függetlenül, a nagyképüség meg a hülyeség ellen mindig szolni kell ("vumeter, tudom hogyan kell a potit bekötni, a 4066-st elötét ellenállásnak használni) kimerit ebben a kapcsolásban mindent amit kerülni kellene.
Nem tudom, mond el a többieknek is, miért kellene pl téged kedvelni, ha már te pontosan tudod, hogy kit nem kell?

Szép estét! Ennyi betüt elpazarolni egy ilyen rossz kapcsolásra még itt is kár.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) golem hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Bővebben: Link Linken található kivezérlés jelzőt de nem reagál semmire telefonról müködik az erősitőbe meg már nem csinál semmit. Csak a két sárga led világit.
(#) pucuka válasza golem hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nem egy érzékeny valami, nagyobb jelet adjál neki az erősítődből.
(#) golem válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Hangerő poti után kötötem be.
Már a keverőn az öszes led világit kopra felcsavarva a potit is próbáltam de semmi.
(#) lóri válasza golem hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Én is csináltam egyet, de nem működik, pedig pic is van benne. Biztos valami átverés, én már nem hiszek a vu-méterekben.
(#) pucuka válasza golem hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Ha telóról működik, akkor a kivezérlés mérőd jó. Azt írja a dukumentációja, hogy az érzékenysége 300 mV- Az majdnem vonali szint. A potméteren, mekkora szint van? hány mV?
(#) eyess válasza lóri hozzászólására (») Ápr 1, 2018 / 1
 
Én is csináltam egyet már régebben is , de az meg működik is.

Bővebben: Link
(#) pucuka válasza lóri hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Attól, hogy PIC van benne, még nem kötelessége működni, a nem működésnek jó sok oka lehet.
program hiba, AD beállítása kezelése, LED meghajtása, stb.
Az LM3915 viszont egy direkt erre a célra fejlesztett céláramkör, ami egy nem túl bonyolult beállítást követően működik.
(#) golem válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Sajnos azt nem tudom megmérni mert egyik multim se tud mV -ot mérni a potikat kopra felcsavartam és igy most müködget.
(#) lóri válasza eyess hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
A tied sem működik, mert nem nyitja meg a videót nekem. Amúgy a kawai mesélte, hogy valaki csinált itt egyet.
Következő: »»   16 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem