Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   60 / 137
(#) pipi válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Kipróbálni nem tudom...
De egy ilyenbe: while (1); garantáltan belehal, megszólal a watchdog.
A hosszabb ideig tartó for, while ciklusokba, egyéb várakozásokba tegyél egy yield(); -et.
(#) devilke3000 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Köszi hogy ránéztél!
yield(); mi is az esp pontosan?
(#) kapu48 válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Valamit nagyon nem értek.
Ez volt a legrövidebb for ciklus, ezért ez lett a példa.
De minden ciklusban ez van.
  1. for (uint8_t j=0; j<ARRAY_SIZE(dateStamp); j++)
  2. {
  3.  P.displayText(dateStamp, PA_CENTER, SCROLL_SPEED, PAUSE_TIME2, PA_WIPE_CURSOR, PA_SCROLL_DOWN);      
  4.       while (!P.displayAnimate())
  5.       controlBR();  
  6.       ;  
  7.       break;   // Miért ugrasz ki minden for ciklusból a végén????      
  8.     }

Így minden ciklus csak egyszer hajtódik végre

Szerintem te ezt kevered az elágazás break;-al:
  1. switch(moy)
  2.   {
  3.      case 1:
  4.     ...
  5.      break; -kal
(#) devilke3000 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Mindet kiszetem de igy is okádja a resetet! ez érdekes...


  1. #include <Esp.h>
  2. #include <Wire.h>
  3. #include <MD_DS1307.h>
  4.  
  5. #include <MD_Parola.h>
  6. #include <MD_MAX72xx.h>
  7. #include <SPI.h>
  8. #include <RTClib.h>
  9.  
  10.  
  11.  
  12.  
  13.  
  14. void setup ()
  15.  
  16.  
  17. {
  18.  
  19.  
  20.  
  21.  
  22. }
  23. void loop ()
  24.  
  25. {
  26. }
(#) kapu48 válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Ehhez én sem tudok hozzá szólni, mivel nincsenek meg ezek a lib-ek:
#include <MD_DS1307.h>
#include <MD_Parola.h>
#include <MD_MAX72xx.h>

Valahol aktiválják a vacdogot.
Meg kel keresni hól, és kiszedni.
Vagy megtanulni lekezelni.
(#) devilke3000 válasza kapu48 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
MD lib támogatja az esp...
Lehet valami esp 2.41 lib van ide alá...
(#) pipi válasza devilke3000 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Hali!
Ha ezek a libek kimondottan nem ESP könyvtárak akkor lehet a bennük lévő hosszabb időzítések alatt megszólal a watchdog. Keress olyan lib-eket amik kimondottan jók az ESP8266-hoz
A yield-ről pl:Bővebben: Link
Bővebben: Link
de guglizz rá:
Bővebben: Link
(#) nem12 válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
A környezet nem zajos, mármint ami a 2.4-et illeti, viszont a kábelezés sem gond, ugyanis egy a fűtésre kialakított helyiségben van, s történetesen ott van a ház kábeles net központja, vagyis a routerre kapcsolódni nem gond.
Na akkor a következő kérdés. Kábeles megoldásban milt javasolsz? Gondolom ott is vannak különböző szintű megoldások.
A rendszer kezelésére elég sok flash memóriát használtam, de még valamennyit tudok írkálni.

Köszi
tamás
(#) rolandgw válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Wiznet?
Bővebben: Link
(#) cpt.zoltan.simon válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Használtam EEPROM-ot. Használd helyette az SPIFFS-t.
Azt kell eldöntened, hogy önálló működésre (is) alkalmas lesz webserver, weblap), vagy felhős (MQTT protokol) stb stb.
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Nem tudok úgy javasolni, hogy nem ismerem a project környezetet. Mi az, ami jelenleg adva van, és kőbe van vésve, vagy adva van, de még változtatható, és mi az, ami még hiányzik, és hozzátoldani kell az eddigiekhez?
(#) nem12 válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Adott egy mikrokontroller SPI interface amin keresztül kommunikálva (mert mindhárom UART foglalt) keresek egy vagy kábeles vagy Wifi megoldást azért, hogy adatokat küldjek egy SQL servernek, illetve adatokat kérjek le az adott servertől. Az SQL server egy QNAP serveren fut együtt a webservice-el. Az MCU heating projectnek írok egy kis webfeluletet (HTTP/PHP) amin keresztül lekérhetők a futási információk és kapcsolható/állítható néhány paraméter.
Korábbi elképzelés szerint kozbetlen az MCU project produkálna egy kis webservert, de ezt elvetettem, mert kis memóriával kis helyen primitiv megoldás lehetséges csupán. Ezért arra gondoltam, hogy a webfelületen keresztül a felhasználó és az MCU is ugyanazt az SQL server adatbázist használja majd. Az MCU oda küldözgeti az adatokat mondjuk fél percenként és onnan kérdezi le, hogy van e végrehajtandó utasítás a számára. Az adatok egyébként hőmérséklet adatok, hőszivattyú futási adatok és ezek setup paraméterei.
Magyarán SPI szabad, az a környzet az MCU oldaláról. Ha nagyon muszály el tudom dobni a modbus slave-et és akkor felszabadul egy UART port. Viszont a másik két uart kell, mert a masteren csüng modbus protokollal a hőszivattyú, fogyasztásmérő, osztógyújtő elektronika, MODBUS relay board és egy riasztó. A másik UART pedig a nextionhoz kell, nem dobható.
Kb. ennyi a project környezet.
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 4, 2018 /
 
Ha van egy spi-d, és kell neked kvázi spi2ethernet, akkor nézd meg Microchip-ék enc624-ét (Bővebben: Link). Vannak vele mindenféle breakout boardok is. Az enc624-eshez vezérlő stack kell, az egyenlőre pic-ekhez van jogtisztán, de ha el tudod lopni elég ügyesen, akkor elloptad A stack mérete jellemzően 30 kbyte-nyi kód + 2 kbyte ram minimum. Az a kábeles. A wifi lehetőség pedig az esp, amikor az esp-re is külön írsz meg egy programot, hogy kommunikáljon a hálózati végponttal, aztán beleírod abba a programba a két mag közötti kommunikációt is. Protokollra kitalálsz magadnak, ami tetszik. És igen, vannak még olyan cuccok is, mint a wiznet szöcske - link feljebb - de nekem abban nem tetszett az a trehányság, hogy nincsen beleégetett mac address.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2018
(#) nem12 válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Köszönet! Néztem az ENC624-et, stabilitási problémákra sokan panaszkodnak, viszont a Wiznet W5500 ígéretesnek tűnik.
ESP vel sajnos továbbra sem tudom melyik SDK platformot válasszam.
Meglátjuk.
(#) pipi válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 / 1
 
Hali!
nekem ebből a modulbol Bővebben: Link + a hozzávaló pices panellel 3db 7 éve megy 24 órában gond nélkül, a microchip tcpip stackkal
(#) pajti2 válasza nem12 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Stabilitási problémák?? Én nem tudok olyasmiről. Még ha a fogyasztása miatt panaszkodnának, azt érteném, de stabilitási problémáról én nem tudok. A wiznet-ről viszont kérdeznék egy mókásat. Van beégetett mac address-e?
(#) andyka hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
ESP32-on valaki mar osszehozta az Async_Web_Server -t webupdate modszerrel/ lehetoseggel ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) Dzsony hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Sziasztok! Tudja valaki, hogy miért ennyire megbízhatatlanok ezek az ESP8266 modulok (wemos D1 mini)? Adott egy végtelen egyszerű program: AP mode-ban működik, a hozzá csatlakoztatott eszközök 1db relét vezérelnek HTML gomb segítségével. Egy napra áram alatt hagyom tesztelni, random próbákon átmegy, látható a wifi AP, gyors csatlakozás, minden működik. Áramtalanítom, félreteszem pár napra és aztán megint üzembe helyezem. Ezúttal alig tudok rá csatlakozni, folyton helytelen jelszó hibát ír, eldobálja a kapcsolatot, nem működik a kimenet vezérlés sem. Az eszközzel nem történt közben változtatás, a polcon pihent. Valakinek valami ötlete van esetleg, roppant bosszantó jelenség... Köszönöm!
(#) andyka válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Igen, a táplálás, ugyanazzal a táppal probáltad ? (a PC USB nem 100% megbizható, vagy esetleg kifogtál egy hibás példányt)
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) Dzsony válasza andyka hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Ugyan azzal, 1000mA-es USB töltő. Délután HIGH értéket állítottam egy kimenetre, reggelig úgy volt, tehát nem indul újra sem, ergo a kód jó.
(#) Dzsony válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Serialban beraktam, hogy másodpercenként írjon ki szöveget, amikor kapcsolgatnám a relét, illetve amikor betölti a HTTP változásokat, akkor megállnak a printek...értem én, hogy meglehet írni rosszul egy programot, de ez már működött 12 órát folyamatosan, agyonkapcsolgatva
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2018
(#) Johnycorp válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 20, 2018 /
 
Szia.

Esetleg kódot tudsz mutatni?
Nekem is volt hasonló megoldásnál problémám régebben.
Az is fagyott és nem lehetett kapcsolódni rá.

Este előveszem a kódot és megnézem a változtatásokat. Már régebben volt.
(#) Dzsony válasza Johnycorp hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Üdv, észre vettem még valamit, hátha segít. A végleges kód, amit szeretnék rajta használni az AP módot futtat. Viszont a modul feljelentkezik a meglévő WIFI hálózatomra is egyszerre, ezt egy korábbi kódból veszi, de hogyan maradhat rajta? Illetve még az is fontos lehet, hogy megjelenítek egy képet a flashből és az nem mindig jelenik meg elsőre...
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) pipi válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Próbálkozz egy gyári library mintájával, azzal megy-e stabilan.
Önálló életet biztos nem él, hogy csak gondol egyet, és feljelentkezik, meg tudja a jelszót...
A kódodban lesz a hiba.
(#) Dzsony válasza pipi hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Felraktam egy gyári hőmérő programot, abban csak annyit kell csinálnom, hogy megadom az otthoni wifi elérhetősegeit, ezt kitöltöm, feltöltöm a panelre. Szépen feljelentkezik a wifimre és pillanatok alatt elindul a hőmérés, gyors, azonnal reagál az oldalfrissítésre, tökéletes. Na de, tudok a modulhoz én is csatlakozni, mert megjelenik az elérhető WIFI hálózatok között is, és 192.168.4.1 címen megjelenik ugyan az a felület, mint amit a saját wifi hálómra is felrak a 192.168.0.137 címre. Ennek nem így kéne működnie, AP módnak nem szabadna elindulnia egyszerre és egy régebbi programban használt wifi SSID-val indul a modul...tehát egyszerre tudom használni AP-nak és egy időben a modul mint kliens van feljelentkezve a hálózatomra is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Gránátalma válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Szia, felhúzó ellenllások stb rendben vannak?

Nekem 8266-01 és 12-es modulok vannak, a 01-es a riasztómban van már vagy 3 hónapja tökéletesen működik. VPN-en át használom pedig.

én arduino IDE alól programoztam, OTA-n frissíthető .BIN-ből. Hibátlan.

Néha a riasztó fémháza és az AP távolsága miatt leakad a wifiről, ha az AP mozgatva van esetleg, de automatikusan visszakapcoslódik szal megyen.
(#) pipi válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Hali!
Mit jelent a "gyári"?
Ha arduinó alól programozol akkor pl a WiFi.getMode() mit mond?
Normálisan van inicializálva a wifi?
Ha csak egy wifi.begin van, az édekevés.
(#) pajti2 válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Simán lehet az is, hogy csak tele a légtér wifi cuccok adatcsatornáival. Mennyire nagy a népsűrűség körülötted?
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
WiFi.getMode() azt hiszem (nem vagyok a PC-nel) lekerdezi az allapotot es 1, 2 vagy 3 -at ad vissza - AP, STA vagy AP_STA mukodesi mod szerint.
Pipi -nek. Ahogy eszrevettem lehet gond a wifi kanalisokkal, vigyazni kell hogy ne duplazd az AP modba a kanalisokat. Vagyis ket AP ne ugyanazon a kanalison mukodjon. A begin parancssal lehet kanalist is allitani, talan 1-tol 9-ig, vagy 13-ig.
(#) andyka válasza Dzsony hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Ha nem tiltod le az AP modot (ha nem volt soha letiltva a CPU-ba) akkor az automatikusan beallitja. Add meg neki hogy csak STA modot akarsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2018
Következő: »»   60 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem