Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   330 / 373
(#) maszek0005 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
És ide egy segédérintkező nem elég?
(#) Melphi válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Hogy gondolod, csak mert a lapszabász gépet nem lehet megbontani, mert garanciás.
(#) lele hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Üdv. Mindenkinek!
A képen tápegységhez keresek kapcsolási rajzot.
230 V / 316 V = rendeben, a kimenet 24 = kellene, de nincs.
A trafóig a nagy feszültség renden, de a a trafón nem mérhető semmi.
Köszönöm a segítséget.
Üdv. Lele
(#) Gafly válasza lele hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Egy kapcsolóüzemű tápegységben sok minden meghibásodhat...
Azzal nem sokat segítettél, hogy egyetlen főbb alkatrész típusát és a készüléket sem lehet beazonosítani, így ugye, rajzot már hogyan?
Vagy kiolvadt a biztosíték, vagy ahogyan az internet írja cseréld ki az összes kondenzátort, vagy javíthatatlan...
(#) kokozo válasza lele hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Keress rá a vezérlő ic típusára, az segíthet.
(#) 13_Balu50 válasza lele hozzászólására (») Jún 13, 2018 / 1
 
Hibalehetőségek valószínüsége: kondenzátor, dióda, ellenállás, Ic, forasztási hiba, trafó, vagy tekercs, meg ami kimaradt.
(#) Bana László hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok!!!

ATX számítógép táp-hoz keresek kapcsolási rajzot.360 W-os tápról lenne szó. A segítségeket előre is köszönöm.
Üdv: Bana Laci.
(#) vargaf válasza Bana László hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Erre a kérdésre csak ilyen választ lehet adni:
ATX 360 W táp
Nem csak egy fajta van belőle, típus megadása nélkül nem tudjuk melyikről van szó Egy jó felbontású kép, esetleg főbb alkatrészek típusa is kiindulópont lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) gerry hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Tiszteletem! Keresek egy könnyen megépíthető step-up DC-DC konverter rajzát, ami +5V-ból előállít +9V vagy +12V-ot, 500mA-est, kevés alkatrésszel szerelt. A két feszültséget jumperrel szeretném kapcsolni attól függően mit hajt meg! Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) proli007 válasza gerry hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Hello! Akkor célszerűbb lett volna a DC-DC topikot választani/körülnézni..
(#) elektroncso válasza gerry hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Én a MC34063 IC-vel építenék egyet. Az adatlapon ott van a részletes leírás, sőt még panelterv is van.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Érdekes, hogy Ti a segítséget kioktatásnak és kritikának fogjátok fel. De a DC-DC topikban számtalan rajz van és topiklakók, akik ebben a témában foglalkoznak.
Az LM 317 adatlapját pedig el kellene olvasni. Mert ott szerepel, hogy a működéséhez a bemenetén minimum 2V-al magasabb feszültség kell, mint a kimenti feszültsége. Hiába van írva, hogy 5-40V a bementi feszültség és a kimeneti 1,2-37V, ezt bármely verzióban nem képes előállítani. Feszültség növelő áramkörben legalább egy tekercs kell (ha nem kapcsolt kondenzátoros, de az ritka). Ez pedig analóg disszipatív szabályzó, ami csak magasabb feszültségből képes kisebbet előállítani. A különbözeti teljesítményt pedig elfűti..
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Azért mert eltart egy darabig, hogy az ember kiszámítsa az alkatrészek értékét. Főleg, ha hülyeséggel is telik az idő.

Segítő válasz gerrynek.
Ha +12V kimenőt szeretnél akkor a mellékelt kapcsolás kell neked, ez a step-up a MC34063-al. Az R1=1,5kΩ az R2=13kΩ.
Feltéve ha jól számoltam. Mindjárt kipróbálom a gyakorlatban és jelentkezem!

U.i.: Lefelejtettem a rajzot.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018

step_up.jpg
    
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Kipróbáltam az értékeket, +5V bemenőre +12V kimenő jelenik meg 500mA terhelés alatt is.

A képlet amivel ki tudod számolni:

Uki = 1,25*((R1+R2)/R1)
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
MÓDOSÍTÁS!
Benéztem a terhelő ellenállást, csak 50mA-rel terheltem az előbb. Most 500mA-rel is kipróbáltam, ennyit az én áramköröm nem bír, de ez nem pont az adatlapi rajz, hanem egy annál kicsivel egyszerűbb az adatlapi lehet bírni fogja, bár én sokallom, de mindjárt átnézem tüzetesen az adatlapot.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 1
 
Találtam egy rajzot ahol külső tranzisztorral van kibővítve. MC34063 külső tranzisztorral. Én nem próbáltam ki, az adatlapi rajzzal összehasonlítva szerintem működnie kell.
Illetve keresés közben rábukkantam erre a kalkulátorra.
Még annyit tudok segíteni, hogy a Rádiótechnika a 2016 novemberi és decemberi számaiban foglalkozott ezzel az IC-vel és a belőlük kialakított buck és boost konverterekkel.
Ennyit tudtam segíteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) gerry válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Szerintem ezekből már sikerül összeollózni valamit!
(#) Moderátor hozzászólása Jún 15, 2018
 
A továbbiakban kérem kerülni a személyeskedést!
(#) jani1987 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Elemzésre keresek bármilyen trafó nélküli csöves áramkört. Az a része érdekelne amikor a fűtés nem trafóról megy hanem "az utcáról". A gugli nem igazán segít. Van egy de semmi nem látszik.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Hello! Mit szeretnél azon elemezni? Olyan csövek vannak használva, amelynek fűtőárama azonos, és a fűtés teljesítményét a fűtőfeszültség értékével állították be. Ha az összeadott fűtőfeszültség nem érte el a hálózati feszültséget, kiegészítették soros ellenállással. Mivel a teljesítmény miatt a hőtehetetlenség eltérő volt, így egy soros NTC-t is alkalmaztak. Ez meggátolta, hogy bekapcsoláskor a kisebb teljesítményű fűtések túlfeszültséget kapjanak. Lévén, hogy a fűtés fém, aminek pozitív a hő-együtthatójuk. Így bekapcsoláskor kicsi az ellenállásuk és kisebb teljesítményű csövek hamarabb felizzanak. Azért ez a hiba látható volt. Volt "U" és "P" sorozatú cső, az "U" 100mA-es a "P" 300mA-es sorozat volt.
Ennyi elemzés elégséges? Ha látni is szeretnéd, beírod hogy "néprádió kapcsolási rajz". Abban ugyan "autótrafó" (takarék transzformátor) is lesz, de csak azért kezdetben 110V a hálózat, majd 220V lett. Vagy keresel régi csöves TV rajzot, azon láthatod.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Bármelyik régi ('60 előtti) csöves rádió, TV kapcsolása ilyen. Ld: P-s, U-s csövek, soros fűtés.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Idézet:
„Bármelyik régi csöves rádió”

Azért az túlzás, hogy bármelyik csöves rádió ilyen! Lásd "E" csövek, 6,3 V.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) jani1987 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Az van hogy tv bontásból van PY sorozatú diódám de nincs szívem kidobni. Annak 30V kell.
(#) proli007 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Akkor tedd a vitrinbe, esetleg 24-ról fűtsd fel, had melegítse a szobát télen. Vagy köss sorba vele egy hagyományos 60W-os izzót. Annak is kb. 300mA a "fűtése".
Ez egyébként új korában sem volt ez nyerő..
Itt pld. láthatsz rajzot a fűtőkörről is.
(#) vargaf válasza granpa hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Utólag belejavítottál, a hozzászólásomban az eredeti szöveged van idézve.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) granpa válasza vargaf hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Valamint a végén ott volt (javítás előtt is): "soros fűtés".
(#) Robikk hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Kapcsolási rajzot keresek, a Google nem segít sajnos, semmit nem találok az adott készülékről.
Az alany : Asus X502CA notebook.
(#) elektroncso válasza Robikk hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Ne a laptop kapcsolási rajzát keresd. Az alaplapon kéne lennie egy azonosítószámnak, az alapján megtalálod az alaplap kapcsolási rajzát. Én annó ennek a számnak a segítségével találtam meg (vagy talán találtuk meg itt a fórumon már nem emlékszem pontosan) a szintén ASUS laptopunk kapcsolási rajzát. Keresd meg ezt a számot az alapján már szerintem meg fogjuk találni.
Valami hasonlónak kéne lenni: Asus motherboard schematic diagram
(#) Robikk válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Rendben.
Köszönöm a segítséget, átunna nézek holnap.
(#) Robikk válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Van itt több is, melyikre gondoltál?
Válaszod, segítséged előre is köszönöm!
Következő: »»   330 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem