Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2029 / 2208
(#) CIROKL válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 30, 2018
BEAG APX 100 alapbol annyi változott hogy 3 darabból lett 2 kimenő .
Csináltam uj csévéket a kibővitett pakettekhez.
De ha siman csak marad az eredeti is ok.
Az albumban ahhoz van a terv.
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 30, 2018
A BEAG legnagyobb gyári trafója 70mm-es pakett, ezt "C" változatnak hívják.
A 100V-os trafói ekkorák, M102C.
Persze ettől nagyobbat is össze lehet rakni, de 40W-oshoz például elég a "B", 53 mm-es pakett is.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 30, 2018
Sziasztok!
Hozzàm került javításra egy Sennheiser vks 203 erösítő.
A tulaj azt mondta, hogy egyszer amikor bekapcsolta füst szállt fel belőle. ez jó régen volt. Azóta porosodik. Valaki már belepiszkált. Néhány csatoló kondi ki lett cserélve. Én nem láttam égésnyomot sehol.
Szét szedtem. A kimenők rendben, Mind a primeren, mind a szekunderen ugyan olyan ellenállásokat mérek. Csövek nélkűl bekapcsoltam. A feszültségek mindenhol rendben. Egy ECC83 hiányzott, valamint az EZ81 helyett EZ80 volt benne. Nem csoda hogy nem működött. Az eredeti kondik gyengélkedtek, így azokat cserélem. A tulaj nem akarja restaurálni, csak szoljon. Most veszek bele új EL95-öket és EZ81-et. Az eredeti 50+50µF táp kondit 100+100µF-ra cserélem. Ez talán nem árt a hangnak.
Szeretnék segítséget kérni tőletek, hogy hogyan állítsm be a szimmetriát a végcsöveknél. Nincs katód ellenállás, amihez lehetne menni.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) ozpecs válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 30, 2018
Az egyeniránító után ne tegyél 100 mikróst a cső nem szeretia többi lehet nagyobb. A trimmerrel lehet beállítani a két cső szimmetriáját egy végnél, ott a rajzon P5 fix előfeszültséggel üzemel.
(#) pucuka válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 30, 2018
Idézet:
„Az eredeti 50+50µF táp kondit 100+100µF-ra cserélem. Ez talán nem árt a hangnak.”

A hangnak nem, de a csőnek igen.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 30, 2018
Erről elfeledkeztem, hogy egyenirányító cső után nem lehet bármit tenni.
(#) pucuka válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 30, 2018
Mondjuk másutt is értelmetlen az irdatlan méretű pufferkondik használata, de a csöveknél a katód véges elektron termelő képessége (emissziója) korlátozza a csúcsáramot. Jelentős túllépést tönkremenéssel díjazza.
Félvezetőknél az átlag, és csúcsáram aránya ugyan sokkal nagyobb, de ott sem kéne a határig elmenni. (aztán jön a siránkozás, hogy hamis az egyenirányító)
(#) konyak6 hozzászólása Júl 31, 2018
Azon gondolkodom, hogy 1 Ohmos ellenállást rakok a katódra. Így állitanám be a nyugalmi áramot. Tudtok tanácsot adni, hogy mennyire állírsam? A rajzon van egy 40mA felirat a rajzon az egyik kimenő mellett. Ez lenne a beálítandó érték?
(#) ozpecs válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 31, 2018
Akár 10 ohmot is tehetsz, azon könyebb mérni és a rajta levő feszültségesés nem zavaró még, szoktak akkorát is tenni
(#) CHZ válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 31, 2018
Nyugalmi áram nem állítható, csak a szimmetria.
(#) konyak6 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 31, 2018
Már rájöttem én is. Fix -21V van a rajzon. Ami nálam -19.
(#) bta válasza tommeeka hozzászólására (») Júl 31, 2018
Ha lenémítva nézzük, akkor nem túl sokat..
(#) bta válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 31, 2018
Idézet:
„"Ez talán nem árt a hangnak"”


Nem mindegy, hogy milyen volt benne (tönkrement, vagy csak formázni kellett volna?), és mire lett cserélve. Szélsőséges esetben éppen annyira megárthat, mint egy csatolókondi cseréje...
(#) FordPrefect válasza tommeeka hozzászólására (») Júl 31, 2018
Ha a hangminőséget akarja bemutatni egy fülbemászó zenével, ami vagy 10 fajta torzításon/fokozaton ment át, mire hozzám visszért az interneten a tengeren túlról/űrből, akkor szimpla parasztvakítás. Esetleg Csalás. Ha a külcsíny a lényeg, akkor dupla sajtb... bocs parasztvakítás.
(#) Orbán József válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 1, 2018
Azon a zenén igenis lehet jól tesztelni, különösen ferdecsöves erősítőt!
Az I. tétel muzsikáját rövid bevezető zene előzi meg (ez az Adagio); szerepe: előkészíteni a tétel, az Allegro indítását. Rövid bevezető zene szerepel a IV. tétel előtt is. -> tuc-tuc
Az első téma könnyedén lendülő, ismétlésre majd egyik motívumából lezárásra kerül. -> tuc-tuc-tuc
Rendkívül energikus az átvezető rész zenéje, mely akár önálló témának is beillene, ami szintén lezárásra kerül, s rögtön kezdődik → TUCTUCTUCTUCTUC
a második téma, ami könnyed, játékos; először a szinti, majd a szintisek adják elő; a téma másodszor is elindul, anyagából lezárásra kerül. Tucturutuctuc-tuc-tuc
Isteni...
(#) FordPrefect válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 1, 2018
Röhej. Vagy inkább szomorú. Sajnos ez van.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2018
(#) tommeeka válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 2, 2018
Nem a hangminőség bemutatása volt a lényeg, arra nem a youtube való, hanem a csöves erősítők illetve a csöves kivezérlésjelzők szemléltetése, amiket épített!
(#) daneg86 hozzászólása Aug 2, 2018
Sziasztok!
Építgetek egy kis EL84 pp erősítőt, és az egyik csatorna mindenhogy gerjed majdnem kerek 100kHz-n.
Jelenlegi kapcsolás, már teljesen visszabutítva képként csatolva.

De még így is hozza ugyan azt a gerjedést. Ha a trafó bármely bekötésé megfordítom, akkor a tipikus pozitív visszacsatolásos gerjedést kapom. Több csővel is próbáltam, az eredmény mindig ugyan ez.
Másik csatorna ugyan ez, ott semmi gond. Kábelkötegeket szétbontottam, bármit csinálok, a gerjedés egy kHz-t sem változik.

Tápfesz 300V
kimenő 8k Raa ( prim: B+ - A1 7,5H 160R, A2 szintén )

Mi lehet a gond ? Mit tehetek ellene ?

pCrdFOy.jpg
    
(#) Orbán József válasza tommeeka hozzászólására (») Aug 2, 2018
Nincs semmi baj, a zene és a dizájn a legtökéletesebben harmonizál egymással.
(#) sandor1632 válasza daneg86 hozzászólására (») Aug 2, 2018
Nálam akkor jelentkezett ez, amikor a trafón fordítva kötöttem be a 2 cfb tekercset.
Cseréld át a 2 kimenőt, ha akkor meg a másik oldal fog gerjedni, akkor ráhibáztam.
(#) FordPrefect válasza tommeeka hozzászólására (») Aug 2, 2018
Rendben. Végül is igényesen megépített készülékeket látni.
(#) sandor1632 válasza daneg86 hozzászólására (») Aug 2, 2018
Attól is lehet, hogy a cfb tekercs fordítva lett beforrasztva a trafóban, ezt is érdemes ellenőrizni.
(#) daneg86 válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 2, 2018
Ezt megnézem! Köszi!
Addig következő találós kérdés.
6L6GC PP. Csövek akárhogy variálva , nem változik a hiba.
Kimenők toroidok. UL bekötés.
Táp 350V

Egyik csatorna nagy kivezérléskor recseg párat és halkabb lesz, kis idő múlva helyrejön. Munkapontok jók.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2018
(#) mohinger válasza daneg86 hozzászólására (») Aug 2, 2018
Lehet, hogy át-átüt a kimenő a kérdéses oldalon. Vagy valamelyik kondi.
(#) daneg86 válasza mohinger hozzászólására (») Aug 2, 2018
Kimértem a toroidot. Menetzáras :/ 1 évet állt az erősítő, előtte hibátlan volt..
(#) dckiller hozzászólása Aug 15, 2018
Sziasztok!

Az lenne kérdésem hogy kis hazánkban foglalkozik valaki csöves erősítőhöz trafó vagy trafószett gyártással?(hálózati,kimenő,fojtó)

Köszönöm a választ
(#) FordPrefect válasza dckiller hozzászólására (») Aug 15, 2018
Szerintem nem. Gyártanak páran csöves erősítőt, magyar fizetésekhez viszonyítva drágán, nem fognak eladni alkatrészként. Pár amatőr tud tekerni, jól. Mazsolázni kell! a felhozatalban. Ami gyakorlatilag jelenleg zéró. Kellően elvettem a kedvedet? Pü.
(#) küzmös Gergely válasza FordPrefect hozzászólására (») Aug 16, 2018
Itt a csoportban is vannak szép számmal azért akik tekergetnek.. Olyan is aki megrendelésre csinálja, csinálta.. Jelenlegi állapotokról nem tudok, hogy most per/pillanat mi a helyzet.
(#) Cinema válasza dckiller hozzászólására (») Aug 16, 2018
A H&M Trafó KFT gyárt rendelésre transzformátorokat, bármilyet.
Ahhoz, hogy valami konkrétabbat tudjunk mondani, ismerni kellene az igényedet, hogy milyen csőhöz, milyen végfokhoz, milyen transzformátorokat szeretnél.

Üdv!
(#) FordPrefect válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Aug 16, 2018
Ugyanezt írtam pár sorral feljebb, ha elolvasod..
Idézet:
„Jelenlegi állapotokról nem tudok, hogy most per/pillanat mi a helyzet.”
Hiba. Ez a lényeg. Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...A pillanatnyi helyzet aktuális általában.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
Következő: »»   2029 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem