Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   76 / 137
(#) david10 hozzászólása Nov 6, 2018 /
 
Sziasztok,
Két H0-ás modellvonatba szereltem ESP8266 alapú vezérlést, a vonatban lévő ESP (vevő) modul wifi-n kapja az utasítást a szám. géppel összekötött ESP (adó) modultól.

Maga a konstrukció bevállott, viszont van egy eléggé idegesítő bug benne: ha valamelyik vonat lecsatlakozik a hálózatról (pl. szervizeléskor, vagy amikor itthon fejlesztem az adó modul programját), olyankor az adó modul kb. 5 másodpercen át próbál csatlakozni a vonatokhoz, így minden egyes utasítás elküldésekor 10 másodpercet kell várjak, ami nagyon bosszantó.

Ez az adó kód, a vonat mindig erre válaszol az állapotokkal (pl. kabinlámpa állapot, vonat előre/hátra megy vagy áll, stb.), a gotdata az a string, ami a soros portról jön, ezt az összes vonat meg épület megkapja, akinek/aminek tetszik, az végrahajta:
  1. HTTPClient http;
  2.   http.begin("http://192.168.4.2/"+gotdata);
  3.   int httpCode = http.GET();  
  4.   if (httpCode > 0) {
  5.     String payload = http.getString();  
  6.     Serial.println(payload);
  7.   }


Szerintetek mit lehetne átírni a kódban, hogy ne próbálja 5 másodpercig a vonatokat elérni?

Próbáltam ezt is, de ezzel is várt fölöslegesen:
  1. IPAddress ipping (192, 168, 4, 2); // The remote ip to ping
  2.   if (Ping.ping(ipping)) {
  3.     Serial.println("pingOK");
  4.     ++ az első kódrészlet van itt, csak nem akartam fölöslegesen idemásolni ++
  5. }


A választ előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
(#) bbb válasza david10 hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Szia!

Ezt olvasd át!
Idézet:
„Please quantify "too long". Current behavior is to wait until either "connected" or "connection refused", but not more than 5 seconds. I can change this to the same timeout which is set using client.setTimeout, will this help?”
(#) atus1981 válasza usane hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Például?
(#) usane válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
SK6812-es ledszalagokat hajt meg 2 SPI vonalon, másik PIC-el kommunikál UART-on ami RF jeleket vesz, valamint még nem biztos, hogy beültetem, de egy IIC-s óra IC is van rajta.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2018
(#) usane hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Üdv!

Volt időm játszani a ESP12E modulommal. Látom a FaryLink_xy hotspotot, viszont terminal programmal nem tudom elérni. PL2303 USB-TTL konverterrel próbálom. Sem PUTTY-al sem hyperterminállal nem kapok választ a parancsokra. Mi lehet az oka?

Másik kérdés. Wifin kersztül nem lehet konfigurálni?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) david10 válasza bbb hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat!
A linken található http.setTimeout(100); működött.
Köszönöm még egyszer!
További szép pénteki napot!
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Parnacsokat lezáró karaktereket is küldöd?
(#) usane válasza Bakman hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Természetesen megint én csesztem el.
Hyperterminallal meg realterm-el már elérem. Puttyot még nem tudom hogy kéne beállítani, hogy menjen.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) Sztanki hozzászólása Nov 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ez a kapcsolás elég lenne egy ESP8266-01 táplálására egy 18650-es Li-Ion akkumulátorról?

3v3_reg.png
    
(#) pipi válasza Sztanki hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Hali!
Az rtl maradékfesze kb 250mV + esp3,3V, együtt kb 3,6V akksifesz merülésig megfelelő lehet.
Az mcp-t nem látom hány voltnál szólal meg...
(#) Sztanki válasza pipi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Szia! 3,15V-nál.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Sziasztok! Nodemcu-val szeretnék fordulatszámszabályozni egy 230 v-os ventilátort! Valaki tud esetleg kapcsolási rajzot? Azt tudom, hogy kell hozzá optotriac, meg triak,!Kapunyitóknál úgy van megoldva, hogy egy optotriac kap egy 0-akárhány voltig tartó jelet, az vezérel általában egy bta12 triacot, és már kész is!
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2018
(#) pipi válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Hali!
Arduinós kapcsi rajzot keresgélj, az arduinós libraryt ha kell kisebb módosítással át tudod venni és nagyjából kész is vagy. Amit írtál azon kívül kell még figyelni a 230V nullátmenetét pl egy optócsatolon keresztül, mert ehhez képest kell a triakot gyújtanod.
Az más kérdés hogy ha wifin keresztül szeretnéd vezérelni kell még egy picit szoftverezned is.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Kovabe hozzászólása Nov 11, 2018 /
 
Sziasztok

Sonoff alap programot hol találhatok ami szerkeszthető?
Feltúrtam már a netet de szerintem a gyenge angolommal nem jól keresem.
(#) icserny válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 11, 2018 / 2
 
Az eredeti Sonoff firmware nem publikus. Az alternatív firmwarek között létezik olyan, ami nyíltforrású, de ne tőlem kérdezd, hogy mire jó, vagy hogyan kell használni!

Tasmota firmware magyar ismertető
Tasmota firmware a GitHubon
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2018
(#) Kovabe válasza icserny hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Köszönöm és kifejezetten jó, hogy magyar nyelvű leírás is van.
(#) kbhuinfo hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
SPIFFS filerendszer használatával valaki tisztában van? Nem akar működni - írni tudok rá, látszik is a fájlméret növekmény, de az olvasást nem értem - csúnya karaktereket ír ki a beírt adat helyett. Előre is köszi!
(#) kbhuinfo válasza kbhuinfo hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Sikerült megoldanom: SPIFFS esetén a byte (char*) alapú file írás és readBytes() String visszatérésénél a String.c_str() alakot használjátok további felhasználásra.
(#) kiborg hozzászólása Nov 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Arduino rendszeren írtam egy programot egy NodeMCU-ra, ami ciklusidőt mér, egy darab optocsatolón fogadja a jelet, még egy 2x16-os LCD van rákötve és ennyi.
A kijelzőn jelzi az aktuális ciklusidőt és az átlagot.
Webszervert is indítok, hogy wifin el lehessen érni,ne kelljen kimenni megnézni.
A bemenet megszakításként van felprogramozva.A megszakítás után(a main loopban) kezeli az LCD-t és generál egy új lapot.
Tök jól működik egy ideig. Változó időnként lefagy, még az LCD-t sem kezeli, wifin nem elérhető.
Táp: stabil 5V és először 3,3V segédtáp, majd kipróbáltam, hogy a belső 3,3Vról járatom,de akkor is ez a helyzet.
Mi okozhatja ezeket a rejtélyes fagyásokat? Van-e tippje valakinek?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) pipi válasza kiborg hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Hali!
A megszakításban mit csinálsz? Ott lehetőleg ne használj semmilyen rendszerhívást, LCD kezelést, összeakadhat a főprogrambelivel. Inkább csak egy flag-et billets, vagy számlálót növelj, és ezt figyeld a loopban.
(#) kiborg válasza pipi hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia!

Egy 10ms delay van a megszakításban a pergésmentesítés miatt. Meg egy flag bebillentése és egy pin állapot vizsgálat. Talán 5-8 sor az egész.
Lehet, hogy az a 10ms delay kavar be?
(#) nedudgi válasza kiborg hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Igen, az sok idő. A prellmentesítést a főprogramban próbáld megoldani.
(#) vargham válasza kiborg hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Megszakításban tilos delay-t használni. Ki kell lépni a megszakításkezelőből amilyen gyorsan csak lehet.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2018
(#) kiborg válasza vargham hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
  1. void megszak()
  2. {
  3.   delay(10);
  4.   if (digitalRead(10) == LOW)
  5.     {
  6.       renew=true;
  7.       LastTime=millis();
  8.     }
  9.  
  10. }


Ennyi a megszakításom jelenleg. Megpróbálom kivenni a delay-t és kitenni a főhurokba.
Esetleg valakinek van ötlete vagy mintája, hogy hogyan lehetne/érdemes?
(#) vargham válasza kiborg hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Például eltárolsz egy timestamp-et. (millis-t elmented egy volatile unsigned int változóba) A főhurokban pedig azt vizsgálod, hogy eltelt-e elég idő.
(#) kissi válasza kiborg hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Szia!
Nem használom, de ha van egy olyan megszakításod, ami idő alapú, akkor minden megszakításban növeled egy változó értékét, ami ha elért egy bizonyos értéket, akkor eltelt az idő !
pl. ha a megszakítás 1ms-ként van, akkor az időmérés elején lenullázod a iTimer_elay-t, minden megszakításban növeled 1-el és a főprogramban ellenőrzöd, hogy elérte-e már a 100-at ! Ha igen, akkor eltelt 100 ms !

Remélem érthető volt így ... ?!
(#) kapu48 válasza kiborg hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
Gondolkozzál egy kicsit!

Egy időben csak egy megszakítás futhat az AVR-en.

Ha beteszel az elején várakozást, akkor közben leáll a millis számlálód.
Mivel az is megszakításban számolna. Ezzel kiakasztod az összes többi időzítésen alapuló program részletet is.
(#) kiborg válasza kapu48 hozzászólására (») Nov 28, 2018 /
 
OK, értettem.

AVR-en eddig nem volt ilyen problémám, de most NodeMCU-n előjött. Tanultam. Köszönöm mindenkinek.
(#) kbhuinfo hozzászólása Nov 29, 2018 /
 
A microwave radar (RCWL-0516) lábai VIN (5V), GND, és az OUT (ezen a lábon érzékelés esetén megjelenik 3,3V a GND-hez képest). Az ESP32-re kötve csak akkor jön 3.3V az OUT kimeneten (és jelzi a mozgásérzékelést a GPIO bemenetén az esp32-nek), ha az ESP32 GND pinje és az OUT között mérem a feszültséget egy multiméterrel. A kérdés pedig: mire van szükség (ellenállás, kondenzátor, stb.), hogy jól működjön az áramkör? Feltételezem, hogy valami hiányzik és a mérés az, ami ezt az űrt betölti... Köszi!
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Sziasztok!

Node MCU ra valaki applikált már külső antennát?
Következő: »»   76 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem