Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1517 / 1670
(#) kaqkk válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 1, 2019 1 /
 
Nem írtad hogy hol dolgozol , de az angol szöveget még mindig nem értem ...
(#) kisjoke91 válasza sany hozzászólására (») Jún 1, 2019 / 1
 
Fönök mondá nékem: "Hey Josef. Hör mal. Wir bräuchten welche Coundowns auf die Kühlbahn damit..." blabla. Hát ezé' van ez. Egyébként fent a forrás szabadon módosítható akár urdu nyelvre is, ha van rá igény.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) sany válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
Igaz németül nem tudom, hogy van.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2019
(#) kaqkk válasza kisjoke91 hozzászólására (») Jún 1, 2019 /
 
A kapcsolás ugyanolyan egyszerű csak a program bonyolultabb kicsit ..
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 6, 2019 / 33
 
Sziasztok!
Az akkumulátor tesztelő és műterhelés készülékem szeretném bemutatni. Ez már a harmadik verzió, természetesen jelenleg ezt tartom a legjobbnak. Végeztem méréseket is, a weboldalom megtalálhatóak a videó részlegben: kovidivi.infora.hu
Sok munka van benne, valamit mindig kell módosítani, de megéri, szeretek vele foglalkozni, ötletelni.
Röviden amit tud:
- 36V maximális bemenő feszültség
- 15A maximális áram
- 100W hő eldisszipálása
- bármilyen akkumulátort, elemet, tápegységet lehet vele tesztelni
- belső ellenállást, kapacitást, tárolt energiát, stb.
- az adatokat USB-n keresztül számítógépre is küldi
- a program bármikor frissíthető (az oldalamról letölthető)
- mindenféle védelem beépítve, tönkretehetetlennek terveztem (persze a kalapácsütést nem bírja!)
- további infók az oldalamon.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
(#) janigel válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Nagyon frankó.
Doboz is lesz hozzá?
(#) Kovidivi válasza janigel hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Dobozra még nincs ötletem. Plusz felnyomná a költségeket rendesen... De a borda miatt szépen megáll a műszer.
(#) janigel válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2019 / 2
 
Én már sokszor csináltam nyáklemezből dobozt.
Ha pontosan ki vannak vágva a lemezek, és belül összeforrasztod, ez a legegyszerűbb megoldás.
Hátulján beszívó nyílás, és a venti tartja az egészet.
Oldalán kijön a meleg levegő.
Az elülső sarkokba beforrasztasz anyákat, ez tartja az előlapot, ami szintén lehet nyákból.
Csak a festés marad.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019

DSCF2255.JPG
    
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Ha már ilyen szépen precízen megcsináltad , megérdemelné hogy ékezetes betűk legyenek a kijelzőn
.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2019
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 7, 2019 / 1
 
Már készen van ékezettel is, csak a program komplikáltsága túl nagy ahhoz, hogy egyből átálljak a hibátlanul működő, de ékezet nélküliről, a még tesztfázisban levő, de ékezetes programra. Eltart egy ideig, rengeteg teszt kell, stb... Inkább használom/publikálom a stabil, megbízható programot.
(#) MATA válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Profi munka köszönjük hogy megosztottad velünk!
(#) Kovidivi válasza MATA hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Köszönöm szépen a like-okat, hozzászólásokat!
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 7, 2019 / 1
 
Hát az ékezetes csak annyiban más, hogy karakterkód helyett másik kódot kell kiírni a 8 felhasználóiból. A programban semmi pluszt nem jelent. Illetve elején feltölteni a 8 üres karaktert.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 7, 2019 /
 
Köszönöm a tippet, sajnos ennél komplikáltabb a megoldás. A program mérete az 28-30Kbyte körül van lefordítva, gondolhatod mennyi lehet szövegesen...
Amit elkészítettem, az automatikusan lekezeli az ékezeteket, ami a progmem-ből olvas ki (plusz probléma, hogy az ékezetes karakter 2byte-on van tárolva, csak az az egy! A többi 1byte-on!), Vannak olyan ékezetek, amik megtalálhatóak az LCD memóriájában (pl. ö ü), és vannak speciális karakterek (Ohm, Celsius jel), tehát nem muszáj mindent definiálni. A menük szövegei egy meghatározott sorrendben van tárolva, tömbösítve, hogy mindhárom nyelv szövegei ugyanoda kerüljenek, ezekbe nem tudom csak egyszerűen beírni az ékezeteket. Ha lesz egy egész napom, talán megpróbálom összefűzni az ékezetes LCD kezelést a stabil programmal. Plusz nehezítés: az LCD csak ott van frissítve, ahol változás történik, de ez sem mindenhol igaz, pl. az időt azonnal frissítem, a feszültség, áram,stb-t viszont meghatározott időközönként, hiba esetén prioritást élvez a hibakezelő kijelzése... Menübe belépéskor ismét azonnali a frissítés, ne kelljen megvárni, amíg odaér a program. Szóval nem egyszerű.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2019
(#) cua válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2019 / 5
 
Szerintem pedig ne aggodj az ekezetek miatt, csinald angolul
Trefat felreteve: Jol teszed ha a stabilitast es funkcionalitast tartod eloterben, csinald ahogy neked bejon.
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Ha ennyi embernek hiányzik az ékezet, szakítok rá időt, ezen ne múljon. Üdv.
(#) kalmi.kalmi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2019 / 1
 
Doboz felesleges mert nem tömeggyártásra szántad. Ha neked megfelel ékezet nélkül miért töltenéd az idődet.
(#) Kovidivi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Hogy mások is utánépíthessék/megvásárolhassák ékezetes programmal. A műszer publikus, nem csak magamnak készítettem. Ez az ok.
(#) MATA válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Jól látom hogy egy cellához nem használható?
(#) Kovidivi válasza MATA hozzászólására (») Jún 8, 2019 / 1
 
De, használható. 18650 cellánál nincs semmi gond (3.7-4.2V). 1.2V-os NiCd/NiMh cellánál 6.7A tud folyni maximálisan (2 perce teszteltem), ha ez nem elegendő, rövidre kell zárni (akár ideiglenesen) az MBR20100-at (fordított polaritás védelem). Nem mértem meg pontosan, de szerintem 2V-tól már lehetséges a 15A-es áram, a rövidrezárás nélkül is.
Szerk: csak megmértem. A műszer csatlakozójáig 1.95V jutott csak el a 2db soros NiMh cellából, és 15A folyt.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2019
(#) MATA válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Oké köszönöm erre voltam kíváncsi!
(#) DRoland hozzászólása Jún 10, 2019 / 18
 
Hello, gondoltam megmutatom már én is mit építek. Igaz, még nincs kész, de már nem sok van hátra.
Szóval ez egy kicsit súlyosra (15,7 kg!) sikeredett hordozható zenedoboz, de elsősorban rádió. Az egész project majdnem pontosan 1 éve kezdődött. Pakolásztam a műhelyben, nézegettem mi az, ami kidobható és a kezembe akadt egy régi kazettás autórádió (Philips RC169). Sajnáltam kidobni, de gondoltam kellene vele valamit kezdeni. Még középiskolás koromban építettem egy hasonlót, de abban csak a végfok, táp meg hangszórók voltak. Így hát kiemeltem a tuner modulját. Ebben TEA6825 és TEA6810 IC-k vannak. Mivel ezek I2C kommunikációt igényelnek ezért PIC programozáshoz folyamodtam. Eleinte PIC16F887, de viszonylag hamar kinőtte a program a memória méretét, ezért sokat válogattam mi lenne megfelelő, végül a PIC18F4685-re esett a választásom. A programot assemblyben írtam. Menürendszere a mellékelt youtube linken megnézhető. Persze nem maradhat el az RDS dekódolása, ezt egy PIC16F648 és TDA7330 végzi. Sok gomb van elején - ez a képeken jól látszik -, de a fotelből fel kell kelni, ha pl csatornát akarnék váltani, hát akkor legyen távirányítható! Az egyik áruházban találtam egy pár gombos univerzális távirányítót: Thomson 132672 ROCZ107, ezt szinte nekem találták ki! Egy régi DVD lejátszóból kiszedett infra vevő és egy PIC16F628 végzi eme feladatot Sony SIRC protocol alapján. Tápellátás: 12V 10Ah motor akksi, töltő és tápegység beépítve. A töltő alapja vicsys cikke: Automata zselés akkumulátor töltő. Végfok: TDA7375, hangerő+hangszínszabályzás: TDA7313. Mivel az IO lábak elfogytak ezért portbővítőt is alkalmazok: PCF8574. Végfok hőmérés: TC74. Akksi feszültség mérés: INA219. Csatolok pár képet, remélem elnyeri a tetszésetek, van benne munka bőven.

Video
Kép01
Kép02
Kép03
Kép04
Kép05
Kép06
Kép07
Kép08
Kép09
Kép10
Kép11
Kép12
Kép13
Kép14
Kép15
Kép16
Kép17
Kép18
Kép19
Kép20
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) Kovidivi válasza DRoland hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 3
 
Ez igen! Ha mindezt assembly-ben programoztad le, hát megemelem a kalapom! Még sima C-ben se semmi összehozni... Az ékezetek szépek!
Rakj fel ide is néhány képet, maradjon a később nézelődőknek is látnivaló, ne csak a szöveg!
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) DRoland válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 10
 
Köszönöm szépen! Igen valóban abban, a C-hez nem értek, bár lehet abban egyszerűbb lett volna. Rakok fel, azon ne múljon, de a képeket nem fogom letörölni a kiszolgálóról.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) janigel válasza DRoland hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Csatlakozom Kovidivi fórumtárshoz, nagyon király.
Azért azt nem állom meg hogy megkérdezzem, nem érdemelne meg egy szép előlapot ?
(Pl. kitöredezett kapcsolószélek).
Sokat dobna rajta.
Ha van jó fekete nyomatod filmen vagy pauszon, a szitázást "fillérekért" elintézem neked.
Üdv janigel
(#) DRoland válasza janigel hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Sajnos igazad van, mivel vastag a bútorlap (17mm) nem mindig úgy sikerült a kivágás, ahogy szerettem volna. Ha most újra nekikezdenék, akkor tuti vékony alulap lenne az előlapja. Köszönöm a felajánlást, most nem élnék vele, de ki tudja mi lesz a következő őrült ötletem
(#) ThomAce hozzászólása Jún 11, 2019 / 4
 
Lassan talán teljesen elkészülök a limiter projectemmel. Bemutatnék pár apróságot róla, a már majd 2 éve (vagy talán több is már?) készülődő cuccról.
Az első két kép még a prototípusról készültek. Az utóbbi viszont a már majdnem kész eszközről. Még az előlap gravírozása, a hátsó panel legyártása hiányzik.

Itt pedig egy kis videó. (Igen, néhányan talán észreveszik, hogy a hang és a kép nincs tökéletesen szinkronban. Mea culpa! De ez legyen a legnagyobb hibám azt mondom!)
https://www.youtube.com/watch?v=gD2reoPE6I0

Illetve még egy ahol látszik talán jobban is, hogy miről is van szó. (+16 - +20dB túlvezérlés)
https://www.youtube.com/watch?v=-bi22ECy7qs

(Attack / release tesztelgetés a végén, just for fun! )

Teljesen hobbi project a magam szórakoztatására, mert az embernek a napi munka mellett legyen már egy hobbija, amiben kiélheti magát úgy gondolom. De azért ennek megfelelően készítek egy rendes technikai dokumentációt is hozzá. (További részleteket a limiter topicban már megosztottam.)
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 12, 2019 / 17
 
Sziasztok!
Bár nem sok elektronika van benne, de csak "Ki mit épített"!
Eszterga kicsiknek
(#) kalmi.kalmi válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Az eszterga gyártásához kell egy eszterga. Fapados de jó lett.
(#) EcoPityu válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
30 perces, azért nézd is végig...
Következő: »»   1517 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem