Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok
 
Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   142 / 175
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Kicsit probléma a kisebb méret, mert nem akarnék 2 kijelzőt használni.
A 400x300-as az 4s frissül, sajnos nem írja, hogy mennyi a részleges átírás, de gondolom az az átrítt terület méretétől is függ. Láttam videókat, ahol a másodperc frissült, nem volt olyan vészes, bár eléggé kontrasztos volt.

Aztán ha minden kötél szakad lehet egy alternatíva a dupla kijelző, bár ahogy elnézem a teljes frissítés 2 másodperc, és ha a sebességet és még néhány adatot ki akarok tenni nagyban, akkor nem sokkal jobb a helyzet mint a 4 másodpercesnél ha tudja a részleges frissítést.

Hát kíváncsi leszek, ha más nem tesztelni jó lesz.
Kár hogy ez a technológia ilyen lassan fejlődik, már rág villámgyorsnak kellene lennie.
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
RAM van bőven nem is azzal lett volna a legnagyobb baj.
A gyorsaság sem lett volna probléma, mert a háttér nem frissül, csak beállításoknál, vagy ha a felhasználó akarja, de használat során egy hátteret kell csak kirajzolnia.

Az adatok pedig részletesen frissülnek, nem befolyásolja a hátteret.

Meg tudnám oldani a raw-os témát is, írtam már korábban hasonló PC-s progit, de sajnos éles tesztelés közben derült ki, hogy világosban, kinti körülmények közt, napos időben meg pláne, használhatatlan a kijelző.
Gyakorlatilag nem lehet látni a kiírást, szóval passzolom és más kijelző után nézegetek, most éppen az e-paper van terítéken.
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
És a kijelzőn menet közben minden infó fontos vagy pl csak a sebesség mert akár arra használhatnál 7 seg-et is ha mondjuk az a lényeg.
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Számomra fontosak az infók, de normál használat mellett nyilván az a sok adat nem lényeges.
Csatoltam egy képet miről is van szó.
Nem tudom mennyire követted az eseményeket.

Elektromos bringa adatait kellene követni folyamatában, hogy lássam mennyit és milyen módon mehetek vele...stb.
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Nagyjából követtem itt is meg ki mit építettben is. Esetleg a HD44780-ból van narancssárga is szerintem az elég jól látszik ez nem lehet megoldás a menet közbeni fontos infókra?
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
De igen, az volt eredetileg is benne vagy is olyasmi csak grafikusba. ST7920 GLCD.
Nem rossz, de elég gagyinak tűnt és ezért gondoltam sajátot rá tenni, az csak jobb érzés nézegetni. Amúgy már azon gondolkodom, hogy marad az eredeti és alternatíva ként lesz egy külső fedélzeti, amely valamilyen módon mutatja a legfontosabb adatokat, mert szerintem talán a sebesség nem olyan font egy kerékpárnál, hiszen alig-alig tudom csak átlépni a korlátokat. Áhh most már ezer felé jár az agyam, viszont tényleg, ha csak kevésszer kell frissíteni, pl, csak 10-30mp-ként, akkor simán jó lenne egy e-paper.
És az akku. állapotát minek is többször.
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Vagy az OLED nem lehet jó?
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Kerestem megfelelő méretűt, de színesben nem találtam és az egyszínűeket meg ebben az árkategóriában drágának találom. Illetve tesztelte egy kollégám és jelezte, hogy napfényben sajnos az sem lesz megfelelő.
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Ilyen megoldás járható lehet neked vagy az is kevés?
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
Hát ez azért jobb mint az enyém.
Az enyém mint a baloldali, nem látható fénynél.
Hol lehet ilyet venni és mennyiért?
Ali, ebay vagy csak spec a saját oldalán?
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 30, 2019 /
 
A videó alatt is ott van Bővebben: Link de a sunlight readable tft-vel kerestem rá úgy lehet találsz mást típust is.
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Igen ezzel az oldallal kezdtem és a következőt írja:
Idézet:
„This product is discontinued please contact support to see if there is a replacement part available.”

Ha a "sunlight readable tft"-re keresek rá akkor meg borzadályos árak tudnak kijönni, persze egy két kivétellel.
(#) don_peter hozzászólása Júl 31, 2019 /
 
Közben találtam egy ilyen videót Bővebben: Link
Mutatja, hogy azért lehet gyorsabban is frissíteni, csak egy kicsit árnyékképes lesz, ami még nekem beleférne. Gondolom, hogy valami részleges frissítéssel próbálkozik.

Az is eszembe jutott, hogy ha már SPI a kommunikációs felülete az e-paper-nek, akkor már nem nagyon kell 32F407-essel kínlódnom, elég lenne egy sima 32F103-as is, olcsóbb és szerintem 72MHz-en is el fogja tudni látni a feladatát.
(#) csatti2 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Biztosan el tudná látni a feladatot az F103-as is, viszont nem értem ezt a kínlódás dolgot (az árkülönbség pedig triviális, egy-két dollár). Az F1-es sorozat perifériakezelése a leggyengébb, az összes későbbi modell javított rajta. Épp ezért én sokkal könnyebbnek találtam az F4-es konfigurálását, mint az F1-esét (az F4 sokkal flexibilisebb).

Ami miatt az F4-et választanám: Ugyan az alapfunkciók nem igénylik az óriási teljesítményt, amit az F4 le tud adni, de így lehetővé válik, hogy a háttérben különböző monitorozásokat végezz. Pl. az akkumulátorok kisülési sebessége a terhelés függvényében. Giroszkópot alkalmazva egy csomó további számítást el lehet végezni (pl. számított teljesítmény felvétel, tényleges felvétel, ebből esetleg prediktív karbantartási figyelmeztetések határozhatóak meg). Rengeteget lehet tanulni az ilyesmiből, ha már ott van a hardver akkor miért ne lehessen a végtelenségig fejlesztgetni a szoftvert.
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Júl 31, 2019 /
 
Igen ez is egy szempont, de itt arra is érdemes figyelni, hogy mennyibe kerül 1db MCU.
A 407-es főképpen amit én szeretek vagy mondjuk így preferálok, 144lábas, az ~3000Ft/db, egy 103-as mondjuk C8T6-os ~500Ft. Nem mindegy.
Nyilván itt az is számít, hogy csak 1-2db-ot vagy 10-20db-ot akarok készíteni belőle.
Te tényleg túl lett ez már húzva, úton van az e-paper, ha ide ér és elkezdem programozni biztosan lesz majd kérdésem, remélem lesz valaki aki foglalkozott már a témával.
Addig csendbe is maradok.. Köszi mindenkinek a segítséget.
(#) kepitu62 hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Segítséget kérek az alábbi project megvalósításához, HW and SW eszközök rendelkezésre állnak. http://hscope.martinloren.com/HS101-oscilloscope.html
Elsőre egyszerűnek tűnik mint a faék, de sajnos egy ideje már megy a szivacs.
Az STM32F103C8 Blue Pill tápfeszre kötve piros Led/Táp/ folyamatosan világít és a PC13-on levő zöld Led villog, ebből ha jól következtetek, a
chip-be bootloader és blink betöltve gyárilag.
A mellékelt képen látható üzenet szerint nem ismeri fel az eszközt, nem csatlakozik, Vajon miért, mit nem csinálok megfelelően, természetesen Reset-et nyomtam Tx/Rx összekötések megfelelőek. /próbáltam fordítva is, de hiába/
Próbáltam win10 alatt flasch-elni más progikkal, a mellékelt képeken látható az eredménytelenség.
Számtalan internetes leírást tanulmányoztam, de nem jutottam eredményre, vagy talán mindig ugyanabba a hibába esek.
(#) csatti2 válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Ha a jumpereket beállítottad az ábrának megfelelően, akkor nem kellene elindulnia a flashból a programnak. Olyankor a gyári bootloader-nek kellene futnia (az minden ST mikrokontrollerben benne van alapból, kitörölhetetlen). Ez a bootloader támogatja a flash felülírását például soros kapcsolattal (ha villog a zöld led akkor az nem jó jel, a bootloader nem villogtat).

Egyébként ha komolyabban szeretnél ilyen mikrokontrollerekkel foglalkozni, akkor javaslom egy ST-Link beszerzését (pár dollár).
(#) kepitu62 válasza csatti2 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Először is köszönöm a gyors választ, most már végképp nem értem az egészet, csak feltételezéseim vannak.
Akkor lehetséges, hogy hibás az ST , mert az első bekapcsolás óta tápfesz jelenléte esetén bármely jumper állásban villog a zöld led. Még egy képet mellékelek, mert az előbb nem tudtam feltölteni.
Mivel semmilyen progi nem látja az eszközt nem tudom flaselni, pedig a leírás szerint a frimware betöltése után a bemeneti fokozat csatlakoztatása után a TF-ra
dugva a mobil app segítségével máris működnie kellene.
Mindent gondosan a mellékelt link leírása alapján csinálok, de minden eredmény nélkül.
Nem ez az első munkám amivel kezdek, évek óta használok Ardunio R3-at, GSM modulokat, de ez az eset nagyon megakasztott.
Nagy szükségem lenne erre az egyszerű kis szkópra ezért kérek további segítséget.
Az ST-Link V2 programozó már úton van és egy másik STM32F103C8 Black Pill szintén.

További segítőkész hozzászólásokat köszönettel várom.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) rolandgw válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 4, 2019 /
 
Csak tippek: baud-on próbáltál csökkenteni? 1200-115200 az intervallum. Esetleg a CubeProgrammer-el egy próba.
(#) kepitu62 hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Az összes baud-on próbáltam és a Cube-prrogival is, aminek a fotóját v.mi okbol az előbb sem sikerült feltölteni és most sem megy fel, nem tudom miért.
(#) don_peter válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Pontosan az a paneled van ami a képen is? Tehát 2 lábú SMD műanyag gomb van rajta és nem a lapos és 4 lábú fém változat?
(#) kepitu62 válasza don_peter hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Igen, a 2 lábú SMD műanyag gomb van rajta és nem a lapos és 4 lábú fém változat.
(#) don_peter válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Akkor ez a jobbik eset. A LED villogás az valószínűleg egy előre feltöltött program, nem a bootloader. Az USB-t a PC-nek is fel kell ismernie, ha bootloader üzemmódban van az eszköz, akkor a PC is úgy fogja felismerni, hogy bootloader. Javaslom próbáld ki a DfuSeDemo-t amely az STM bootloadert is támogató demó programja.
(#) vargham válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Az is lehet, hogy nem STM32 mikrokontroller van rajta. Pontosan mi van az IC-re írva?
(#) kepitu62 válasza don_peter hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Sajnos, amint a mellékelt képen látszik nem ismeri fel.
Pontosan ez van a chipre írva, nagyítóval olvastam./ STM32F103C8T6 /
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2019

Dfuse.png
    
(#) don_peter válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Igen egyértelműen nem boot módban volt.
Az USB listában melyik az eszköz?
(#) kepitu62 válasza don_peter hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
A képen látható sorban az utolsó. CH340 (Com5) CH340 TX---ST PA10 RX-re, CH340RX---ST PA9-re
amint a leírásban szerepel soros UART kommunikációval.
Ez az USB adapter Arduino alatt rb. üzemel, de van egy másik ugyanilyen aminek ki van preparálva
a CTS a Pro mini részére, de ezzel az illesztővel is szerencsétlenkedik.
(#) don_peter válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Értem, gondoltam hogy ez lesz, csak kellett a megerősítés. Sajnos passzolom a dolgot, nem értem mi lehet a gond. Tényleg kellene most egy ST-Link, de hamarosan megérkezik és tisztázni tudod a dolgot. Arduinóval nem nagyon foglalkozom.
(#) Peppe válasza don_peter hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Én a jumperek miatt szívtam egyszer. Szerintem cseréld le vagy forraszd össze.
Kínai jumperektől ne várj csodát. Rendszeresen használom a Blue pill STM32 nyákot és semmi bajom nem volt Defuse-al.
(#) vargham válasza kepitu62 hozzászólására (») Aug 5, 2019 /
 
Csak azért kérdeztem, mert mostanában előfordul, hogy a BluePill-t klón MCU-val szerelik.
Következő: »»   142 / 175
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem