Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   341 / 373
(#) Remci hozzászólása Aug 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kapcsolási rajzot keresek, csak nem tudom igazából hogy hívják,vagy milyen néven kellene keresnem. A lényege, hogy adott egy 10W körüli ledes fénycső armatúra a keresztlányom ágya felett felszerelve. Kitalálta, vagyis kérdezte, hogy lehet-e hozzá egy olyan elektronikát építeni, ami előtt ha elhúzza a kezét, akkor felkapcsol a lámpa, a következő elhúzásnál meg elalszik. Asztali lámpánál láttam ilyet múltkor, az így működött, de annyira nem figyeltem meg hogy hogy is van ez megcsinálva. Létezik ilyen kapcsolás? Vagy hogy lehetne megcsinálni minél kisebb méretben hogy esetleg beépíthető legyen az armatúrába? Kb így néz ki.
(#) orcika70 válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Valami olyasmi kell, mint a kézszárító automata.
(#) wbt válasza Remci hozzászólására (») Aug 11, 2019 / 1
 
Reflexiós infra optoval szokták.
Készen : >http://www.anrodiszlec.hu/index.php/cPath/282_156<
lehet még érzékeny kapacitív érzékelővel is, de az nagyobb.
(#) Remci válasza wbt hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Köszönöm, találtam is megfelelőt.
(#) brato hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Üdv!

Neovo X-19A monitor kapcsolási rajzot keresek.
(#) dlajos válasza endrusz hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Kedves endrusz,
Kérlek, küld el nekem is a BRG HT220612T gépkönyvét/rajzát ha még lehetséges.
Köszönöm, üdvözlettel, Lajos
(#) amp969 hozzászólása Szept 12, 2019 /
 
Üdv!
Crown XLi 800 erősitő kapcsolási rajzát keresem. Tudna valaki segiteni ebben? Köszi előre is!
Google nem segitett...
(#) elektronika95 hozzászólása Szept 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Valaki ismeri a Liitokala Lii-500 töltő belsejét? Milyen mikrovezérlő dolgozik benne?
Esetleg kapcsolási rajz lenne róla?
Megköszönném ha valaki jártas lenne ebben.
(#) attti hozzászólása Szept 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy, hogy lehet szinusz jelet négyszög jellé alakítani úgyhogy amikor a zéró szintet metszi akkor magasra váltson a kimenet és mikor a szinusz felér a csúcsra akkor a kimenet 0 legyen. Mint a mellékelt képen.

Üdv,
Attila
(#) proli007 válasza attti hozzászólására (») Szept 18, 2019 / 3
 
Hello! Én megrajzoltam, "analóg módon" hogyan lehet ezt megoldani. Bár némely dolgot elhallgattál. Pld. mekkora a jel frekvenciája, amplitúdója. Hogy ezek változnak-e és ha igen milyen tartományban. Mihez lesz a jel, mennyire szükséges az időbeli pontosság. De ha megépíted, majd megtudod, alkalmas-e arra amire szántad. De kicsit leírom hogyan kellene hogy működjön.
- Az U1a és U1b fokozat egy kétutas egyenirányító. Azért szükséges, mert a jel negatív félperiódusában is van teendőnk.
- Az U1c egy csúcsegyenirányító. ennek két feladata van. Képzi a jel csúcsértékét és ennek 1/20-ra leosztott értékével (R8/R9) referenciát képezve detektáljuk U1d komparátor segítségével a nullpontot. Ez a jel billenti be az U2 RS tárolót.
- Minden félperiódusban a csúcsérték után, az R8/R9 picit csökkenti a C1 csúcsfeszültségét. A következő félperiódusban, mikor a jel csúcsértéke magasabb mint a C1 értéke T1 újratölti a C1 kondit. Ezt a töltési pillanatot erősíti fel a T2 és visszabillenti az RS tárolót.

Gond lehet, ha a jel túl gyorsan változik a jel, mert a C1-nek követni kell a feszültség csúcsértékét. Felfelé ez gyors, de lefelé a C1*(R8+R9) értéke fogja ezt meghatározni.
Nos, kb. ennyi, amit nyújtani tudok. Az ábrán 3V csúcsértékű 50Hz-es jelet dolgoz fel az áramkör.

Doubler.png
    
(#) attti válasza proli007 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Szia. Nagyon szépen köszönöm a rajzot, nem szándékosan hallgattam el az említett dolgokat. Csak sajnos a neten alig kapni dokumentumokat amik segítenek megtervezni az elektronikát. Ez egy nyomtató mechanika, aminek ez az időzítést kiadó tekercse. A jelet a feldolgozás után egy avr fogja használni, hogy tudja mikor kell aktiválja a nyomtató fejben a tekercseket. Annyi információt kaptam csak még a leírásban hogy a feldolgozott jel periódusa kb. 0,6ms kéne legyen.

nyom.JPG
    
(#) proli007 válasza attti hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ehhez nem igazán tudok hozzászólni, a 0,6ms az 1666Hz Így a C1 akár 470nF is lehet. Az LM324 sebessége nem végtelen, így némi késése lehet a jeleknek a bemenethez képest. De ha AVR van a rendszerben, lehet digitálisan lett volna célszerű megoldani a dolgot. (De ahhoz kérlek, hogy tőlem ne várj segítséget..)
(#) igor4122 hozzászólása Szept 18, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.

Keresek egy analóg kapcsolást, amivel kettő darab párhuzamosan kötött, 12Voltos fénycső meghajtót (áramfelvételük egyenként 935mA, 11Wattos csővel) tudok ki- és bekapcsolni, attól függően hogy a lámpán elhelyezni kívánt ablak merre néz.

Ezt úgy értem hogy egy UV-C lámpába lenne, és amikor ez a védelmi áramkör aktiválva van csak lefelé világítana, amikor elbillentem bármelyik irányba, egy bizonyos dőlésszögnél azonnal le kel hogy kapcsoljon.
Már beszereztem négy darab higany kapcsolót, de a neten nem találtam hozzá kapcsolást, csak programozni való giroszkópos modulokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) attti válasza proli007 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm az idődet, ne haragudj hogy raboltam. Köszönöm a rajzot és a tanácsot.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Szia!
Ehhez nem kell semmi, csak egy bemenetre kell kötni (én is használom).
Conrád-nál is van.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Köszönöm, de higany kapcsolóm már van, nekem ahhoz kell kapcsolás hogy ne azokon fojjon a nagy áram.
Egy barátom azt mondta hogy sorba kell kötni a kis "üvegeket", és kell hozzá egy tranzisztor is, azonban konkrét kapcsolási rajzot nem adott.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Tranyón keresztül meghúz egy relé.
Idézet:
„és amikor ez a védelmi áramkör aktiválva van”

Ez milyen logikai szintet jelent ?
(#) orcika70 válasza janigel hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ehhez meg van kapcsolás is.Bővebben: Link
(#) janigel válasza orcika70 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Itt nincs kapcsolás, azt kell tudni hogy villamosan mi történik ha megdől a cucc.
+12V vagy 0V ???
(#) igor4122 hozzászólása Szept 18, 2019 /
 
Egy sima kulcsos kapcsolót, középső érintkező a tápra megy, a másik a dőléskapcsolón keresztül a fénycső elektronikákra, a harmadik pedig a fénycső meghajtókra közvetlenül, itthon nem feltétlenül kell "biztonsági" módra állítanom.

Bocsánat most nézem hogy nem a válasz gombra kattintottam, ezen válaszomat a logikai szint kérdésre küldtem.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2019
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Ez így számomra nem világos, így akkor feladom.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Régebben építettem egy 8 Wattos UV-C lámpát amit mindig vittem az ásványbörzékre, azzal viszont mindig figyelnem kellett hogy miként tartom a kezemben.

A most építés előtt álló lámpában lesz védő elektronika, amivel automatikusan meg akadályozom hogy véletlenül bele világítsak mások szemébe (nem mintha előfordult volna, de az ördög nem alszik, jobb biztosra menni).
A védő elektronikának igazából csak a börzéken lenne szerepe, itthon, illetve ásványgyűjtő túrán, ahol csak én vagyok jelen nincs jelentősége, ezért írtam hogy amikor aktiválva van, mert a kulcsos kapcsolóval tervezem megkerülni, ha épp nincs rá szükség.

Viszont ez a "tranyón keresztül meghúz egy relé" megoldás érdekelne, hogy miként lehet kombinálni a higany kapcsoló sorral.
Úgy értem, négy higany kapcsoló egy bizonyos dőlésszögbe beállítva, négy különböző irányban, amíg el nem döntöm a lámpát addig mind a négy zárja az áramkört.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 18, 2019 /
 
Akkor így.
(#) Epu2 válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Egy asztali fűtő-ventilátorban van egy mechanikus 10A.es kapcsoló. Csak egy pozícióban kapcsol be, illetve ki.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Szept 19, 2019 /
 
Üdv!

Lágyindító kapcsolást keresnék egy 6000va-es állítható toroidhoz, ha valakinek tud ne tartsa magába, köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) janigel válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Van itt egy ilyen téma, lehet hogy segít
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Köszönöm, tökéletes.

Máris beszerzem a még hiányzó alkatrészeket.
Használhatok esetleg más NPN tranzisztort is?
Ilyenek vannak nekem bontottan.

NPN.rar
    
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Attól függ, hogy mennyi a relé áramfelvétele.
1. Tudod a relé feszültségét. "U"
2. Megméred a relé tekercs ellenállását. "R"
3. Áramerősség "I"
Ohm törvény : I=U/R
Pl. U=12 V
R=500 Ohm
12/500 = 0.024 = 24mA (ebben az esetben 100mA tranzisztor bőven jó).
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Ha nem akarsz számolgatni, a 2N3904 meg fog felelni.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Szept 19, 2019 /
 
Köszönöm szépen.

Közben kicsit áttervezem a régi UV lámpámat is, abba is elkél ez a kapcsolás.
Mindent egy nyákra ültetek át, nagyjából az újjal is ezt tervezem, bár ott a fénycső elektronika marad a saját nyáklemezén.
Akit érdekel felrakom ide a nyáktervet Sprint Layout-ban, ez kissé még nyers, biztos hibáztam is itt-ott a tervezésnél, de majd kijavítom.
Az elgondolás az volt hogy rakok bele akkuőrt, mikrofon csatlakozót a töltéshez, DC tápcsatlakozót ha esetleg dugasztápról szeretném meghajtani, és egy 4x3-as tárcsás kapcsolót amivel bekapcsolom a lámpát, illetve átváltok a töltés módba.

Lehet kicsit túl is bonyolítottam.
Következő: »»   341 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem