Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   574 / 839
(#) sector99 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Az rendben van, csak a a kijelzőn hova kössem ? A V-out lábra ? Mert azt általában kondival a GND-re húzzák.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) tbarath válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ez ugyanazon serial-ról olvas és ugyanoda ír, és a delay-t se értem
(#) atus1981 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ja igen, csak a delay nélkül túl gyorsan megy az ablakban a visszaadott érték.
Minjárt megpróbálom a SoftwareSerial-t
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) icserny válasza sector99 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ha nem kötöd sehová, akkor sincs semmi probléma, az csak a háttérvilágítás ki/bekapcsolására szolgál.
(#) sector99 válasza icserny hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Köszi !
(#) dokidoki válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 14, 2019 / 2
 
Én csak laikusként belekotyognék, a meglátásommal. 1, Írod a 115200 baudot, de a progiban 9600 használnál..
2, Említed, hogy csak a beérkező adatot akarod manipulálni .. ebből az fakad, hogy elég a hw serial, mert az amit fogadsz RX -en, az manipulálva kiküldheted a TX -en. Így nem kell kettő uart, se softserial.
(#) Rober_4 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Úgy néz ki elszállt az Arduino Dué-m. Néha összevissza kezd működni, meg a végén már a reset gombbal sem lehet újraindítani. Létezik valami megoldás a tesztelésre, esetleg a hibás memóriaterületek kihagyására? Esetleg firmware frissítés?
(esetleg valakinek nem használt eladó...)
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2019
(#) simona hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok! IF függvényen belül, hogyan tudok "végtelenül ismétlődést" elérni? Konkrétan gombnyomásra szeretnék LED-et villogtatni, de eddig csak azt sikerült elérnem, hogy high -> delay -> low -> ... Viszont én nem bizonyos darabszámban szeretném a villogást, hanem a következő gombnyomásig. ELőre köszönöm a segítséget!
(#) Rober_4 válasza simona hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Mert másképpen kell hozzáállni. Kell egy eljárás, ami a led villogásáért felelős. Ezt hívod meg loopponként, az if-ből ha true a gombnyomás értéked...
(#) simona válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Abban tudnál segíteni, hogy egy ilyen "eljárás" hogyan néz ki, hogyan kell definiálni?
(#) Kera_Will válasza simona hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Ebben a könyvben részletesen írnak az alapoktól :
elektronikai alapok és Arduino programozás

Regisztráció után ingyen letöltheted .
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Haladtam, egy kicsit, a nodemcu-val történő email küldés terén, mostmár átment a hitelesítésen, most megintúj dologba kötött bele ami nekem megint kínai.
Idézet:
„550 that smtp username's account is not allowed to send


erre a hibára rákeresve:
Bővebben: Link

Ez alapján eljárva az SMTP2GO felületén valami domai nevet kellene felvennem?

Idézet:
„Add domain names on this page that you will send emails from. This will allow your emails to be properly authenticated, and improve delivery rates.

Only add domains that you own, as you will be required to update your DNS records. We have some guides for popular webhosts here.

Note: it can take up to an hour for some providers to make DNS changes live.”


Ide szerintetek mit kell beírni?
(#) pisti hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Az Arduino Mega nem "veszi fel" a programot. Már az 1.8-as verzióra is frissítettem, de nem töltődik át. A COM8-as portra jelenik meg az alaplap, de többször lejön róla. Hibaüzenet a következő:
Arduino: 1.8.10 (Windows 7), Alaplap:"Arduino Mega or Mega 2560, ATmega1280"

A vázlat 7272 bájt (5%)-ot használ a program tárhelyből. A maximum 126976 bájt.
A globális változók 574 bájt (7%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 7618 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 8192 bájt.
Hiba történt a vázlat feltöltése közben
avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM8": A rendszer nem tal�lja a megadott f�jlt.


Probléma az alaplapra feltöltéskor. Nézd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload -t javaslatokért.
Exception in thread "Thread-64" java.util.ConcurrentModificationException
at java.util.LinkedList$ListItr.checkForComodification(LinkedList.java:966)
at java.util.LinkedList$ListItr.next(LinkedList.java:888)
at processing.app.packages.LibraryList.getByName(LibraryList.java:61)
at cc.arduino.contributions.libraries.LibrariesIndexer.addToInstalledLibraries(LibrariesIndexer.java:130)
at cc.arduino.contributions.libraries.LibrariesIndexer.scanLibrary(LibrariesIndexer.java:229)
at cc.arduino.contributions.libraries.LibrariesIndexer.scanInstalledLibraries(LibrariesIndexer.java:201)
at cc.arduino.contributions.libraries.LibrariesIndexer.rescanLibraries(LibrariesIndexer.java:161)
at cc.arduino.contributions.libraries.LibrariesIndexer.setLibrariesFolders(LibrariesIndexer.java:120)
at processing.app.BaseNoGui.onBoardOrPortChange(BaseNoGui.java:677)
at processing.app.Base.onBoardOrPortChange(Base.java:1333)
at processing.app.Editor$UploadHandler.run(Editor.java:2111)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:748)

Lehet, hogy az alaplap ment tönkre?
(#) tbarath válasza simona hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Felveszel egy változót, pl. logikait. Gombnyomás érzékelésekor ezt változtatod, és ettől függően villogtatsz vagy nem. Persze ezt valójában nem így kellene csinálni, de kezdő szinten megfelelő.
(#) tbarath válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Minden emailnek kell, hogy legyen egy feladója, annak az email címnek a kukac utáni része a domain. Ez lehet bármilyen hülyeség is, az persze már más kérdés, hogy ezt a fogadó fél elfogadja-e. Valamint az a hülyeséget/kamut küldözgető feladók elég hamar fel kerülni mindenféle blacklist-ekre (RBL), amiket nagyon sokan használnak arra, hogy a spammer-ektől jövő szemetet kitiltsák maguktól. Ez a szolgáltató valószínűleg ügyel a reputációjára, épp ezért megköveteli, hogy a rajta keresztül küldött levelek feladója te domain-edről jöjjön, ami megfelelően van beállítva (MX, DKIM, stb.)
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Dec 15, 2019 /
 
Hali!
Próbáld az eszközkezelőben a soros portot átállítani alacsonyabb számúra, pl com3-com4
(#) Lac364 válasza simona hozzászólására (») Dec 15, 2019 / 2
 
Itt regisztrálnod sem kel. Bővebben: Link
(#) benjami válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Ha még mindig az FM szintetizátorodon dolgozol, akkor javaslom, hogy válts platformot mind hardver, mind a fejlesztőeszköz tekintetében. Egy stm32h743 -at használva szerintem nem fogsz olyan hamar sebességi és memóriaproblémákba futni. 100láb, 400MHz, 2MB flash, 1MB ram, hardver i2s, perifériák tömkelege. Mindez demópanelen aliéktól 19.57$ + 2.36$ szállításért cserébe. Sajnos arduinoban erre nem tudsz fejleszteni, de hatékonyabb kódot is tudsz majd csinálni a hozzá való cuccokkal. Persze a váltás elég macerás eleinte, de szerintem megéri.
(#) Rober_4 válasza benjami hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Mostanában nem volt sok időm rá, és hétvégén gondoltam beüzemelem, de véletlenül rossz tápegységet vittem hozzá. Erre akartam váltani legutóbb: stm32407
Fel is raktam a fejlesztő környezetet, de olyan szinten bonyolultnak találtam, hogy feladtam.
Még reménykedek, hogy csak néhány funkció halt be a duen...
(#) tbarath válasza Rober_4 hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Hát egy rendes IDE az bonyolult is, főleg ha nem használtál még ilyet. Pl. egy Eclipse után egy VS nem akkora ugrás, mintha egy Arduino fejlesztőkörnyezet felől mész neki. Időt kell szánni a megismerésére, ne add fel! Tutira van egy csomó tutorial, youtube video ami segít a megtanulásában.
(#) Panhard hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Sziasztok! String összefűzésnél melyik a jobb megoldás szerintetek? Mutatok két példát:

  1. GPS_date  = "20"+tmp[4]+tmp[5]+tmp[2]+tmp[3]+tmp[0]+tmp[1];
vagy
  1. GPS_date  = '2';
  2. GPS_date += '0';
  3. GPS_date += tmp[4];
  4. GPS_date += tmp[5];
  5. GPS_date += tmp[2];
  6. GPS_date += tmp[3];
  7. GPS_date += tmp[0];
  8. GPS_date += tmp[1];
(#) Rober_4 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Inkább a konfigurálás része tűnt megoldhatatlannak, hogy kapásból már nem az a száma a boardnak egy-két plusz betű ott van, meg, hogy tudjam, hogy mi van benne, és ez alapján pipálgassam össze a konfigot, de lehet szünetben megnézem megint...
(#) Kera_Will válasza Panhard hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Egyik módszer ha külön - külön írsz 1 1 példa progit rá.
Aztán meg nézed a fordítás utáni üzenetben a Program és adatterület foglaltsági %-ot.
Amelyiknél kevesebb lett az a jobb és arra lehet "optimalizáltabb" az Arduino IDE fordítója.
2. " C-ésebb "
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2019
(#) Panhard válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Csak azért kérdeztem, mert az első megoldás nem működik. Csak akkor ha a karaktereket amit hozzáfűzök átalakítom Stringekké. Így:
  1. GPS_date="20"+String(tmp[4])+String(tmp[5])+String(tmp[2])+String(tmp[3])+String(tmp[0])+String(tmp[1]);
(#) tbarath válasza Panhard hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Biztosan String osztályra van szükséged? Erre egy 8 hosszú char tömb pont elég lenne. (Na jó, 9 hosszú, mert a végén legyen ott a lezáró \0)
(#) Panhard válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
A lényeg, hogy $GPRMC adatban egy keresőfüggvény megkeresi a dátumot. String-ként adja vissza, így:"171219". Ebből kell értelmes dátumformátumot csinálni adatbázis számára, ami pedig ilyen: "20191217" Úgy ahogy csináltam, hogy karakterenként sorba rendezem működik. De milyen elegánsabb megoldás lenne még?
(#) tbarath válasza Panhard hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Persze, működik. Csak itt az történik, hogy létrehozol 6 darab 1 karakter hosszú String objektumot (konstruktor függvény), majd ezeket hozzáadod a GPS_date objektumhoz (hatszor meghívod annak a Concat függvényét).

  1. String GPS_date;
  2. char tmp[] = "171219";
  3.  
  4.  
  5. void setup() {
  6. GPS_date="20"+String(tmp[4])+String(tmp[5])+String(tmp[2])+String(tmp[3])+String(tmp[0])+String(tmp[1]);
  7. }

Sketch uses 2,486 bytes (8%) of program storage space. Maximum is 30,720 bytes.
Global variables use 35 bytes (1%) of dynamic memory, leaving 2,013 bytes for local variables. Maximum is 2,048 bytes.

Ettől a korábban írt 2. módszered szerintem takarékosabb:
  1. String GPS_date;
  2. char tmp[] = "171219";
  3.  
  4.  
  5. void setup() {
  6.   GPS_date = "20";
  7.   GPS_date += tmp[4];
  8.   GPS_date += tmp[5];
  9.   GPS_date += tmp[2];
  10.   GPS_date += tmp[3];
  11.   GPS_date += tmp[0];
  12.   GPS_date += tmp[1];
  13. }

Sketch uses 2,224 bytes (7%) of program storage space. Maximum is 30,720 bytes.
Global variables use 35 bytes (1%) of dynamic memory, leaving 2,013 bytes for local variables. Maximum is 2,048 bytes.

De még takarékosabb lenne, ha string, vagyis karaktertömb típust használnál helyette:
  1. char GPS_date[9];
  2. char tmp[] = "171219";
  3.  
  4.  
  5. void setup() {
  6.   GPS_date[0] = '2';
  7.   GPS_date[1] = '0';
  8.   GPS_date[2] = tmp[4];
  9.   GPS_date[3] = tmp[5];
  10.   GPS_date[4] = tmp[2];
  11.   GPS_date[5] = tmp[3];
  12.   GPS_date[6] = tmp[0];
  13.   GPS_date[7] = tmp[1];
  14.   GPS_date[8] = 0;
  15. }

Sketch uses 544 bytes (1%) of program storage space. Maximum is 30,720 bytes.
Global variables use 26 bytes (1%) of dynamic memory, leaving 2,022 bytes for local variables. Maximum is 2,048 bytes.

Persze ennek a különbségnek a nagyobbik része maga a String osztály, ha azt máshol is használod a kódban, akkor nem lesz ekkora a különbség. De ha lehet, akkor érdemes elkerülni a használatát, mert kényelmes persze, de erőforrásigényes is.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2019
(#) Panhard válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Igen, Stringként egyszerűbb kezelni, a programban mindenhol úgy van kezelve. Az, hogy erőforrásigényesebb, az annyira nem számít, mert ESP32-n fut a program, ott meg van memória bőven.

Vázlat használ 733578 bájt (55%) -ot a program tárhelyből. A maximum 1310720 bájt.
A globális változók 47128 bájt (14%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 280552 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 327680 bájt.
(#) sargarigo válasza Panhard hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Ha nem érdekes akkor miért kérded? Kolléga kipróbálta neked, válaszolt a kérdésedre, rád szánta az idejét.
(#) Panhard válasza sargarigo hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
A kollégának köszönöm is. Nem a válasz nem érdekelt, hanem csak a memóriahasználat. Azért kérdeztem, mert érdekelt, hogy milyen megoldásokkal lehetne még megoldani ezt a karaktercserélgetős dolgot.
Következő: »»   574 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem