Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   152 / 181
(#) mapi65 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Üdv, igen a motor és a helyzet érzékelők (3db) hibája okozta a "beragadást". A motor valamiért "legyengült" a kommunátor rendben volt! A motor cserélve az , gyakorlatilag 3db lemez kapcsolók, finoman megcsiszolva, ezzel a hibák megszüntek. Köszönöm a hozzászólásokat, és bocsi a kései reagálásra.
(#) tepege hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Üdv-szereztem egy Fisher phw803-ast hamvas darab nincs lelakva,néha nyávog, a motor melegszik, a fordulat szabályzót tökig letekerve nem siet már de a nyávogás marad. Tudom nem nagy szám a magnó de fejek, görgők újszerűek megmenteném... szijakat cseréltem motort is kellene?
(#) veroka válasza tepege hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Én első körben túl szoros szíjra vagy beragadt csapágyra gyanakodnék. Ha a tisztításon, kenésen túl vagy már és még mindig melegszik, csak akkor gondolkoznék motorcserén.
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Ha a mechanika kitakarítása nem segít, még segíthet ha szétkapod a motort. Ha a gyári szíj elolvadt és rátekeredett a tengelyre, komoly gondot okozhat akkor is, amikor már látszólag le van takarítva. Tapasztalatból mondom, így vágtam haza egy motort.
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Csak tipp: MMI a motor típusának kezdete? Azok szoktak ilyen és hasonló hibákat produkálni viszonylag gyakran.
(#) tepege hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Motoron semmi felirat már, négy vezeték megy rá.
(#) Tomi94 válasza tepege hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Ez még saját Fisher motornak tűnik, régen egy CR-W sorozatú deckem volt tőlük, abban volt ilyen. Nem rémlik vele semmi gond amúgy.
(#) tepege hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Mechanikát elmostam mert állt a porral összehaverkodott zsír mindenhol
(#) tepege hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Kösz mindenkinek megnézem tisztán összerakva mit ad elő meg variálok a szijakkal
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ha négy szál megy bele, akkor külső sebességszabályzású, a mechanikán kell legyen egy pár négyzetcentis nyáklap (odavezetnek a drótok), esetleg nézd meg, hogy a trimmer poti nem koszolódott-e el (bár nem tartom túl valószínűnek)
(#) ButyiBa hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Sziasztok,
AKAI CS-F21-hez keresek nyomógörgő méretet és boltot ahol be tudnám szerezni.
Tudnátok ebben segíteni ?
Köszi
(#) adame hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy AKAI HX-A3as magnóm az a probléma vele hogy nem játssza le a kazettát nem forgatja tekerni tekeri a kazettát ha üresen indítom el akkor forog ha bele helyezek egy kazettát akkor már nem.
Mi lehet a probléma?
Tudnátok segíteni ?
Köszönöm
(#) nagym6 válasza adame hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Próbáld másik kazettával, hátha nagyon be van szorulva.
Ha nem, bele kell nézni hol áll meg a hajtás. Motor forog nem viszi a gumiszíjat megnyúlt a gumiszíj, poros is lehet amíért csúszhat. Főtengely nyomógörgő gumi állapota, rányomódik-e rendesen a főtengelyre.
Tehát látva lehet a hibát megtalálni.
(#) Joe_001 válasza adame hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Szia!
Nyisd ki a kazettaajtót, nyúlj bele, próbáld megállítani a csévélést. Ha könnyen megy, kuplung, de lehet a szíj megnyúlása miatt is.
(#) Joe_001 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
A kazettát kipróbálhatod cerkával is.
(#) adame hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! de már megoldódott a hiba a Főtengely nyomógörgő volt elkopva azt kicseréltem és most már működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) nagym6 válasza adame hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Valószínűleg csak megkeményedve volt, az szokott a baja lenni. De mindegy mi az oka, mindenképpen csere.
(#) tepege hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Üdv még mindig fisher:összeraktam nem nyávog viszont a motor szabályzó potival nem tudom lejjebb venni a fordulatot és nagyon halkan szól a magnó része A-B egyaránt rádió az ok.
(#) tepege hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Fotóztam ahol fogom ujjal akkor megjön a hangerő a fisheren a két kék vezetéket fogtam meg ahogy tekergettem a panelt... akkor... cserélem a másik sarokban a két ellenállást?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2020
(#) tepege hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Így néz ki a panel
(#) tepege hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
... akarom mondani dióda lesz az és szakadt ugye?
(#) Tomi94 válasza ButyiBa hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Klasszikus 13x8x2-es görgő kell bele, mint a deckek 80-90 %-ába. Budapesten a Thököly úti Amatőrboltban kapsz ilyet, de elég nehéz eljutni oda nyitvatartási időben, ha nem odavalósi vagy, sőt még akkor is, ha fix 8-16 órás munkád van. Alternatívaként eBay-ről rendelhető bármi máshoz is ajánlva, a fenti méretekkel utángyártottként.
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Igen, az dióda és nagyon úgy néz ki, hogy utólag lett beforrasztva. A neten találsz szervizkönyvet, ha nem is a pontos típushoz, de szerintem bármelyiké megfelel a PH-W 80x-esek közül, mert csak felszereltségben különböznek.
(#) tepege válasza gépromboló hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Kösz vettem diódát könyvet akkor keresek.
(#) tepege hozzászólása Okt 6, 2020 /
 
Üdv Fisher megoldva elkészült a másik egy Rank Aréna C900 ami kb 10-ből 2-3 alkalommal nagyon gyorsan játszik le s akkor FF RW is extra gyors lesz ez mitől van?
(#) pucuka válasza tepege hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Kontakthiba a motorvezérlőben, esetleg ha gyors lejátszásban nyávog is, a nyomógörgő akadhat.
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Okt 6, 2020 /
 
Gratulálok hozzá, a Fisherek szép hangú gépek és ízléses a kinézetük is!
A Rank Arena-ban nézd meg a motorvezérlőt, ahogy pucuka mondta, én is hideg forrasztásra gyanakszom valamelyik alkatrésznél.
(#) tepege hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
Kösz elindulok a javasolt nyomon
(#) tepege hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
...még annyit akartam, hogy mi okozza a lejátszási sebesség változást elem-hálózati működtetés közt? Pl ha 220-ról gyorsabb lesz.
(#) tepege hozzászólása Okt 8, 2020 /
 
Gyááá... na eddig tartott a sikerélmény Fisher ügyben egyik pillanatról a másikra :hangerőt növelem belassul a lejátszás, FF RW is be lassítja a lejátszást ha a másik fészek szól... Korai öröm-mint a zenekar..
Következő: »»   152 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem