Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 72
(#) krapulax6 válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 22, 2021 /
 
Atkotve a masik csatornara szol.
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Annyival jutottam elore,hogy a jol mukodo kimeneten 150Ohmot mertem a hibas csatornan nincs merheto ellenallas.
Elotte levo csatolokondi?
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 22, 2021 /
 
Hangero poti lesz...
(#) troby válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Nem tudtam szabadon hagyni mert a jel test és a táp tesz az én rádiómban nem közös de a rádió belső szűrt tápfeszültségéről hoztam ki neki tápot. elégedett vagyok vele.
(#) krapulax6 hozzászólása Ápr 23, 2021 /
 
Szep estet mindenkinek.
Meg nem volt idom kiforrasztani a hangeropotit de mar kicsit elorebb jarok gondolatban...
Egy Technics su vz220-ban fognak helyet kapni a Ketto darab tda7294 ezzel a eq-s eloerositovel.
Nos meghagynam a Technics hangero potijat ami 100k-s.
Sokkal finomabban jar ,biztos tudjatok mire gondolok,ami feltetelezesem szerint hibas az 50k-s.
Milyen kovetkezmenyekkel jar a csere?
Gondolom nem lesz annyira erzekeny a hangero emelesre?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Az 50k helyén a 100k-s poti nem jelent nagy változást. Az ellenálláspálya karakterisztikája az a mi számít. Feltételezem mindkettő logaritmikus.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Remeljuk...ha sikerult kicserelnem jelentkezem.
Remelem csak ennyi baja lesz...
A kepen a Technics hangero szabalyzoja.
A termisztorokat lekossem vagy maradhatnak vedelem celjabol tovabbra is?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Szokatlan a termisztorok használata. Ha cseréled őket 47k-68k közötti értéket ajánlok, ettől válik logaritmikushoz közelítő karakterisztikájúvá az amúgy lineáris 100k-s poti. Feltételezem, hogy a végerősítő bemenetén 22k ellenállások vannak.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Nem szeretnem cserelni meg,meglatom hogyan fog viselkedni.

Bemeneti ellenallas 22K igen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2021
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Szia.Gyanum beigazolodott.
A hangero potmeter adta meg magat.Proba keppen a fiokbol turt mezei sztereo 100k -val tokeletesen mukodik...
A Technicsben amit linkeltem termisztorral honnan tudjuk ,hogy nem logaritmikus?
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
A rajon a potenciométer értéke melletti "B" jelzés mutatja, hogy lineáris. Az "A" lenne az audio célú, azaz logaritmikus poti.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Ertem es koszonom!
(#) kistee hozzászólása Dec 14, 2021 /
 
Sziasztok,

Építek egy előerősítőt (mellékelem), ami NE5532 műveleti erősítőkre alapul (ez ugyanaz az előerősítő, amit az RT 89/1-2 számában is leközölt).

A kérdésem az lenne, hogy betehetek-e OPA2134-eket az 5532-esek helyett? Azt tudom, hogy lábkompatibilisek, de az NE bipoláris bemenetű, az OPA FET-es. Ez nem okozat gondot ebben az adott kapcsolásban? Én úgy látom, hogy nem, de hátha elkerülte valami a figyelmemet...
(#) reloop válasza kistee hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Szia! A működést a csere nem befolyásolja. Kicsit nagyobb lesz az alapzaj.
(#) teddysnow válasza reloop hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
De csak papíron, nem? Nagyobb lesz a zaj, de még a nem hallható tartományban marad. Csak kérdezem. Azért rántott hús sütés nem fog szólni a hangszórókon.
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 20, 2021 /
 
Már megint elkapott a gépszíj. Úgy alakult, hogy mi lenne ha a építenék a mostani PWM előfokomnál
- amit nagyon szeretek egyébként és teljesen elégedett vagyok a hangjával is - egy 40 dB-lel kisebb torzítású, 40dB-lel gyorsabb előerősítőt, 40 dB-lel jobb tápegységgel, 12 dB-lel jobb nyák tervvel. Vajon mennyivel szólna ez szebben és ha igen miért nem?
DC-18 MHz-es átvitel, sok nulla a THD-ban, 94+48 dB-es tápelnyomás 100 Hz-en, néhány apró trükk és újítás itt-ott a kapcsolásban - persze lopkodtam is ha volt honnan - de főleg magamtól.
Evolúció... vagy mi (ha létezik ilyen fogalom az előerősítésben).
A munka töredékével már készen vagyok, innen már nincs visszaút. Ha járódik majd legalább 300 órát - ami nálam kb. két év - beszámolok a hangjáról. De lehet előbb is jelentkezem ha olyan lábbal kelek fel éppen.
(#) teddysnow válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Ideológiailag képzetlenül kérdezem. Ez nem egy precíziós műveleti erősítő diszkrét elemekből?
(#) Karesz 50 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
De. Csak nagyobb méretűre sikeredett annál. Ez most gond?
(#) Karesz 50 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
...és kicsit más a nyílthurkú erősítése. A torzítása. A nyugalmi árama. Kevesebb tranzisztor van benne.... és még sorolhatnám.
(#) segítő válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Szerintem hasznosabban is el lehet tölteni az időt. A 80-as években megépítettem a BJ CODD? féle RIAA korrektort. 4 db diszkrét, tranzisztoros felépítésű "IC"-vel. Azaz 4x12=48 db!! még hamisítatlan,drága tranzisztorral. Időpocsékolás volt. A haverom negyedannyi alkatrészt tartalmazó Kanédája sokkal jobb volt. A piactérre sok út vezet..
(#) Karesz 50 válasza segítő hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Azt én is megépítettem és én is azonnal szétszedtem. Mai szemmel nézve számtalan sebtől vérzik - bárki is volt az a B.J. Codd, jól elcseszte.
Ezt a kapcsolást már kipróbáltam fejhallgató erősítőként. Nagyon ott volt. Ezért mertem venni a bátorságot és a szabadidőmet, hogy hátha előerősítőként is "nagyon ott lesz". Senkit nem fogok hibáztatni érte ha mégsem így történne, csakis magamat. Folyamatosan mantrázom, hogy a 2x36 tranzisztoros mc bemenetű RIAA korrektorom is jól sikerült... ez is jó lesz.... az is jól szól... ez is jól fog szólni... és így tovább, amíg el nem alszom. Hatásosabb, mint birkákat számolni.
(#) segítő válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 20, 2021 /
 
Igaz. De. Ha már MC. van egy 2 fokozatú MC előerősítő rajzom, VAGY javasolta. Nem kel túlbonyolítani. 2 db BFW16A az elejére. Vagy mint annó kis teljesítményű meghajtótranzisztorok. (HFM) De már ez kit érdekel manapság?
(#) Karesz 50 válasza segítő hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Teljesen igazad van. Én meg görcsölök itt azzal, hogy jól is szóljon. Tiszta hülye vagyok
(#) teddysnow válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Nekem? Saját tranzisztorait az ember oda forrasztja, ahová a legjobban szeretné.
Csak ismerős volt adatlapokból, amikor műverősítők tranzisztorait számoltam. Azokban valóban húsz körül (+-10) van.
(#) sutemenyx válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2021 / 1
 
Miért kell erősítés?

Próbáltál már egy sima A-osztályú emitterkövetőt JFET bemenettel, ami közvetlen a potira van kötve?
(#) Karesz 50 válasza sutemenyx hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Még ilyet is próbáltam gyerekkoromban. Nem is szólt rosszul. De annyira jól sem.

A oszt.JPG
    
(#) Karesz 50 válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Kár, hogy te sohasem látod a fától az erdőt.
(#) teddysnow válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
(#) kistee válasza reloop hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Kösz a megerősítést. Ezek szerint a kisjelű fokozatban (RIAA) érdemesebb megtartani az NE5532-t a kisebb zaj miatt, de utána már mehet az OPA?

Még egy kérdés: az aktív hangerőszabályzó (A5-A6) max. erősítése kb. 18x-os. Ezt az R27-R26 aránya állítja be. Szerintem ez túl sok, kb. 5-10x-es erősítés bőven elég lenne. Jól gondolom, hogy ez esetben az R27-et kellene csökkenteni 4K7-10K-ra?
(#) proli007 válasza kistee hozzászólására (») Dec 21, 2021 / 1
 
Hello! Igen de inkább az R26-ot növeld meg. Azt "bűntetlenűl" megteheted.
Következő: »»   57 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem