Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   115 / 118
(#) bbatka válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Köszönöm, így tisztább lett számomra a kép. A gyakorlati tapasztalás hiányzik nálam.
(#) Longa György hozzászólása Ápr 14, 2022 /
 
Sziasztok! Nem akarok kontárkodni, csak érdeklődnék, hogy a kínai mini DIY szkópot melyik topikban tárgyaljátok? Vagy nyissak neki egy újat?
(#) bbatka hozzászólása Ápr 14, 2022 /
 
Szerintem írhatsz ebbe, bár ez inkább az építésről szól.
(#) HA5AWS válasza Longa György hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Szia!
Szerintem is itt belefér a témakörbe. Én már összeraktam két ilyen szkópot. Egy DSO 150-et az egy csatornás, és egy Wave-2 tipust. Mind a kettő összerakás után egyből indult és tökéletesen tette a dolgát. A Wave-2 nagyon bejött, sok funkcióval rendelkezik. 2 csatorna vagy x-y. Ezen kívül van benne két DDS hanggenerátor is.
Üdv: Gábor
(#) Honda130 hozzászólása Nov 27, 2022 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egyeztlen mérés kapcsán vettem magamnak egy pici Oszcilloszkópot. Nem értek hozzá, sosem gondoltam, hogy nekem ilyenre nagy szükségem lenne, de mit lehet tenni, senki nem tudta megmondani, hogy a dízel autóm porlasztói mekkora feszültséggel vannak vezérelve? Így jutottam el arra az elhatározásra, hogy kell egy oszcilloszkóp. Nos! Mára meg is jött. Tényleg működik, de az a helyzet, hogy rákötök egy AAA ceruza elemet és 2,14Volt-ot ír ki. Ez így nem az igazi. Nagyságrendileg ugyan tudni fogom, hogy mekora a feszültség, de pontosan nem. Szerintetek lehet ezen valamit állítani, vagy korrigálni? Drágábbat ennél nem igazán akarok venni.
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Nagyon rég volt ilyenem, de úgy rémlik, hogy a bemeneti osztóján vagy valahol körülötte van egy trimmerpoti amivel tudod jusztírozni. Jól kell hogy mérjen, legalábbis ez jól mért.
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Idézet:
„porlasztói mekkora feszültséggel vannak vezérelve”

Erősen gyanúsan 12 volttal!! De lehetnek rajta nagyobb tüskék!
Idézet:
„Mára meg is jött. Tényleg működik, de”

Te raktad össze??
Ennek elérhető a kapcsolási rajza, az előosztót kell megvizsgálnod!!
(#) benjami válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Ha nem kötsz semmi a bemenetre akkor 0V-ot mér? Ha a bemenetet rövidre zárod elmászik ahhoz képest mint ha a levegőbe lóg?
Itt írtam a saját tapasztalataimról.
(#) Honda130 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
2db kondi van, amit elvileg lehet állítani, de egy videóban úgy értelmeztem, hogy azok a görbék alakját finomítják. Igaz, nem próbáltam, mert ezt a készüléket készen rendeltem.
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Az én gyanúm is az, hogy 12 Volttal, de sajnos van egy olyan információm is, hogy 72 Volt megy rájuk. Hozzértő írta ezt a 72 Voltot, de nem tudom, hogy összetéveszthette-e a piezzo-s porlasztóvan? Annak ugyanis 185 ohm körüli az ellenállása. Nekem viszont mágnestekercses porlasztóim vannak és multiméterrel 0,3 körül mérem az ellenállását. Lehet hogy pontatlan a műszerem, de 1ohm alatt van az biztos. Arra pedig ha 72 Voltot engedek, az totális zárlati áram szerintem.
Nos! Ezt bizonyítandó, szeretném konkrétan megmérni.

Nem én raktam össze. Ez készen érkezett. Csak a kis plexi dobozát kellett összerakni. Nincs hozzá szonda sem, de rendeltem külön. Nemsokára lesz az is.
Igen. A csomag tertalma volt egy komplett kapcsolási rajz is. Meg is lepődtem. De nem tudom mi az az előosztó.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2022

2.jpg
    
(#) Honda130 válasza benjami hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
0,96 Voltot mutat alapból is. Ha pedig összezárom, kicsit beinog az érték, de azonnal visszaáll 0,96 V-ra
(#) benjami válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
A 0.96V alapból az nagyon nem jó. Itt egy videó hogyan kell a nulla szintet bekalibrálni. Amíg ezt nem teszed meg hülyeséget fogsz vele mérni. A trimmerek pedig csak a négyszögjel beállításra szolgálnak. Arról is találsz videót hogyan kell beállítani.
(#) Honda130 válasza benjami hozzászólására (») Nov 27, 2022 /
 
Értem. Tehát ha ezt én is megcsinálom, ami a videóban van, akkor alapból nullát fog mutatni és talán pontosabban is mér majd?
Annyi van még, hogy nekem olyan a készülékem, hogy nincs rajta a DSO 138 felirat és kicsivel másképp néznek ki a kijelzőn megjelenített dolgok. konkrétan, az elhelyezésük más.
Ezen kívül, mivel ez a készülék készre forrasztott állapotban lett rendelve, így nincs benne az a kis kapocs féle, ami a tesztjel miatt lenne benne. Gondolom, a nélkül nem lehet így állítgatni igaz?
Nem gond, csak akkor forrasztanom kell bele egy olyan lábat.
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 28, 2022 / 1
 
Ott a helye.

dso.jpg
    
(#) Honda130 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Szia!
Igen. Tudom. Már nézegettem. Majd forrasztok bele.
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Azért tehetnél fel a két oldaláról "bunda nélkül" képet, meg hogy honnan és milyen néven rendelted...
(#) dB_Thunder válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Gyakorlatilag erről van szó:
https://jyetech.com/dso-138-oscilloscope-diy-kit/
(#) Honda130 hozzászólása Nov 30, 2022 /
 
Hát srácok, az az igazság, hogy kinullázni nem igen tudom a feszültség mérést.
Ami a típust illeti, minden videóban egy másik fajta Oszcilloszkóp szerepel. Úgy értem, hogy mindegyikben ugyanaz van, de nem olyan, ami nekem érkezett kínából.
Ha a képeket megnézitek, akkor látszik, hogy az alap képernyő teljesen más. A hirdetésben olyan oszcilloszkóp van, aminek a kijelzőjén felül van egy vízszintes csúszka. Az én változatomon ilyen nincs. És a beállítható opciók, vagy módok ikonjainak elosztása is más. De pl. lefutó és felfutó trigger között sem tudok láthatóan váltani. Mint kiderült vált, de nem jelzi ki, hogy épp mire van állítva, csak tapasztalni tudom, hogy másképp mutatja a képet.
Arra tippelek, hogy ezen a példányon egy másik Firmware lehet. Vagy újabb, vagy régebbi. De ezt megmondani nem tudom, mert nekem a kijelző másképp is indul. Ha áram alá teszem, akkor pici idő után azonnal az alapképernyőt mutatja. Nem mutatja előtte az elő képernyőt, a firmware számával.
Lehet ezt valahogy frissíteni? Vagy hasonlót csinálni rajta? Lehet hogy valami gagyi firmware van rajta, aztán azért nem jó.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2022
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Lehet frissíteni!
Lentebb írtam az "eredeti" gyártó lapját, ahol találsz firmware-t is.
Csinálj mentést, mielőtt bármit is bele akarsz tölteni, márha nincs lezárva a mostani program a kiolvasás ellen...

1001 klónja, változata, tuningja van már ennek a szkópnak, nekem egy DSO Shell volt, nemrég adtam el.

Idézet:
„kinullázni nem igen tudom a feszültség mérést”

Ez pedig hardver probléma lesz! Nehezen hinném, hogy elrontották volna a mérést programból...
A proci a 10. lábán méri a jelet, itt fél tápfesznek, azaz 1,6 voltnak kellene lennie a kijelzett 0 értékhez
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Köszönöm!
És ha nem 1,6Volt a 10-dik lábon, akkor van megoldás?
A firmware mentés és frissítés nehéz? meg lehet oldani a mikro USB csatlakozóján keresztül?
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Idézet:
„És ha nem 1,6Volt a 10-dik lábon, akkor van megoldás?”

Biztos lesz rá megoldás, majd akkor kitaláljuk mi hazudik!
Nyomtasd ki a kapcsolási rajzot, ami az User Manual végén van, ott van az élesztéshez szükséges feszültségértékek feltüntetve!

Idézet:
„A firmware mentés és frissítés nehéz?meg lehet oldani a mikro USB csatlakozóján keresztül?”

Elvileg le van írva ennek is a menete az oldalon!
Lehet hogy tudja az USB-n keresztül, akkor aránylag egyszerű, ha nem akkor kell hozzá programozó eszköz is, és valamelyest bonyolultabb...
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Rendben. Picit rákészülök és megpróbálom megcsinálni.
Látom, hogy nagyon sok feszültség érték fel van tüntetve. Meg ugye a kapcsolási rajz is itt van. Mondjuk én azzal sokra nem hiszem hogy megyek, de legalább van.
Lehet hogy kell hozzá az a kis USB panelecske.
(#) Massawa válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Játszál még pár napig a cuccal, mert minden ott van, csak nem veszed észre.
A felsö csuszka csak akkor jelenik meg, ha széthuzod az X tengelyt.
A trigger az elsö képen felül jobbra van a nyillal a közepén, aminek az iránya mutatja, hogy felmenö vagy lemenö él triggerel. A másik képen ez a rajz alul jobbra van.
Szoval nem kell ott keresni a hibát ahol nincs, hanem ki kell mindent tapasztalni, ha nincs idöd még a használati utasitást sem elolvasni. ( minden ott van).
(#) Honda130 válasza Massawa hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Köszönöm a biztatást!
A csúszka akkor sem jelenik meg, ha úgy széthúzom a jelet, hogy csak egy része látszik!
Nem azt írtam az előző hozzászólásomban, hogy nem találom a trigger jelet, hanem elmondtam, hogy az én változatomon felül van, nem úgy mint más készülékeken. Ezen kívül, az egy dolog hogy felül van, de hiába változtatom meg, "nem" változik az ikon. Tehát: Állítani lehet és tudom is, csak az ikon nem változik felfutóról lefutóra. A mért jelen látom, hogy változtattam, mert ellentétes lesz a jel.
A használati utasítást elolvastam. Több videót megnéztem, magyart és más nyelvűt is. Használatit is töltöttünk le magyar nyelven. Valaki leírta mit hogy kell csinálni.
Hadd mondjam el még egyszer: Ez az oszcilloszkóp nem pontosan úgy néz ki, mint amit a hirdetésben lefényképeztek. A menüje is másképp helyezhedik van elrendezve.
Viszont ezeket nem azért írtam le, mert hibának tartom, hanem pusztán el szerettem volna mondani. A kép, amin a csúszka is van és alul van a trigger ikon, az van általában minden videóba és az aliexpresses hirdetésben is ez volt. Onnan mentettem ki. Amin nincs csúszka, az meg az én oszcilloszkópom.
Hibának egyetlen egy dolgot tartok, amire pillanatnyilag nem sikerült megoldást találni. Bár, az ötlet még nem fogyott el. Ez pedig az, hogy pontatlanul írja ki a feszültséget. Konkrétan sokat ír ki. Alapból sem nullát. Ha összeértetem a plusz-mínuszt, akkor sem. Ha eltolom a nullát a kalibrálás üzemmódban, akkor sem.
(#) Massawa válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Nézd meg a 2 képet. Probàld a te szkopodat is ugyanolyan állapotba hozni ( kapcsolok a bal oldalon), és rakd be a képet amit mutat.
(#) Honda130 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Kérlek szépen, hogy nézd meg te is jobban! Én már próbálgtom ám ezt kb. egy hete. Nézd meg, hogy az enyémen az Auto kijelzés is fent van, a running helyett nekem lent van a RUN felirat. Ott lenne a felfutás-lefutás trigger ikon. És kinézetre is minden más egy kicsit. De megpróbálom ugyanazzal a beállítással és lefényképezem.
Láthatod, hogy ami "gyári képen szerepel, azon a készüléken a feszültség 0,5Volt. Az én készülékemen 500mA. A 0,2ms az enyéman 200us.
A kapcsolók ugyanúgy állnak.
De szerintem ez nem olyan gond. Lényeg, hogy nincs csúszka és másképp jelez ki mindent. Még a 8 sorban fent lévő adatokat is másképp írja. más a sorrend és most nézem, a gyári képen egy sorral többet is ír ki.
Nem hiszem, hogy nem látszik.
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
A "gyári" fotón az újabb szoftververzió látható!
Ilyen volt a DSO Shell képe is! De annak a szofverje nem jó neked, mert más a hardver!! Menüből lehet méréshatárt is váltani, nem volt rajta ezer kapcsoló!
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Értem, de ha bármalyik videót megnézem, ugyanez az alaplap és ugyanez a szoftver jön velem szembe. Annyi különbséget látok, hogy nincs ott a DSO138 embléma.
(#) moltam válasza Honda130 hozzászólására (») Dec 1, 2022 / 1
 
A hagyományos elektromágneses alapú porlasztó 60-80V körül kap a nyitáskor, a nyitvatartás már megy 12V ról is. Az újabb piezósok meg többszáz volton mennek.
(#) Massawa válasza Honda130 hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
E tiedében - bal oldal - szerintem kontaktushiba is van. Az X tengely széthuzoja X5-n van ( bal oldali also kapcsolo) a display meg nem látja (X1-t mutat).
Ez a szkop ( az eredeti is) elég érzékeny a kontatus hibákra meg a forrasztásokra. ( nejem is többször kellett a NYÁKot tisztitani stb.
Innen már mást nem lehet mondani. A displayre nem jutnak el a kellö informaciok.
Következő: »»   115 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem