Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   322 / 335
(#) SzilCsong válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Szerinted immo tud szórakozni?
Úgy tudom, az csak indítozáskor tud beavatkozni, de az, hogy az indítózást akadályozza meg, vagy egyéb, pl a szolenoidot zárja, azt nem tudom.
(#) Tomi20 válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Nem tudom, hogy a mercinél hogy oldották meg, de úgy tudom, csak indításkor ellenőrzi az immo-t, utána ki is lehetne venni a kulcsból, a következő indításig nem nézi.
Esetleg nincs rejtett kapcsoló, vagy utólagos riasztó beszerelve? A héten találkoztam egy Astrával, ott egy rejtett kapcsolóval szakították meg az üzemanyag szivattyú áramát, nem volt leforrasztva egy kötés sem, ez is okozott érdekes nem indulásokat, leállásokat.
(#) btamas81 hozzászólása Jan 1, 2023 /
 
Nem akarok belevauzni, de ha hagyományos adagolós, ott nincs szivattyú. Illetve van, csak magába az adagolóba, és mechanikusan működik.
(#) villanyipi hozzászólása Jan 2, 2023 /
 
Üdv
Van itt aki tudna nekem linkelni az alábbi csatlakozóba való sarut?
Ez egy Peugeot 206 bsi csatlakozó ami a hátsó ablakfűtèst és nem sokára a tükrök fűtését vezèrelnè.
(#) SzilCsong válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
W210-ről van szó.
Ezt találtam hirtelen:Bővebben: Link

A 12. lapon ott van a fuel pump

Kérdés: az általam említett szolenoidnak ami az adagolóba van és leállítja a motort, annak mi a neve? Angolul?
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2023
(#) VIM válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Szia! ITT lehet keresgélni és talán ilyen megfelelő lenne de majd kiválasztod közülük.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Közbe rájöttem, hogy ez a kapcsolási rajz benzinesé.
(#) villanyipi válasza VIM hozzászólására (») Jan 2, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
Örök hálám üldöz, mert én nem érek rá
(#) somitomi válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
"fuel valve" , "shutoff valve" vagy "cutoff valve" néven keresném.
(#) moltam válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ki kell olvasni, hátha van hibakód. Szerintem ez nem az egyszerű bowdenes gáz és egyszálas leállító kategória lesz, ha w210. Ebben a pdf ben van egy rajz om606 hoz. Bővebben: Link
(#) Joe_001 hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
ÜDV!
Tudja valaki a Volvo HU-603 rádió canbus aljzat bekötését?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2023
(#) Lezli46 hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Berlingo 1.9D 2005. WJY. Használt BSI csere utáni problémák...

Ez a tõrténet röviden: BSI meghibásodott ( panel részben elfüstölt).., bontott Bsi lett egyböl ( szűztelenités nélküli) beszerelve , inditási problema kilett küszöbölve , adagoló leállitószelep megkerülésével, központi távvezérlő eleve rossz volt.) ,
Most minden müködik, van indulás , világitás, ablakok jó mükődése stb., viszont a Km óra nem mutat sebességet- nem mér km- t., sárga motorcseklámpa folyamatosan ég, egy piros STOP lámpa állandón villog.Müszerfal végrehajtótesztben jó.
Beszerelt BSI- számai nem teljesen egyeznek.

A most kicserélt BSI-nél most más motor és VIN kód jelenik meg., Diagboxunk nincsen.

Köszönettel venném segitségetek a " hogyan tovább" kérdésre vonatkozóan.

Üdv C.













Visszaeszereltük a bontottat : Most minden müködik ,Kivéve Kmóra-sebbesség mutatás--Sárga motorcseklámpa ég --egy Piros Stop Lámpa villog állandóan .

Immokérdés már megvolt oldva adagolon lévő leállitószelep átkötésével.., távirányitók eddig se müködtek.,ez kiesik nem szempont.




Kérdés : Egy eprom átforrasztás megoldaná a fenti hibákat??? Esetleg Obd2 -n keresztül is megtudják csinálni??? Egyébb javaslat?



Köszi a válaszokat.

üdv C
(#) proli007 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Hello! Előrebocsátom, hogy nem értek hozzá, de kapásból ezt találtam.. BSI
(#) Lezli46 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Az hogy segiteni akartál már bőven elég.., időközben kiderült hogy kulcsról sem megy a központi.,belső világitás is béna..., másodlagos problémák egyelőre.., a KM orás dolgok és a két állandóan égő cseklámpa viszont müszakihoz elengedhetetlen...

üdv C
(#) atomgep válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Hi, milyen eprom az? Ha csak az eltérő alvázszám és motorszám a gond, azt szerintem megoldaná, de a leírásból nekem az jön le, hogy más modellév/felszereltség volt az autó, ahonnan a bontott jó BSI származik. Ezeket vagy be-ki lehet kapcsolni gyári diaggal, vagy nem, de nem az eeprom tartalmazza a programkódot.

Első lépésnek én megpróbálkoznék a forrasztással, főleg ha valami szimpla SOP8-as és megnézném, mit muzsikál.
(#) Lezli46 válasza atomgep hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Jól gondoltad---diagból látom hogy RHY -s motorkodú Berlingo 2.0Hdi-ből való a bontott BSI , ami most bevan szerelve ebbe a Berlingo 1.6D 2005 autoba....elég riszkantosnak találunk egy epron cserét--ebben nem kis szerepet játszik a tapasztalat és felszereltség hiányunk ezen a területen...,de megtudnánk oldani végső esetben.., ami a konfigurálást --diagot illeti Diagboxunk nincs., mezei Launch-al operálunk....
Szerinted bevállalhatnánk egy epron átcserélést--átcseréltetést?? stb-stb. Esetleges reverzibilitás vajon "garantálható ???",,,

Abszolult releváns .,kivált müszaki vizsga miatt : A villogó-égő hibajelzések és a km mutatás teljes hiánya.

abszolult köszi a segitséged!!!

üdv C
(#) Lezli46 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Szia!

Ez az eprom van a lecserált panelhibás Berlingo 1.6D Bsi -ben.

95160 3
K513W

Megnéztük--kitudnánk cserélni az epromot.., a fizikai átforrasztást értem ezalatt..,persze proba cseresznye....,várhatnánk ettől az átcseréléstől nagy előrelépést? Mindenesetre csak átforrasztást tudnánk megcsinálni--olvasást sbt nem!!!

köszi

Egyébbkénn más felszereltségű a bontott 2.0HDi .ből való.., pl automata nappalifény ezzel müködik stb.., azt elfelejtettem hogy az elfüstölt panelunál a világitás,ablakemelő ment el , de a kmóra mért és mutatott, ami ugye ezzel bontottal nem müködik...
(#) enree hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni benzines 1.6 Golf IV / Bora 1999-2005 index/elakadásjelző kapcsoló vezetékezési rajzzal?
Előre is köszönöm.
(#) VIM válasza enree hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Szia! Ez a pdf jó lesz?
(#) enree válasza VIM hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
Megnézem a színeket, aztán kiderül.
(#) VIM válasza enree hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Színes rajzot már csak holnap lesz módomban keresni de ha mondasz motorkódot úgy konkrét lenne a keresés.
(#) enree válasza VIM hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Hálásan köszönöm! BCB081652
(#) renegat1 válasza Lezli46 hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Szia!
Erről lenne szó?:Bővebben: Link
Ha nem sikerült megoldani, akkor tudok segíteni a kiolvasásban.
(#) moltam válasza enree hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Ilyen motorkód nincs.
(#) enree válasza moltam hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Akkor elírás lenne?
(#) moltam válasza enree hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Bocs hülye vagyok, az előző rajzokat ne vedd figyelembe, valamiért passatot néztem. Kikeresem a boráét mindjárt.
(#) Lezli46 válasza renegat1 hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nagyon kõszönöm!!! Ha aktuális lenne-- jelentkezem.

Ûdv C
(#) enree válasza moltam hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) vargaf válasza moltam hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Miért ne lenne ilyen motorkód?
(#) moltam válasza enree hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Ez a helyes.
Következő: »»   322 / 335
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem