Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   7 / 254
(#) Gyu válasza tams hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
Helló!
Én itt találtam egy hirdetést az aprók között, pár hete innen vettem 450Ft-ért, de újak voltak, amúgy már nemlátom azt a hirdetést.
(#) Szamy hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
na,11-es kvarccal nem műk a dolog,nem lehet eléggé "lefogni" kondival,mert leáll.ez a szoftveres tunning, nálam csak lassulást tudott előidézni.délután még kipróbálom:11es kvarc+10pf kondi+szoftverbuher.jó lenne ,ár beállna,kezdem unni.elkezdtem megépíteni egy másikat.az nem dcf-es(mondjuk ez sem az ),viszont remélem pontos.
(#) gtk válasza zoknee hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Szia!

Az altalad epitett ora anod driver reszeben ,a kepen lathato ellenallas ertekek valosak?(10k,1M,4,7k).
Ha nem,akkor legyszives ird le hogy melyiknek milyen erteke van.

Koszonom.
Udv.
(#) zoknee válasza gtk hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Én ez alapján ültettem be, csak a kvarc 10.24 MHz-es, és mellette a kondik 22pF-osak, meg 100k-s potit raktam be, mert nem találtam 50K-st.
A bauteile.txt-ben benne van pontosan, hogy mkik kellenek hozzá, nekem teljesen az van beültetve, mint ami ott fel van sorolva, azok biztos jók!
Az anódoknál 10k és 1M van, a katódoknál csak 10k-sak.
(#) gtk válasza zoknee hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Koszonom a segitseget!
Engem csak az anod resz erdekelt, mert csak ezt masolom le,a tobbi egesz mas lesz.
(#) Gyu válasza zoknee hozzászólására (») Márc 28, 2007 /
 
Helló!
Te már betudtad pontosra állítani az órát?
Én betudom állítani azt, hogy siessen, meg azt, hogy késsen, de pontosra nem
(#) Szamy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
nem engem kérdeztél,de nekem már pontos. 10,24-es kvarc +248-at állítottam a menüben.de kár vele küzdeni,ugyanis hangos. kb15 khz a multija elég ezért tisztességesen hallatszik. EZ viszont turka nélkül pontos,és csendben van(74141-et a mikrovillben még kapni.) . :

8.ZIP
    
(#) Gyu válasza Szamy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Helló!
Köszi az infót, de eltudnád részletesebben mondani, hogy melyik menüben állítottad.Én azt tudom, hogy belépek a T7 és T1 közös nyomásával egy menübe, majd T6 megnyomásával átlépek egy másikba és ott az órák helyén 0-2-ig, a percek helyén 0-99-ig és a másodpercek helyén is 0-99-ig tudom állítani, akkor hogyan állítsam be a +248-at?Amúgy nekem szinte alig lehet hallani a hangját.
(#) Szamy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
akkor lehet,csak a csövek sz*rok,amiket vettem,bár a másikban ugyanolyanok vannak,tökcsendben.
a beállítás nálam: bekapcsolásnál t7 nyomvatart,utána t6 1x megnyom,és itt léptesd addig amíg 248-at ír ki. utána t7-el kilép,óra beállít.
a kvarc melletti kondik nálam 22pf-ok.
(#) Szamy hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
fűtött katódos nixihez keresek rajzot,tippet a fűtéshez.impulzusos kellene,nem dc,van valakinek?
(#) Gyu válasza Szamy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Hi!
Most jutott eszembe, hogy a te órádat csak 4csövesre csináltad, akkor az enyémen valószínűleg ezt kell beállítani: 024800, mert az enyém 6 csöves.Amúgy ezt valahogy kimérted, hogy így pontos, vagy csak szemre?A tiédben az anód részhez is tettél 74141-et, vagy csak a katódhoz és az anódot úgy hagytad?
(#) pbalazs válasza Szamy hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Szerintem nincs olyan Nixie, ami fűtött katódos.
A Nixie csövek glimmkisüléssel mennek
(#) gtk válasza Gyu hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Idézet:
„...az anód részhez is tettél 74141-et...”

(#) Gyu válasza gtk hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
Most jöttem rá, hogy oda nem lehet a 74141-et használni, még korán volt!Most tettem a katódrészre, de így halványan "átlátszik" egyik csőből a másikba a szám.
(#) Szamy hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
igen,az enyém 4 csöves,bár a meghajtó panelt 6 csőre terveztem(nekem "szendvics",úgyhogy a csövek a felette levő panelre jönnek).mellétettem egy másodperckijelzős kvarcórát,így egy nap alatt be lehetett igazítani ahhoz(addig összekötöttem egy hat csöves kijelzőpanellel). alul ott a meghajtópanelem,kiexportáltam eagle-ből.

2. rendben,nem nixie,hanem vfd. így már ok ?-de amúgy ugyanolyan csőben van,csak 7szegmenses,szép zölden világít.





1.jpg
    
(#) Szamy hozzászólása Márc 30, 2007 /
 
és itt az új:

2.jpg
    
(#) gtk válasza Szamy hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Elarulod hogy milyen tipusu SMD- tranyokat hasznaltal?
Nem szeretnem tul nagyra kesziteni a panelt.Igy gondoltam hogy SMD tranyokat raknek az anod reszhez...
(#) Szamy válasza gtk hozzászólására (») Ápr 12, 2007 /
 
én 74141-et raktam az anódhoz,(a dcf-es verzióban is)nem tranyókat. ha tranyót akarsz ,mmbta 42 és mmbta92 -ben gondolkozz ,ez az eredetiek smd verziója. annak az órának egyetlen előnye(lenne) a dcf nekem az a verzió már kukában van . a dfc azzal még senkinek se műk. a másik verzió nem ébreszt,nem ír ki dátumot (hiányozna?-nekem nem!), viszont csesztetés nélkül pontos, és nem zenélnek a csövek- még halkan sem. ja és a panel is jóval kisebb,egyszerűbb. feljebb már berakatam a panel képét. most itt a kész óra:
(#) gtk hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
Sziasztok !

Ti milyen DC-DC konvertert hasznaltok az orahoz?

En a mellekleten lathatot hasznalom,de fogyasztas alatt a 180V visszaesik kb. 155V-ra.Igy nappal nincs eleg fenye a csoveknek.
Igaz hogy IRF822 tipusu MOSFETet hasznaltam; ennek nyitott allapotban a DS ellenallasa 4ohm,igy kettot parhuzamosan kottem,igy 2 ohm.A tekercs toroid magon van.0.5 nel vastagabb huzalbol.A kondi 1µF/400V (DC)
DC_DC
(#) Szamy hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
én pl:2 db 12v -os trafót(1,8w-osak).a második trafóról így 160-165v jön le(egyenfeszben értendő),ez az én csöveimhez elég.majd ha lessz kis időm megépítem ezt a max 771-es verziót,a cuccok már megvannak.
(#) gtk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Kosz a kapcsolasi rajzot.
Amugy nagyon klassz az orad
(#) Szamy válasza gtk hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
kössz

itt a leírás a táphoz ki kell bogarászd az alkatészlistát...

power.txt
    
(#) BabelFish hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Sziasztok, bár nem DCF77, de Nixie, ezért talán nem off.
Többször többféle Ricoh gyártmányú real-time chipet (RS5C372A, RS5C313) használtam órákban: a pár másodperces napi késés-sietés a time trimming regiszter megfelelő beállításával kompenzálható volt, pontos lett az óra.
A nixie-s órámban most van egy RS5C372A, 32768-as kvarccal. Öszzevissza jár, pár óra alatt összeszed több perces késést, de ez a hiba sem stabil.
Valakinek ötlete? Chip hiba, kvarc?
(#) gtk válasza Szamy hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Kivancsi vagyok milyen teljesitmenyt tudsz kivenni belole.En lassan az 555-el epitett DC-DC -bol doktoralhatok,annyit szenvedtem veleMindenkeppen irj rola ha elkeszul,akar privibe is.Ha erdekel en is irhatok az 555-os -rol,kapcsolas is van ha erdekel.
(#) Szamy válasza gtk hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
az ic adatlapja szerint párszáz milliampert lehet kivenni belőle. az több mint elég,de majd meglátjuk...
(#) megott hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Sziasztok, hol tudnek hozzajutni egy jo kis KIT-hez, szeretnek epiteni egy ilyen orat valahol meg csoveim is lennenek hozza, de ha van egyben akkor annak nagyonn orulnek, koszi elore is.
(#) Gyu válasza megott hozzászólására (») Máj 10, 2007 /
 
itt lehet kapni KIT-et.
(#) Szamy hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
meg az e-bay-en horror áron...utánépíteni pedig a töredéke. :wink:
(#) Tom025 hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Sziasztok! Most szereztem Z573M nixieket és szeretnék velük egy órát építeni. A kapcsolással nincs baj, viszont az lenne a kérdésem, nem tudja-e valaki, a 4-es láb mire való, szerintem semmi funkciója nincs, de mégis van ilyen láb, és az elektroncso.hu oldalon lévő kapcsolásban be is van kötve. Az adatlap itt van
Előre is köszi a segítséget..
Üdv, Tom
(#) Tom025 hozzászólása Máj 14, 2007 /
 
Csak nem sikerült az adatlap link, és már nem tudom szerkeszteni a hsz-t: http://www.elektroncso.hu/kepek/z573m.pdf, vagy Bővebben: Link
Üdv, Tom
Következő: »»   7 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem