Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Időzítő
 
Témaindító: Mekkmester, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 75
(#) avibus hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Sziasztok! Tudnátok-e kapcsolási rajzot adni egy időzítőről, ami +12 volton kb 5-10 sec-on belül bekapcsol és úgy is marad, míg a tápfesz rajta van. Relét üzemeltetne.
Köszönettel: a
(#) proli007 válasza avibus hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hello!
Ajánlom ezt a viszonylag egyszerű kapcsolást. Csak polaritáshelyesen sorba kel kötni a relével, amit kapcsolni szeretnél. Az időt, az R1 és C1 határozza meg, jelenleg kb. 20sec körül van. Tirisztornak használhatsz szinte bármit, pld. BT149-et is. Kétbázisú diódának (UJT) pld. 2N2646-ot, ha a 2SH20 nem kapható..
üdv! proli007Késleletető
(#) Ninoo válasza proli007 hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
hi!
Ez nem egy kivezérlésjelző véletlenül?
hegusp
(#) proli007 válasza Ninoo hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Hello!
Bakter! Ez a ^C valami mást vett fel. Remélem most sikerül.. Késleltető
Köszi! proli007
(#) Ninoo válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
hi!
Ez elég jó... Egy kis gondolatébresztő: 230VAC-re is van valami?Vagy beteszek egy diódát, meg nagyobb értékű kondit, és a 230V behúzótekercses relé be is fog húzni?
hegusp
(#) proli007 válasza Ninoo hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Hello!
Azért nem ilyen egyszerű a dolog.
- Az áramkör egyenfeszültségről dolgozik, tehát nem lehet nullátmenet.
- A tirisztornak esetleg nem , de az UJT-nek kicsit sok lesz a 230V.
- A relének, viszont kicsi az árama, lehet az is gondot okoz.
- De ki lehetne próbálni egy Graetz átlójába helyezni a kapcsolást, UJT helyett egy DIAC, és valami kondi is kell, hogy a tirisztor ne aludjon ki a nullátmeneteknél. (De ne is lője ki a tirisztort, mikor begyújt.)
- Szóval azért ezt még cseppet ki kellene próbálni.
üdv! proli007
(#) _JANI_ válasza amat hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia! Jó a kapcsolásod. Bár én a tranzisztor tokokat kicseréltem...
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Közkívánatra.. Felteszem a nyákrajzot is, de nem freeCom részére, mert Ő azt sem mondta "bakfitty"!
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Köszönjük szépen az ő nevében is.
(#) saraha hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Na összedobtam.Ilyen lett.A feladatra amire szántam tökéletes lett.Kicsit nehéz volt belőni a 3 min./2 min. ciklust de azért sikerült 0.5s pontosságra.
(#) proli007 válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hello!
Jó látni, hogy valami el is készül, mert én csak rajzolok, aztán kész.. El is felejtem hogy valaha létezett
üdv! proli007
(#) saraha válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hát nekünk akik nem értünk annyira ezekhez az elméleti dolgokhoz sokat jelent az,hogy tudunk építkezni valamiből.Ám,ha meg értenénk az elektrotechnikai kapcsolások tervezéséhez akkor meg valószínű építeni nem szeretnénk.Jobb ez inkább így...
(#) Hubertus922 hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 2db ganz kk időrelém Led vilogtatására szeretném felhasználni!
Anyit tudok róla hogy lehet percre és másodpercre is átálítani ha átforasztok benne egy áthidalást!(nekem a másodperc kel)
Elvileg 220w kel neki és amit én akarok a ledeknek az 12 w

*** megy 3 másodpercet kikapcsol és a másik bapcsol 3 másodpercig ha az kikapcsol kapcsol az 1 és így tovább...

Ehez kérnék én kapcsolási rajzot hogy mit hogyan nagyon kezdő vagyok hozzá szóval csak szájbarágósan





Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) Hx-2 válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Erre inkabb egy multivibrator kellene.

555.gif
    
(#) Hubertus922 válasza Hx-2 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Értem én de nekem sajnos csak ez a cuccom van :S
Ebböl szeretném megoldani gondolom megérted...

Valahogy tuti meglehet csinálni mert egy vilanyszerelő ismerős megoldta csak azóta már nem beszélek vele(összevesztünk)
És most tőletek kérnék segítséget!
(#) _JANI_ válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ez a relé kétféleképpen indítható.
1: A1 - A2 fix 230V-ot kap és a B1 - B2 pont áthidalásával lehet indítani az időzítést.
2: ( S rendszerint ebben van használva. ) A B1 - B2 pont áthidalva és az A1 - A2-őn megjelenő feszültség indítja az időzítést.
Szerintem vétek egy ( pontosabban kettő ) ilyen időrelével LED-et villogtatni. Mert az időrelé ennél kicsit többet is elbír. S egy 555-ös is kényelmesen megoldaná az igényed. De jó kísérletezést!

A B1 - B2 pontokon a hálózati feszültség is jelen van. A relében nincs leválasztó transzformátor! Csak a kontakt pontok ( 15, 16, 18; 25, 26, 28. ) tekinthetők a hálózattól függetlennek.
(#) Zoli_bácsi válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Ugye nem gondolod komolyan, hogy abból a két időreléből akarsz egy két ledes villogót csinálni? Na ne... Ez teljesen ésszerűtlen és rossz ötlet. Én lebeszéllek róla. Kár erre elpazarolni.

Amit az előbb belinkelt a kedves fórumtárs, az 555 IC-vel, azzal csináld meg, vagy a tranzisztoros astabil multivibrátorral.
(#) Hubertus922 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
nem 1-2 led lenne pont azért választotam ezt hanem 2-300 db idővel lehet hogy több is amolyan club hangulatfény

na meg amugyis van ithon feleslegesen vagy 4-5 db relé sosem kelülne felhasználásra ....
(#) Zoli_bácsi válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Értem. Ennek ellenére is lebeszéllek erről. Szakszerűen kell megcsinálni, erre a célra kitalált kapcsolási rajzzal. Az alapja lehetne az 555, a led végfok meg akár tranyó, vagy akár fet. Abból rengeteget lehet tanulni. Nagyon szívesen segítünk.
(#) Hubertus922 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Nekm aztán ugyan mindegy miböl van csak müködjön
Azért szeretném ezzel mert ez már megvan és nem kel alkatrészeket venni ( de ha jobb és muszály akkor megveszem) valamint nincsenen hozzá semin ez alat értem a nyák a különleges forasztások stb... csak normál forrasztó pálkám van :S

De ha vagy olyan kedves és tudnál nekem egy rajzot készíteni meg hogy mi kel hozzá azt nagyon szépen megköszöném de legyen előted hogy soha nem csináltam még de ha mindenre rávan irva hogy mi az meg a rajzon is akk elszórakozom vele
(#) Hubertus922 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Valahogy így gondoltad ?

A 12 w egy külső trafórol lenne megoldva na de az a kérdés az hova kösem elméletileg elég csak 1 pórust megszakítani.

viszont azt nem tudom hogyan és hova kösem aztán meg a másik relével össszehangolni...

Azt hiszem a 25-n kel bevinni a 12w de nem vagyok benne biztos

idözitö.JPG
    
(#) vilmosd válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Hali
Ez 12 wattos, vagy 220 wattos kapcsolo?
(#) Hubertus922 válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
220 w de valamelyik részén lehet adni neki 12 hogy azt szakítsa mikiözben A1 és A2 alat üzemelakapcsoló
(#) vilmosd válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Nem veletlenul 220 Volt, 12 Volt? A"W" a teljesitmeny jele nem a feszultsege.
(#) Zoli_bácsi válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Értem, világos. Nos, akkor én előbb valami két ledes egyszerű áramkört javasolnék elkészítésre először. Ehhez találsz itt az oldalon kapcsolást. Panelt is lehet hozzá tervezni.

Nyákot meg egyszer el kell kezdeni csinálni. Miért ne kezdenéd el most? Akár először filccel rajzolva, vagy vasalva. Aztán majd később fotózni.

villogó
(#) _JANI_ válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 / 1
 
Valóban jobb lenne kisebb feszültségű áramkörökkel kezdeni.
De ha mégis van kedved kísérletezni akkor itt egy kapcsolás.
A T1 a lámpa bekapcsolását késlelteti.
A T2 a kikapcsolást ( alaphelyzetbe állítást ) késlelteti.
UI: A 230V-aln nem jó kezet fogni! Csak óvatosan!
(#) Hubertus922 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Már kezdem érteni... de lenne egy kérésem amit én csináltam rajzot azt nem tudnád nekem befejezni ?

Tudom hogy próbálkoznom kéne..de várom a sült galambot a számba

idözitö.JPG
    
(#) pikta hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy olyan időzítő kapcsolásra lenne szükségem amelynek a tápfeszültsége 24V (akkumulátortöltő) de egy 12V-al működő mágnesszelepet nyit 2mp-re. Az időzítőnek külső mikrokapcsolóval és az autó gyújtás feszültségére (15) +24V is működni kell.
(#) _JANI_ válasza Hubertus922 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Éppen be lehetne fejezni de abból csak egy kusza vezeték köteg lenne.
Hidd el! Nem nehéz lekövetni az elvi rajzot! A bekötések is jelölve vannak. Valamint a könnyebb érhetőségért a két relét szürkével körbe is kereteztem. Ezek után csak annyi a teendő, hogy a megfelelő pontokat össze kell kötni.
PL:
Nulla -> T1, A2 -> T2, A2.
R-Fázis -> T1, 15.
T1, 18 -> T2, 15 -> T2, A1.
T2, 18 -> T1, A1.
Valamint egy soros kapcsolás a T2 25 - 28 as kontakt ponttal.
(#) Hubertus922 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
hid el én kigobozom azt a rajzot csak létszi csináld meg
Következő: »»   16 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem