Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Üdv!
jelentem elkészültem!! Kész a programozó, és a deszka is. Már csak össze kéne hoznom őket. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kösszem össze a PicKit lónt a FoxDelta PB1.2 -vel valaki tudja a bekőtési sorrendet??? (nem nyomozgatnám a lábakat végig, ha nem muszáj) üdv szabolcs Idézet: „(nem nyomozgatnám a lábakat végig, ha nem muszáj)” Ne is, nehogy tanulj belőle! ![]()
Azt írja a Foxdelta a programozó honlapján:
Idézet: „ Interface to PICKIT2: This board is pin compatible with PICKIT2 & PICKIT2 USB programmers. You may use this programming board to program 8, 12, 18, 20, 28 & 40 pin PIC Micro Controllers.” Ezek szerint nincs semmi tennivaló, egyszerűen rá kell dugni a PK2 kimenetére a Foxdelta 1.2-es panel szélén lévő tüskesort. Vagy nem értem a kérdést...
Egyébként szerintem merész kijelentés ez a "you may use this programming board to program 8, 12, 18, 20, 28 & 40 pin PIC Micro Controllers".
Ma végignéztem a Microchip MAPS-a alapján az összes 8 bites MCU-jukat, aminek van DIP tokos változata. Ez gyakorlatilag a 10F, 12F, 16F és a 18F családokat jelenti, a 18F-ben ugye van a K-s és a J-s sorozat is. Igaz, hogy a 8 lábú 12F-ek, a 14 és 20 lábú 16F és 18F-ek ugyanabba a 20 lábú foglalatba betehetők, de a 8 lábú 10F-ek teljesen más bekötést használnak! Valamint abszolút kilóg a sorból a 16F57 (28 lábú) és a 16F59 (40 lábú), ezeket a "megfelelő" foglalatba betéve a tápfeszültségek és a programozó feszültség is teljesen rossz helyre kerülnek, garantált PIC-halál. Gondot jelenthet továbbá a 18FJ-knél a külső Vcap hiánya, még akkor is, ha egyébként a programozási feszültségszintekkel nincs gond (ezek 3.3V-os eszközök). Valamint van szép számmal 24F, 24H, 30F és dsPIC33F is DIP tokban, amiknek a lábszámok ellenére eléggé más a bekötésük, és könnyen a PIC megöléséhez vezethet ebben az adapterben való próbálgatásuk. Tehát én inkább azt mondanám, hogy ez az adapter alkalmas lehet a 8 bites F-es PIC-ek programozására, kivételek: 10F-ek, 16F57, 16F59, 18FJ-k. (C-s MCU-kat nem vizsgáltam.) Idézet: „Gondot jelenthet továbbá” Semmi nem jelent gondot, ha az ember elolvassa az adatlapot és megfelelő módon jár el. Olyan alapszintű dolgokról van szó, ami már a bagatel kategóriába tartozik. Ha ezt nem képes valaki kezelni, ne foglakozzon ilyesmivel, illetve képezze magát az alapszintig legalább(remélem nem süllyedünk oda, hogy itt kérdezi meg valaki, mi az elektromosság, vagy mit jelent a bit! Persze az után, hogy kijelenti, ő bizony PIC-el akar foglalkozni! ![]()
Ebben tökéletesen igazad van. Sajnos általánossá vált a "sültgalamb várás", ha valamit tenni is kell a cél elérése érdekében, azt nagyon kevesek teszik is meg.
Üdv, Sziasztok!
Látom nagyon megrendítette a "velős mag" őntudatát a kérdésem. Ezer bocsánat, ha esetleg nem vagyok akkora spiller mint ti, de azt hiszem, hogy a (Hobbielektronika) azt takarja, hogy lelkes amatőrök, nem pedig vér profik. Gondolom arra van egy másik fórum. Tudjátok srácok nekem ez a programer csak arra kell, hogy a vezérlő karim Pic-ét feltudjam programozni. Nem akarok Pic-es robotokat készíteni, sem kijelzőket vezérelni, sem megváltani a világot, hanem csak kész Hex file-ket feltöltemi, anélkül, hogy valakire rálegyek utalva. (Ezért nyugodttan harapjátok le a butta hobbista fejét) Én szakács vagyok, de szivesen elárulom a rántás, vagy a habarás lényegét, mindenféle sértődést mellőzve, pedig abban a szakmában a legalapabb dolog, vagy pédául a húsleves főzését. Igaz a két dolgot nem lehet egykaptafára venni, de szerintem minden lelkes embert segítenikell, hogy az alkotás szépségét Ő is át tudja élni, és dúskáljon picit a sikerélményben. ("Aztán lehet, hogy csak én gondolom Így") ![]() űdv szabolcs
Ha jól gondolom, én válaszoltam neked tegnap. Ha az a válasz nem válasz a kérdésedre, akkor kicsit pontosabban fogalmazd meg, hogy mit szeretnél tudni.
Ahogy látom, a PK2-ben és a foxdeltás panelben sincs benne még a csatlakozó. A PK2-ben egy hüvelysor szokott lenni (nézz meg egy fényképet akár az eredetiről, akár valamelyik klónról), a foxdeltásban pedig tüskesor (az eredeti fényképén ezt is láthatod). Ezt a kettőt egyszerűen össze kell dugni, ennyi. Idézet: Nem kioktatásképpen, hanem tanácsként: az ilyen kérdéseket mndig az elkészítés ELŐTT tedd fel, mert az egésznek csak úgy van értelme, ha ugyanazt a sorrendet használják, s egy az egyben összedughatók.„Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kösszem össze a PicKit lónt a FoxDelta PB1.2 -vel” S ahogy Szilva hozzászólásából kiderül: az adott PIC adatlapjában ellenőrizni kell, hogy a megfelelő lábra jutnak-e el a jelek? Valamelyik panelon (vagy akár mindkettőn) érdemes feliratozni a Vpp, Vdd, GND, PGD, PGC, AUX (vagy PGM) kivezetéseket, úgy könnyebb lesz az ellenőrzés. A PICkit2 klón kivezetése úgyis hüvely (tüskesor-fogadó) lesz, annak az oldalára könnyű felragasztani egy cetlit, amire apró betűvel rá vannak írva/nyomtatva a jelnevek.
Igen, de még ennyire sem kell (elvileg) belemászni, mivel a Foxdelta azt állítja a PB1.2-ről, hogy lábkompatibilis a PICkit2-vel (tegnap beidéztem). Ha hiszünk neki, akkor nem is kell méricskélni.
(Persze én biztos megmérném a jeleket, biztos, ami biztos, de az összecsatlakozást ez nem befolyásolja.)
Köszönöm a gyors reagálásokat és megfogadom a tanácsokat!
üdv szabolcs Idézet: „(nem nyomozgatnám a lábakat végig, ha nem muszáj)” Nem olvasnám el a szakácskönyvet(pedig megvan!), ha nem muszáj! Mi kell a dobostortához? ![]() Nem tudom érted-e? De lépjünk túl ezen...
Sziasztok!
Tbence3 fórumtárs segítségével - ezúton is köszönet érte! - megépítettem egy PICKit2 klón programozót. A kezdeti nehézségek (FET, tranzisztor hiba, PIC tönkremenetele, etc.) után, végre, tegnap sikerült felélesztenem. Addig eljutottam vele, hogy a program (PICKit2) felismeri, sőt, egy 16F877-est sikeresen be is olvastattam (régről maradt benne valami "szemét"), azonban a törléssel gondok voltak. Azt mondja a program, hogy: "PICkit 2 VPP voltage level error. Check target & retry operation." Hatalmas angol tudásommal ( ![]() Ha valakinek van valami tippje, hogy mi(k) lehet(nek) a baj(ok), megköszönném, ha megírná! ![]()
Nem lehet, hogy csak a tizedesjel formátumával van baja? Próbáltad ponttal és vesszővel is?
Melyik klónt építetted meg?
A Calibrate Vdd-nél 4,0V-ot ad ki a PK2 (írja is), tehát 4,8V nem lehet.
Valami nincs rendjén. Tools -> Troubleshoot menüpontot végigcsináltad? segítség: Bővebben: Link (természetesen a troubleshooting-ról szóló rész kell neked)
Ősszekötöttem!
kezdődik a méregetés. szépnapot
üdv!
azt a gondom, hogy a 40lábú Pic-en nem találom a GND lábat. létezik, hogy a VDD lenne az, mert a deszkán a 11-es láb az. hmm?? Használd a shift billentyűt mondatkezdéskor, és figyelj oda az írásodra! Nem vagy friss regisztrált, ezeket már tudnod kell! szamóca
Az baj lenne
![]() VDD az a pozitív tápfeszültség. A Vss az a GND!
Pont ezért kérdeztem tőle, hogy melyik PK2-t építette meg, mert a szilva félét nem lehet és nem is kell kalibrálni, lévén, hogy csak 5V-ot tud kiadni.
Várjuk meg mit mond Franky!
Szia !
Fel tudnád rakni a adapter nyák rajzát ? tudja valaki a PK2 lábkiosztásait? ![]() Idézet: „tudja valaki a PK2 lábkiosztásait?” Igen, tudjuk, és kismilliószor le lett írva! Arról nem is beszélve, hogy benne van a manuáljában, amit ingyenesen le lehet tölteni a gyártó oldaláról. Aztán van egy csomó cikk, amiben benne van! Azt hiszem mára nekem ebből elég lesz, mert a végén csúnyát mondok, úgy hogy ágyő!
Még szééééppp!!
Nanáá!! Használd egészséggel! ui: mielött nyomtatod kapcsold ki a nyomtatóban a méretre igazitást, különben kisebbet fog nyomtatni és az nem lessz jó!) (én is becummantottam ) ![]()
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy a kapcslóknak mi a szerepe valójában?? A saját elméletem szerint mindegyik kacsoló egy, egy foglalatot kapcsol. Vagy nem ez lenne a funkciója?? Egyépként a 4-es kapcsló a 40 lábú pic 38-as lábát zárja a GND-al , de miért?? üdv szabolcs
Szia!
PB 1.2 A 6-os lábat nem kell bekötni rajz szerint ugye?
Na ezt el is felejtettem!
Itt a bekötési sorrend! Én is most keresgéltem ki.
Keresem a rajzát, amit megépítettem, ha meglelem, fel is rakom.
Próbáltam tizedespont helyett vesszővel, azt el is fogadta már. Köszönöm! ![]() Megjegyzem: A beviteli mezőben pont van, nem vessző, milyen hülyeség már ez, hogy ugyanakkor nem fogadja el a tizedespontot, ráadásul egy angol nyelvű program... ![]() Lefuttattam a Troubleshooting-os részt, szépen végig is ment rajta, nem volt gond. Amikor elindítom a Vdd kalibrációt, és lemérem, akkor 4,75V-ot mérek. Ezt be is írom neki, mire azt mondja: "Could not fully calibrate the unit. The USB voltage may too low to completly calibrate." Vagyis, amennyire megértettem, nem elég az USB feszültsége neki a kalibrációhoz. Na, ilyenkor mi lehet a gond? ![]()
Ebből nem sokat tudok kivenni, pláne hogy már elvan kopva a CRT monitorom belsején a foszfor réteg
![]()
Majdnem. A kapcsolási rajz tartalmaz egy induktivitást is, de a ténylegesen megépített áramkör nem. Itt a NYÁK terv és a beültetési rajz, ezt építettem meg. Pontosan így, ezekkel az alkatrészekkel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |