Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Ugyanezt a honlapot linkeltem én is, csak a Page2-t.
![]() Szóval a Szilva féle PK2 klónod van. Azt kell róla tudni hogy csak az 5V-os PIC-eket tudja kezelni, mert nincs benne a feszültségszabályzó rész. Ennél fogva csak 5V-ot képes kiadni. Viszont a kalibrációban meg 4V-ot szeretne kiadni a PK2 (ami a mezőben szerepel alapból), de mivel csak 5-öt tud, ezért mérsz multiméterrel 4,75-öt, és ezért nem fogadja el. Tehát amit Watt is mondott: A Szilva féle PK2-t NEM lehet és nem is kell kalibrálni. Programozásnál érdemes követni az alábbi sorrendet: 1. PK2 csatlakoztatás a PC-hez. 2. PK2 program indítása. 3. Kiválasztod a PIC családot! 4. Csatlakoztatod a céláramkört. 5. Újra kiválasztod a PIC családot (ekkor ismeri fel a program a PIC-et) 6. Égetsz, debuggolsz stb. Kikapcsoláskor is érdemes az ICSP kábelt először lehúzni. Idézet: „Ugyanezt a honlapot linkeltem én is, csak a Page2-t.” Tudom, csak az (volt?) a zavaró, hogy: Idézet: „A kapcsolási rajz tartalmaz egy induktivitást is, de a ténylegesen megépített áramkör nem.” Vagyis a kész NYÁK-on, beültetési rajzon ennek nyoma sincs... A többit köszönöm, ![]() ![]()
No, az első akadályba máris belefutottam: Egy 16F877A-t akartam bütykölni, de olyan család, hogy 16F nincsen...
![]()
Baseline...? (majd select part a legördülőben)
![]()
A baseline az nem épp az, inkább mid-range.
Idézet: „A kapcsolási rajz tartalmaz egy induktivitást is, de a ténylegesen megépített áramkör nem.” Most nemvágom, nem építetted bele az induktivitást? 16F-es PIC-eket egyébként szerintem a Midrange->Standard -ban fogja felismerni. (mivel a Baseline-ban nincs 877) Bár nem mondom biztosra, eddig csak 18F-est próbáltam.
Szia!
Nem teljesen értelek, hogy hol nem látod az induktivitást. Az L1-ről van szó, hivatalosan 680uH az értéke, a beültetési rajzon ott van rögtön az USB csatlakozó mellett, "balra lefelé". Egy álló henger, 5mm-es lábtávolsággal. Nálad mi van ott a panelban?
Egyetértek a tizedesjellel kapcsolatban, én is kiakadtam rajta, de most már tudjuk mi a helyzet.
A többiek szépen leírták a továbbiakat, kíváncsian várom a fejleményeket! (Ha nincs L1-ed, akkor "lehet", hogy nem lesz Vpp feszed! ![]()
Ha jól működik a PC-del, akkor elvileg igen. A WPB_F18-at is rá tudod hangolni, az biztosabban kezeli az LPT portot.
Persze mindezt csak a képből következtettem ki, mert a rajz nélkül biztosan nem lehet mondani!
Honnan van a nyákterv? Te rajzoltad be? Ha igen, milyen programmal?
Ja, ja... Én vagyok a hülye!
Csatolom Frankye-nek a képet. Bár én mindig felismertetem a pickit-tel és nem használom a manual select funkciót... ![]()
Olyannyira, hogy én nem is tudtam, hogy van ilyen!
![]() Köszi, ez nekem is új!
szilva:
Hmmm. Na most "szöget ütöttetek a fejembe". ![]() Lehet, hogy én emlékszem rosszul, mert már igencsak régen volt, amikor összeraktam. (Csakhogy ugye a nyomoronc FET miatt meghalt a PIC benne, és nem volt időm újra összerakni. Most sikerült életet lehelnem bele.) Szóval lehet, hogy mégis van benne induktivitás, csak az ilyen "ellenállásforma", és ezért tévesztettem össze egy sima ellenállással? No, majd délután kinyomozom! ![]() cNobody, potyo, vicsys, watt: Köszönöm a tippeket, délután ezt is kipróbálom! ![]()
A fényképen láttam, hogy 74ls06 lett beépítve, ami helyes is, mert a 7405 nem alkalmas a Vpp kapcsolására.
A rajz rendben van, ez egy alap égető áramkör, ami alkalmas a 18F2550 égetésére, ha a PC LPT portja is úgy akarja! Arra kell figyelni, hogy két Vpp vezérlő láb van. A chekkoláskor le kell tesztelni, hogy a megfelelő vezérlődik-e a PIC kiválasztása után(PIC nélkül tesztelünk!). Ha nem, akkor a port beállításoknál a megfelelőt kell kiválasztani. Javaslom, hogy a témát a továbbiakban - ebben a topicban - folytassuk, mert ez itt off!
Szia!
A nyákterv ingyen letölthető egy komplett projektben, gerber file van a csomagban, de a Gerb Magik progi simán nyitja és árconvertálhatod "pdf"-be. De bevallom kelett rajta egy kicsit módositanom, mert az eredetin a lábkiosztások pár tizeddel odéb vannak, úgyhogy Photoshoban megrajzoltam ismét. Egyébként a szélső lyukacskák (a 4 sarokban) a totális passzentek, de mikor kész lett az én nyákom kiváltottam egy, egy GND stiftel. "nem nagy cucc" üdv szabolcs ![]()
Nyertetek, igazatok van! Tényleg induktivitás, csak nem az álló, hanem a fekvő, ellenállás formájú van benne. Ezer bocsánat mindenkitől! :bummafejbe:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi célt szolgál a fox deltán a mikró kapcsoló a 10K ellenálással?? A rajzon az RB4-es lábra van kitalálva ez mit jelent a Pic-ek világában?? (Elvileg ezt a lábat nem is kell használni. Mert ahogy mondtátok ti is, csak a Vpp,Vdd,GND/Vss, Data, CLK lábakat használjuk programozásra.) üdv szabolcs
Na, ez a búbánatos kénköves ménkű csak nem akarja az igazat!
A troubleshoot-ot végigvittem, belőttem. A manuális kiválasztásnál megleltem a megfelelő PIC-et, azt is beállítottam. De ez az átokfajzat egyre csak a magáét fújja, hogy nem felel meg neki a nyomoronc Vpp-je. ![]() Csatolok egy képet, hogy most hogy áll a dolog. (Ez nem az előző, 877A-s PIC, hanem egy másik, sima 877-es. A benne lévő "szemetet" beolvasta, de ha törölni akarom, akkor megint jön ezzel a nyafogásával, hogy hibás a Vpp, és nem hajlandó törölni. Sem írni.) ![]()
LVP (alacsony feszültségű) programozás esetén kellhet, a PGM láb vezérléséhez.
Szia!
kiváncsiságból ránéztem én is az enyimre és nálam is kevesli a feszkót. Nekem ezt Írja ki, amit a fotón látsz. (lehet, hogy hasonló a hibaüzi?!)
Akkor elvileg a Pk klón hoz bekéne kapcsolnom, hisz az 5v-on működik??
Nálam az MPLab nem is engedi kiválasztani a PICkit2-t, mint programozó eszközt. Igaz, "kissé" elavult már szegény...
![]()
Kinyertem a hibakódot!
Ez lenne az: (PKWarn0003: Unexpected device ID: Please verify that a PIC18F452 is correctly installed in the application. (Expected ID = 0x420, ID Read = 0x) Csak nem értem miért kéne ellenőriznem ezt a Pic et mikor 18F2550 van benne ![]()
Melyik Firmware- lőtted fel a 2550-re, mert nálam csak az újjal indult be a ketyere
Bocsánat, nem akarlak lámának nézni, csak a tisztánlátás kedvéért kérdem:
1-es láb:Vpp 40-es: PGD 39-es: PGC 11+32-es:Vdd 12+31-es:GND lábakra kötötted be? Ha rádugod a PK2-t és elindítod a saját progiját, nem ismeri fel automatikusan? (Manual device select kikapcsolva!)
Semmi gond, de ezeket a lábakat használtam.
Ha rádugom, semmit nem csinál. Most töltöm le a legfrissebb PK2-t, és MPLab-ot, remélem, hogy ez segíteni fog rajtuk...
Elvben "vadi új" (egy hónapnál nem régebbi) a firmware rajta. Nem én tettem fel, hanem egy kedves fórumtárs, aki egyébként a frekvenciamérő firmware-t is feltette egy másik PIC-re, és az jól működik. (Ergo: szállítás közben nem valószínű, hogy sérült...)
Na igen!
("Jól be is van csomagolva a tokjában") ![]() ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |