Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Már keresgéltem ezekben a fórumokban, de konkrétan nem találtam választ a kérdésemre! Ezzel kezdtem! Azért ide írtam, mert ez volt a legaktívabb!
Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Suliba KOP-al programozunk és teljesen nem értem. Tudnátok ajánlani egy két oldalt ahol megtudnám tanulni ezt a programozás nyelvet?
Hali Directors!
Idézet: „"Suliba KOP-al programozunk és teljesen nem értem. Tudnátok ajánlani egy két oldalt ahol megtudnám tanulni ezt a programozás nyelvet?"” Nem igazán. De mi vele a gond? A KOP (Kontakt plan) angolul LAD (ladder diagram) a kapcsolási rajzhoz hasonló módszer. Érintkezőket kapcsolsz sorba, párhuzamosan és funkciókat hajtasz végre egyes sorok végén.
Az a gondom,hogy kb semmit nem tudok.
![]() Magyarán a funkciókat se tudom,hogy mi micsoda. Az érintkezők jelölését se nagyon tudom sajnos.Mikor melyiket kell használni és miért.
Hali Directors!
De hát azt írod pont ezt tanítják!
Igen ezt tanítják de nem a legjobban.
![]() Szinte senki sem érti.
Hali!
Idézet: „"PLC__programozas_I_resz_uj.pdf"” Ebben szinte semmi nincs a létradiagramról. Inkább FBD (FUP) van benne sok. Directors! Próbálkozz ezzel esetleg: S7-200 Mikro PLC programozása
Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan szimulációs progira amin én megcsinálom a programot létradiagramba és aztán megtudom nézni,hogy ez a program jó lett és működik is. Tudnátok nekem ebben segíteni? Akár több program is szóba jöhetne.
Hali Directors!
Idézet: „Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan szimulációs progira amin én megcsinálom a programot létradiagramba és aztán megtudom nézni,hogy ez a program jó lett és működik is.” Ezt konkrétan hogy képzelted? Írsz egy programot egy berendezés, gép vezérlésére és megnézed egy szimulációval hogyan működik? Az szép álom ![]() Persze vannak PLC szimulátorok, amik futtatják a programot, de másra nem képesek. Tehát azt a gépet/berendezést NEM szimulálják, amit az általad írt program vezérelni fog. Hiszen honnan tudná a szimulátor, hogy annak a gépnek milyen mozgó részei vannak, azok hogyan mozognak, azokat mi mozgatja és egyáltalán milyen fizikai kapcsolatba vannak egymással? A PLC szimulátorok alkalmasak kisebb programrészletek kipróbálására, tesztelésére, de önmagukban alkalmatlanok a komplett berendezés tesztelésére.
Sziasztok.
Nekem programozó felületre lenne szükségem egy TELEMECANIQUE TSX17 DMF 342A PLC-hez. Kellene valamit kezdeni vele. A Schneider-en csak frissítés van. Ha tudtok valamit, akkor örömmel várom a válaszokat.
Sziasztok!
A következő feladatot kellene megoldanom: Lemezmegmunkáló gépnél meg kellene adnom, hogy milyen hosszúságú anyagot és hány darabot gyártson le belőle. Mivel elég sűrűn kell különböző hosszakat gyártani,nehézkes a végálláskapcsoló ide-oda helyezgetése,hogy a megfelelő hossznál leálljon a masina. Úgy gondoltam PLC-vel oldanám meg, a hossz mérésére pedig Omron forgásszög jeladóból kialakított mérőkerékkel mérném a hosszt, amit a PLC feldolgoz. Van nekem Jazz OPLC típusú PLC-m, programot megírtam, működik is vele, de a gyors bemeneti sebességet nem bírja, csak nagyon lassan mehet a munkadarab, különben téveszt a számlálásnál. Tudtok ajánlani olyan jóárasított egyszerű plc-t, amelyik gyorsabb sebességet tud feldologzni, és van lcd kijelzője, ill. tasztatúrája a bemeneti adatok megadására. Köszi előre is.
Annak idején TSX-Nano-hoz kaptam a PL707 nevű programot.
Nem lehet, hogy neked arra van szükséged?
Helló szisa!
Idézet: „....de a gyors bemeneti sebességet nem bírja, csak nagyon lassan mehet a munkadarab, különben téveszt a számlálásnál. Tudtok ajánlani olyan jóárasított egyszerű plc-t, amelyik gyorsabb sebességet tud feldologzni” A megoldás kulcsszava: számláló bemenet, vagy gyorsszámláló bemenet. A Jazz OPLC-nek is van ilyenje: 2 bemenet lehet gyorszámláló (5 kHz, 16 bit). De azokat a bemeneteket máshogy kell kezelni és nem lehet akármelyik bemenetet kinevezni erre a célra. Meg nem írtad milyen jazz típus. De azzal is meg fogod tudni oldani, csak nézz utána a gyorszámláló bemenetek kezelési módjának, hogy hogyan kell programozni. Doksiban benne van. A 2 bemenettel egy darab inkrementális encoder A, B jelét tudod kezelni.
Segítségeteket szeretném kérni IMO I3A12X/20B05-SOH plc programozásában.Szeretném a PLC-t léptetőmotor meghajtására használni szerintetek lehetséges ?
Helló jocipoci!
Idézet: „Szeretném a PLC-t léptetőmotor meghajtására használni szerintetek lehetséges ?” Igen. Van két impulzus/PWM kimenete. Ezekkel lehet léptetőmotort vezérelni gondolom step/dir módszerrel. Persze közvetlenül nem kötheted rá a motort, kell egy meghajtó elektronika is.
Köszönöm válaszod, én is így néztem. Van motorvezérlőm step/dir vezérlésű .Esetleg értesz ennek a programozásához ? Omronnal már foglalkoztam azzal tudtam vezérelni , imo csak most került a kezembe és szükség lenne rá . Én nem találtam hozzá mintaprogramokat .
![]()
Hali jocipoci!
Idézet: „Esetleg értesz ennek a programozásához” Nem, sose láttam ilyet. Én S7-300-al léptetőmotoroztam eddig. Idézet: „Én nem találtam hozzá mintaprogramokat .” HW manual Ebben van valami a 47 oldal környékén. De ahogy nézem mindent neked kell csinálni ![]()
Hálásan köszönöm átnézem .Ezt nem találtam meg pedig 2 napja a netet túrom. Még egyszer köszi
A jeladó típusa Omron E6A2-CW5C, ami 200 impulzus/fordulat felbontású, nyitott kollektoros A és B kimenetű.
A PLC: JZ10-11-R16. Van két gyorsszámláló bemenete (I0, I1), a kezelési módot megnézem, nem emlékszem hogy külön kell-e megadni azt, hogy gyorszámláló. De utánna járok a hétvégén. A jeladót 200 mm kerületű kerékre szereltem, ez futna a munkadarabon gyártás közben. A munkadarab kb 1 métert tesz meg másodpercenként, ami ha jól számolom: 1 s alatt 5 körülfordulás, tehát összesen 1000 impulzus. A PLC meg 5 kHz-et fogad. Elvileg.
Helló szisa!
Idézet: „...a kezelési módot megnézem, nem emlékszem hogy külön kell-e megadni azt, hogy gyorszámláló.” High-Speed Counters (HSC), Shaft Encoders, Frequency Measurer Vagy: U90 Ladder Software Manual 25. oldal
Összejött, működik, gyorsszámol...
Hálásan köszönöm a segítséget. ![]()
sziasztok,
foglalkozott valaki Phoenix Contact PLC programozásával? Egy ILC155ETH-val gyűlt meg a bajom.PC WORX 6.00.25 a fejlesztőkörnyezet.A gondom az, hogy nem látom, és nem tudom beolvastatni a PLC-ben alapból benne lévő ki és bemeneteket.Ha rányomok hogy olvassa be ami a buszon van akkor buszhibát jelez, ami gondolom jogos, mert nincs más egyéb a buszon.De akkor az alap ki és bemeneteket hogy lehet használni? köszi előre is üdv
Sziasztok! Siemens Step5-ben van olyan funkció, hogy egy merkert kicserélni egy másikra? Ha pl: az M65.3-at ki akarom cserélni M66.4-re, akkor a programban mindenhol átírja, ahol használva van.
Közben rájöttem, hogy nem lehet ilyen funkció, mert ha valahol bájtban vagy wordben van használva, vagy esetleg OP-n, akkor gond lehet.
Helló Panhard!
Idézet: „Közben rájöttem, hogy nem lehet ilyen funkció, mert ha valahol bájtban vagy wordben van használva, vagy esetleg OP-n, akkor gond lehet.” Szerintem van ilyen funkció, az a neve hogy Automatic rewiring (Management menü). Bár Step5-ben nem használtam sose ezt. Viszont Step7 ben is van, amit már használtam is. Igen nyilván a cím átfedések esetén, meg ha OP hivatkozik rá, akkor gond lehet, de azzal a fejlesztőnek kell foglalkoznia. (A program nem gondolkodik helyettünk)
Ha csak 80 fokig kell mérni, arra olcsóbb és talán nem is rosszabb valamilyen integrált félvezetős szenzort használni. A katalógusban több ilyet találsz pár száz forintért.
pl.:LM35 0-100 fok, 10mV/fok C vagy LM20BIM7/SMD -40-125 fok, stb. Lineáris feszültség vagy áramkimenete van de van digitális változat is. A pontosságuk külön beállítás nélkül is 1 fokon belüli. Egy tranzisztor vagy műv.erősítő szükséges, hogy a 0-1V-ot mondjuk 0-10 V-ra növelje (PLC) illetve a zavarvédettséget biztosítsa. Így akár több száz méterre is viheted. (Persze illik árnyékolt kábelt használni) Egy csomó kapcsolás van hozzá a neten és egyszerűek is. Egyébként a Pt100-assal sincs gond mondjuk egy km-ig biztosan a megfelelő 3 vezetékes bekötés esetén mert automatikusan kikompenzálódik mind a vezeték ellenállása mind annak a változásai. (3 azonos vezeték kell, mondjuk egy 3 eres kábel). A zavarérzéketlenség szempontjából a Pt100-as nagyon jó. Még annyit, hogy a Pt100-ast mindig valamilyen hídba kötik és lehet kapni ehhez való IC-ket is. |
Bejelentkezés
Hirdetés |