Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   73 / 88
(#) Helios válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Szia!

Én a következőt tudom neked javasolni: 19" szabvány RACK doboz
(#) szili83 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Vettél is tőlük? Fizetés hogy működik náluk? Illetve mennyi a szállítási költség? Nagyon baráti áraik vannak, és tényleg jól néznek ki a dobozok.
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Én nem, de más fórumról már vásároltak innen. Próbálj meg egy rendelést végigvinni az oldalon az utolsó lépésig, vagy írj nekik egy e-mailt.
(#) szili83 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 1 /
 
Megnéztem, a posta 18 EUR, így egy normális doboz kb 70-80EUR-ból kijön.
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 4
 
Idehaza sem készítik el olcsóbban, ebben a minőségben.
Én mondjuk magamnak készítek dobozolásokat, de nem is ilyen századpontos illesztésekkel. Viszont nem is sok embernél köszön vissza ez a formavilág.
(#) szili83 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 20, 2017 /
 
Tudom, hogy nem olcsóbb, meg valami fém illik a tranyóshoz, a csövesekhez fából csináltatom. Nekem nincs nagy gépparkom, hogy komoly dobozokat tudjak csinálni.

A munkáidat már láttam korábban is, szépen dolgozol a fémmel/fával is!
(#) exabit hozzászólása Feb 14, 2017 /
 
Melyik a szerencsésebb elrendezés a kettő közül? Az elsőt preferálnám, úgy viszont a szűrő miatt megnövekedett áramlási ellenállás miatt attól félek hogy a doboz illesztési hézagain jut majd be a por a levegővel. A másodikkal nem tudom mi lehet a probléma csak azt hogy arra nem nagyon láttam még példát. (Ez tulajdonképpen egy hangszigetelő doboz lenne két szivattyúnak.) Számíthat a hűtésben hogy melyik megoldást választom?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017

doboz.jpg
    
(#) kameleon2 válasza exabit hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 1
 
Mindenképpen fog por bejutni, ne legyenek illúzióid. A szűrő csak egyféle méretre jó. Arra is csak addig, amíg el nem tömődik.
(#) Alkotó válasza exabit hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 1
 
A fúvott levegő "egyértelműbben áramlik", mint a szívott. Ha csak nem egy konkrét csőről van szó, akkor a fújás hűtési intenzitása nagyobb. De ezért nagyobb zajjal kell fizetni, akár sokkal nagyobbal is. Minden terelés, vagy akadály a levegő útjában egy apró zajforrás.
A szűrőkkel legyél óvatos, mert sokkal gyorsabban eltömődnek mint azt általában gondolnánk.
Kulcskérdés lehet, hogy a doboz melyik oldalán milyen a levegő hőmérséklete. Célszerű olyan megoldást találni, ahol a szívott oldalon hűvösebb a levegő, és kimondottan szerencsés, ha annak van utánpótlása is.
(#) kameleon2 válasza szili83 hozzászólására (») Feb 14, 2017 /
 
Emlékeim szerint pár fórumtársunk is gyárt fémdobozokat. Rackes kivitelt is.
(#) Bakman válasza exabit hozzászólására (») Feb 14, 2017 / 1
 
Én még nem láttam olyan gyári megoldást, mint amilyen a második variációban látható.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) Moszkvai válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Csak egy érdekesség. Annak idején Én is gondolkodóba estem, hogy melyik alternatívát válasszam, a szívott vagy a fújt levegőt. Egy hőszabályzó és a fújt levegő mellett döntöttem. Így tud halk és hatékony is lenni ha kell. Azt hittem, hogy majd jól telefújja porral a doboz belsejét, mert szűrőt sem tettem. Most jó 10 év elteltével szétszedve, alig találtam némi port a belsejében. Vagyis a port átpréseli a készülékházon, ha jól van kialakítva.
(#) kameleon2 válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ezt konkrétan nem is értem. Mindig a szívott oldalra rakunk szűrőt kívülről, különben a dobozban gyűlik össze a por... Soha nem láttam kifúvó oldali szűrőt. Így a külső szűrőt takarítani is 100x egyszerűbb.
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
(?)
Moszkvai azt mondta -többek között-, nem használt semmilyen szűrőt.
(#) kameleon2 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Olvastam, de lehetetlen, hogy ne üljön meg a por. Nem beszélve a folyamatos smirglizésről, valamint a por hőszigetelőképességéről és robbanásveszélyességéről. De ő tudja. Én ha lehet kerülöm a ventillátort.
(#) szamóca válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Robbanásveszély?
(#) mrobi válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Nem mond vele hülyeséget. Megfelelő por-levegő keverék gyújtó szikra hatására képes berobbanni. Persze egy erősítőnél nem fog ez a veszély fennállni. Például élelmiszer iparban, ahol por alapú anyagokkal dolgoznak, a berendezéseket gyújtószikramentesre kell szerelni.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ne viccelj ! A porrobbanás csak éghető anyagok porával fordulhat elő ! A "házipor" az nagytöbbségben szilícium dioxid ami éghetetlen és ráadásul lerakódik ami a levegővel keveredést kizárja ! (még smirglizés elképzelhető , de ahhoz is több évtized kéne hogy egy erősítőben egyáltalán látható nyomot hagyjon)
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) szamóca válasza mrobi hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
A porrobbanás feltételeit én malomipari szakmába vágóan 35 évvel ezelőtt tanultam. Legyen elég annyi, ahhoz hogy ez bekövetkezzen, igen magas koncentrációjú éghető por levegő keverékére, és szikrára lángra van szükség, ami egy szobában aligha jön létre egy erősítő körül.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) mrobi válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Én se azt mondtam, hogy ez egy erősítőben bekövetkezik. Sőt, csúnya is volna.
(#) kameleon2 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2017 1 /
 
Akkor annyit... Invertereket tartottam évekig karban. Volt amelyikben berobbant a por. Pedig szűrő is volt rajta és ventillátor is. Persze, nyilvánvaló, hogy magas feszültségű környezetben hamarabb bekövetkezhet ilyesmi. De manapság már sok erősítőben fityegnek magas tápfeszek. Nyilván más egy lakásban tartott cucc, mint egy pajtában, vagy ipari csarnokban üzemben tartott gép. Éppen a por miatt a szünetmenteseket 1/2 évente kell karbantartani, portalanítani. Nem a kis PC szünetmentesekről beszélek az asztal alatt.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Idézet:
„Volt amelyikben berobbant a por.”
Ott nem a por robbant ! "Csak" a levegő vezetőképességét csökkentette és elektromos ív jött létre és ez teljesen más ..
(#) Edem222 hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Üdvözlök mindenkit! Köszönöm,hogy időt szántok kérdésemre! Építettem egy elektronikát,amit szeretnék le burkolni. Sokáig ABS vagy ilyesmi dobozban gondolkodtam,de nem igazán találtam megfelelő méretet. Fel kerestem cégeket,akik egyedi dobozt tudtak volna nekem csinálni egy vagyonért. Fontos,hogy védve legyen,mert rengeteg környezeti hatás fogja érni (víz,nap,por stb). Meg fordult a fejemben olyasmi is,hogy esetleg gipsz vagy valami hasonló anyaggal le önteni az egészet,csak ott ha meghibásodik valami,akkor az egész kuka. Valakinek valami okos ötlete? Hálás lennék érte! Válaszokat előre is köszönöm!
(#) gyoran válasza Edem222 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Mégis, kb mekkora kellene?
(#) Robin2 válasza Edem222 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Sziloplaszt? Ha a beépítés helyét, méreteket megadod könnyebb segíteni. A gipsz nedvszívó, vizben szétmállik.
(#) Edem222 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
A méret: 100mm x 65mm x 35mm (x,y,z)
Köszönöm!
(#) zolika60 válasza Robin2 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
A Sziloplaszt nem nyerő az ecetsav miatt. Inkább valami műgyanta.
(#) zolika60 válasza Edem222 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Ez például nem lenne jó? Ugyan kicsivel minden irányban nagyobb, de egy kis tömítő maszattal teljesen vízhatlanná tehető.
(#) Edem222 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Ez el gondolkodtató. Köszönöm!
(#) pont válasza Edem222 hozzászólására (») Márc 6, 2017 / 1
 
Az ilyen dobozok : Bővebben: Link elég jó vízzárók, van megfelelő falvastagságuk, hogy rendesen tartsák a töm szelencéket, pl. 120x80x50 létezik. :Bővebben: Link. Mondhatni, elfogadható áron. (Persze nem olyan mint egy méretre készített, formatervezett, 3D nyomtatott... )
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
Következő: »»   73 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem