Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 72
(#) fufuka válasza Primary hozzászólására (») Nov 29, 2016 / 1
 
Ha adok nyákotBővebben: Link
ehhez? Van 1db. marva, ill. megmaradt. Nagyon jól szól, nálam 8V-on megy. Szerintem 6V elég neki.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) Primary hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
LM 258 vagy LM 2904 elfogadható előerősítőnek?


Fufuka: köszönöm a felajánlást, de szerintem egy kimondottan a feladatra szabottal jobban járnék.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
A vezeték nélküli mikrofonok vevőjének a kimenete vonal szintű jelet szolgáltat.
Azt miért kell még erősíteni? Annak elég kell, hogy legyen a jelszintje a gép vonal bemenetéhez.
(#) Primary válasza steelbird hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Nem elég. Ha a keverőt is a rendszerbe rakom, akkor mondjuk a monitor úton keresztül elegendő jelet szolgáltat.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Szia! A mellékelt kapcsolás második fokozata talán meg is felelne a számodra.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Ez jónak tűnik. Köszi. A becsatoló kondi elé berakok egy 50-100k-s potit?
Egy trimmer poti mennyire vállalható? Igazából nagyon ritkán állítgatnám. Egyszer belövöm aztán kész.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Akkor így csinálnám, egy kondival több mindössze.
(#) Primary hozzászólása Dec 1, 2016 /
 
Közben rájöttem egy problémára. A mikrofon szettnek van 5 kimenete. 2 pár XLR, ami szimmetrikus, 1 pár jack, ami asszimetikus, plusz egy MIX, ami szintén asszimerikus.
A keverővel játszadoztam fülre, és arra jutottam, hogy az asszimetrikus kimentek halkabbak kb 10 dB-lel.
Amikor próbálkoztam, akkor az asszimetrikusak mentek a PC-be, a szimmetrikusak a keverőbe. Ezért volt eleve kevés a jel.
Mondjuk azon nem változtat, hogy szükséges egy előerősítő.
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Még mindig az a véleményem, hogy elégnek kell lennie a kimenő jelnek.
(#) Primary válasza steelbird hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Csutkára felcsavart hangerő mellett nem elég sajnos. Majd kipróbálok egy másik hangkártyát is.
A szimmetrikus kimeneten elég a jel. De nem azzal szeretném a hangkártyába küldeni.
Egyszer kell nekem egy jel a keverőbe, hogy lehessen hallani a mikrofon hangját, de ugyanezeket be kell vinni a PC-be a játék kedvéért.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
(#) steelbird válasza Primary hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Akkor építsd meg hozzá a reloop által javasolt kapcsolást.
(#) pcmaster90 hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Sziasztok
Mayan féle JFET előerősitő-hangzásjavitó kapcsolást keresem a régebbi linkre már nem jön be semmi,szóval ha betudnátok linkelni újra vagy esetleg feltölteni a kapcsolást azt megköszönném.
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia! A szimulátor mentéseim között találtam az alábbi kapcsolást. Amit keresel, az alapján rajzoltam, nálam így van megépítve.
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Köszönet! Esetleg nagyvonalakban elmondhatnád hogy mi a tapasztalatod vagy véleményed a kapcsolásról.Valamint tápegységnek mit használtál?
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Az erősítés nagyjából 6dB. Mikor a bemenő jel 500-700mVrms körül jár, a torzítása kellemes felharmonikusok megjelenésének érzetét kelti.
A táp: 7812 után 100Ω - 100µF RC szűrés.
(#) kezdoke hozzászólása Jan 31, 2017 /
 
Sziasztok!
- Az előző projektem kudarcba fulladt de sebaj nemadom fel azthiszem kicsit problémás vagyok előerősítőtéren, de azóta több készüléket is kitudtam próbálni és megszületett a végső elképzelés amiben segítségeteket kérném.

- Az elképzelés egy 2.1 es rendszer amit úgy képzeltem el, hogy mély magas állítási lehetőség és egy hangerő mint egy standard erősítőn, és lenne egy "pre out" szürt kimenetem hangerő állítással.
Az erősítés ami bevált az 2,7×es
Valakinek lenne ilyen bevált kapcsolása?
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Jan 31, 2017 / 1
 
Szia!
Ez a kapcsolás ha nincs is egészen pontosan rád szabva, 2.1-ben bevált.
(#) kezdoke válasza reloop hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Hát túlzottan nemértek ezekhez a sárga erősítők tiszták, az utolsó felelős a fázisfordításért hídhoz, a világoszöld egy aluláteresztést csinál ami szabályozható ha jól látom és a többi ? esetleg valami javaslat amivel közelebb juthatok a célomhoz ?
(#) pucuka válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
A világoskék az összegzett csatornák szintjét állítja, a sötétzöld a három fokozatú szűrő, az utolsó egy elválasztó erősítő.
(#) art7301 hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy reloop által közzétett kapcsolásra Bővebben: Link
köthető-e közvetlenül fejhallgató ( jvc HA-RX 500, 70 Ohm impedancia, érzékenység 105dB ) ?
(#) reloop válasza art7301 hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Szia! A műveleti erősítő kimenete csak 20mA leadására képes, 30mW az elérhető teljesítmény a 70Ohm-os fejhallgatóval. Így lenne az igazi.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
(#) art7301 válasza reloop hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Köszönöm a gyors a választ .

Mivel még elég kezdő vagyok a témában, megnéztem a kapcsolást , nyákrajzot lenne pár kérdésem:

- a táprészen mekkora legyen a 4db elko ? És a velük párhuzamosan kötött elektrolit kondiknak mennyi legyen az értéke?
- a diódáknak 1N4001-es megfelelő lenne?
(#) reloop válasza art7301 hozzászólására (») Feb 4, 2017 / 1
 
A kérdéseiddel térjünk át a Fejhallgató erősítő topicba, mondjuk ide!
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Helo.Ennek az eloerositonek mennyi a frekvencia atvitele megtudod mondani?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szia! Az NE025 KIT-re gondolsz? Nem ismerem, de valószínűleg átfogja a teljes hangfrekvenciás sávot.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Jaj nem bocs felre linkeltem. Erre gondoltam.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Felső korlát nincs beállítva, az IC átvitele dominál. A mélyeket 8Hz-es törésponttól csillapítja a vissza csatolás. A be- és kimeneti csatolók miatt ettől valamivel magasabb frekvencián van a -3dB-es pont.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Csak mert ezt hasznalom egy tda7294 el es kevesnek tunik nekem a melyhang,most keszulok cserelni benne a visszacsatolo meg a bootstrap kondit nagyobbra tdaban.100uf nem lessz sok?Marmint ha kicserelem nem lessz baja a tdanak?Azon az oldalon is 100uf ost tettek be amit linkeltel.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2017
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
A kondenzátorok értékével kapcsolatban nézd meg a rajzaimat.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Ha jot neztem akkor neked ott 47uf os kondik vannak.
Következő: »»   43 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem