Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   26 / 137
(#) Lucifer válasza brumbrus hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
A kód amit bemásoltál átláthatatlan, de így látatlanban a metódus a következő:
- Adsz id-t annak ami a BE/KI szöveget megjeleníti.
- getelementById-vel kérsz rá referenciát
- innerHtml-el megváltoztatod a tartalmát.
(#) sanyisay válasza brumbrus hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
  1. const char PROGMEM index_html[] =R"=====(
  2. <!DOCTYPE html>
  3. <html>
  4. <body>
  5. <div style="color:#0000FF">
  6. </div>
  7. </body>
  8. </html>
  9. )=====";
  10.  
  11. client.print(index_html);


Ha progmemben tárolod a html oldalalakat, akkor átláthatóbb, nem kell az idézőjelekkel vacakolni.
Nincs sok client.print, gyorsabb az oldal betöltése, nincs felesleges változó létrehozás, és mivel az AJAX miatt nem kell az oldlat előre megszerkeszteni kár soronként elküldeni.
Aztán később persze ennél is egyszerűbb ESP FS fájlrendszerén tartani és szerkeszteni az oldalakat. Aminek még előnye, hogy nem növeli a kódod méretét.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) andyka válasza sanyisay hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Ez tetszos, de a valtozokat hogy lehet beleepiteni ? Peldaul egy integert, vagy stringet ?
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Hali!
Én ezt használtam, nekem szimpatikus a megoldása, nem bonyolult bővíteni
http://www.john-lassen.de/en/projects/esp-8266-arduino-ide-webconfig
egy pici javascript tölti ki a "változókat" utólag a weboldal betöltése után.
Persze simán belerakható a javascriptbe, hogy adott időnként a kivánt tartalmat frissítse
egy baját tapasztaltam, nagyobb méretű weboldalnál nem működik az ajax
(#) sanyisay hozzászólása Márc 10, 2017 /
 
Nálam a JSON a bevált adattárolásra (FS) és küldésre

JSON
ArduinoJSON

Az arduino könyvtár mondjuk nekem nem vált be, inkább megoldottam okosba.

ESP JSON küldendő adatsor összeállítása
  1. int i=50;
  2. String CnfJson = "{\"esp_Data1\":\" + "String" +
  3.      "\",esp_Data2\":" + String(i) +
  4.       "}";

Így kellene kinéznie:
  1. {"esp_Data1":"String","esp_Data2":50}

itt ellenőritheted

HTML oldalon a fogadás
  1. <script type="text/javascript">
  2.         var esp_i=100;
  3.  
  4.         function ajax_esp(url) {
  5.                 var xmlhttp = new XMLHttpRequest();
  6.                 xmlhttp.onreadystatechange = function() {
  7.                         if (xmlhttp.readyState == 4 && xmlhttp.status == 200) {
  8.                                 var myArr = JSON.parse(xmlhttp.responseText);
  9.                                 document.getElementById("id1_xx").innerHTML = myArr.esp_Data1;
  10.                                 esp_i = myArr.esp_Data2;
  11.                         }
  12.                 };
  13.  
  14.                 xmlhttp.open("GET", url, true);
  15.                 xmlhttp.send();
  16.         }
  17. </script>


Innentől ugyanúgy JS ben szerkeszted, frissítheted az oldalt a kapott adatokkal ahogy ezt már pipi is említette.

Más:
Nálam pld azért változik az AJAX URL mert több ESP-től gyűjt be adatokat, így egy oldalról elérhető mind akár, valamint nem feltétlenül ESP-n tárolom a HTML tartalmakat, hanem egy külső szerveren, így az ESP nek csak az adatküldés és fogadás a feladata, na meg a feldolgozásuk.
URL pld:
  1. http://192.168.x.xx:xxxx/config?d1=0&d2=2

Mondjuk ilyenkor már nem mindegy milyen böngészőt használ az ember.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Ezek meg tetszosebbek, de ..., DE ... sajni igen nagy darab nekem. En mar annak is nagyon orulok hogy osszehoztam string-bol, AJAX - rol meg JSON -rol nem is merek almodni.
Mindemellett egy kis sovany tapasztalatot osztanak meg veletek: ugyanazt a kodot toltottem fel Arduino 1.6.8 es 1.8.1 progival es lass csodat. A masodikkal feltoltve mukodott is egy "kis" gonddal, csak wifi-n ertem el, "hazon" kivulrol mar nem. Lassan meg segitseget akartam kerni a routerhez amikor beugrott hogy mi is valtozott.
Majd a jovo heten meg atnezem a fentieket, hatha "raharapok".
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2017
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Hát nem kis tanulni való, de szerencsére tele a net érthető HTML példával, csak idelye legyen az embernek.
Bővebben: Link
Ez egy nem túlkomplikált példa.
ESP felé küld adatokat amiket az tömbben megkap, vagy hív meg oldalakat adatok nélkül, majd az ESP-től kapott választ teszi az oldalra ahova kell. Van benne egy kis ékezetes válasz megoldás is.
(#) andyka válasza sanyisay hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ez utobbi pelda jol jott, ami alapjan meg mast is talaltam, a ketto eggyutt megtette a magaet. Koszi
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Inen már csak egy lépés az ESP-k egymással való kommunikálása.
(#) andyka válasza sanyisay hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Egy kis eszmefuttataskent, az egymassal valo kommunikalas nem pont ugyanazon az infokon alapul mint amivel mi kommunikalunk veluk, vagyis azon ami a bongeszo fejlecebe latszik, amit a bongeszo kuld neki - az argumentumok ?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
De.
Az a GET metódus.
POST amikor nem látszik a böngésző címsorában.
(#) sanyisay válasza andyka hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
ESP kliens
Még egy irányadó minta.
(#) brumbrus hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Üdv!
Valaki tudna egy mintát küldeni arról, hogy hogyan lehetne a következőt megoldani:
-A HTML felületen egy input number-be beviszek egy számot
-Ezt submit gombbal "megosztom"
-Ezt az esp8266 egy változóban eltárolja, míg egy újabb submittal felül nem írom.
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Márc 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Én ezt vettem:
De nem merem rákötni a 3.3V-ot.
Valakinek van ez a fajta? Mehet rá?

ESP8266 - 07
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 / 1
 
Miért ne mehetne?
(#) andyka válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
(#) cpt.zoltan.simon válasza andyka hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Az 5. oldalon 3-3.6V-ot írm az ebay weblapon 4.5-5.5B-ot. Ezért vagyok bizonytalan.
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Van valahol egy feszültségszabályzó LDO IC a lapon, azért írja a 4,5-5,5 V feszültséget.
(#) cpt.zoltan.simon válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Igaz. Csak ha majd hazamegyek, lefotózom panel alját. Van rajta egy SOT-23-nak való hely. Beforrasztott cucc nélkül. A fehér panel alján. Érdekes...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Vigyázz, az AMS1117 nem jó oda, mert más a bekötése. HT7333 kell, ha forrasztasz rá.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) cpt.zoltan.simon válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Most látom, hogy elbénáztam az eredeti poszt-ot. Tehát az 5V-ot nem merem rákötni, hiába írja az EBAY-en az elado.
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Akkor mutasd a panel alját
SOT-89 hely van rajta tudtommal, de át van kötve egy 0 Ohm ellenállással.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) cpt.zoltan.simon válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Szia!

Ez van az alján. Fölötte R2 tényleg 0Ohm. Képen középső lába a szélére VCC-re megy (az lehet a LDO bemenete, míg a bal oldali láb GND.
Mi értelme van ennek a kialakításnak? Ha működik 3.3V-ról, miért van az 5V opció?
(#) nedudgi válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Márc 15, 2017 / 1
 
Az 5V tápfeszültség kényelmesebb, jobban elterjedt. Ha egy LiFePO4 akkuról járatod, akkor meg nincs szükség rá.
Ez tényleg SOT-89, nem SOT-23.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
(#) cua hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Hi,
Sikerult mar valakinek nodemcu (lua)-val osszekotni az AWS IoT mqtt-vel?
Ha sajat szerverrel hasznalom (amin rabbitmq fut) mukodik szepen, viszont az AWS authentikacio nem tiszta. Azaz tiszta, csak nem nodemcu-val
(#) Skori válasza brumbrus hozzászólására (») Márc 26, 2017 / 1
 
Szia! A HTML oldalon készítesz egy FORM-ot. Kell egy input mező meg egy SUBMIT gomb. A böngésző ezt úgy küldi (sok egyéb adat között), hogy name=érték a szerver felé. Tehát az ESP által kapott sok szövegben keresned kell a "name=" utáni részt, az lesz a változó értéke. A "name" helyén az lesz amit az input mezőben a name paramétere után megadsz.

Tehát pl:
  1. <form action="index.html" method="get">
  2. Adat:<input name="valtozoneve" type="text">
  3. <input type="submit" value="SEND">
  4. </form>
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
(#) nightlife hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Sziasztok,

vásároltam egy Google Home asszisztenst, és úton vannak a NodeMCU-k felém (Alibácsitól ESP).
Pár napja kutatom a megfelelő megoldást, de annyiféle lehetőségbe futottam bele, hogy teljesen elveszettnek érzem magam.
Amit szeretnék: Guglinak hangparancs, gugli szól Wifin az ESP-nek, az ESP pedig magasra állít 1 ill. több lábat, ami majd jó alacsony feszültség-igényű SSR-eket rángat, azok pedig a világítást.
BASIC és C alapú nyelvek fejlesztőkörnyezeteiben otthon érzem magam,a lua számomra eddig egy üres gödör a fejemben. Meg kell-e tanulnom?
A külső szerveres megoldásoktól a hátamon feláll a szőr, ha jól értettem a néhány honlapon leírtakat, van arra lehetőség, hogy elhitessem a GHome-al, hogy általa támogatott eszköz keresi a kapcsolatot vele. (Headerben pl: Belkin termékként köszön be.)
Arra sincs szükségem, hogy távolról vezéreljek bármit. Egy egy izzó fogyasztása nem a világvége, az égve felejtett gáztűzhelyt pedig úgysem zárja el.
Segítsetek picit, tanácsoljatok egy megoldást/útvonalat amin elindulhatok/, mert eszméletlen zavaros számomra az egész.
(#) pipi válasza nightlife hozzászólására (») Márc 26, 2017 / 1
 
Ha fekszik nálad a C akkor arduino-ban nyomjad az esp-et.
Bővebben: Link
(#) Skori válasza nightlife hozzászólására (») Márc 26, 2017 / 1
 
Egyetértek az előttem szólóval. Az ESP arduinoval használható ill. programozható a legjobban. Próbáltam lua-val, és AT parancsokkal is. A lua logikája valahogy távol áll tőlem, a C nyelv sokkal szimpatikusabb. AT parancsokkal történő vezérléshez meg kellene még egy uC, ami a parancsokat küldi és a válaszokat feldolgozza - ezt kicsit feleslegesnek érzem amikor az ESP-ben is van egy 80MHz-es uC.
(#) cua válasza Skori hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Az arduino-ban van barmifele TLS tamogatas? Meg nem probaltam, csak nezegettem a neten, de ott nem lattam.

BTW, ha a lua nem fekszik, akkor nyomhatod amugy (micro)python-ban is
Következő: »»   26 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem