Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   446 / 577
(#) gcsabee válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ez alapján LOOP-hoz attenát kell csatlakoztatni, a DETEKTOR, STAGE1, STAGE2 höz pedig fejhallgatót, hangszórót.
(#) Janó bácsi hozzászólása Júl 18, 2017 / 1
 
Kösz az infót. Kész a doboz, neki állhatok a többinek.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2017
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Hát ez rádió egyálán nem lesz múzeális,minden épitve lesz benne,kivéve a forgók és az előlap,hát igy én is gondolkozom,hangfal épitésben én is jártas vagyok az asztalos munkában,majd fogok én is fabrikálni egy világháborús rádiót, vannak hozzá régi oktál csöveim is.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2017
(#) fecameca válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Sajnos telepes csöves rádió minálunk sem maradt, én is dobáltam ki őket a szemétbe. Ma már van, aki örülne nekik.
(#) fecameca válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Janó bácsi a tápegységet lehetne külön dobozba is valahol elrejteni. A rádióba akkor csak a fűtés és az anód telep menne bele, mint eredetileg.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Mások is gyártottak antik rádiót,nekem is van egy rakás ilyen antik csövem,ennek a srácnak megvolt az antik doboz is,én sajnos kell gyártsak ilyesmit,a csövek között van EF 6 ,EBC3,orosz 6P6C,és egy vadonat új AZ 11,ezek mind jó állapotban,lesz belőle egy antik egyenesvevő
Bővebben: Link
(#) Janó bácsi válasza fecameca hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Igazad van, mint az egyik képen látszik is a rádió dobozának belsejében elég nagy hely van hátul kihagyva, gondolom ott voltak a telepek. Ezért a tápot be lehetne tenni egy fadobozba, erre a hátsó üres helyre berakni és csak vezetékekkel csatlakoztatni. Valószínűleg ezt fogom csinálni.
Eredetileg fűtés, anód és előfeszültség táp csatlakozott.
(#) Janó bácsi hozzászólása Júl 19, 2017 / 3
 
Ma megint tudtam kicsit dolgozni, készen vannak a csövek, be is vannak építve.
(#) hobbyjani válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Még csak a gramofontölcséres hangszóró hiányzik hozzá,nagyon szép lesz,kár hogy nem valódi.
(#) Massawa hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Esetleg valakit érdekel? Müködöképes riportermagno R21a, mikrofon nincs meg, kapcs rajz mellékelve.
A bör tok hibátlan, jo állapotban van.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2017

IMG_2560.JPG
    
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Ha nem pont ebből akarsz meggazdagodni, akkor miért nem ajánlod fel a múzeumnak? Én már voltam nála, jó fej (azaz szerintem megérdemli)
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2017
(#) gbiro72 hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Kedves Fórumtársak! A képen látható hangolásjelzőt hogy és hova kell bekötni? Ez egy Minerva 375 1F készüléké volt valamikor, de én egy Minerva 395 W-be szeretném bekötni, lehetséges ez? Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) hobbyjani válasza Massawa hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Főtengelye van e ?
(#) Massawa válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Van, meg szép nagy lendkerék is van benne. Belülröl sokkal profibb modon van megépitve mint a korabeli magnok. Vágomechanizmus is van benne, mint az akkori studiomagnokban szokott lenni. (Ollo nincs).
Az a kar a jobb oldalon müködteti ezt.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Levettem a dekliket:
(#) Massawa hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Még 2 kép:

A motor egy sokpolusu tachogenerátoros DC motor

A bal oldali szalagvezetö szinten egy csapágyazott görgö.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) hobbyjani válasza Massawa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Nagyon szép példány,még Nagy Vilmos gyűjtőnek is tetszene,az előmágnesezés milyen,AC,vagy DC?
(#) Massawa válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Azt hiszem AC ( már jo 30-40 éve lapult egy szekrény mélyén). Itt a rajza:
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) hobbyjani válasza Massawa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ez AC,a végfok egyben oszcilátor is,nem látom a törlőfejet,az nem tudom mivel megy,vagy egy forgó mágnes,mind az olcsó kinai magnóknál?Lehet,hogy darabokra kell majd szedni,a rozsda komoly nyomokat hagyot benne
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) Massawa válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Az nem rozsda, hanem valamilyen barna festék vagy lakk. A törlöfejre drotok mennek. Most nincs idöm bekapcsolni (táp meg szalag stb kellene hozzá), de szerintem ez ugy megy, mint akkor amikor eltettem 40 éve aztán elfelejtettem... A doboz igen jol zár igy ha kinyitod még gyári szaga van....
A fejek fixek, semmi olcso kacat. Ezek a magnok akkoriban a Nagrát meg az Uhert voltak hivatottak kiváltani és az áruk sem volt kisebb, csakhát ugye nem teljesen kellett hozzá deviza.
(#) kristikoma válasza Massawa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia! Ha a magnó tud 19cm/s sebességet, akkor érdekel. Többit privátban.
(#) Massawa válasza kristikoma hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szerintem csak 38 cm/s tud, de ebben nem vagyok biztos. De akkoriban csak 38-s sebességgel dolgoztak a profik. Nincs szalagom, igy nem igen tudom kiprobálni.
(#) goreny válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Janó bá, azok a csövek így maradnak? Mert nekem kissé furcsán hat, hogy így felülről bele lehet látni és látni a mostani csöveket. Nem lenne jobb egy kis ezüsttel leködölni?
(#) pucuka válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Nem a végfok a törlő oszcillátor. Az egy komoly, nagyteljesítményű, ellenütemű oszcillátor. A törlőfej, és a kombinált fej is nagyimpedanciás, ezért kell viszonylag nagy feszültség a törlőfej áramához, ill. a kombinált fej nagy impedanciája lejátszáskor jön jól, mert nagy feszültséget szolgáltat, ez viszont jót tesz a jel/zaj viszonynak. Felvételkor viszont nem annyira jó a nagy impedancia, mert az áramgenerátoros meghajtáshoz nagy feszültség kell. Ezért a kimenő trafós megoldás.
A sebesség is 38 cm/s, mert a stúdiókban (akkoriban) ritka volt az a magnó, amelyik tudott 19 -et.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) hobbyjani válasza goreny hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ha én épitettem volna me,akkor biztos tranyókkal csináltam volna URH-ra,hogy valamit azon a süket Kossuthon kivűl még lehessen venni vele és az üveg burák alá tettem volna ledeket,vagy skálaizzókat,hogy világitsank mint valami cső,az antik benyomás igy is meg van,főleg ha van egy tölcséres hangszóró.
(#) Janó bácsi hozzászólása Júl 22, 2017 / 4
 
Folytatom a Kenndy rádiót. Az elmúlt két nap alkatrész gyártással, tekercsek javításával telt, meg összeraktam az elektronikát. Most már szépen szól középhullámon jó nagy az érzékenysége a hangolt, szabályozott előkörnek köszönhetően. Igyekeztem hű lenni, a lehetőségekhez mérten az eredeti rajzhoz, persze már hálózati csöves formában. Az előkör egy EF 183 köré épült a megfelelően kikísérletezett beállításokkal, a mod. cső is egy EF 183, a végcső pedig egy PCL84 pentóda része.
Az egyencső pedig egy 6X4. Nekem is bántotta a szememet a túl átlátszó üveg, ezért kaptak belülről egy halvány ezüst szint. Sajnos a fotó nem adja vissza az eredeti látványt, az ezüst sokkal halványabb majdnem átlátszó de azért takarja valamennyire a csövet. Viszont a katódok izzása átlátszik rajta. A középső cső nincs festve, abban egy glimm van, tulajdonképpen az a bekapcsolás jelző is egyben.
Még van meló a készülékkel, amíg kész lesz, de már látszik az alagút vége.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) fecameca válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Érdekes, hogy a tuning 1, és 2 még 1-től 10-ig sincs beskálázva. Csak fejhallgatóval lehetett hallgatni? Azok a nieder trafók milyen áttételűek? Megérte ezeket legyártani 1 db ellenállás és kondi helyett? Annyival hangosabban szólt trafós illesztéssel? Azok a jó nagy légmagos tekercsek is érdekesek. Azért mehettek ki a divatból, mert a nehéz előállítás ellenére sem produkáltak sokkal nagyobb körjóságot a későbbi ferrit vasmagosoknál. Persze az egyenes vevők világában még azt hitték, az a minden, ha minél nagyobb hengerre készítik el. A kapcsolás is egyszerű. Csak csövekből és trafókból áll. Ha jól rémlik egyetlen 2 megohmos ellenállás meg a fűtőköri potméter, ami megint csak teljesen fölösleges. Az is csak tévhit volt, hogy meghosszabbítjuk a csövek életét, ha azokat aláfűtjük. Azok a sok érintkezős jack aljzatok megfelelnek valamelyik mai szabványnak? Egyáltalán benne voltak még, és a igen, használhatóak, vagy ki kellett őket cserélni? Végül is, ha egy múzeumba kerül, az előlap az, amit a közönség meg tud csodálni, az meg még az eredeti.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2017
(#) hobbyjani válasza fecameca hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
6 -os jack-eket láttam régi telefonközpontban,az aljzatoban pontosan talált a mai gitár jack,azt hiszem ez egy ősrégi szabvány
(#) Robin2 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Szerintem abban az időben egy kondi értékesebb volt, mint egy trafó. Másrészről azok a csövek nem birták volna normálisan meghajtani a következő fokozatot RC csatolással. Ferrit pedig abban az időben nem hiszem, hogy létezett.
(#) goreny válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Janó bá, hova kerül ez a rádió? Meg lehet valahol tekinteni?
Következő: »»   446 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem