Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   62 / 99
(#) maszek0005 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Ha a 10A elegendő, nyugodtan kösd be!
(#) Pali79 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Jó, hogy mondod! A frekiváltó 15,2A-t kér...
(#) maszek0005 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Hát ez kicsit karcsú!
(#) Pali79 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Van az apróban másik: Bővebben: Link
(#) maszek0005 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Ez tökéletesen megfelel!
(#) Pali79 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Most nézem a frekiváltó adatlapját, azt írja "Beépített A1 zavarszűrővel". Akkor nem is kell elé semmi?
(#) maszek0005 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 11, 2017 / 1
 
Akkor nem kell hozzá.
(#) Pali79 válasza maszek0005 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszi! Egy gonddal kevesebb!
(#) Pali79 hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Az mennyire megszokott, hogy a frekiváltó az első áram aláhelyezés pillanatában levágja a FI relét?
(#) erbe válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Mint amennyire megszokott a FI relé utáni nulla-föld összekötés.
Hiányos az információ. Egyfázisú frekiváltónál a túl nagy zavarszűrő kondenzátorok olyan AC átvezetést képeznek, ami levághatja a FI relét.
(#) Pali79 válasza erbe hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Nem tudom milyen infó hiányzik még, de egy pár adat ami eszembe jut: Danfoss VLT2800 1,5kW egyfázisú.
Ha valóban a zavarszűrő a gond, akkor mi lehet erre a megoldás?
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Eléggé, több ilyennel is találkoztam már, több típussal is vannak ilyen gondok.
(#) JZoli válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Én már több LENZE-vel is így jártam! Külön táplálás oldotta csak meg a gondot, amit a FI relél elől vezettünk ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2017
(#) Pali79 válasza JZoli hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Hát ez nem opció sajnos. De olvastam, hogy vannak már kimondottan frekiváltó tűrő FI relék. Lehet csere lesz a vége.
(#) naptukor válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Nem tudom szokás kérdése-e, de igen gyakori jelenség.
Jellemző hogy szinte egyáltalán nem tudunk szervóhajtásokat, frekvenciaváltókat tesztelni áramvédő kapcsolón keresztül emiatt (Omron, Danfoss, SEW, SIemens, Telemecanique, stb).
(#) Pali79 válasza naptukor hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Igen már többfelé is olvasgattam, általános probléma. Elméletileg az "A" típusú, kimondottan frekvenciaváltó "tűrő" ÁVK alkalmazása lehet a megoldás.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
Kipróbáltam több Fi relét is. Egyik sem bírja a zavarszűrőben a föld és a nulla közti kondit. Át kellett kötnöm a betápot a relé elé.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) naptukor válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Nem hiszem hogy a föld és a nulla közötti kondenzátor gondot okozna.
A fázis és a föld közötti annál inkább...
(#) Atis57 hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Sziasztok!
A Fi relé persze 100mA-s volt? Ezen felül a hullámos ac,dc jellel?
Motorinditásnál amúgy is keletkezik asszimetrikus áramú jel +a hálózati kapacitások kisülése --igen nagy hibaáramot generálhat.

A MÁVnál régebben az 50kW-t meghaladó gépek 1,5A hibaáramú Fi relével működtek.
(#) Pali79 válasza Atis57 hozzászólására (») Dec 23, 2017 /
 
Ha nincs is rákötve a motor akkor is abban a pillanatban leveri ahogy áramot kap a frekiváltó. Egyébként ez családi ház FI reléje, max 30 mA a hibaáram. Ettől nagyobb a háztartásban már olyan mintha nem is lenne.
(#) botesz hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok!Meg tudná valaki mondani hogy egy Yaskawa j 1000 es frekiváltónál miért mem lehet az L3-01 es paramétert 2 esre állítani?Csak 0-t és 1-et fogad el.Köszönöm.
(#) naptukor válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Igen.
Azért, mert ennek a paraméternek két értéke lehet. 0 vagy 1.
Ez az "átesés" védelem (billenőnyomaték).
Az L3-01 paraméterrel ezt engedélyezni (1-es érték) és tiltani (0 érték) lehet. Két állapotú beállítás. Bináris rendszerben nincs 2-es csak 0 meg 1

Miért szeretnéd kettőre állítani?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2018
(#) botesz válasza naptukor hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Az én táblázatom szerint van 2 is. Azért mert gyorsítás közben leterhelődik a motor és Pf vagy Oc hibára fut.Visszakapcsolva megy tökéletesen.Ez egy ipari mosógépé és centrinél sok víz jön ki a ruhàkból emiatt 4-4.5 ampert is képes felvenni a moci ami már sok a frekiváltónak. A 2 es paraméterre ez van írva:

Intelligens - gyorsítási időt felülbírálja az inverter arra az értékre, amellyel a motoráram a beállított szintet nem haladja meg.

Ez kéne nekem csak nem tudom beállítani.
(#) naptukor válasza botesz hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Szia!

Attól tartok nem mindegyik J1000 tud ilyet.
Én ugyanis hat különböző J1000 doksit töltöttem le és egy kivételével mindegyikben csak 0 és 1 lehetséges értéke volt az L3-01 paraméternek (enable/disable).
Egyetlen kivétel volt, de az nem Yaskawa, hanem Omron J1000 (JZA).

Egyébként az L3-01 = 1 beállítás miért n em jó neked?
Pont arra való ami neked kell. Ha a motor áram gyorsítás közben eléri a beállított küszöböt, akkor felfüggeszti a gyorsítást. Amikor a küszöb alá esik, folytatja.
Annyi a különbség az L3-01=2-höz képest, hogy ez nem a lehető legrövidebb idő alatt gyorsít, hanem betartja a felfutó rámpát.
(#) botesz válasza naptukor hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Eddig 1 esen volt de nem volt jó,megpróbálom feljebb állítani a gyorsítási időt csak félek akkor hogy a többi referencia se lesz jó.majd kiderül addig is köszi!
(#) naptukor válasza botesz hozzászólására (») Jan 4, 2018 /
 
Még a többi L3-xx paramétert is nézd át, mert pl. állítható az az áramküszöb amit elérve felfüggeszti a rámpát. Ha ezt csökkented, lehet eredményesebb lesz a dolog.
(#) botesz válasza naptukor hozzászólására (») Jan 4, 2018 1 /
 
Igen de akkor meg lassú forgatáskor sem jó...de azért még próbálkozok vele.
(#) naptukor válasza botesz hozzászólására (») Jan 5, 2018 /
 
Lehet méretezési probléma is. Az viszont csak frekvenciaváltó cserével orvosolható igatzán.
Ilyen esetekben az ún. "heavy duty" méretezést szokták alkalmazni (60 másodpercig büntetlenül elviseli a névleges kimenő áram 150%-át).
(#) albinolynx hozzászólása Feb 2, 2018 /
 
Helló!

Segítséget szeretnék kérni háromfázisú frekvenciaváltó javításával kapcsolatban. Első élesztésekor történt egy elkötés. A fékező ellenállás egyik csatlakozó pontjára (P és BR) lett kötve a Pe (P helyére lett benézve). Volt benne egy olyan védelem, ahol is egy 5W ellenállás és egy hőbiztosíték volt egy zsugorcsőben. Mellette két darab 104 kerámia kondenzátor. A kondenzátorokat 10nF / 2kV értékre tudtam cserélni. Nem mertem kisebb feszültségűt. Az ellenállás sajnos szétégett, de mintha 22Ohm értékű lett volna színkód alapján. Ennek a helyére 22Ohm / 5W került. A hőbiztosíték 105C fokos. Első élesztéskor fázisonként sorosan 100W izzók. Ezek egy pillanatra villannak, de nem teljes fényerővel. A frekvenciaváltó látszatra működik. Indul, megáll, menü paraméterezhető. Viszont ha kikötöm az izzókat és úgy kapcsolnám be a 22Ohm-os ellenállás elpukkan. Tudna segíteni valamelyikőtök?
(#) kadarist válasza albinolynx hozzászólására (») Feb 2, 2018 /
 
Szia!
A fékezőellenállást kapcsoló IGBT jó?
Következő: »»   62 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem