Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   101 / 107
(#) pucuka válasza tintom hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
100 MHz -en egy jobb hangfrekis tranzisztor (BCxxx) is megfelehet, de 200 MHz -en nem.
(#) Kera_Will válasza tintom hozzászólására (») Dec 16, 2017 / 1
 
Csak pár darab jó a több féle dvbt dongle vevők között . A4000 RT820 és ebből a T2 másik verziója FC1003 meg azt hiszem a FC 1004 Tuner chipek ezek után van a másik fontos a rtl2832 KF CHIP legyen benne.
Chipset függő a driver akkor csak rádió vevő lesz és a korábbi tv drivert le kell telepíteni.
Van egy zadig.exe file ez "a speciális" rádió vevő driver a 4 5 féle chipsethez
Ezek után már a rádió program kell pl.: Sdrsharp vagy más hasonló ami ismeri a dongle vevőt.
Tömören ennyi kicsit off topic lett ... Többet a SDR rádiós web topic blog oldalakról megtudhatod.
(#) tintom válasza pucuka hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Hát igen azt vágom hogy a BC301/303 pár fT-je 100MHz körül van, és emlékszem hogy volt olyan hangfrekis tranyó aminek 300MHz volt az fT-je, de azt is tudom hogy ott már nem működnek úgy mint ideális körülmények között. De hát ezért van az hogy BC547-ből 100db-ot 1 dollárért kínál a kínai icike-picike tesó! Van javaslatod, tipped hogy mivel kellene helyettesíteni az oszcillátor tranyóját hogy jobb legyen? Az is gondom hogy manapság bérházi-konyhai körülmények lehetőségek vannak! Az pedig nem a barkácsolás melegágya!
(#) tintom válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Sajnos a dongle nincs itthon, hanem valahol egy fióban lehet a melóhelyemen, és a típus sem ugrik be fejből. De csütörtökön ha minden igaz kiderül kiféle! (Addig szabin vagyok) De vannak régi PCI TV kártyáim is. (Hauppauge pl., de más is) Azok között lehet olyan amit kezel a program? Köszönöm a támogatást! Legyetekk roszak!
(#) pucuka válasza tintom hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 1
 
Idézet:
„bérházi-konyhai körülmények lehetőségek vannak! Az pedig nem a barkácsolás melegágya!”

Dehogynem. Nekem sem volt más lehetőségem. Ráadásul édesapám még tiltotta is, nehogy valami elvonja a figyelmem a tanulásról. Mikor meghallottam a lépteit, már söpörtem is a fusít a konyhaasztal fiókba, hogy ne lássa. Egyszer nem voltam elég gyors, meglátta mit működök, két ujjal megfogta az áramkört, és kihajította a csukott ablakon a gangra. Zsebpénzemből kellett az ablakot megcsináltatnom.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) Simsone hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok! Nemrég egy érdekes kisérletet csináltam: tápfesz: 10 volt, freki: kb.100MHz. Cél: max. teljesítmény elérése / műterhelés 12volt - 4wattos izzón/. Oszcillátor után a meghajtó Bfr 96ts majd utána próbáltam, 2n 3866, 2n 5109, Bfr 94, 2n 5090 stb. Működött, az izzóm nem teljes fénnyel de világított! Utána próbálkoztam jóval kisebb teljesítményű tranyók párhuzamos kapcsolásával. Érdekes, hogy 3 db.- 2n 2369A- val megdöbbentően jó volt az eredmény max.-ra hangolva szépen világított a lámpám./ Beletettem még kettőt, még fényesebb lett. Nem is melegedett nagyon. 10 ohm előtét ellenállásnál, ugye 1 Amper megy át rajtuk. Egyenként 200 milliampert bírnak el egyenként. Kérdésem: meddig növelhető a darabszám/ -teljesítmény ? Hogyan lehet az, hogy 2 db.-nál nem füstölt el /itt forró volt/ ? Eloszlik az áramerősség ? Vajon más típusokkal is működne ez így? /nem biztos/ Kb. hány watt lehet az rf teljesítmény?
Nem vagyok egy szakértő a témában, csak szeretek kisérletezni. Csak egy multiméterem van. Egyébként a végtranzisztorok drágák, nehéz beszerezni őket.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) pucuka válasza Simsone hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Érdekes lenne látni a kapcsolást, amiben próbáltad a dolgokat.
Idézet:
„Csak egy multiméterem van”

Majdhogynem elég is. Csak kellene hozzá készíteni egy nagyfrekvenciára alkalmas diódás egyenirányítót. Műterhelésnek nem a legalkalmasabb eszköz egy (vagy több) izzó, mert az izzás változásával változik az ellenállása is. Ha már kísérletezni szeretsz, meg is mérheted a karakterisztikáját is.
A kísérletezgetés előtt nem ártana felszedni némi tudásanyagot, pl. C osztályú erősítőkről, egyáltalán a nagyfrekvenciás (teljesítmény) erősítőkről.
Az RF vég tranzisztorok általában sok kis tranzisztor párhuzamos kapcsolásából állnak, de abban az a trükk, hogy ezek a tranzisztorok egy lapkán azonos technológiával készültek, ezért meglehetősen egyformák, így az egyenlő árameloszlás automatikusan megtörténik. Ha önálló tranzisztorokat kötsz párhuzamosan, akkor az egyenlő áramelosztást neked kéne megoldanod, ez pedig nagyfrekvencián lehetetlen.
(#) Simsone hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Utána nézek a diódás egyenirányitónak, biztos találok egy rajzot a neten, és akkor mérni tudom a teljesitmény nagyságát. Gondolom a hangolgatásnál ez segítség, viszonyítási alapnak jó.
Azért érdekes, hogy a sima 2n 2369 nem jó annyira mint a /A. Meglepő, hogy szerintem 3db. tranyó jobban teljesít, mint némelyik végtranzisztor. / ami nem olcsó /
(#) dokidoki válasza Simsone hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A konyhaasztal sarkán, megfelelő ismeret, és műszerek hiányában közel sem biztos, hogy az ominózus végtranzisztort megfelelően tudtad beállítani. Így nem csoda, hogy nem teljesített jól.
Amúgy vastyúk is talál szeget...
(#) pucuka válasza Simsone hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Idézet:
„Meglepő, hogy szerintem 3db. tranyó jobban teljesít, mint némelyik végtranzisztor. / ami nem olcsó /”

Ezt a sommás következtetést miből sikerült levonni?
Egy izzós terhelés nem a legalkalmasabb eszköz egy RF végfok teszteléséhez.
A kapcsolásod ismerete nélkül, még az sem biztos, hogy az izzókra csak a nagyfrekvenciás teljesítmény jut.
(#) e-sporadic válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Vagy pedig gerjed. (?)
(#) pucuka válasza e-sporadic hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Legalább "oszcillál". Az is már valami, ha nem is egészen az, amit szeretnénk.
(#) Simsone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Csatoltam a kapcsolási rajzot.

rajz1.jpg
    
(#) e-sporadic válasza Simsone hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Szia! 10 V tápfeszt mi szolgáltatja? Mert kapcsolóüzemű szüretlen táp jelétől is világíthat az izzó azon a 100 p kicsatoláson, ha esetleg ilyet használtál. De lehet, hogy baromságot mondtam ez csak egy ötlet. Mindenesetre nagyon érdekes elgondolás és megvalósítás tranzisztorok párhuzamos járatása nagyfrekvencián pláne 100 mega környékén, azonban nem életképes.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) e-sporadic hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Még ami szokatlan a rajzodon a 100 pF a plusz táptól a föld felé. Inkább 100n 10n 100u nagyságrendű kondik szoktak ott lenni.
(#) e-sporadic hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Amugy azt javasolom műszerek helyett kösd antennára (csak kisérleti jelleggel!) használj rádiót mérd meg a hatótávolságot azon a frekin , ahol legerősebben ad (ilyen teljesítmény mellett már nem árt kettős botantenna az ellensúly miatt), és a mért értékekből lehet következtetni a 100 megás teljesítményre, illetve hogy egyáltalán attól a frekitől világít-e a műterhed. Ha ugyanis világít az izzó, de antennára kapcsolva a rádión már a másik szobában sem fog jelet, nagyon valószínű nem a meghajtás és a végfok adja az izzónak a kakaót. Világító műteher esetén antennára kapcsolva min. ülteti a sávot pár m-en belül.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) Simsone hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
A 100 pf a táptól 100nf akart lenni bocs. 100 mega kb.- nincs frekimérőm kis rádió alapján.
A táp= kötegelt -tölthető ceruzaelem- 8 db x 1.2 volt. Egyébként, ha egyenirányitom a kimenetet, akkor a multiméteren egyen feszültséget lehet mérni ugye ? Nem tudjátok, hogy hozzávetőlegesen kb. hány milivatt kb. hány volt lehet ?

A minap betettem a fiókba egy hurokkal, az asztal tetejére szintén egy hurok pici lámpával az asszony azt mondta "csoda történt"- az elemet kereste,- később mutattam meg neki, hogy kész átverés áldozata.
(#) e-sporadic válasza Simsone hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Ha egyenirányítod valóban egyenfeszültséget mérsz, de megfelelő terhelés hiányában nem szabad a végfokot bekapcsolni. Az egyenirányító dióda pedig valami nagyfrekisnek kell lennie pl hpxxx. Tehát mielőtt bármit teszel a kimenettel, az izzód helyett köss be egy indukciómentes 50 ohmos ellenállást és úgy irányítsd egyen , majd jöhet a mérés. Tény azonban teljesítmény mérés előzetes kalibrálás nélkül csak viszonyító és nem számszerű értékeket ad.
(#) e-sporadic válasza Simsone hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Ezzel az elrendezéssel tudsz mérni, akár 2 wattig is. http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/Testgear/rfprobe.htm
(#) Simsone válasza e-sporadic hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget, ezt az egyszerű kapcsolást! Valóban sokkal jobb, mint az izzó fényének nézegetése. Táblázatba felírva így a tranyókat, teljesitményüket nagyon könnyen és pontosabban tudom összehasonlítani.
(#) e-sporadic válasza Simsone hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Csak ne feledd az 50 ohmos ellenállás (rajzon két száz ohmos) teljesitmenyet, illetve hogy indukciómentesek legyenek. Diódának valami nagyfrekiset használj germániumot aa119,oa1160,hp2811 stb
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) pucuka válasza Simsone hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
A végtranzisztorok emitterébe is tegyél 1 ohmos ellenállást, áthidalhatóan, hangoláskor ezen egyenáramot (egyenfeszültséget) mérve min áram, max RF teljesítményre tudsz hangolni.
Diódának használhatsz még zero bias Schottky diódát, bár ez sokkal drágább mint egy Ge, viszont nagyobb frekire is jó.
(#) Simsone válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Az egyenletes árameloszlás céljából.- minden tranzisztor emitterébe külön -külön tartósan 10 ohmos ellenállást és 10 nf kondit paralel kötni vajon van értelme?
Még egy kérdésem lenne: észrevettem, hogy az oszcillátort hangolom van egy bizonyos pont, amikor max. teljesítményt ad, tehát valahol egy bizonyos frekin. a meghajtótól és a végfoktól függetlenül./ X MHz. / Hogyan lehet elérni, hogy az általunk meghatározott frekvencián adja le a maximumot a meghajtónak ill. végfoknak és ne máshol?
(#) Moderátor hozzászólása brrr hozzászólására (») Jan 25, 2018
 
A témaidegen és személyeskedő hozzászólások eltávolítva. A nyeltanra tessék szíves lenni figyelni!
(#) Inhouse hozzászólása Jan 25, 2018 / 5
 
Egy gyöngyszem lett így:
Idézet:
„A nyeltanra tessék szíves lenni figyelni!”
(#) pucuka válasza Simsone hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Az a baj, hogy nagyfrekvencián már komplex impedanciák vannak. Ezeket kell egymással kompenzálni, hogy csak ohmos összetevők maradjanak, akkor van rendesen lehangolva egy erősítő.
Ha az oszcillátor (frekvencia) hangolásával változik a kimenő teljesítmény, akkor nincs rendesen lehangolva az erősítő fokozat.
(#) szsrobert válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nyel-tan: a kulturált alkoholfogyasztás művészete. Hogyan nyeljunk megfelelő mennyiséget egészségünk megszerzése és megőrzése érdekében?
(#) e-sporadic válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Amugy az én áramkörömben is így van:nem én döntöm el, melyik frekvenciát erősítem örülhetek, ha a sávon belül egy helyre képes vagyok lehangolni az erölkolödőt.
(#) pucuka válasza e-sporadic hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Pedig meg kéne tanulni, hogy hogyan lehet lehangolni arra a frekire, vagy viszonylag szűk frekvencia sávra lehangolni az erősítőt. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Gyakorolni kell.
(#) e-sporadic válasza pucuka hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Az is lehet a gond, hogy a kis menetszámok miatt a tekercsek paramétereit könnyebb elszúrni mint pl. rövidhullámon, és akkor a tv-k hangolórunerjainak miniatűr indultivitásairól nem is beszélek.
Következő: »»   101 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem