Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 94
(#) Régi motoros válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Még ha "egyszer használatos" is, nem lágyacélba kell menetet készítsek vele, csak rézbe, vagy bronzba. Abba talán kibír egy két menetfúrást. De nyilván a 12+10 eurós árat én se fogom kifizetni érte,
annyi bolondgombát nem ettem még.

A lényeg, hogy most már megvannak a méretek, így esztergával is el lehet készíteni az átalakítót,
szóval a menetfúró is kiesett a játszmából úgy néz ki...
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2021
(#) StMiklos válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Szevasz!

Igen-nem..
"7/16"-20 UNF menet is rátekerhető a SAE1/4 menetes"
Ez ugyanaz a menet, különböző jelölési móddal.
Az UNF megadás tartalmazza a fizikailag mérhető (collban, van collos tolómérőm is) méreteket, de nem tartalmazza milyen csőméretekhez használatos.
Az SAE megadás tartalmazza a csőméretet, amihez használja, ez azért jó, de nem tartalmazza a mérhető méreteket.
Úgy is mondhatnám: Az UNF az esztergályosnak kell, a SAE a hűtőszerelőnek.

Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza Régi motoros hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Szevasztok!

Vettem egyszer (másodikként, legyen a telken is, nem kell hozni vinni) csigafúró készletet (nálam az nem fúrószár), kellett volna 8-as furat, vasba.
Ne kelljen kézből küzdeni, előfúrtam 3-as fúróval, az még nem is a készletből volt, de jól volt köszörülve.
Nosza fúrjuk fel 8-asra..
A csigafúró, eredetileg jobb menetes csavarodása szó szerint balmenetes lett, kb. ugyanolyan emelkedéssel.
Csak az edzést hagyták el...
Más: kedves kínai barátunknál a szivargyújtó aljzat (+vezeték) bekötésnél piros negatív, fekete pozítív.
Biztosíték kiment, volt szikrázás, olvadás rendesen.
Szóval ne rutinból kötözzetek, volt, hogy megrokkant (mögötte) az elektronika.

Üdv: StMiklos
(#) meddu hozzászólása Aug 20, 2021 /
 
Sziasztok. Segítség kellene. Van egy Genex inverteres split klimám (GSI5WMGR-26W) . Ki írja a kinti benti hőmérsékletet csak hibásan minden 27c . Javítható ez a hiba?
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Szia!
Tudod, van hozzá rézből is fordító. Asszem az Equinoxnál volt, de mintha nálatok is lenne.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 22, 2021 /
 
Lehet hogy van nálunk is az üzletben ... (én műhelyes vagyok)
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2021
(#) meddu válasza meddu hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Sziasztok. Ugy tünik hogy ha fŰtésre kapcsolom "E8" üzenettel leállítja a klimát. De nem kapcsol ki teljesen. Hűteni hűt. Szerintetek hol tudok érzékelőt venni?
(#) teglascs válasza meddu hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Maga a Genex Bp-en, Kőbányán van - esetleg ott érdeklődj.
(#) isti03 hozzászólása Szept 6, 2021 /
 
Sziasztok. Segítséget kérnék egy Daewoo DSB-F1234ELH-V klíma javításához.
A készüléket áram alá helyezve beindul a légterelő lapát, visszacsukja majd E1-et ír a kijelzőn.
Ventilátor üzemmódban bekapcsolható, ekkor egy relé behúz a beltériben és fárist kapcsol a kültérinek.
Lapát kinyit és fújja a levegőt de a hibakód ott van a kijelzőn. A többi funkció nem indul el.
kommunikáció van a két panel között, mert ha a kültériben lehúzok egy sorkapcsot, amin két hőmérő szenzor van E3 hibát is jelez. Tápfeszültségeket néztem, a szenzorok rendben vannak, melegítésre ellenállásuk csökken. A beltéri panelján cseréltem elkokat, amit lehetett alkatrészt mértem. Nem találtam hibás alkatrészt. Mi lehet a hiba? Mit kéne néznem ?
(#) fecodat válasza dejodio hozzászólására (») Szept 17, 2021 /
 
Szia,
Esetleg elérhetővé tudnád tenni ismét?

Köszönöm
(#) boxtif válasza isti03 hozzászólására (») Szept 18, 2021 /
 
Szia,nem régi klíma, mi a helyzet a beszerelővel?
E1 az kommunikációs hiba a beltéri és a kültéri között.
Először is, fázis az L-re megy?
Ha nem, javítsd.
Ha igen, a nulla és a kommunikáció között 0-10 voltos egyenfeszt kell mérni, impulzusok formájában. A vezetéket lekötve, ahol nincs, ott a panel a hunyó.
Tévedés joga, SK, látatlanban..
(#) isti03 válasza boxtif hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Szia. Összekötve a beltérit és kültérit kb. 24VDC-t mérek a kommunikáció között. Ventilátor üzemmódba kapcsolva a kültérinek kapcsol fázist is, ekkor a kommunikációs feszültség leesik és ugrál. Ha szétkötöm a két panel között a kommunikációt, a kültérin semmit nem mérek, a beltérin ott a 24Volt.
(#) isti03 válasza isti03 hozzászólására (») Szept 20, 2021 /
 
Ha ventilátor üzemmódban lekötöm a kommunikációs vezetéket, a beltéri S pontján a fesz. 50V. A kültérin 0,5V.
(#) ferenc72 válasza Pixi hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Szia szeretném megkérdezni végül is mi lett a megoldás,ugyanigy jártunk egy ilyen klimával, kb 10X lett bekapcsolava garancia lejárt biztosítókot leverte,utána csak a beltéri egység működött,hűteni-fűteni nem lehet,választ előre is köszönöm,üdv Ferenc
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Korábban írtam, arra válasz ez. Azóta pár napot használták a klímat földelés nélkül (én szóltam, de várható volt). Ennek hatására a biztosítêkot is verte már, megnézve az egyik dióda a fő hídban zárlatos.
Ez a kör segédtápokat nem állít elő, minden külön biztin van, még a dcbusz is ketté van osztva és a 3f ventis rész 3.15A-es biztosítéka jó.
Az igbt blokk amennyire mérhető nem zárlatos és diódák kimérhetőek.
Mitől mehetett zárlatba egy 25A-es diódahíd és mi más lehet még rossz a kimenetén?
A panel száraz, tiszta, semmi más hibát nem mérek, hétvégén megyek oda, mert magában nem lehet éleszteni.
Lehet szakadt volt a dióda és attól lengett feszültség a föld fele valahogy, aztán zárlatba ment, vagy más túlterhelte és előbb ment a diódahíd,.mint a 15A-es bizti?
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Lucifer válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Aktív PFC-s? (Adott telejesítmény fölött az utóbbi időben minden az.) Az egyenirányító mögött van nagy tekercs illetve IGBT?
(#) antiktelefon válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Igen, így van. Híd, tekercs , dióda, egy igbt (vagy fet amit g e c lábakkal jelöltek) és abból lesz a dc busz.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) Lucifer válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Ohohohó fullos kis kapcsrajz a belsejében. "So much wow" ahogy dogee mondaná.

Ha ennek az IGBT-nek a meghajtása hibázik az tudhat ilyet okozni (ha permanensen vezetésbe megy). Valahol jó eséllyel van egy sönt is ezen a körön (lehet akár az IPM-ben is) ami alapján a PFC-t vezérli. A sönt után lesz valami erősítő is na annak a környékén is lehet kotorászni.

Amit én javítottam ott a sönt volt felrobbanva, a graetz meg az IGBT volt zárlatos, illetve a sönt után lévő passzívok villantak el.

IGBT-t, söntöt, passzívokat meg az árammérő erősítő OPA-t cseréltem és azóta jó. Írtam itt a topikban is róla anno.

Nyilván ez így szívás, hogy csak néha áll meg, de én ezen a részen néznék szét hátha van valami gyenge forrasztás, repedés alkatrészeken, bármi ami gyanús.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2021
(#) antiktelefon válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 29, 2021 /
 
Most fixen verte a biztosítékot a dióda miatt, előtte csak a fi relét verte. PFC IGBT gate ellenállása reális, max a vezérlése rossz.
Melyik söntre gondolsz? Itt a bemeneten van egy áramváltó, PFC fele nem rémlik nagyobb ellenállás. Amúgy ha lengeni fog még a föld, tesztre pfc igbt kiszedhető, vagy boostolja is a dc buszt és nem fog menni?
(#) antiktelefon válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Na változtak a hibák.
Diódahíd csere után órákig ment hibátlanul, fit, biztosítekot nem verte, mérve minden ok, most indul, ventit pörgeti, majd kompresszor indítás utan 3s és kiáll hibára beltéri kültéri hibát mond, kültéri meg kettőt villog. Ami peak current cut , azt írja lap hiba vagy abnormal compressor load.
Szerinted mit kéne megnézni?
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Kompresszort lehúzva 4 villogás van (compressor connector open, abnormal load, panel hiba). De bedugva meg elindul ugye pár másodpercre, szóval maga a kompresszor vagy az igbt nem lehet hibás, illetve az dióda módban is jó.
(#) synergy válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Idézet:
„Ami peak current cut , azt írja lap hiba vagy abnormal compressor load.”

Idézet:
„De bedugva meg elindul ugye pár másodpercre, szóval maga a kompresszor vagy az igbt nem lehet hibás”

Az első megállapításból hogyan következik a második? Tahát a túláram és a kompresszor túlterhelés jelzés szerinted nem utalhat kompresszor hibára?
(#) antiktelefon válasza synergy hozzászólására (») Nov 6, 2021 /
 
Ha visszaolvasol diódahídon volt zárlat. Azt cserelve 2 órát ment.
Még ott vagyok, ha van tipp, tudok mérni rajta.
De most is elindul a kompresszor pár másodpercre, csak letilt az elektronika valamiért. Van benne egy áramváltó trafó is, lehet az mér, de a pfc fele gyanús nekem.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2021
(#) rammeradrian válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 25, 2021 / 1
 
Szia!

Mielőtt nagy paneljavításokba merülsz, hasonló tortúrán vagyok túl egy DAIKIN 5kW-os géppel.
Bekapcsol, elindul majd IPM Overload. Elindítja a kompresszort, elkezd esni a DC Busz feszültség majd letilt. Már mindenre gondoltam a panelen, PFC nem megy, az egyenirányítás rossz, a puffer kondik gyengültek el...
De egyik sem. Aki telepítette a gépet, nem végzett elég alapos munkát és "szennyeződés" került a rendszerbe, ami most jutott oda hogy dugulást okozott a kompresszor utáni szűrőben, emiatt a kompresszor nyomó ágábán torlódás alakult ki és tényleg túlterhelte a kompresszort.
Ha van lehetőséged, akkor fejtsd le a gázt, és gáz nélkül indítsd el a gépet, ha akkor nem jön az Overload hiba, nálad is ez lehet a baj. Ilyenkor az összes belső szűrő kuka.
(#) antiktelefon válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Azóta uni-t impedancia mérő szerint a 3 pont között
1-2: 5.8 mH
2-3: 6.6 mH
1-3: 20mH
1kHzen
Úgyhogy kompresszor gondnak tűnik, de megmagyarázhatatlan, mert fit vert, de csak indításkor, utána ment föld nélkül napokat, aztán dióda robbant, utána csere utan órakat hibátlan volt, majd most stabilan nem jó, nem motor hiba szerű a gond, de mégis...
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2021
(#) rammeradrian válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Nem releváns információ. Mágneses forgórésze van a kompresszornak, ha elfordítod a forgórészt, máris más induktivitásokat fogsz mérni. Ha a tekercs ellenállások szimmetrikusak, akkor a kompresszorod rendben van.
(#) antiktelefon válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Többször ráindítva ugyanez mérhető, csak a nagyobb érték picit változik, de mindig ugyanazon a páron van.
De szerinted akkor mi más lenne?
(#) rammeradrian válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Mekkora áramok folynak a fázisokon, mikor indul a kompresszor? Vagy hűtőköri probléma lesz (dugulás), vagy még az IPM is lehet rossz. (bár az szerintem nem ezt a hibakódot hozná).
DC árammérésre alkalmas lakatfogód ha van, azzal mérd meg, hogy U V és W ágban mekkora áram folyik. Ami még fontos, amikor próbál indulni a kompresszor, hallani erőlködést, a szívó és a nyomó oldalon a kompresszoron (érzel) mérsz fagyást illetve melegedést? Egyelőre ezeket tudjuk meg.
(#) antiktelefon válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Nincs dc lakatfogó, meg amúgy is inverteres a motor, hülyeséget írna áramra, teljesen random értéket adna. Van amikor egy nagyobb koppanással indul a kompresszor és azonnal kiáll hibára, máskor 3-4 másodpercig elkezd nőni a sebessége és utána áll le.
De mondom, 2 órát ment hibátlanul a cucc, majd teljesen hang nélkül egyszer csak kiállt hibára és azóta ezt a két hibát dobálja kedve szerint. Valami túláram biztosan van, de azt sem tudom a dcbusz söntje vagy a bemeneti áramváltó érzékeli.

A pfc igbt és a 3 fázisú igbt diódái is mind ki vannak mérve, azzal nem kéne gond legyen. Az összes vezérlése arra a picike beültetett panelre megy, nincs érdemileg mit mérni rajta.
Az lehet, hogy amikor az egyik dióda meghalt kinyírt valamit a vezérlésben, de 2 óráig ment utána? Valószínűtlen és nem kéne gondot okoznia, mert olyan zárlat volt a diódán, hogy verte a biztosítékot azonnal.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) habazutty válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Szia!

Próbáld már meg megnézni kompresszor nélkül az inverter kimenetét. Erre a legegyszerűbb megoldás 6 db led 6 db ellenállás meg kondi. Bővebben: Link ez is egy ilyen kütyü. A miénk most nem tudom hol van, hogy értékeket mondjak…
Mikor feszültség alá helyezed alaphelyzetbe állítja az adagolót (zörgés majd kattogás az egyik irányba és ugyanez fordítva), mondjuk csak akkor, ha nem kapcsöves.
Következő: »»   78 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem