Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 33
(#) proli007 válasza NGY hozzászólására (») Okt 2, 2021 / 4
 
Kedves Utókor!
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2021
Moderátor által szerkesztve

Weller-DC.png
    
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
De gyors vagy.

Annyi a különbség, hogy a 100n kondi a TPC8107 drain-gate között van.
Kicsit lágyítja az fet bekapcsolását.

Éppen elkezdtem volna lerajzolni, amikor látom hogy már megtetted.
Amúgy köszönöm, ez szebb lett, mit az én ceruzás rajzom lett volna.
(#) Suba53 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2021 /
 
Első ránézésre nekem is fura volt Topi rajza, de aztán a leírását olvasva egyértelművé vált.
A "titok" a drain-source dióda. Első pillanatban az vezet, majd a fet kisöntöli a majdnem rövidzár csatorna ellenállásával.
(#) Suba53 hozzászólása Okt 4, 2021 /
 
Ismét támogatott a sors. Ugye megcsináltam a DC-rő járó TCP pákát a mütyűr fetekkel.
Szép és jó, labortápról kiválóan megy, de azért a labortápot nem erre szánnám.
Tegnap egy más ügyből kifolyólag kezembe akadtak az évek óta a pincében pihenő Simatic PLC moduljai.
És a tápegysége ....... 24V 2A. Ez a sors keze nem vitás.
Gyártok neki agy kis dobozkát, kapcsolóval ledekkel, banán hüvelyekkel.

A pici panelből kellett készítenem egy még kisebbet, mert az elsőnek a széle elakadt a páka nyélben.
De az új már tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) Suba53 hozzászólása Okt 4, 2021 / 1
 
A Simatic táp meglelésén felbuzdulva az újabb páka is megkapta a DC opciót.
A kisebb nyák simán becsúszik az új weller vékonyabb nyelébe is.
(#) color válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Üres nyákról tudnál föltenni fotót?
Köszi szép munka grat.
(#) Suba53 válasza color hozzászólására (») Okt 4, 2021 / 1
 
Tessék.: 0,8mm-es lemezen van. A nyélben a szegecsek füleit levagdostam a szélső kivételével.
A kapcsoló felé lévőt meg kiszedtem. 3 maradt. A panel kicsit meg van emelve úgy, hogy ahol nincs furat kis műanyag lemez darabkákkal ( régi bankkártya kiváló ) dúcoltam alá. Így a - pólus bekötő vezetékén, ami egy 1N4007 dióda levágott lába, nem billeg. ( gyűjtöm az ellenállás és egyéb réz alapú lábakat, hasonló estekre kiváló, plusz nyákokon az átkötésekre is. ) Hátul a vezetékeket értelem szerűen kell beforrasztani.

A csillogás ne zavarjon meg. Alkoholban oldott gyantával kentem be. Kiváló folyatószer.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) color hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
P-s fetet melyik laptop akkuból lehet bontani? Csak N-est találok kb 10 fajtát néztem végig. kössz!
(#) Suba53 válasza color hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 1
 
Soha nem néztem. Régebben bontottam több fajtát az akkuk miatt, és a BMS-eket félre tettem.
Amikor a páka project indult, megnéztem ezeket a fetek miatt, és volt mindkét fajta.
De végső soron a Hestore kínálatából is lehet venni.
(#) NGY válasza color hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 1
 
Laptop alaplapokon is találhatók ilyen FET-ek. Ha netán Bp-i vagy, nézek neked valami bontani valót.
(#) color válasza NGY hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Köszi, de sajna vidéki vok marad a rendelés.
(#) orizon hozzászólása Dec 12, 2021 /
 
Üdvözletem! Lenne egy kérésem , nincs valakinek meg a Weller WECP-20 eredeti kapcsolási rajza? A felhasználói kézikönyvben csak a beültetési ábra van publikálva . Ahhoz kellene az eredeti gyári kapcsolási rajz. Köszönöm!
(#) orcika70 válasza orizon hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Egy lehetséges oldal képekkelBővebben: Link
(#) Skori válasza orizon hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Csatolom képként (a neten találtam valahol)...
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) proli007 válasza Skori hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Hello! Lehet hogy a németek precízek néhol, de ezt a rajzot egy vízvezeték szerelő másolta le az biztos. Ráadásul hibásan. Mert hogy az R5 nem az R9 baloldalára megy, hanem a jobb oldalára, az biztos.
Meg trimmerrel sorba precíz ellenállálsok? Az 1.2 Gohm-al párhuzamosan egy 0 Ohm az hatékony lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2021
(#) Johnny0004 válasza orizon hozzászólására (») Dec 12, 2021 /
 
Szia! Én ezt találtam a winyomon.

WECP-20.jpg
    
(#) proli007 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Már bocsánat ha okoskodásnak tűnik a dolog, de ezen a rajzon is találok két kivetnivalót.
- Az egyik, hogy a PTC értékének a 20 Ohm tartományába kell hogy essen, a 10k az abszurd.
- Másik, az OPA tápellátása, nem kapcsolódhat az 5V-os stabi kimenetére, mert az Ic2a kimenete nem képes az 5V-ra felmenni. Így a hőfokbeállító P3 poti felső része használhatatlan lenne.
Az előző kapcsolásban az SL443 belső sönt stabilizátorát használták előstabilizálásra, és egyben ez adta az OPA 14V tápfeszültségét és így mehet a bemenete-kimenete az 5V (6.2V) tartományba, hiszen így a kimenete is már elérheti ezt a szintet. Szerintem itt is az SL443 3-as lába és az OPA tápja a 220µF-ra csatlakozik.(Bár az előző rajzon is hiányzott az SL 3-as lábával sorba kötött korlátozó ellenállás, mert hiányában az Ic tönkre menne..)
(#) orizon válasza proli007 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Üdv! Akkor hibásak lennének a rajzok? Van egyáltalán jó rajz a neten erről az állomásról?
(#) proli007 válasza orizon hozzászólására (») Dec 13, 2021 / 1
 
Mind két rajzon van hiba, de a kettőt "összefésülve", rálelhető a valóságra. Hogy mi van a hálón, azt én azt honnan tudnám. Én mindössze próbáltam értelmeztem a kapcsolást a rajzok és az Ic adatlapja alapján.
(#) Gery78 hozzászólása Dec 13, 2021 /
 
Sziasztok!
Kálmánnal építünk egy Weller WSD81-es állomást, minden megvan hozzá, csak a trafó nincs. Abban kérném a segítségeteket, hogy volna oly kedves valaki, és megmérné mekkora pakettvastagságú a gyári trafó a WSD81 állomásban, ami biztosan elfér? Azt már tudjuk, hogy EI84-es mag kell hozzá, de a trafó külső méreteivel kapcsolatban bizonytalanok vagyunk. Nagy segítség volna, ha le tudnátok mérni ezt nekünk. Előre is köszi!
(#) djwhiteman válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
84 mm széles, 70,25 mm magas. A tekercsnél a szélesség 64.4mm.
(#) Gery78 válasza djwhiteman hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Köszi szépen! A pakettvastagságot meg tudnád még mérni?
(#) djwhiteman válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Szivesen. Holnap délután le mérem pontosan, de olyan 20-25 mm körül van.
(#) NGY válasza proli007 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Idézet:
„ezt a rajzot egy vízvezeték szerelő másolta le”


Idézet:
„Az 1.2 Gohm-al párhuzamosan egy 0 Ohm az hatékony lehet.”
Ezt a részét szeretném "megvédeni".
Az a 0 Ohm-os ellenállás ott egy "jumper", és a felhasználó döntheti el, akarja-e "aktiválni" azt az RC tagot a potenciál-kiegyenlítő körben.

Ez explicit benne is van az WECP20 kezelési leírásában (angol szövegből idézem, 19 oldalról):

"3. Potential equalisation
Potential equalisation of the soldering tip can be achieved using the 4mm metal socket on the front side of the unit. [...] Potential equalisation is factory set with 0 Ohm impedance. R/C filter 120 KOhm/22nF is possible by disconnecting a wire jumper on the regulator circuit board (circuit diagram point 7)."


@orizon:
Idézet:
„Van egyáltalán jó rajz a neten erről az állomásról?”

Valószínűleg van, egyszer régen sikerült lementenem a gyári eredeti rajzot. Annak alapján, és egy eredeti WECP-20 panelen visszaellenőrizve készítettem anno az alábbi rajzot.

Mivel az eredeti panel előállítása volt a célom, a kapcsolási rajzon a kivezetékezett (a panelra nem beültetett) alkatrészek (pl. LED, trafó, páka fűtőszál illetve platina szenzor, stb.) nem szereplenek rajta, csak a csatlakozópontok találhatók meg.
(#) NGY válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Legalább kétféle trafóval készültek a WSD81-ek (illetve a PU81-ek is).

A régebbi, "Made in Germany" verzió valamivel nagyobb méretben és teljesítményben (készülékház adattábláján 95W van, de magán a trafón 120W). Ennek a pakettvastagsága 29 mm.

Láttam több újabb, "Made in Mexico" (vagy egyéb országban készült) változatot, amelyek ehhez képest valamennyire ki voltak könnyítve, de nem számottevően - ilyet sajnos most nem tudok megmérni.
(#) NGY válasza NGY hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Na, még ezt is megtaláltam, az előző rajzom letisztított, áttekinthető formában.

(Ahogy nézem, a fűtésvisszajelző LED körét és a potenciál-kiegyenlítés jumperét/RC-szűrőjét valamiért lehagytam róla, de a lényeg rajta van.)
(#) Johnny0004 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 14, 2021 /
 
Jogos, nem is figyeltem.
(#) synergy hozzászólása Dec 14, 2021 /
 
Sziasztok,

szeretnék segitséget kérni páka kábel beszerzéssel kapcsolatban. 3 és 5 vezetékes hőálló, és megfelelően hajlékony kábel beszerzési forrás érdekelne emberi áron, nem a weller alkatrész áraira gondoltam.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) NGY válasza synergy hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Én is kerestem sokat (pl. "szilikon kábel 3x0,25"), de itthon csak piros (barna) külső szigeteléssel találtam, és csak 0,5 mm2 vagy afölötti keresztmetszettel, ami 5 eresnél már elég vastag és merev.

Íbéjen vagy alin szoktak ilyet árulni (pl. keresés), pár éve vettem onnan, vékony, hajlékony, tényleg hőálló. Az ára mostanában eléggé felment, amire rájönnek még a vám/áfa/M.Kir.Posta sarcok.
(#) Ge Lee válasza synergy hozzászólására (») Dec 14, 2021 / 1
 
Hónapokon át kerestem és nem találtam. Vagy vastagok vagy nincs elég ér benne vagy kicsit sem hőálló. Az egyetlen ami ilyen az az Ersa I-con és Pico pákáin lévő gyári kábel, 4mm külső átmérő és 5 ér van benne. Így vettem egy ilyen pákát.
A másik alternatíva, JBC 245-ös hegyek használata, alkalmas vezérlővel bármilyen 2 szál drót elég hozzá, nem kell semmiféle spéci kábel de még köpeny sem rá, annál könnyebb és hajlékonyabb semmi nincs. A nyél meg lehet fa, vagy poliamid műanyag, nekem utóbbik vannak házilag készítve, minden hegyhez külön nyél, de használható a gyári nyél is, és akkor egy mozdulattal cserélhető a hegy, cserébe merevebb mint a 2 szál drót.
Következő: »»   31 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem