Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Lapozás: OK   123 / 126
(#) KBal76 hozzászólása Feb 15, 2022 /
 
Csak csináltam már egy ad-hoc tesztet én is, mennyire mászkálnak el egymástól (nehogy kacatot ajánljak), de nem igazán driftelnek az enyémek.
(#) pipi válasza tbarath hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Én az Ali-n vettem AC/dc 40 és 400A méréshatárral Bside ACM03 plus van ráírva.
Nem sokat használtam, de akkor jól szolgált
(#) tbarath hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Köszönöm a választ mindhármótoknak. Árban sincs túl nagy különbség köztük
(#) pcsoma válasza DFerus hozzászólására (») Feb 23, 2022 / 1
 
Szia! Ha még nem késő: M92X-el egyenértékű: MS8221A
(#) nj67 hozzászólása Márc 1, 2022 /
 
Tisztelt fórumozók!
Nem tudom, hogy jó topickban teszem fel a kérdésemet, ha nem kérlek igazítsatok a megfelelő topickhoz.
Kaptam egy METEX-3850D multimétert, aminek nagyon örültem. Sajnos nincs hozzá használati utasítás.
Ha valakinek lenne hozzá magyar nyelvű leírása és eltudná küldeni email címemre nagyon megköszönném!
(#) uniman válasza nj67 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Valóban, lenne ennél jobb hely is: Bővebben: Link ...hasonló kérdésekre, de a magyar nyelvű leírásokra azóta sincs válasz!Pl. én ilyet használok!
Meg kell elégedni az adatlapjával meg a nem magyar nyelvű leírásokkal.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) KBal76 válasza nj67 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Nagyobb feszültségek mérésénél vigyázz vele, én véglegesen agyoncsaptam az enyémet régebben.
(#) proba válasza nj67 hozzászólására (») Márc 2, 2022 / 1
 
Némi iránymutatás...Feszültségre tényleg vigyázz, ennyire gagyi védelem még az olcsó műszerekben sincs....

Metex3600.pdf
    
(#) nj67 hozzászólása Márc 2, 2022 /
 
Tisztelt Uniman,KBal67 és proba köszönöm a gyors segítségeteket!
(#) vision61 válasza proba hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Szia!

Úgy tűnik valamit nagyon elnéztél. Mi köze van van az általad feltett leírásnak, a kérdésben szereplő 3850D-hez, azonkívül, hogy mindkettő Metex?
Mitől gagyi szerinted a védelem? Ezt a kezelési leírásból sikerült megállapítani?
(#) Massawa válasza nj67 hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Nekem van egy M-3860-s, természetesen csak angol manuállal. Ez annyiban különbözik a tiedétöl, hogy TRMS-t mér.
Ha valami konkrét segitség kell szolj. ( már elég régi darab >25 éves).
Ha minden igaz a Conradnal ma is kaphato Voltcraft M-3850/M-3860 néven. Ott elérhetö a német kézikönyve is.
(#) proba válasza vision61 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Három kb hasonló kategóriás metex a selejtben. És a belső alapján nem árammérésben 230-at kapott.....A cégnél van pár fajta műszer, de ez szerintem ritka rosszul sikerült sorozat. KBal76 tapasztalata is rásegített, hogy ezt kimondjam....
A második lapon lévő előlap kísértetiesen hasonlít a kért műszer előlapjához. Egy hasonló műszerhez adták, amiben decibel mérés is volt....
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Valoban a második müszer doboza azonos az M3850/M3860 müszerével. Nekem különosebb bajom nem volt a müszerrel. Egyszer sikerült kiégetnem a A mérö biztositékát. Sajnos a doboz mechanikai minösége csapnivalo. Az elsö elemcserét sem élte tul a tarto fedél. Azt kijavitottam, és azota is megy. Nagyon jol bánik az elemmel. Szinte soha nincs kikapcsolva ( az automata kikapcsolás müködik), s még igy is jo 2 évenként cserélek elemet.
A dB mérést ( okkal) feladták, mert a müszer, jo ha 400 Hz-ig mér rendesen, valoszinü a TRMS mérés lett az ujabb sorozatban a nyerö ( az elsö megfizethetö TRMS müszerek között volt).
(#) KBal76 válasza vision61 hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Nekem huszon-éve volt egy 3850D-m, talán most is megtalálnám a leírását. Feszültség mérésben sikerült teljesen tönkretennem (tehát nem rossz üzemmód-állásban kapcsoltam rá), pár száz volttal.
Akkor valahol az Etele tér környékén volt a szervize, de nem javították meg. Szétnyitva, több panel egymáson, nekem akkor bonyolultabb felépítésû mûszernek tûnt, már az akkori "egyébhez" képest. Volt lehetôségem melóhelyen becserélni arra amit itt egy lappal korábban is befotóztam, bár a lakatfogók voltak a fotó tárgyai.
A Conradnál szinte minden berendezéshez van magyar leírás amúgy (ezt most nem néztem).
(#) proba válasza Massawa hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Idézet:
„jo ha 400 Hz-ig mér rendesen”

Ezt túlteljesítette 1-2kHz ig mért jól...Mondtam is egy cifrát az első nagyobb frekvenciás mérés után....( gondoltam hamár decibel van rajta, azt legalább 20-30kHz-ig tudja...)
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
A dB méréshez alapvetöen egy digittel nagyobb display kell ( nem a dB mutatására, hanem a méréstaromány miatt). Ezt aligha lehet elérni 100€ körüli müszerekkel. A sokáig egyeduralkodo a régi Fluke volt. ( én kb.1983-ban vettem majdnem 800 DMért).
A Fluke már nem gyárt ilyen müszert az eev listán is csak 3 szerepel. A Sagem is több mint 200€, és az egyetlen ami Europában kaphato. Sajnos az ergonomiája csapnivalo a régi Flukehoz képest ( amit sajnos elloptak az autommal együtt).
(#) nj67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Köszönöm a segítségedet és természetesen a többiekét is.
A konkrét gondom a kijelző alatti funkció billentyűk használatával van. Nem tudom melyik mire és milyen célra használható.
(#) Massawa válasza nj67 hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Ugyanaz mint a korábbi magyar leirásban az M3600-son.
(#) nj67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Az én multiméteremen nyomógombjain is azonos feliratok vannak, de nem biztos, hogy pl. a funkció (FUNC) nyomógombbal ugyanabban a sorrendben...ugyanazok a funkciók léptehetők.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Az nem valoszinü, hiszen mind a 2 müszer ugyanazt tudja, csak az enyém TRMS-t mér a 3850-s meg nem. De ezt spekulálás helyett könnyen össze lehet hasonlitani, hiszen ott van a leirás meg displayen a képek.
A te multimétered nem M3850-s, mi meg arrol beszéltünk.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Idézet:
„Nekem van egy M-3860-s”

Álljunk meg egy szóra (számra)...: A fotódon mégis, ha jól látom...egy M-3660D van.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Fussunk neki még egyszer: Metex-(M)3850D-hez kérik a segítséget...
4 fajta műszer FUNC kapcsolójának léptetési sorrendjét összegyűjtöttem.
Más kérdés, hogy a rövidítések magyarázata.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Ha az is lenne, az sem változtatna semmit azon, hogy már egy hete itt van a müszer pontos magyar leirása
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2022
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Na , akkor utoljára! (Mivel típusszám nélkül értelmezhetetlen a hozzászólásod):
Én végig nj67fórumtárs METEX-3850D műszeréről szóló kérdés ügyében írogattam...
Annak magyar nyelvű leírása biztosan nincs ott (itt)...vagy mégis?
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Mi lenne ha kérdező válaszolna és nem mások ötletelnének a végtelenségig?
(#) nj67 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Igazad van.
A műszert odaadtam egy barátomnak aki elvitte a munkahelyére( Budapest), hogy az ottani kollégáitól kérdezze meg a használatát. Jövő héten jön haza. Addig sajnos a Tisztelt hozzászólók véleményéhez, segítségükhöz érdemben nem tudok mit mondani.
Elnézést az eddigi hallgatásomért Nj.
(#) oszitrek hozzászólása Márc 30, 2022 /
 
Aki strapabíró multimétert szeretne venni, annak ajánlom a Fluke 175-ös sorozatát.
Nemrég sikerült egy GEHL 4640(mint a Bobcat) javítás közben keresztül mennem rajta, majd elfordultam balra. Na, mondom ez biztos kuka. Szétszedtem és meglepetésemre csak a kijelző törött belül, a hátulján a gumi megsérült, és a vezetékeknek lett annyi. TME-től vettem bele egy új kijelzőt és újra működik rendesen. Nem gondoltam, h ezt túlélheti PCB törés nélkül.
(#) uniman válasza oszitrek hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Nem mindegy, hogy mi volt a "talaj": beton térkő, vagy puha föld?
Bár bizonyára egy százhúzezres műszert kevesen engedhetnek meg maguknak...
(#) szapcsika válasza uniman hozzászólására (») Márc 31, 2022 / 1
 
Ha hobbira kell, akkor nem olcsó. Ha munkaeszköz, akkor meg gyakorlatilag nem számít. Ott az számít, hogy működjön, sokat bírjon, gyorsan javítható legyen, legyen szervizszolgáltatás, stb. Van az Alin olyan filléres multiméter, ami specifikáció szerint jobb, mint az itt emlegeett Fluke. A Fluke mégis jól megél ebből, mert mások a szempontok. Egyébként, ha a kolléga iparszerűen javít munkagépeket, akkor valószínűleg jópár olyan műszere, szerszáma van, ami ennyibe, vagy többe került. Egy jó minőségű dugókulcskészlet is több. Az pedig biztos, hogy jól megfontolt indokok alapján vesz valaki munkára ilyen szerszámokat. Az ár csak egy a sok szempont közül.
Következő: »»   123 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem