Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   290 / 342
(#) Moderátor hozzászólása yulo5310 hozzászólására (») Jan 9, 2020
 
Chat-szleng, helyesírási és nyelvhelyességi hibák tömkelege miatt a hozzászólás eltávolítva.
(#) avatar2007 hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok egy kis segítség kellene vettem egy motort ,de nem vagyok meggyőződve hogy jól van bekötve 1 fázis 370 W nincs rajta kondi sem egy darab kábel volt kiállásnak ahol ki lehetett próbálni . Kérdésem az lenne jól van ez így , kell e rá kondi ?

Köszönöm a válaszokat .
(#) VIM válasza avatar2007 hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 1
 
Szia! Mivel nem írtál vagy tettél fel képet az adattábláról így azt tudnám mondani, hogy az U1 és W1-re kötött betápból kiindulva kellene egy 16-20µF/400V-os kondenzátor állandó üzemre a V1-W1 közé. A forgásirány fordítása az áthidalás U1-V1-re téve és a V1-ről a W2-re a kondenzátort (a kondi másik szála marad W1-n).
(#) avatar2007 válasza VIM hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget a megnézett képek alapján én is erre jutottam sajnos adattáblát elfelejtettem elnézést .
Type:HB 71 C4
0,37 kW 230V
50Hz 1400/min
Cos 0.87 ip:55 3.4 A
ezek vannak rajta .
(#) VIM válasza avatar2007 hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Ha telefonnak csinálod a képeket akkor előbb kapcsold be az elemlámpát is és automata üzemmódba készíts képeket.
Ha lassú fordulatú a motor akkor lehet, hogy a nagyobb kondenzátor érték kell majd de az áram értéket ellenőrizni kellene, hogy az előírt 3.4A közeli érték legyen.
(#) Chipmunk1960 válasza VIM hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
0,37KW motornál, nekem sehogy nem jön ki a 3,4 A ???? Nekem a 0,9KW motorra ír 1,7/2,9A 400/230V -on. 30µF -al szép csendben megy Deltában 230v -ról.
(#) Kolti0 hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok. Hogyan tudom bekötni ezt a villanymotort egy fázisról történő üzemeltetésre?
Köszönöm.
KÉP
(#) VIM válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia! A legegyszerűbben így. A starter az nem fontos ha Neked nem fontos a induláskori nyomaték. A kondenzátor értékek azok nem ehhez a motorhoz tartoznak, talán 16-20µF a megfelelő érték.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) Kolti0 válasza VIM hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Egy Db. kondenzátorral nem lehetne megoldani?
Nem fontos az indítási nyomaték. Illetve a forgás irányt se szeretném változtatgatni.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) VIM válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Mondtam, hogy a starter az nem fontos. Azt hagyd ki a kapcsolásból és köss be egy 16-25µF/400V-os kondenzátort állandó üzemre. A tól-ig kondenzátor érték az az adott áramfelvételen múlik, hogy melyik értéknél vesz fel a legkisebb áramértéket, mert az lesz a meghatározó kapacitás állandó üzemre.
(#) Kolti0 válasza VIM hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ezzel a kondenzátorral próbáltam. Ilyen kötéssel. Kézzel rásegítek se indul el. Ha a kondenzátort lehúzom meg se mozdul, tehát valamennyit jelent. Ez a kondenzátor áll jelenleg a rendelkezésemre.
(#) VIM válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Próbáld meg egy 25 mikróssal. Persze ezek után az is lehet, hogy 2db 16µF kell majd hozzá. Az biztos, hogy nem fog tudni 550 wattot és induláskor harmat gyenge az ilyen állandó üzemi kondenzátoros motor.
(#) proli007 válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Hello! Ha még csak el sem indul terheletlenül, lehet hogy a kondi kapacitás vesztes..
(#) Chipmunk1960 válasza VIM hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Szia, Nekem a 900W -os, szintén 3 fázisú köszörűt simán viszi a 30uF, csak idő kell, míg "bepörög".
(#) gumibaba válasza Kolti0 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Szia!

A motor tekercseit mérted, nincs benn szakadás esetleg zárlat?
Mert sokszor lehet ez is baj.
(#) Kolti0 válasza gumibaba hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Nem mértem, annyira nem is értek hozzá.
Úgy kiderül esetleg ha bekötöm három fázisúra?
Vagy attól még elindul úgy ha csak egyik zárlatos és nem mérvadó?
(#) gumibaba válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Zárlat esetén biztosan nem fog elindulni, illetve(vagy) leveri a biztosítékot. Szakadás esetén nem fog menni a motor.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) bejozso hozzászólása Feb 1, 2020 1 /
 
Sziasztok!
Hozzáértő segítségét szeretném kérni.
Adott egy aszinkron motor amiben leégett
a tekercs ami aluminiumból volt,huzal átmérő 0,9.
Újra szeretném tekerni réz huzallal.
Kérdésem tudom e ugyan azzal az átmérővel
és ugyan azzal a hosszal tekerni.
Vagy mivel a réznek kissebb az ellenállása hosszabb huzal szükséges?
(#) ALI hozzászólása Feb 2, 2020 /
 
Sziasztok. Kaptam egy körfűrészt aminek a motorján nincs semmi adat. A kábeleken ilyen fel irat van z1 u1 z2 u2. Hogy kell ezt be kötni? Esetleg meg lehet valahogy tudni mekkora kondi kelhet rá? Köszönöm
(#) VIM válasza ALI hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Szia! Ha tudsz mutatni képet a motorról az sokat segítene a tanácsadónak is. Így látatlanban és elég hiányos információval azt lehetne mondani, hogy így kösd be de a kondenzátor értékét azt ne kérdezd, mert az akármekkora lehet, mert a méreteiről nem írtál semmit. Az ff az lesz az u1-u2 és az sf a z1-z2 ha rajzot vesszük alapul. Az is kérdéses, hogy állandó üzemi kondenzátoros vagy starteres. Nem tudnál ennek utána járni, hogy hogyan volt előzőleg használva? A tengelyközép magassága a motortalptól mérve sokat mondana a teljesítmény megsaccolását illetően és ebből lehetne találgatni a kondenzátorra. A többi az mérésekkel megoldható.
(#) ALI válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Köszi. Így néz ki a motor.
(#) vargaf válasza ALI hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Ez a kép semmire sem jó! Éles, világos kép kell, nem egy sötét maszat. A méretek megállapításához kell egy viszonyítási alapot tenni a képre. A sorkapocsról kell egy közeli, világos és éles kép.
(#) Bkrisz válasza ALI hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Ha a motor felé jársz mérjél ellenállást is tájékoztató jelleggel U1-U2 között meg Z1-Z2 között.
Magán a fűrészen van e esetleg kapcsolón kívűl nyomógomb? Gondolom a motor tetején nem volt valami féle relé( vagy máshol)? Reméljük (kondit kivéve) nem hiányos a körfűrészed.
(#) VIM válasza ALI hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Ez a kép komolytalanra sikeredett. Talán ha levennéd a kapocsdekni fedelét (ahová a motortekercsek kivezetései ki vannak hozva), talán van is benne valami kapcsolási rajz, arról tegyél fel képet és a motor méreteket add meg milliméterben (tengely átmérő, annak magassága ...stb.).
Így nem fogsz fűrészelni egyhamar ...
(#) Bkrisz válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Csak érdekességnek. Nekem az egyfázisú ruszki motoromnak a kapocsfedélen delta meg csillagkapcsolást irománnyal van öntve Gondolom ezt az egy fedelet öntötték és tojtak rá hogy 1 fázisúra megy. Igaz kis papírfecnin volt kapcs. rajz beledobva, de ugye az hamar eltűnhet
(#) ALI válasza VIM hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Köszönöm. Egy utólagosan ráeszkábált kötődoboz van rajta. De idő közben meg oldódott.
(#) Chipmunk1960 válasza ALI hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ez egy IMI régi motor, de kérdés hogyan van megtekerve. Nekem 1LE-s /750W/ -os volt rajta 30u állandó, s 100µF indító kondival+relé.
(#) Chipmunk1960 válasza Bkrisz hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Az Orosz gyári gépekben szerettek 3 fázisú motorokat 1 fázisra kötve, alkalmazni. Gondolom abból volt legyártva nekik pár millió..
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Sziasztok! A minap egy 3 fázisú Y/A 220/380 axiális ventilátor motort kötöttem egy fázisra kondenzátor segítségével. Kevés helyen esik róla szó ,de ilyen estekben a fordulatszám is jelentősen visszaesik nem csak a kivehető teljesítmény.
Az eredeti fordulat szám 1320 f/p Egy fázisra csillagban 955 lett a fordulat ,deltában pedig 972.
(#) Alkotó válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 8, 2020 / 1
 
Nekem olyan halvány emlékem van az asszinkron motorok fordulatszámáról, ami a frekvencia és a póluspárok számával számol, illetve valamekkora csúszással.
pl. 2 póluspár esetén = 50 Hz x 60 sec / póluspárok száma * kb. 0,9 = 1350 ford/perc
Ha ebben nem tévedek, akkor az mindegy mennyi fázisra kötöd.
Le kellene rajzolnod nekünk milyen kötéssel sikerült az egyébként 2 póluspárból 3-at csinálni pusztán a kapocstábláját használva.
Következő: »»   290 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem