Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 24
(#) Kákalaki Akka válasza Kákalaki Akka hozzászólására (») Dec 29, 2022
Hogy miért kérdem és nem próbálom meg? Na mert az egyik egyenirányító híd kampec és a bolt meg zárva.
Nekem ez már csak hobbi, más pályán mozgom már 25 éve, sajnos.
Köszönöm a válaszokat előre is!
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) Kákalaki Akka hozzászólása Dec 29, 2022
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy lett egy ~1kW-os toroid trafóm, aminek 2 db 27V AC kimenete van, de nincs rajtuk közös pont (tehát kb olyan, mint egy quad 606 trafó pl, csak 2 drót jön ki belőle a secundereken). A kérdés: van egy tda7294 erősítőm hagyományos trafóval, kissé zavar a lemezek zúgása, átpakolnám a toroidos erősítő házába (nem, nem akarom azt megcsinálni, az egy gagyi kínai szar 100V erősítő volt, aminek jót tett a halál...), de mivel ugye a szekunderekne nincs közös pontjuk, ezért arra gondoltam, az egyenirányítók után kötném be a tda-k, mégpedik, az egyik az egyik egyenirányító híd "+"-ra a V+-t a V- -t a másik "-"-ra; a maradék dc csatikat az egyenirányítókon pedig összekötném egymással és az lenne a közös pont(tehát az egyik "-" megy a másik híd "+"-ra).
Na akkor 2 kérdés: jó lesz nekem így? tehát hangzásra gondolok. Meg a jelenlegi tápban kicsit drágább alkatrészek vannak(kemet 10000µF (quad revizióból maradt )), a toroidosban eredeti kínai 10000µF van, azzal is "jól" fog szólni, vagy cseréljem a kínait is? Vagy jobb lenne egy virtuális földdel megoldani a problémát? (mint a quadnál, de itt akkor kevés lenne tápfesz hozzá, mondjuk, ha a secundereket összekötöm sorba, akkor so-so...) Melyik lenne az ideális megoldás?
Nem, nem hifire kell (arra gyári dolgaim vannak), ez a műhelyben kellene, mert a jelenlegi műhely erősítőm máshova szánnám.
Előre is köszönöm válaszokat!

kapcsolas.gif
    
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2022
Szia! Azt szeretném kérdezni, hogy most hogy ezt a kapcsolást építettem meg a híd verzióbol amit ajánlottál, most akkor a koppanásgátló pozitív ágában lévő 47k-os ellenállást beépítsem vagy ennél a kapcsolásnál is ki kell hagyni?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 7, 2022
Egy két helyen belenyúltam, a saját alkatrészeimre szabtam, meg közelebb toltam az IC -et a panel széléhez, ezért pár áramköri vonalat is módosítottam. Akkor azt mondod nem jó ez a panel terv?Esetleg tudsz nekem egy híd Nyak tervet ajánlani ami minden szabálynak megfelel? Van panelen itthon, a Mikroshop verzió, Pedroe ha jól tudom, de az a bajom vele, hogy az Ic-k lábai 5mm -re vannak a panel szélétől, így vagy a bordára marok nutot, vagy egy köztes anyaggal teszem a bordára, és egyiket se szeretném. 2db bordára kell feltennem 7db panelt, és csak úgy tudom, ha függőlegesen felállítva teszem egymás mellé őket, az egyikre 3db-ot a másikra 4db-ot. Mindenképp új panet szeretnék készíteni. Esetleg neked van egy bevált Nyák terved hozzá?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2022
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Máj 6, 2022
Szia! Légyszives nézd át nekem ezt a híd végfok panel tervet, hogy nem e rontottam el valamit. Az eredeti kapcsolás szerint van.

TDA7294.lay6
    
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 22, 2022
A védelem testpontját csak a feszültségreferencia miatt kell összekötnöd az erősítőkkel. Ez nyugodtan lehet a bemeneti GND. A 47k ellenállásokon folyó áram a kimeneti jelnél hat-hét nagyságrenddel kisebb kisebb feszültséget ejt a jel testvezetőjén, ennyi áthallással együtt lehet élni. Ha a híd negatív kimenetét is bekötöd, akkor ez az áram sem fog folyni.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2022
Szia! Lenne egy kérdésem. Ez a hét csatornás erősítő 7db szimetrikus tekercsről fog működni, 7x dióda híd és 7x a 2-2db kondenzátor. csak egy ponton szoktam összekötni a több végfokozatból álló erősítő modulokat, ez pedig a bemeneti vonal jel GND. ugy hogy a háztól minden el van szigetelve, és az RCA aljzatok fémes kontaktban vannak a házzal. tökéletes brummentes igy a készülék. De most a 7 csatornás védelem miatt, a védelem panelon van egy testpont, amire be kéne kötnöm az összes végfokozat GND pontját egy pontba. igy nem keletkezne brumm?? vagy csak itt eggyesítsem a védelem panelen, és szigeteljem el az RCA aljzatokat a háztól? Linkelem a módosított rajzot, ezen már ott a Test pont a 2200µF kondenzátor mellett.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2022
Akkor a dioda híd előtt is tegyek be a két tekercsre 2db 220nF, amit mivel nekem abban a deckben 1Greatz híd van, a táp panel GND pontján közösítsek?
Az gyári híd kapcsolás van elkészítve, azon a 2200µF mellett egy 220nF - os kondi is van, annak esetleg nem ez a szerepe?
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2022
És mi történik akkor ha meghibásodás esetén a teljes híd egyik félhídja pozitív tápra ül ki, a másik meg negatívra? Mert az ördög nem alszik.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2022
Nincs garasoskodás, mindent megadok neki amitől a maximumot tudja adni. Panel tervezésben nem vagyok a legjobb, nagy kérés lenne, hogy egy csatornát megrajzolj nekem, én meg 7db-ot egymás mellé raknék? Sprint layout programot használok, amivel még tudom nyitni. A föld a híd végfokpanel testjére van kötve, a két IC kimenete meg a két végfokozat pontra kapcsolódik?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2022
Szia! Ez jó volt Teljesen igaz! 7db híd tda lesz egy dobozban, 7 külön tápfeszültség lesz mind a héthez, ehhez kellene nekem egy DC védelem, vagyis 7db. Tudnál ebben segíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2022
(#) lobbooo hozzászólása Feb 9, 2022
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy egy híd verzióhoz tennétek DC védelmet, és ha igen milyet?
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021
A feladathoz bőven elegendő egy 20 W-os erősítő. A TDA7294 híd ideális terhelőimpedanciája amúgy is 8-16 Ω közé esik. 6 Ω-hoz csak egy IC-t használnék.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 23, 2021
Szia! A trafód csúcsban terhelhető 125 W-tal, 2x30 W kiszolgálására méretezhették. Óvatosan bánj vele! A híd 6 Ω-os terhelése a szóló csatorna 3 Ω-os terhelésének fele meg. Ne nagyon menj ±27 V fölé Bővebben: Link
(#) reloop válasza Ronin hozzászólására (») Dec 26, 2020
Berajzoltam a bekötési pontot, hogy egyértelmű legyen.
Ha a táp középen megcsapolt trafó szekunderről menne, akkor a megcsapolás és a "COM" pont között (mivel oda lenne bekötve) meglepően kevés áram folyna és az is csak folyási szög alatt, mikor az egyenirányító híd diódái nyitva vannak.
A kéttranzisztoros áramkörre azért van szükség, hogy a testhez képest a pozitív és a negatív táp közel egyforma legyen. Az erősítő úgy tudja leadni a maximális teljesítményt, ha szimmetrikusan klippel. El nem hagyható, mert a pufferkapacitások aszimmetriája, a végerősítő aszimmetrikus áramfelvétele és a kimeneti DC hiba miatt folyó hangszóróáram itt egyenlítődik ki.
A kiegyenlítő áram korlátozott. Előnye, nem kell hangszóróvédelem, hátránya, nem terhelhető a fél táp komolyabb fogyasztóval, mint például egy kivezérlésjelző.
(#) Havadi hozzászólása Okt 13, 2019
Köszi , megprobálom evel a drótos tóth megoldással a simát ha beválik akkor jöhet a híd is
(#) reloop válasza Havadi hozzászólására (») Okt 13, 2019
A híd így fest.
(#) ATOMIC válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2019
Inkább maradnék a sima híd kapcsolásnál nekem az is megfog felelni. Még egy olyan kérésem lenne hogy megkaphatnám a nyák illetve a beültetési rajzot pdf formátumban?
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Máj 25, 2019
A szekunderből lehajtasz pontos 10 menetet, megméred mennyit csökkent a feszültség és ebből aránypárral kiszámolhatod hány menet kell a szükséges módosításhoz.
A szekunder tekercsek egymás felett vannak, tehát az egyiket el kell távolítanod. A visszatekerést így készítem. A linken látható vetélőt a bontásnál is használom. A képek 8 évvel ezelőttiek, az ott látható trafó a mai napig üzemel.
Kérdés, mennyit is kéne letekerned.
A 8 Ω-mal terhelt híd egy TDA7294-ese 4 Ω terheléssel találkozik. Készítettem egy ábrát amely megmutatja a biztonságos hőelvezetés feltételeit. Ez akkor léphető túl, ha speciális hűtést alkalmazol és alacsonyan tartod az IC hőmérsékletét. Leszorító kengyel, hűtőtönk keresőszavakkal találsz rájuk példát.
(#) nandika76 hozzászólása Jan 24, 2019
Egytápos híd
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ebben a védelem és ventilátor kapcsolásban mekkora fogyasztásra lehet kb. számítani. Mekkora trafóra van szükség.
Előre is köszönöm.
(#) gabesz.mi074 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 25, 2018
Értem köszönöm a választ! Ezt a híd kapcsolást kb 3éve építettem sztereóban készült el, elő erősítő nélkül használom egy régebbi valamilyen Japán gyártmányú rádió dekhez jól működik vele. 8 R a hangszóró impedanciám igen. Igazából csak szeretném kipróbálni a számítógéppel ,az erősítő építés nem az én szakterületem ezért kérdeztem rá hogy működőképes vagy túl vezérlem a TDA IC-ét és károsodhat. És hídkapcsolásról van szó igen ,ezt csak le írtam ez így ellenütemben dolgozik igen , természetesen így van a két ic össze kötve a nyákon .
(#) Alkotó válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Dec 25, 2018
Több információ hiányzik, és van ami félre is érthető.
Jellemzően a PC-nek nincs fejhallgató kimenete. Egy vonali kimenet van, ami kis mértékben terhelhető, tehát egy nagyobb impedanciájú fejhallgatót is képes megszólaltatni. De ettől ez nem válik fejhallgató kimenetté.
Hangsúlyozod, hogy az erősítő hídba van kötve. Ezt miért érzed fontosnak? A hídba kapcsolt végfokozatokat ellenütemben kell meghajtani, de ennek benne kell lennie a végfokozatban. Tehát Te csak a dobozon lévő mondjuk RCA csatlakozóval találkozol, függetlenül a végfokozat belső kialakításától. A híd kapcsolásnak inkább a kimenete az érdekes, mert itt a hangszóró a két végfokozat közé kerül, és egyik pontja sincs a GND-n. Továbbá az ilyen megoldásnál duplázni kell az impedanciát, tehát a TDA7294 esetében 8 R alá nem mehetsz (vagy jelentős önfegyelemmel csökkenteni kell a hangerőt).
Végül még az lehet kérdés mekkora jelet ad a PC. Ez változatos határok között mozog, de ritkán több 1 V-nál. Ki kell próbálni ki tudja-e vezérelni a konkrét hangkártyád az erősítőt.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Dec 25, 2018
Sziasztok! Az volna a kérdésem hogy a TDA7294 híd kapcsolású erősítő működhete e a számítógép fejhallgató kimenetéről ?
(#) Daneeeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 28, 2018
& morgo

Nem akarnám kicentizni, inkább nézek egy másik trafót. Még nem vettem meg semmit, előbb meg szeretném tervezni az egészet.
Nem buliba menne, otthoni zenehallgatásra szeretném használni. Akartam is kérdezni, hogy ennek az IC -nek mennyire tűrhető a hangja? Részletességre, dinamikára lennék kíváncsi, bár gondolom nem kell tőle nagy csodát várni.
Egyébként az említett 6 ohmra mit javasoltok: sima sztereó vagy híd sztereó?
(#) Dióda válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2018
Nos egy kis észrevétel/ okfejtés eme erősítővel kapcsolatban.

Megépítettem a hídkapcsolást ami azóta is folyamatos gyötretés tárgya itt az asztalomon.

Kezdeti fura búgás kijött belőle így teljesen tiszta és erős hangja van.
Le kell vonni a tanulságot belőle ha oszcillál vagy gerjed akkor borzalom a hang amit kiad.
Nos reloop kollégával kell egyetértenem a tápfeszültség tartomány ügyében.
Magam is kipróbáltam a trafót cserélve alatta és a +/- 38v-hoz képest a +/-22-25v között hangerőkülömbség nem észrevehető . Ellenben a melegedés viszont kegyetlen külömbséget produkál. az erősítő +/- 25v körüli feszültség esetén ha odacsűrsz neki felmelegszik ha leveszed a hanerőt szépen visszahűlik kezelhető hűtőborda méret mellett. Ellenben a feszültséget felhúzva részemről +/-33v és főlé , borzalmas hirtelen a melegedés és brutál méretű bordát is felfűti és ha nem hajtod is melegít valamelyest.
Hangban nézve a dolgot +/- 25v környékén a védelem soha sem szólalt meg az ic-ben de 30v fölött érezhető hogy beleavatkozik a hangba és elrontja .Gondolom elkezd határolni majd belekopog a hangba és végső esetben némít.Most hogy ennek a hangszórók mennyire örülnek vagy tolerálják azt nem tudom de engem baromira idegesített így inkább visszavettem a feszt a kezelhető tartományba.
A híd végfok a szimplával összehasonlítva fülre kb 3-szorosát teljesít ami azért egy brutál tranyós 100W-os végfokkal pariban van teljesen és megfelelő dinamikával is szolgál ami azért eléggé jó alternatíva valljuk be.
Így én is csatlakozom hogy a híd végfokot mindenképp 30v és alatti feszültséggel érdemes hajtani hogy minden esetben kezelhető és stabil erősítőt kapjunk.
(#) reloop válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 30, 2017
Ebből a panelből négyet szoktam egy dobozba rakni. Tipikusan 2 front és 1 fázisfordítón keresztül hajtott híd lesz belőlük.
Ez nem úgy csendes, hogy csak egészen közel hajolva a hangszóróhoz érzékelhető a búgás, hanem teljesen Még árnyékolt vezetéket sem használok hozzá.
Nálam az adatlapi ajánlás miatt van Zobel a kimeneten, mert tipikusan ±25 V-os tápról járatom. (nem követendő példa, csak tájékoztató jelleggel: a híd ekkora tápfeszültségnél elviseli a 4 ohm névleges impedanciájú mélynyomót)
(#) Dióda hozzászólása Dec 30, 2017
Sziasztok!

Van egy kis gondom . Összeraktam a pedro féle híd végfokot . A táp 2x22v 10000mikro puffer.
A tápot mérve rendben van minden és az erősítő is működik de .
Ha a tápot magában nézem akkor szkóppal sem látok rajta semmit viszont ha rákerül a végfok akkor egy fűrészjel jelenik meg rajta és a végfok nagyon halkan búg rövidrezárt bemenet mellett is.
Szkóppal mérve a kimeneteit is megjelenik mindkét kimeneten a búgás szerű zaj.
Talán annyi hogy az ic-k szigeteletlenül vannak a hűtőbordán de az elvan szigetelve mindentől.
Lehet hogy el kell szigetelni az ic-ket?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2017
Az utolsónál oké hogy a híd +/- miatt. De előtte miért? Végig normál a bemenet a filter tagjain.

xxx.png
    
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Szept 3, 2017
Fázisfordító áramkörös hídnál mindkét kimenetet a védelemre kötjük, az adatlapi híd kapcsolásnál csak az invertálós kimenetét.
(#) Dióda hozzászólása Szept 3, 2017
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy tda7294-es híd-hoz az alábbi védelmet használnám akkor ha jól értelmezem az r1=22k-s ellenálásból kettő kellene a két kimenetre?
Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem