Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   112 / 118
(#) sdrlab válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Hát ha azt mondja van neki, akkor mit számít ez?! )
A megjelenítésre kérdezett rá..., nem arra, hogy mi kell elé, hogy legyen mit megjeleníteni...
(#) Zsolt 73 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Gyermekkori trauma miatt vagy ilyen "barátságos" ?
(#) FeketeVipera válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
A kérdésemből nyilván kiderült, hogy ennél egy fokkal ócskább technológiáról van szó. Egyébként ez egy izgalmas problémakör, lehet merengeni a 2000 Ft-os kínai pulzoximéter és társai mérési pontosságán. Köszi a válaszokat!
(#) sdrlab válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 3
 
Vedd úgy, hogy a mimózalelkű nyavalygókat nem szívlelem, akik másra válaszolnak, mint amit kérdeznek!
(#) Johnycorp hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Sziasztok,

Nézegettem az olcsónak mondható DIY oszcilloszkópokat a neten.

DSO068
DSO112
DSO138
DSO150
DSO338

Értelemszerűen nem erre az eszközre akarok szervizlabort építeni.
De néha jó lenne egy olyan valami, ami nem foglal sok helyet, de használható.
Nagy különbség annyira nincs az árakban, hogy a legolcsóbbat akarjam megvenni.
A linkeken vannak paraméterek is, kérdés, hogy mi lehet a valós...

Tudna nekem valaki véleményt, tapasztalatot mondani a fentiekről?

Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Ár/érték arányban én a 112-t venném (5Ms/s), a 138 (1Ms/s) csak játék (nekem volt, gyorsan túladtam rajta), a 338 meg már olyan áron van, hogy inkább gyűjtenék helyette egy használt asztalira, vagy vennék egy USB-set. Meg csak 2-2 osztása van fel-le a kijelzőn, a 112-nek meg 4-4.
(#) xxxyyy válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Én vettem itt a fórumon egy 112-est. "Nem foglal sok helyet, de használható."
Akitől vettem az is helyszíni tápjavításokhoz használta. (Primer oldali mérésekre nem alkalmas!)
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) HA5AWS válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Szia!
Én egy DSO150-et raktam össze. Akkut is tettem bele, nagyon jól használható külső munkáknál. A korlátait nem mondom az adatlapban minden benne van. Ismerkedésre nagyon jól használható. Hangfrekis mérésekre ideális. Ami még mellette szól, hogy nem plexi háza van hanem elég strapabíró zárt doboz.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) Geri86 hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Igaz ezek már nem olyan olcsók, de viszont lehet használhatóbbak is.

oszci 1
oszci 2
(#) Johnycorp hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

A 112-es az, ami nekem is tetszik.

Esetleg még erről van valakinek véleménye?
Bővebben: Link

Kicsivel drágább, de többet is tud.
(#) Johnycorp válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Köszönöm neked is.
Megnéztem mindkettőt.

A Hantek-ből már a 2C42 is jó lehetne.
Bár szemezgettem kicsit a Daniu ads5012h-val a másik linken.
Az bár drágább, mint a DSO112, de többet is tud.

Van valamelyikről tapasztalatod?
(#) nagym6 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Ha jól olvastam, 50mV/div a legnagyobb érzékenysége, ez igen kevés. Mivel legtöbbször 1/10 osztású mérőfejet használunk (kényszerből) így már 500mV/div lesz a legnagyobb érzékenység, ami igen gyenge.
A "DSO FNIRSI 30MHz"-re írtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2020
(#) Geri86 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szia.
Tapasztalatom nincsen egyikkel sem, de a Daniu gyárt más termékeket is például alkatrész tesztert arról jókat olvastam. Plusz a nem annyira rosszal szerintem a specifikációi. De vannak itt nálam jóval okosabb hozzáértők Ők biztos meg tudják Neked, mondani, hogy érdemes -e vele foglalkozni. (A Daniu-ra értem.)
(#) nagym6 válasza Geri86 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Sajnos a "Daniu ADS5012"-nél is csak 50mV/Div a legnagyobb érzékenység, azaz nagyon érzéketlen. 1/10 mérőfejnél ez más 500mV/Div.
(#) sdrlab válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
kb 15MHz reális sávszélesség alatt nincs nagy jelentősége a 10-es osztónak, mivel ezt még 1:1-es fej is tudja. És ezek a kis szkópok többnyire inkább csak ennyit tudnak, csak a több 10MHz-esnek hirdetettek érik el azt a határt, ahol már érdemes átkapcsolni 10-es osztóba.
Persze, más a helyzet, ha kell a 10Mega impedancia (is)...
Ettől függetlenül az 50mV/Div érzékenység tényleg karcsú...
(#) nagym6 válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Igaz, erre nem gondoltam, mivel én mindig 1/10 használom, ha nem kellene akkor is.
(#) Andralin hozzászólása Jún 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Több mint 3 éve vettem meg és szereltem össze a fentebb is említett DSO068 típust.

Tökéletesen működött sokáig, nagyon hasznos kis műszer volt a kis méretének és hordozhatóságának köszönhetően. Az elmúlt kb. 8 hónapban viszont nem használtam.
Ma szükségem lenne rá, megpróbáltam bekapcsolni, de nem sikerül, be sem jön a boot képernyő többé.
A NYÁK-on lévő piros LED sem villan fel. Amikor megnyomom a bekapcsoló gombot, annyi történik, hogy a kijelző felső sávjában lévő ikonok egy fél mosdpercre megjelennek majd eltűnnek. És semmit több.

Mértem a +5 V és a -5 V feszültségeket, ezek meg vannak, rendben vannak.
A leírás ajánlja az Atmega64 (U4) mérését, ennek a GND és a Vcc lábain is megvan az 5 V, illetve a RES láb szintén 5 V-on van.

Valaki találkozott már ilyen hibával, hogy álltában csak így megkukul teljesen? Van ötletetek mit lehetne még ellenőrizni rajta? Remélem nem a Atmega IC szállt el.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2021
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 6, 2021 /
 
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e, de van a neten egy nyitott forrású USB-s oszcilloszkóp(mást is tud).
Ennek a megépítése vajon reális lehet? FPGA, ADC nem annyira olcsó, de kíváncsi lennék a véleményekre.
Itt a link:
Bővebben: Link
Nem a 10000ftos kategória és igen BGA ICs

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Ha jól látom, készen, bedobozolva 850 dollár, az valóban nem a tízezer forintos kategória... És még kijelzője sincs, szóval egy használt asztali DSO szerintem százszor jobb vétel annál.
Sőt, már az újak is szinte a nevetségesen olcsó kategóriába léptek, csak közbejött a keletről jött dolgok megsarcolása, meg a brexit. Angliában volt egy két eladó, akinél a keleti ár plusz kb. 2000Ft környékén meg tudtad venni az új szkópot, nem volt ugye se vám se áfa, és pár nap alatt ideért.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Nem komplettre gondoltam. Alkatrészenként nem hiszem hogy 230000ft lenne.
Azt tudom hogy USBs.

DSO, vagy bármi kicsi kínai milyen lenne aminek nagy kijelzője van? 1-2Mhz körüli sávszélesseggel

Köszönöm
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Az a baj, hogy olyan DSO-t amire a legtöbb amatőr vágyott volna olyat nem gyártanak. Vannak úgy 6-tól 30-35 ezerig az USB-sek vagy a 2,4 colos kijelzős játékok, amikért nem nagyon érdemes egy forintot sem adni, utána van egy nagy szünet (itt kellene lennie a nekünk való DSO-knak) és jönnek 70 ezer körül a kínai termékek.
Spanyolból tudsz venni 67-ért Hantek DSO2C10-et amire még jön 3500Ft szállítási díj, áfa meg vám az ugye nem. Most használtat sem látok hirdetve sehol, pedig szoktak lenni.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Nézegetem majd
Köszi
(#) sany válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
A linkelt szkópnak nagy jó a sávszélessége. Szerintem, még gyűjtők egy kicsit és beruházok egyre én is.
(#) bbatka hozzászólása Okt 8, 2021 /
 
Régen volt hozzászólás a topichoz. Gondoltam feldobom néhány színes képpel.
Hónapok óta írom a programot a miniscope-hoz. 2013-ban már volt egy próbálkozásom VB.net+DirectX9 használatával. Akadtak grafikus megjelenítési problémák, bőven. El is ment a kedvem tőle. Jelenleg VB.net+WPF-ben íródik a program. A felén már túl vagyok.
A CPLD-s számláló áramkör a CPLD, FPGA topicban már megtalálható. Ebben a fórumban a VHDL forrást már közzé tettem. Ugyanott megtalálható az áramkör kapcsolása és úgy emlékszem a mikrovezérlő áramköri panel is. Nagy falat lesz még nekem újraírni a mikrovezérlő Pascal nyelvű programját is. Sok még a munkám vele. Ez hónapokat jelent. A mikrovezérlő forrása nyílt lesz. A PC-s program forrását azonban nem fogom közkincsé tenni. Sajnos a hardver áramköri alkatrészek már nem vagy alig kaphatóak, de mivel a mikrovezérlő és a CPLD forrása nyílt, így ha van valakinek kedve, akkor más mikrovezérlőre és CPLD,FPGA-ra át fogja tudni ültetni.
A PC-s program sajnos gyenge gépen nem fog futni elég gyorsan a grafikai megjelenítés miatt.
Win7,Win10-en már teszteltem. Két képernyő felbontást támogat jelenleg. 1920x1080, 1280x768
Ezeken tudom tesztelni. Úgy tervezem hogy az 1920x1080 méretnél nagyobb monitoron is csak 1920x1080 méretben fog futni. A kisebb méretű felbontású monitorok esetét még át kell gondolnom. Alapvetően a program lekérdezi a képernyő felbontás méreteit és ahhoz igazítja a megjelenítendő ablak szélességét. Ennek értéke meg a grafikai megjelenítést befolyásolja.
Úgy tervezem hogy lesz folytatása a 2007-es cikkemnek, csak még sok a munka.
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Adatokat milyen csatornán osztod meg a PC-vel? Gondolom usb lesz?
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
USB-USART 115200 bit/sec (kezdetnek). Aztán majd próbálkozom nagyobb sebességű adatátvitellel is.
Ez a rész még nincs tesztelve. Jelenleg régebben mintavételezett fájlokkal dolgozok.
(#) pipi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
A gagyi ch340 és társai tudna 921kbaud-ot, legalábbis az arduinó ennyivel tolja az esp8266-esp32-be a programot
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Csak azért kérdem, mert kb ugyanakkor kísérleteztem én is hasonlóval (Khm.. szóval a cél volt valami hasonló). Lényeg, hogy a szűk átviteli csatorna miatt hasalt el a projektem. Egyszerűen nem győztem kivárni míg 64K-t áttolt a soros porton. Azóta persze sok minden fejlődött, most már lehet hogy könnyebb lenne
(#) sargarigo válasza pipi hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
És még így is, bosszantóan sokat kell várni míg beletolja mindet! Valami natív usb libet kellene ide próbálni szerintem. Nem néztem utána hogy mik vannak (ha vannak), csak belevau.
szerk.: Így elsőre Google szerint csak usb-soros portos varázslással lehet, szóval úgy tűnik nem sok minden változott a ch340 miatt...
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2021
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Másodikra már van megoldás: MAX3421E
Ilyen panelt kell rá tenni, és akkor már mehet a dolog. Elvileg tudja a fullspeed-et is. Na majd ha előkerül teszek vele egy próbát
Következő: »»   112 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem