Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai

Témaindító: szamóca, idő: Jún 12, 2014
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   78 / 78
(#) Schnitt válasza VIM hozzászólására (») Szo, 11:33 /

Megcsináltam az általad írt tesztet az egyik szalaggal, siralmas az eredmény

Egyébként a hosszúságmérők pontossági osztályai itt vannak magyar nyelven összeszedve:

Bővebben: Link

Az "1. Anyagi hosszúságmérők" -re keresve, idézőjelek nélkül természetesen, ott vannak a mérőszalagok.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Szo, 11:48 /

Én is a lapemelővel lövöm be,majd rögzítem,és próbadarabbal ellenőrzöm. Nekem egy Güde asztali gép van középen,két szélen egy felsőmaró és egy rezgőfűrész van beépítve. Azok sínen futnak,odat hosszlyukon keresztül marok anyacsavarral állítom,majd rögzítem őket. Használaton kívül belesűllyednek az asztalba! Éppen most csinálom,az egész asztalt nyithatóra,mint a fraciaágí úgy fog működni,a zárást elől,oldalt két békazár fogja rögzíteni. Felnyitva mindenhez hozzáférek(lapcsere,szerviz,stb).
(#) Alkotó válasza yulo5310 hozzászólására (») Szo, 11:50 /

Néhány fotót szívesen megnéznék, vagy ha még nincs kész akkor a terveket.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Szo, 12:29 /

Okvetlen felteszem majd,már két hete szétszedtem az átalakításhoz,minden le van szabva,tervrajz nincs,csak a fejemben. Egyébként a YuTube-on az asztalos oldalról lopom az ötleteket!
(#) szamóca válasza Gery78 hozzászólására (») Szo, 12:51 /

Összehasonlításként megnéztem az eltérést (Io. IIo.) két szalag között.
Az az érdekes, hogy a szalag különböző pontjain, más más eltérések tapasztalhatóak.

msz.jpg

(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Szo, 13:10 /

YouTube: Homemade table saw with built in router and inverted jigsaw 3 in 1 Az enyém nem felülről épített gépekkel készül,hanem minden bent lesz az asztalban.
(#) VIM válasza Schnitt hozzászólására (») Szo, 13:40 /

Csak azt ne mondd, hogy erre nem gondoltál volna. Nekem sokszor az a problémám ezekkel a szalagokkal, hogy ugyanazt a tekercset kell használnom ha azt akarom, hogy az amit készítek az olyan legyen amilyennek lennie kell. Persze a használatosat leteszem valahol és az éppen kéznél lévővel mérve már nem azt kapom eredménynek. Általában az első 2 méter a legsűrűbben használatos hossz, ezért nézem ezt a részt ha veszek egy újat (mert a régin már nem látszik az első 20-30 centiméteren a milliméteres osztás). Igazából a negatív irányba tévedés (hiba) a legrosszabb, mert például fa anyagnál nem lehet kipótolni, tehát ha egyszer azt elvágtad ott, akkor az megy a levesbe. A fémeknél, ha hegeszteni kell, ki kell pótolni a hosszt (rúd anyagnál) nyújtással vagy hézagoló "bekalapálással", mert ha ezt nem teszi az ember akkor ott behúzza az anyagot a hegesztési varrat.
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Szo, 18:03 /

Lehet, hogy hülyeséget gondolok, esetleg nyúlik idővel a szalag, az állandó tekercsbe hajlítás, vissza egyenesbe mozgatások miatt. Eleje legnagyobb átmérőre kerül, minél hátrább, annál kisebb átmérőre van begörbítve, más lesz a nyúlás. De ez nem biztos.
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Szo, 18:16 /

Figyeld csak meg, hogy az utolsó képen pár centiméternél milyen eltérések vannak hol pozitív, hol negatív irányban.
(#) Hutty válasza Alkotó hozzászólására (») Szo, 18:20 /

Idézet:
„Ezért vagy valamilyen "lapos" tekerőt látnék jónak (pl. targonca kormányon láttam már ilyet), vagy esetleg valamilyen ki-be tehető hajtókart, esetleg kinyitható megoldással.
Mi a vélemény ezekről, illetve van-e egyéb javaslat?”

Lehetőségek
(#) Alkotó hozzászólása Szo, 19:01 /

Köszönöm a tippeket, tanácsokat mindenkinek. Venni akárki tud ilyesmit, de abban kevesebb a kihívás, viszont szakosabb az eredmény.
Én próbáltam most magam megoldani a feladatot, ami a mellékelt fotó szerint öltött testet. Nem tudom milyen lenne egy profi, vagy akár csak másmilyen megoldás, de ez a legmesszebbmenőkig tudja amit elvártam tőle, sőt sokkal-sokkal frankóbb mint elsőre gondoltam.
A kis kerék tengelyen való rögzítését még nem találtam ki, mert nem döntöttem el, hogy indokolt-e a szerelhetőség, vagy akár fixen is felszegecselhetem.
A nagy keréken körben lévő furatok pontosan 10 részre osztják a kerületet, azaz lyuktól-lyukig forgatva 0,1 mm szintváltozást érek el.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Szo, 19:56 /

Én az osztófuratokat átfúrnám teljesen,majd mögéje a vázra szerelnék egy rugós stiftet ami mindig beugrana 4-5 mm az adott furatba,és rögzítené azt! A kerékre csak egy kis gyorstekerő gombot fixálnák,két osztás közé!
(#) sany hozzászólása Vas, 21:38 /

Ti még használtok analóg műszert a műhelyben? Én még a mai napig jobban szeretem, mint DVM -et.

műszer.JPG

(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Vas, 21:41 /

Persze, hogy használok. Főleg bent a suliban, mert az analógot senki nem akarja kölcsönkérni.
(#) yulo5310 válasza sany hozzászólására (») Vas, 22:14 /

Ha pontosan akarok mérni én is elő szoktam venni a jó öreg tükröset!
(#) KTobi válasza yulo5310 hozzászólására (») Vas, 22:41 /

Miben pontosabb? (Tényleg érdekel, tudjam, miről nem tudok eddig) Nekem úgy tanították, hogy a legolcsóbb kínai digitális műszerek is meglehetősen pontosan mérnek. Szinte minden alkatrésznél van 10% eltérésed, ennél pontosabban mér. Komolyabb digitális műszerek sem elérhetetlen árban vannak, semmivel sem rosszabb az analógnál. A tükrös csak a leolvasás pontosságát javítja, digitálisnál ez a gond nincs. Amiben az analógok jobbak, az a változások követése, könnyebben látható, ha van lassú változás a jelen. A digitális nem mindig tudja követni a jelet. "Túl gyors" változást pedig egyik sem tud lekövetni.
(#) yulo5310 válasza KTobi hozzászólására (») Vas, 23:05 /

Így valahogy akartam fogalmazni én is,csak képernyő billentyűn pötyögök,és utálok sokat kattintgatni,baromi lassú!
Következő: »»   78 / 78
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:12:30
Jelenleg 523 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu