Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai

Témaindító: szamóca, idő: Jún 12, 2014
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   85 / 85
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

A PZ2-es csavarhúzóval van tapasztalatom, lásd itt: Bővebben: Link. Ott Bacho-t emlegettem de a WIHA is így járt (és még pár neves márka). Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy ipari körülmények között használtam őket, tehát nem csak néha. Az olcsók nem törnek, cserébe könnyen kopnak. Ahova nekem kellett, a BIT fejes PZ2 lett a megoldás, betárazva három a táskában.

Mindezek mellett azt mondom, ha nem napi 30-40 csavart akarsz meghúzni, vedd meg nyugodtan, nagyon jó csavarhúzók. Amíg el nem törik addig 100 %-os, ez az idő viszont sokkal több, mint amennyi idő alatt az olcsó csavarhúzók használhatatlanra kopnak.
(#) 06smici válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Szia!
Ezt a családjukat nem ismerem, bár kinézetre a Weidmüller Red Line csavarhúzóit juttatja eszembe. Nem tartom kizártnak, hogy ugyan az csak más márkát nyomtak rá. Azokkal egészen meg vagyok elégedve, ennyit megérnek.
Viszont ha nem fontos a szigetelt kivitel, akkor a Wiha Soft Finish családot ajánlom. Nagyon sok helyen láttam ipari felhasználásban és nekem is az a tapasztalatom, hogy egy remek, időtálló szerszám.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Azért nem tudom eldönteni, mert olcsóbb csavarhúzóból kb. 4 szettet kapnék ugyanennyiért.
Persze nem a piacosokra gondolok.
(#) nzozz válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Hát kb. Én Yato szerszámokat tervezek majd beszerezni, mert azért nekem messze nem ipari használatra kell, de jó lenne mégis viszonylag normális minőségű eszközöket használni, viszonylag olcsón.
Azokkal amúgy van valakinek tapasztalata? (Yato dugókulcs-, fogó-, csavarhúzó készletek)
(#) kowi válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1

Nehogy forraszd! Szabvány is tiltja! Béreld és aludj nyugodtan
(#) nzozz válasza kowi hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Rendben, kerítek majd egy célszerszámot. Amúgy nem "hagyományos" villanyszereléshez kell majd, hanem egy épülő elektromos autó akkumulátorainak összekapcsolásához.
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Autóban pláne ne forrassz. Rezeg, biztos, hogy eltörik.
(#) habazutty válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Szia!

Nálunk villanyszerelő boltban lehet kölcsönözni vagy megnyomjátok a boltban.
Mindenképp megér egy két helyen rákérdezni.
Forrasztás szerintem is felejtős.
(#) kowi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /

Weidmüller ! Hóban fagyban éveken keresztül megállta a helyét.
(#) Imi69 válasza kowi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

a Mentavilles is Weidmüller, csak a RedLine sorozatból. Nekem van a korábbi (kb12~15 éves), kevésbé piros színű (inkább mélybordó) sorozatból érvéghüvelyprés+blankoló+érvéghüvely szortiment, de azóta is bírja mindkét szerszám... és az ára anno együtt is kb. harmada volt a fekete Stripax árának. Hangsúlyozom, mindegyik Weidmüller gyártmány!
(#) kowi válasza Imi69 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

1 éves a mentaviles stripaxom. Már penge kellene bele... Meg a fogása is más
(#) Imi69 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Kár, hogy kis hazánkban nem ilyen szerkezetű az MMFAL vezeték... a nálunk kaphatóval bizonyára nem boldogulna ilyen könnyen!... de ha valakinek pozítív tapasztalata van ezzel a típusú fogóval és az MMFAL-lal, akkor tegye közzé
(#) Imi69 válasza kowi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Akkor itt is igaz, hogy régen a "gyengébb" minőség is jobb volt ... én akkor kaptam ajándékba egy fekete Stripaxot, de sajnáltam befogni (azóta is a dobozában pihen)... viszont a bordó még mindig hibátlanul dolgozik... jaaa, és ugyanolyan a kialakításuk, fogásuk, csupán a szín más (szerintem az alkatrészek is kompatibilisek egymással)
Következő: »»   85 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 23. Kedd
5:15:26
Jelenleg 82 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu