Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai

Témaindító: szamóca, idő: Jún 12, 2014
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   88 / 88
(#) Attila86 hozzászólása Okt 4, 2017 /

Kellene vennem egy krimpelő fogót, de nem tudom hogy milyet. Konkrétan ehhez a krimphez kellene:
Bővebben: Link
És esetleg a picit nagyobb testvéréhez:
Bővebben: Link
Hogyan lehet kideríteni hogy ehhez a krimphez melyik krimpelő fogó való?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /

Meg is találtam: a kisebbik krimp szerszáma 63811-9200, a nagyobbiké pedig 63811-9000 névre hallgat a Molexnél. Előbbi csak 140.000Ft, utóbbi pedig 200.000Ft. Fantasztikus...
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /

Én megpróbálnám egy ilyesmivel. Ha közvetlenül nem megy csináltatnék szerszámkészítővel bele megfelelő pofát. Szerintem az sem volna olyan drága.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 3, 2017 / 2

Új lakóval bővült a műhelyem.Egy TR-9178-as típusjelű labortápegység a beköltöző.A tápot félig hibásként árulta az előző tulaj,mint utólag kiderült,a jónak hitt oldal sem jó,nem lehetett terhelni.
Az egyik oldala egy IC hiánnyal küzdött,a másik pedig egy elkó hibával.Még egy kis hiányossága van,mégpedig az egyik műszer akad(beszerezve,csak még nem kaptam meg),és az egyik áteresztő nagyon melegedik.Ha megkapom a műszert,újra szét lesz borítva,és ezt is orvosolom.
Az MC1466-os IC beszerzésében köszönettel tartozom Mestervill fórumtársnak,aki rendelkezésemre bocsátott(nekemajándékozott) egy ilyen ritka,drága és nehezen beszerezhető IC-t,megkímélve engem az utánépítés fáradalmaitól.

tap1.jpg

(#) em válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /

Ha nem sokat kell krimpelni, talán ezt meg lehet próbálni: Bővebben: Link
Úgy látom két lemezpofa van párhuzamosan, az egyik a szigetelésre a másik az érre nyom rá.

De ha több százról van szó, akkor a Hestore-ban meg kell venni a hozzá való Molex fogót, rengeteg bosszúságtól meg tud kímélni, ha 100ból 100 kripelés tökéletesen sikerül.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
Moderált hozzászólás
Következő: »»   88 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
22:18:57
Jelenleg 356 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu